Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Alkohol on üliraskete vigastuste peamine põhjustaja (õnnetused, mürgistused, enesetapud). Kõigist vigastussurma ohvritest oli Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi andmetel fataalse sündmuse ajal joobes 56%, ebakainete sõidukijuhtide osalusel toimus 2012. aastal 172 liiklusõnnetust, 2011. aastal 180 liiklusõnnetust, mille tulemusel hukkus 2012. aastal 11 inimest ning 2011. aastal 14 inimest ja mõlemal aastal sai vigastada ligi 250 inimest.
Alkoholid on veest kergemad, tihedus alla 1000 kg/m3. Alkoholide keemilised omadused • Täielik põlemine CH3CH2OH + 3O2 → 2CO2 + 3H2O • Reageerimine leelismetallidega 2CH3CH2OH + 2Na →2CH3CH2ONa+H2 • Oksüdeerumine (=>aldehüüd) 2CH3CH2OH + O2 → 2CH3CHO + 2H2O • Dehüdraatimine 2C2H5OH → H2O + C2H5OC2H5 (eeter) CH3CH2OH → H2O + CH2=CH2 (alkeen) Metanool • (CH3OH) Tuntud puupiirituse nime all, sest teda saadi puidu utmisel.
Alkohol alkoholi - , tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduses sätestatud aktsiisivabade piirnormide ulatuses; 8) reisija isiklikus pagasis liiduvälisest riigist Eestisse toimetatud käesoleva paragrahvi lõike 1 punktis 7 nimetamata mittekaubanduslikku laadi kaup 300 euro väärtuses ning lennu- ja meretranspordi, välja arvatud eraviisiline lõbulend või eraviisiline lõbusõit merel, kasutamise korral 430 euro väärtuses.
Alkohol on   mõnuaine,   ilma   milleta   oleks   samahästi   võinud   ka   Ameerika  avastamata jääda (kõige tähtsam roll selles oli aga hoopiski kanepil, kuid sellest teine kord). Läbi  aegade   on   just   alkohol   olnud   stimulaator,   mis   rasketes   ilmastikutingimustes   meeskonna   või  üksikisiku   kehatemperatuuri   ning   moraali   ülal   hoiab.
Alkoholisõltuvus on haigus, mis diagnoositakse juhul, kui viimase 12 kuu jooksul on esinenud mõni tunnustest nagu näiteks võõrutusnähud, alkoholi tarvitamine planeeritust suuremal hulgal, alkoholitaluvuse suurenemine ehk kui inimene avaldab varasem kogus tunduvalt vähem mõju ja et sama mõju saavutada peab kogust suurendama. Alkoholisõltuvuse korral muutub joomine sagedaseks ega allu kontrollile.
Alkohol on noortele iseäranis ohtlik seepärast, et nende organism on veel lõplikult välja kujunemata. Organism areneb ja küpseb kuni 21. eluaastani, seepärast kahjustab alkohol alaealiste organismi palju rohkem kui täiskasvanute oma. Mida alkohol organismiga teeb? Alkohol häirib organismi normaalset hormooniproduktsiooni, nii pidurdub kasvuhormooni tootmine ja keha jääb kängu.
Alkohol on ka teerajaja terviseprobleemidele ja psüühikahäiretele. Paljudel inimestel võib joomine järk-järgult kontrolli alt väljuda ja alkoholitarvitajal tekivad kas joomahood, pidev, kahjustav joomine või alkoholism ehk alkoholisõltuvus. Alkohol on oma olemuselt närvisüsteemi depressant kuid samas tõstab alkohol dopamiini taset, põhjustades erutust ja elevust.
Alkohol on noortele iseäranis ohtlik seepärast, et nende organism on veel lõplikult välja kujunemata. Organism areneb ja küpseb kuni 21. eluaastani, seepärast kahjustab alkohol alaealiste organismi palju rohkem kui täiskasvanute oma. Uuringud näitavad, et mida nooremalt alkoholi joomisega alustada, seda suurem on tõenäosus, et inimesel tekib alkoholisõltuvus.
Alkoholiga on ju kerge jood ennast täis ja homme tead,et ei mäleta midagi siis on seda julgust väga palju,kui saad mingi piinliku asjaga hakkama või teed ennast lolliks,sest järgmine päev on ju hea öelda ma olin purjus või ei mäleta.Seltskonna kaaslastele ja sõpradele jääb ju ikka meelde ning näevad milline sa oled ja keegi ei taha ju naerualune olla.
Alkohol ehk piiritus Iseloomuliku lõhnaga kergesti lenduv tuleohtlik vedelik Kasutusalad: Alkohoolsete jookide valmistamine Autokütus Lahusti (teatud määral) Valmistatakse põhiliselt: eteeni (etüleeni) katalüütilisel hüdraatimisel sahhariidide kääritamisel puidutöötlemisjääkide töötlemisel Click icon to add picture
Alkoholid on ühendid, mis sisaldavd hüdroksüülrühma (-OH rühma). Nimetuse lõpp –ool. CH3–CH2–OH etanool ehk etaan-1-ool (piiritus 96%-98%, absoluutne alkohol 100%) OH–CH2–CH2–OH etaan-1,2-diool ehk 1,2-etaandiool CH3–OH metanool ehk puupiiritus CH2–CH2–CH2 propaan-1,2,3-triool ehk glütserool │ │ │
Alkoholi raviks on preparaadid, mis vähendavad soovi alkoholi tarvitamiseks, lisaks veel meetodid, mis põhinevad alkoholi suhtes vastikustunde esilekutsumises ja preparaadid, millede kokku puutumisel alkoholiga tekib toksiline aine, mis kutsub esile väga raske seisundi, isegi võib põhjustada surma, kui inimene tarvitab alkoholi.
Alkohol on õnnetuse tekkimisel tihti suur asjaosaline. Alkoholi tarvitamisega seotud vigastusi võib tekkida mitmetes erinevates olukordades, näiteks auto- või jalgrattaga sõites, autoteedel jala käies, kukkudes, sporti tehes, veega seotud tegevusi harrastades, vägivalla ohvriks langedes või kedagi teist rünnates.
Alkohol - 4 promilline joove võib tekitada surma; järsk alkoholi vähenemine veres võib tekitada deliriumi ehk segaseisund, millega kaasnevad hallutsinatsioonid,une ja vegetatiivihäired.Barbituraat-ärevuse vähendamiseks,väike kogus teeb rahulikuks,kuid kui võetakse pidevalt,võivad kogused muutuda suuremaks.
Alkoholi tarvitamisel on märksõnaks mõõdukus – väikese alkoholikoguse tarbimine ja kangetele alkohoolsetele jookidele madala alkoholisisaldusega õlle, siidri või veini eelistamine. 9. Tasakaalustatud toitumine ei ole asendatav vitamiinitablettide kasutamisega, sest tablettides ei ole toitained loodusele omases vormis.
Alkoholireklaam on keelatud...................................................................................................17 3.9.Hetkel veel keelatud ............................................................................................................... 18 3.10.Alkoholiaktsiis ja selle osakaal riigi eelarves.
Alkoholijoove tunnusteks on : meeleolu tõus, jutukus, elavus – väsimus, kõne ja liikumishäired, loidus, unisus – tugevad tasakaaluhäired – mälukaotus (uinub, kus juhtub). Esmaabi: anda palju vett, teha maoloputus, hoida soojas ja lasta välja magada; lastele (mürgistuse kartuse korral ka teistele) kutsuda kiirabi.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Alkohol ON KAHJULIK! • Alkohol kahjustab vaimseid võimeid sh mälu • Alkohol kahjustab südamelihaserakke ja tekib südame ebaotstarbekas laienemine • Alkohol hävitab maksarakke, mistõttu tekivad häired kogu seedeelundkonnas • Alkohol surub maha organismi immuunsüsteemi aktiivsust, mis soodustab nakkushaiguste teket • Alkohol suurendab seksuaaltungi, kuid kahjustab seksuaalvõimet • Alkohol suurendab vähki tekitavate ühendite lahustuvust ja imendumist tubakasuitsus.
Alkoholide üldvalem on ROH (metanool CH3OH , etanool CH3CH2OH, propaantriool ehk glütserool HOCH2CH(OH)CH2OH) ja karboksüülhapete üldvalem on RCOOH (Metaanhape HCOOH, etaanhape CH3COOH) 2) Millised on metanooli ja etanooli omadused? Metaan on gaas, mis lahustub vees vähe ning ei ole mürgine.
Alkoholism ehk alkoholisõltuvus on pikaajalise alkoholi kuritarvitamise tagajärjel väljakujunenud haigus, mida liigitatakse krooniliste haguste hulka, seda iseloomustab pidev või periooditi ilmnev vastupandamatu alkoholihimu, inimese organism kohaneb aina suuremate alkoholi kogustega.
Alkoholi müügikeeld on ka öösiti, kuid see ei vähenda alkoholi tarbimist, sest inimesed ostavad päeval suurema koguse endale tagavaraks ära. Väga suur probleem ongi alkoholi tarbimine just noorte seas, kes satuvad kergesti reklaami ohvriks ja lähevad poodi uusi ja trendikaid jooke ostma.
Alkohol on igivana psühhoaktiivne aine, mille manustamine manustamine põhjustab inimesel emotsionaalseid muutusi, taju-, kõne-, mälu-, koordinatsiooni- ja tasakaaluhäireid. Ta on kõige tugevama toimega sõltuvust tekitav narkootiline aine, mis on enamikes riikides legaalne.
Alkoholisõltuvus on seisund, mille puhul inimene on psühhiliselt või füüsiliselt sõltuvuses, alkoholisõltlast ei huvita see, kas on sobiv seda mõnuainet tarvitada või ei. Alkohol kahjustab mitmeid elundeid: hambaid, maksa, südant, neeru, kopsu, aju, soolestikku, nahka ja magu.
Alkohol - on-kui-truu-koer-keda-armastame-kuigi-ta-on-meid-igast-otsast-purenud (07.11.2015) 2) Aro Velmeti arvamuslugu (URL) http://www.muurileht.ee/kuidas-tappa-teemat- alkoholireformi-naitel/ (07.11.2015) 3) Katrin Aava ja Ülle Salumäe raamat „Meedia ja mõjutamine“
Alkohol on legaalne meelemürk, sisaldab etanooli, mis mõjutab meie kesknärvisüsteemi. Alkohol on toksiline aine, mis on otseselt või kaudselt seotud enam kui 60 erineva pika või lühiajalise tervisehäirega, mis põhjustab kas surma või olulist elukvaliteedi langust.
Alkohol on samuti mürgine kui tarvitada suures koguses lühikese aja vältel. Laboratoorsetes keskkondades, kus keemilised omadused on väga vajalikud, on kõige tõhusam, lihtsam, ohutum või odavam variant mida kasutatakse keemilise sünteesi jaoks on mürgine aine.
Alkoholi tarvitamine on põhjuslikult seotud mitmete südame- ja veresoonkonnahaiguste, seedetrakti ja närvisüsteemi haiguste, samuti pahaloomuliste kasvajate ja erinevate psüühikahäirete, vigastuste, õnnetusjuhtumite ning loote ja vastsündinute tervisehäirete tekkega.
Alkoholism - kontrlolli kadumine joomise üle. Väike annus etüülalkoholi on rahustina psühhofarmakoloogiliselt peaaegu kordumatu – halvad emotsioonid kaovad, aga võime meeldivaid tundeelamusi kogeda jääb alles, ning närvisüsteem ei ole üldiselt pärsitud.
Alkoholid on ained, mille molekulis süsiniku aatomi juures asuv vesinik on asendatud hüdroksüülrühmaga ( -OH ). Alkoholide nimetused tuletatakse vastava süsivesiniku nimetusest, millele lisatakse sõnalõpp –ool, kusjuures esialgne lõpp –aan lüheneb.
Alkoholismi tekkes on olulised nii pärilikud tegurid kui sotsiaalsed faktorid. Selliseid elustiiliga kaasnevaid tegureid nagu alkohoolikutest sõbrad, alkoholi kerge kättesaadavus ja keerulised probleemid isiklikus elus - võivad olla hoopis olulisemad kui pärilikkus.
Alkoholi tarbimine on saamas tavaliseks järjest nooremate inimeste seas, alkoholijoobes juhitud sõidukid tapavad aina rohkem liiklejaid ning alkoholi liigtarvitamine toob kaasa paljudele tervisehädasid või saadakse viga alkoholijoobes tekkinud õnnetusjuhtumistes.
Alkoholid 25 - 40% (terpineen-4-ol 25- 40%), seskviterpeenid 8-20%, oksiidid 5-18% ( 1,8 tsineooli 1-14%). Sobivus teiste eeterlike õlidega:  Segunebhästi lavendli, salvei, rosmariini, männi, kananga, geraaniumi, majoraani, nelgi, muskaadi jm õlidega.
Alkoholid on orgaanilised ühendid, mis sisaldavad funktsionaalse rühmana hüdroksüülrühma -OH. Varem õpitud ainetest sisaldasid samasugust rühma hüdroksiidid ja siis nimetatakse täpselt sama koostisega funktsionaalset rühma hüdroksiidrühmaks.
Alkoholismi tundemärgid on tugev tung tarvitada ainet, võimetus kontrollida tarvitatava aine koguseid ja tarvitamise kestvust ning järjest suurenev ajahulk, mis kulub sõltuvusaine hankimisele ja tarvitamisele. Eristatakse psüühilist ja füüsilist sõltuvust.
Alkohol - CH3 - CH2 - OH(etanool) I dehüdragenaasiga tekib - CH3 - CHO(mürgine, tekitab pohmakat). II aldehüüdi dehüdrageneesiga tekib - CH3COOH a) asiaadid - I ensüüm aktiivne, alkohol laguneb kähku, II ensüüm väga madala aktiivsusega.
Alkoholid on ühendid, kus -OH rühm on kovalentselt seotud süsinikuga, mis ei kuulu benseenituumale (fenoolid) ega ole karbonüülrühma osa (karboksüülhapped). Alkoholide jaoks on liide –ool, mis ühendatakse vastava süsivesiniku nimetusega.
Alkoholism on ravitav, kui kahjustused pole ületanud kriitilist piiri ning kui haige teadvustab oma probleemi, suudab mõista situatsiooni ohtlikkust, tal jätkub tahet alluda ravile ja hoiduda alkoholist täielikult ilma igasuguste mööndusteta.
Alkoholide saamine – R - Cl + NaOH = R-OH + NaCl (R – süsivesinikrühm) Reagentide eristamine: Radikaalne CH4 + Cl2 = CH3 Cl + HCl tekib klorometaan CH3 Cl + Cl2 = CH2 Cl2 + HCl tekib diklorometaan Nukleofiil R – OH alkoholid Elektrofiil CH3 C CH3
Alkohol on noortele iseäranis ohtlik seepärast, et nende organism on veel lõplikult välja kujunemata. Organism areneb ja küpseb kuni 21. eluaastani, seepärast kahjustab alkohol alaealiste organismi palju rohkem kui täiskasvanute oma.
Alkohol on põhjus, miks inimesed muutuvad vägivaldseks, teevad asju mida hiljem kahetsevad ja sellise käitumisega rikuvad nad nii enda kui ka oma lähedaste elud. Probleemi lahendus peitub eelkõige sinus endas, tuleb seda vaid otsida.
Alkohol on Kuveidis rangelt keelatud: seda ei või riiki importida, riigis toota ega serveerida. Siiski on teada mõned restoranid, kus serveeritakse “erilist” teed ja ajalehtedes on aeg ajalt uudised alkoholiladude avastamise kohta.
Alkohollaadid – alkoholi sool • alkohol disotseerub vees 2. Alkoholaadid regeerivad veega, tekib alkohol Nt: 3. Alkoholid plevad, reageerivad hapnikuga Nt: 4. reageerimine karboksüülhapetega, tegib eeter ja vesi Nt: Alkoholide esindajad
Alkoholid on alkaanidest tuletatud ühendid, mille molekulis üks või enam vesiniku aatomit on asendatud hüdroksüülrühmaga, mis on veesõbralikud, mis lahustuvad vees palju paremini kui alkaanid, mis ei muuda vesilahuse keskkonda.
Alkoholid - hüdroksüülühendid, kus CH rühmaga on seotud 1 või mitu hüdroksüülrühma (OH) Alkoholide nomenklatuurseks nimetamiseks tuleb lisada nende lõppu -ool. Alkoholi valem(tunnus) R-OH ( R tähistab pikka süsinikahelat )
Alkoholisõltuvus ehk alkoholism. Alkoholismi iseloomulikeks tunnusteks on : •Geneetiline haavatavus : pärilikkuse roll 50–70% •Bioloogilised riskifaktorid : madal alkoholilävi •Aju funktsiooni häired : dopamiinsüsteemi jt muutused
Alkoholide saamiseks on väga palju erinevaid võimalusi mis liigitatakse reaktsioonideks, mis kulgevad hüdroksüülrühma vesinikuaatomi osavõtul, reaktsioonideks, mis kulgevad hüdroksüülrühma osavõtul ja oksüdeerumisreaktsioonideks.
Alkoholi molekulid on polaarsed ja võivad käituda hapetega, vees ei Lihtalkoholid • Et C2H5OH keemistemperatuur on madalam kui veel, siis hakkab - Metanool ehk metüülalkohol, CH3OH nende segu keemisel kõigepealt aurustuma etanool.
Alkohol on koaguleeritab valku, aga kui liigutada neid teadmisi kulinaaria valdkonda selgub, et toor muna saab valmistatuks, kui paigutada see teadmatud aja jooksul (umbes kuu aega) alkoholi või alkoholi sisaldavate jooke.
Alkoholid on ained, mille molekulis süsiniku aatomi juures asuv vesinik on asendatud hüdroksüülrühmaga (-OH)  Alkoholidel on järelliide –ool  Molekulis võib olla mitu hüdroksüülrühma (-diool, triool, jne)
Alkohol on poodidest kergesti kättesaadav ,on muudetud selle lubatud müügiaega kella 10- 22ni.Kuigi, see ei takista viina või õlut sama palju või isegi rohkem ostmast, on see piirang mingil määral siiski kasulik.
Alkohol on tugev mõjuaine, mida iga inimene tarbib korra elus ära. Mõnus janukustutaja võib saatuslikuks saada liigtarbimisel, kuna siis muutub inimene vägivaldseks, pohhuistlikuks ja kaotab oma keha üle kontrolli.
Alkohol on fertiilsust vähendav aine, mis tarbimisel enam kui 5 annust etanooli nädalast on olulise riski allikaks raseduse katkemiseks raseduse esimeses trimestris ja vähendab üle 30- aastaste naiste fertiilsust.
Alkohol on samuti kõige tugevama toimega sõltuvust tekitav narkootiline aine, mis on enamikes riikides legaalne. Alkoholi esineb looduses vähesel määral, kuna madala keemistemperatuuri tõttu ta lendub kergesti.
Alkoholid on hüdroksüühendid, kus hüdroksüülrühm on seotud tetraeedrilise süsinikaatomiga. Hüdroksüülrühm on hapnikust ja vesinikust koosnev –OH rühm, mis on kovalentse sidemega seotud süsinikaatomiga.
Alkohol on õnnetuse tekkimisel tihti suur asjaosaline, kuna ta suurendab õnnetustesse sattumise riski, vähendades inimese reageerimiskiirust, loogilist mõtlemist, halvendades koordinatsiooni ja otsustusvõimet.
Alkoholid on ainete klass orgaanilises keemias, mille molekulis on hüdroksüülrühm(ad) (– OH) seotud süsinikuaatomiga, millel seejuures pole teisi sidemeid hapnikega, küll aga teiste süsinike ning vesinikega.
Alkoholid on tunduvalt väiksema lenduvusega, neil on kõrgemad sulamis- ja keemistemperatuurid ning nad lahustuvad vees paremini kui vastavad süsivesinikud. Nimetatud erinevuse kahanevad molekulmassi suurenemisel.
Alkohol on võimeline moodustama vesiniksidemeid. ·  Füüsikalised  omadused:  Füüsikalised  omadused  on  määratud  vesiniksidemete  moodustamise  võimalustest  ja  süsivesiniku  ahelast.
Alkoholitarbimise vanusepiir on seadusega kindlaks määratud, kuid tänapäeval saavad kõik noored alkoholi kätte(näiteks lasevad vanematel inimestel osta). Alkoholi liigtarbimine võib samuti tekitada halbu mõjusi sinu kehas.
Alkoholideks nimetatakse aineid, mille tetraeedrilise süsiniku aatomi juures asuv vesinik on asendatud hüdroksuulrühmaga - OH (nimetuste lõpus seega –ool) ja seetõttu on alkoholid on hüdroksüülühendid.
Alkoholid on ained, mille molekulis süsiniku aatomi juures asuv vesinik on asendatud hüdroksüülrühmaga ( -OH). Ühendi struktuur on määratud aatomite paigutusega molekulis ja nendevaheliste sidemetega.
Alkoholismi kujunemises on oma osa nii geneetilistel, psühholoogilistel kui sotsiaalsetel teguritel. Teadlased on püüdnud alkoholismi vorme klassifitseerida, kas haiguse kestuse, raskusastme või tekkepõhjuste järgi.
Alkohol on tegur, mis on vastutav 7,4% enneaegsetest surmadest ja vigastustest EL-s ning põhjus tervislikuks ebavõrdsuseks, põhjustades hinnanguliselt 100 000 mehe kohta 90 ja naise kohta 60 lisasurma.
Alkohol on uimasti. Alkohol nõrgestab kesknärvisüsteemis toimuvaid pidurdusprotsesse ja viib enesevalitsuse, enesekontrolli, enesekriitika, ettevaatlikkuse jne. ajutisele või lõplikule kadumisele.
Alkohol on toksiline aine, mis on otseselt või kaudselt seotud enam kui 60 erineva pika või lühiajalise haiguse või tervisehäirega, mis põhjustavad kas surma või olulist elukvaliteedi langust.
Alkoholism on ravitav, kui kahjustused pole üle-tanud kriitilist piiri, haige teadvustab oma probleemi, tal jätkub tahet alluda ravile ja hoiduda alkoholist täielikult ilma igasuguste mööndusteta.
Alkoholi tarbimine on vaieldamatult üks omapärasemaid inimkonda iseloomustavaid nähtusi. Selle mõjude uurimisel lähevad arvamused lahku, ent ollakse ühel meelel alkoholi liigtarvitamise kahjulikkuses.
Alkoholisõltuvus on haigus, mis kuulub psühhoaktiivsete ainete tarvitamisest tingitud psüühika- ja käitumishäirete haigusgruppi. Alkohol on ka teerajaja terviseprobleemidele ja psüühikahäiretele.
Alkoholid on orgaanilises keemias aineklass, mille molekulis on hüdroksüülrühm (OH-rühm) seotud süsinikuaatomiga, millel pole teisi sidemeid hapnikuga, küll aga süsiniku või vesinikuga.
Alkoholid on orgaanilised ained, mis sisaldavad sp3 süsiniku küljes OH-rühma. Üldvalem on R-OH Eetrid on orgaanilised ained, milles hapniku aatomiga on ühendatud 2 süsivesiniku radikaali.
Alkoholiaktsiis - 2001. aasta 1. jaanuaril jõustunud alkoholiaktsiisi seadusega rakendati alkoholiaktsiisi kogumiseks aktsiisiladude süsteem, mis vastab EL Nõukogu direktiivi 92/12/EEC nõuetele.
Alkoholipiirmäära ületamisel on juhi: 1) Ühes grammis veres alkoholi 0,20 mg kuni 1,49 mg. 2) Ühes liitris väljahingatavas õhus alkoholi 0,10 mg kuni 0,74 mg Joobeseisund: Juht ei tohi olla joobeseisundis.
Alkohol - Väga kuivatav ja nahka ärritav; muudab nahapinna Ph-taset, nii et naha kaitsevõime bakterite ja viiruste suhtes halveneb, tekitab pigmendilaike ja kiirendab naha vananemist
Alkoholitarvitamine on otseselt seotud paljude sotsiaalsete probleemidega, alates vägivaldsetest kuritegudest kuni perevägivalla, vigastuste ja liiklussurmadeni (Tervise Arengu Instituut, 2009.)
Alkoholiga on seotud suur osa kuritegevusest, vägivaldsusest, vandalismist, vigastustest, haigustest. Alkoholi tarvitamise negatiivset külge näeme oma meediakanalites igal päeval.
Alkoholid on orgaanilised ained, milles vesiniku aatomid on asendunud ühe või mitme hüdroksüülrühmaga (-OH). Seega on hüdroksüülrühm alkoholide funktsionaalseks rühmaks.
Alkoholideks nimetatakse aineklassi, mille molekulis on hüdroksüülrühm (–OH) seotud süsinikuaatomiga, millel pole teisi sidemeid hapnikuga, küll aga süsiniku või vesinikuga.
Alkoholism – kui sotsiaalne probleem Alkoholiga seonduvad vigastussurmad nõuavad Eestis ligikaudu 1500 elu aastas, mis on 8 korda rohkem ühe miljoni elaniku kohta kui Saksamaal.
Alkoholitootjad – ka nende tootega saab janu kustutada, kuid tavaliselt tarbijad seda ei tee. Samas on alkoholitootjal lihtne siseneda karastusjookide turule – seadmepark võimaldaks
Alkoholid on ained, mille molekulis tetraeedrilise aatomi juures asuv vesinik on asendatud OH-rühmaga. FENOOLID on aromaatsed alkoholid, mis sisaldavad benseeni aromaatset tuuma.
Alkoholipruu - kimised kutsuvad üldjuhul juba varsti pärast joomist esile iivelduse ja oksendamise, mis kaitse-mehhanismina evakueerivad mao sisu koos seal veel leiduva alkoholiga.
Alkohol on tugeva toimega sõltuvust tekitav narkootiline aine, mis on enamikes riikides legaalne . Ma tean ,et alkohool sisaldab etanooli ja see on kahjulik inimese tervisele.
Alkoholide hüdroksüülrühm on väga nõrgalt happeline, reageerides näiteks aktiivsete metallidega: 2CH3OH + 2Li -> 2CH3OLi + H2 Alkoholid reageerivad orgaaniliste hapetega, moodustades estreid.
Alkoholil on nüüd raskem retseptoritega seostuda.Tulemuseks on see, et retseptorid edastavad vähem signaale ning sul on vaja juua rohkem alkoholi, et kogeda lõõgastustunnet.
Alkoholismi tähistamiseks on kasutatud ka mõistet krooniline alkoholism. Kuid käibiva RHK-10 järgi oleks õige termim alkoholsõltuvus. Kuritegevus Kuritegevus on kuritegude toimepanemine.
Alkohol on jook, mis sisaldab joovet tekitavat keemilist ainet – peamiselt etanooli (CH3CH2OH). Liigse alkoholi tarbimise tagarjärjel võib inimene sattuda sõltuvusse.
Alkohol on erguti. Esmalt tekitab see sundimatuse ja pingevaba tunde, aga tegelikult (eriti suuremates kogustes) on alkohol võimas ärevust ja depressiooni tekitav aine.
Alkohol on uimasti, mida leidub eri vormides, sealhulgas õlu, siider, vein, alkoholi sisaldavad karastusjoogid ning kanged alkohoolsed joogid nagu viski, džinn ja viin.
Alkoholi mass on 500 *0.789 = 394,5g 394,5g / 71.5kg = 5,517g/dm3 5,517x 5 / 100 = 0,27% Vastus: Peale ühe õlle ära joomist oleks minu (joove) kehas alkoholi 0,28 promilli.
Alkohol on süsivesinik, milles üks (või mitu) vesiniku aatom(it) on asendunud hüdroksüülrühma(de)ga. Saamine Alkohole saadakse kääritamise teel Aine selgitused
Alkoholi tarvitamisel on märksõnaks mõõdukus – väikese alkoholikoguse tarbimine ja kangetele alkohoolsetele jookidele madala alkoholisisaldusega õlle või veini eelistamine.
Alkohol südame - ja veresoonkonna haigusi, mao limaskesta kahjustusi jne. Rängalt mõjub alkohol pärilikkusele, mille otseseks tagajärjeks on nõrgamõistuslikud lapsed.
Alkoholideks nimetatakse süsivesinike hüdroksüülderivaate R – OH. Olenevalt hüdroksüülrühmade arvust molekulis jaotatakse alkoholid ühe- ja mitmealuselisteks.
Alkohol on vees lahustuv aine, seega joodud alkohol kandub maost peensoolde ning siseneb sealt vereringesse ja igasse keharakku, jõudes peaaegu hetkega ka ajju.
Alkohol on jumala kingitus, mis on antud sotsiaalse suhtluse rataste õlitamiseks ja kuna suhtlemist tuleb ette palju, siis on joomine peamine vabaaja tegevus.
Alkoholi jaemüük on lubatud ................................................................................................. 15 3.2.Alkoholi müük on Eestis keelatud.
Alkoholi tarvitamine on muutunud noorte seas viimasel ajal üsnagi populaarseks, põhiliselt juuakse kuna on nähtud vanemaid seda tegemas ja sealhulgas on seda nauditud.
Alkoholid on vastavalt happe protolüütilisele teooriale happed (see teooria väidab, Metanool seguneb veega igas vahekorras, butanool tõuseb vee pinnale.
Alkohol on väga energiarikas, tekitab sõltuvust ja kahjustab 1 portsjon (70–100 kcal): 2 dl väherasvast piima, jogurtit südant ning teisi elundeid.
Alkoholide tunnus on OH ja nimetuse lõppu tuleb liide –ool. Eetrite tunnus on et hapnik on keskel ja kaks ainet on kõrval, nimetuse lõppu läheb sõna eeter.
Alkoholide valemeid on väga lihtne tuletada vastava süsivesiniku valemist, kui asendame viimase molekulis ühe vesiniku aatomi alkoholide funktsionaalse rühmaga.
Alkohol on eeskätt närvisüsteemi mürk ja selle sage ning rohke tarvitamine põhjustab püsivaid kahjustusi inimese kesknärvisüsteemi talitluses.
Alkohol – süsivesinikust tuletatud ühend, milles üks või enam vesiniku aatomit on asendatud ühe või enama hüdroksüülrühmaga (-OH rühmaga)
Alkoholil on kindel koht suguhaiguste ja HIVi levikul, sest purjuspäi ei tundu kondoomi kasutamine kuigi oluline või siis pannakse see valesti peale.
Alkoholisisaldus 6 – 22 mahuprotsenti (veinid, vermutid) 3) vähese alkoholisisaldusega joogid – alkoholisisaldus 0,5–6 mahuprotsenti (õlled, siidrid)
Alkoholism on kroonilise alkoholi pruukimise tulemusena tekkinud haiguslik seisund, mis avaldub organismi elutalitluse ja isiksuse üldise laostamisena.
Alkoholid on orgaanilised ühendid, mis on tekkinud nii, et süsivesiniku molekulis on üks või mitu vesinikuaatomit asendunud hüdroksüülrühmaga.
Alkoholides on alkoksiidioonis asuv negatiivne laeng lokaliseeritud hapniku aatomile, mistõttu alkoholi happeline dissotsatsioon on nihutatud vasakule.
Alkohol - Toime organismile sõltub paljudest teguritest, sealhulgas väsimuse astmest, kehakaalust, mao täituvusest ja psüühilisest seisundist.
Alkoholid on sellised süsivesinikest tuletatud ühendid, milles üks või enam vesiniku aatomit on asendatud ühe või enama hüdroksüülrühmaga.
Alkohol – üle 70% Staatusega seotud aktid 65% Avaliku korra vastased 53% Varavastased 55% Vägivald 25-30 Seotud enamik tavakooli õpilased.
Alkohol on orgaaniline koostisosa, millel on suur hulk erinevaid vorme ja kasutusalasid kosmeetikas. On olemas nii head, kui halvad alkoholid.
Alkoholi liigtarbimine on terav ühiskondlik probleem, sest see põhjustab viletsust ja kannatusi. Alkoholism lõhub perekondade õnne ja laste tulevikku.
Alkoholitarbimist on riigil raske piirata, sest mida rohkem seda tehakse, seda enam hakatakse tootma salapiiritust, mis on tervisele veel kahjulikum.
Alkoholiaktsiis on tarbemaks, siis on inimesel võimalus otsustada, kas ta tarbib alkoholi ja maksab selle eest määratud aktsiisi või ei tarbi.
Alkohol - (keemilise nimetusega etanool või etüülalkohol) on joovet tekitav keemiline aine, mida sisaldavad kõik alkohoolsed joogid.
Alkohol - ehk piiritustermomeetri valmistas 1650. aastal Toskaana hertsog Ferdinand II. Elavhõbetermomeeter on olemas 1657. aastast.
Alkohol on süsivesinik, milles üks (või mitu) vesiniku aatom(it) on asendunud hüdroksüülrühma(de)ga. Kuidas saadakse metanooli
Alkoholid - sellised süsivesinikest tuletatud ühendid, kus üks või mitu h-aatomit asendatud ühe või mitme hüdroksüülrühmaga.
Alkoholism on pärilik ● Vähimgi alkoholi tarvitamine raskendab depressiooni, skisofreenia ning ärevushäirete sümptomeid ja ravi.
Alkohol on inimestele igapäevane nähtus ja iga inimene on seotudma elus alkoholiga, kas siis mõne pereliikme või tuttava kaudu.
Alkoholidel on hüdroksüülrühm hüdrofiilseks ehk veelembeseks osaks ning süsivesinikahel hüdroboobseks ehk vett-tõrjuvaks osaks.
Alkoholism on haigus, millest tekib organismil sõltuvus. Kui sa tarbid alkoholi, siis see imendub kiiresti verre ja edasi organismi.
Alkohol on kaloririkas Tubakas Tubakas leidub rohkem kui 4000 keemilist ühendit Kõrge terviserisk Erinevad viisid Narkootikumid
Alkoholil on maksale veel teinegi salakaval kõrvaltoime — väheneb maksa kui vähkitekitavate ainete vastu võitleja kaitseroll.
Alkohol - --kesknärvisüsteemi depressioon--pidurduse nõrkus, teadvustamise kahanemine, seksuaalse agressiivsuse kasv, ärevus
Alkoholi molekulis on hapniku aatomi sidemed süsiniku ja vesiniku aatomiga polaarsed ning elektronpilv on nihutatud hapniku aatomi suunas.
Alkohol on otseselt seotud noorukite surmade kolme enamlevinud põhjusega: liiklusõnnetused, tahtmatud vigastused ja tapmised.
Alkoholi kuritarvitamist on võimalik vähendada, selleks tuleb noortele tutvustada alkoholismis tekkemehhanisme ja teha preventatiivset tööd.
Alkoholid – ühendid, mis sisaldavas molekulis hüdroksüülrühma – OH (R-OH).Seda tüüpi ühendid on aluselised alkoholid.
Alkoholismi liigtarvitamist on püütud lahendada alkoholi müügipiiranguga,mille tulemusel on jällegi kaasnenud illegaalse alkoholi tarvitamine.
Alkoholi molekulis on hapniku aatomil nukleofiilne tsenter, hapnikuga seotud süsiniku ja vesiniku aatomitel aga elektrofiilsed tsentrid.
Alkoholisisalduse poolest – nt Asti alkoholisisaldus on u 8 mahuprotsenti, šampanja ja teiste klassikaliste vahuveinide kangus u 12,5 kraadi.
Alkoholism on autori tööelus peamine haigus, mis põhjustab erinevaid vaevusi nii alkohooliku enda kui ka tema lähedaste elus.
Alkohol on erilise lõhna ja maitsega orgaaniline ühend, mis inimorganismis teatud kogusest alates põhjustab joobeseisundi.
Alkoholi müük on Eestis keelatud lasteaedades, (kutse)koolides ja huvikoolides, samuti noortelaagrites;lasteüritustel;tervishoiu-,
Alkoholism ehk alkoholisõltuvus. ● Alkoholi suurtes kogustes ja regulaarselt juues tekitad tõsise riski sõltuvuse tekkeks.
Alkoholi kuritarvitamine on kergem häire kui sõl- tuvus. Kuritarvitamine ehk väärtarvitamine võib, kuid ei pruugi eelneda sõltuvusele.
Alkoholisõltuvus on haigus, mis diagnoositakse juhul, kui viimase 12 kuu jooksul on esinenud 3 või rohkem järgmistest tunnustest:
Alkohol – aine, mille molekulis tetraeedrilise süsiniku aatomi juures asuv vesinik on asendatud hüdroksüülühendiga
Alkohol on teratogeenne aine, mis ohustab areneva loote tervist. Oht.sünnitada kehalise puude või arengupeetusega laps.
Alkohol on sõltuvust tekitav ja tugeva toimega narkootiline aine, mis on enamikes riikides peale araabiamaade legaalne.
Alkoholsõltuvuse viimases ehk lõppstaadiumis langeb alkoholi taluvus järsult ja piisab vaid paarist õllest, et kogu päev "vines" olla.
Alkoholisõltuvus EHK ALKOHOLISM............................................................................................... 7
Alkoholisõltuvus on haigus, mis kuulub alkohoolsete ainete tarvitamisest tingitud psüühika- ja käitumishäirete haigusgruppi.
Alkohol - ehk piiritustermomeeter (Toskaana hertsog Ferdinand ll, 1650) Absoluutsest nulltemperatuurist madalamat pole
Alkoholi joomine on kahe otsaga. Ühelt poolt aitab see lõõgastuda, tekitab heaolutunde, muudab lõbusaks ja seltskondlikuks.
Alkoholi kroonilise ehk pideva tarvitamise tagajärjed sõltuvad alkoholi tarvitamise sagedusest ja igakordsest alkoholi kogusest.
Alkoholil on toksiline toime närvirakkudele, mistõttu segab see tööd ajus, jäsemetes, siseorganites ja veresoontes.
Alkohol on närvimürk, mis mõjutab inimese psüühikat ja võib kahjustada nii närvisüsteemi kui ka siseorganeid.
Alkohol on tugeva toimega sõltuvust tekitav narkootiline aine, mis on enamikes riikides peale araabiamaade legaalne.
Alkoholimürgistus on eluohtlik. Isegi kui sa jääd ellu, võib liiga suur kogus alkoholi tekitada pöördumatu ajukahjustuse.
Alkoholitarbijate hulk on väike (1,7%). Lisaks selgus, et 12 aastaselt või varem oli alkoholi tarbinud koguni 40% küsitletutest.
Alkohol on populaarne nii alaealiste, kui ka täiskasvanute seas; • alkohol on alaealistele kergelt kättesaadav.
Alkohol on tekkitanud täiskasvanute seas palju töö kaotuseid,abielulahutused,võlad ja koguni kodu kaotamisega.
Alkohol on diureetikum, mis tähendab, et see suurendab uriini eritumist ja põhjustab organismis vedelikukaotust.
Alkohol on tervisele kahjulik igas mõttes ning suur respekt inimestele, kes suudavad alkoholile öelda “EI“.
Alkoholi tarvitamine on ühiskonnas vastuvõetav ning millisel juhul astuvad riik ja ühiskond inimese käitumistavadele vastu.
Alkoholid - on orgaanilised ained, milles vesiniku aatomid on asendunud ühe või mitme hüdroksüülrühmaga (-OH).
Alkoholideks nimetatakse ühendeid, milles hüdroksüülrühm on seotud esimeses valentsolekus oleva süsinikuaatomiga.
Alkoholisõltuvus ehk alkoholism.......................................................................................... 8
Alkohol on orgaaniline ühend, mis molekulis on kas 1 või enam vesiniku aatomit asendatud hüdroksüüdrühmaga.
Alkohol on viimasel ajal hakanud mõjutama noori aina rohkem ja paljud noored ei tea alkoholi tegelikke mõjusid.
Alkoholi liigtarvitamine on suitsetamise järel teine suurim mitmesuguste vähivormide, näiteks suu- ja kõrivähi, riskimõjur.
Alkohol on sõltuvust tekitav aine, mille tarvitamine toob Eestis endaga kaasa umbes 2000 inimese surma aastas.
Alkoholikategooriate lõikes on perioodil 2003–2011 suurima reklaamimahuga olnud õlu. Kange alkoholi reklaamimahud on langemises.
Alkohol on seni kaua kehas kuni lõhustub maksas ja väljub organismist kas higi, uriini või hingeõhu kaudu.
Alkoholiaktsiisi puhul on võimalik maksust kõrvalehiilimine: võib levida salaalkohol, mille pealt aktsiisimaksu ei maksta.
Alkohol on meile kõige kättesaadavam. Alkoholi tarvitades väheneb oluliselt õppimisvõime ja tähelepanu.
Alkohol on äärmiselt nõrk hape, reageerimisel leelisega muutub vaid väike osakse alkoholis alkoholaadiks.
Alkoholil on lõdvestav toime, mõõdukal tarvitamisel võib see vähendada ärevustunnet ja tagasihoidlikkust.
Alkoholismi ravi on kompleksne ning ei ole olemas mingit kindlat ravimit, mis võib vabastada inimese alkoholi kirest.
Alkohol on eelkõige tuntud kui desinfitseeriv vahend ja kompressivedelik, mis leevendab paistetust ja valu.
Alkoholaati nimetatakse naatriumetanolaadiks. Sel reaktsioonil eraldub vesinikku hüdroksüülrühma koostisest.
Alkoholid on nii nõrgad, et nad ei muuda indikaatorite värvust, karbhapped muudavad lakmuse lahuse punaseks.
Alkoholism on tõsine probleem Euroopa rahvastiku seas, sest siin on alkoholi tarbimine maailma kõige kõrgem.
Alkoholism on samuti Eestis ja ka kogu maailmas üks suur probleem ning tegelikult on see narkootikumi alaliik.
Alkoholism on tõsine, progresseruv haigus, mis on tingitud alkohoolsete jookide süstemaatilisest tarbimisest.
Alkohol – orgaaniline ühend, milles üks/mitu vesiniku aatom(it) on asendunud hüdroksüülrühma(de)ga.
Alkoholismi tunnusteks on tavaliselt selle liigne tarbimine, vajadus pidevalt saada alkohoolset jooki ning selle eitamine.
Alkoholiga on seotud ka ärrituvus, hallutsinatsioonid, hüperaktiivsus ja muud psühhiaatrilised probleemid.
Alkohol on noortele iseäranis ohtlik seepärast, et nende organism on veel lõplikult välja kujunemata.
Alkohol on neutraalne aine, kuid ta on nõrgalt happeline, sest side hapniku ja vesiniku vahel on püsiv.
Alkoholimüügi vanusepiiriks on hetkel 18. a., kuid siiski saavad alaealised endale väga lihtsalt keelatud pudeli näpu otsa.
Alkohol on tervisele kahjulik ning seeläbi suurendaks suurem tarbimine ka erinevate haiguste esinemist.
Alkohol on tuntud mürk kehale, mis muudab inimesed nii vaimselt kui ka füüsiliselt nõrgaks, tuimaks.
Alkoholi reklaamil on võime kujutada alkoholi tarvitamist kui sotsiaalselt heakskiidetud ja soovitatavat tegevust.
Alkohol on Maailma Tervishoiuorganisatsiooni hinnangul terviserikete tekitajate hulgas kolmandal kohal.
Alkoholideks nimetatakse orgaanilisi ained mis sisaldavad funktsionaalse rühmana OH (hüdroksüül) rühma.
Alkoholipruukimine on haigus. (19. saj) 3)sotsiaalne taust/raam, aga tihti segatakse see moraalse ja teaduslikuga.
Alkohol on populaarne ka teismeeas koolilaste hulgas, mis on tõsine probleem tänapäeva ühiskonnas.
Alkohol on joovet tekitav keemiline aine, mida sisaldavad kõik alkohoolsed joogid (Wikipedia, 2013).
Alkoholid lagunevad ehk dissotseeruvad vees hüdrooniumiooniks (H3O+) ja alkoholi aniooniks ehk alkoksiidiooniks.
Alkoholism on krooniline haigus, raske, sageli juhitamatu ning on meditsiiniline ja sotsiaalne probleem.
Alkohol on jällegi tugev faktor tahtmatu jagratta vigastustes ja fataalsustes noorte inimeste seas.
Alkohol - 7 Kcal) Hapnik* - Hapniku arvele langeb massilt suurim osa. Hapnik on oksüdeerija rollis.
Alkoholi liig - ja kuritarvitamine aitab suuresti kaasa ka abielulahutustes ning laste väärkohtlemistes.
Alkohol – Ained, mille molekulis tetraeedrilise süsiniku aatomi juures asuv vesinik on asendatud
Alkohol on oma olemuselt närvisüsteemi depressant. Paljud usuvad ekslikult, et alkohol on erguti.
Alkoholi tarbimine on olnud suur juba terve igaviku, kuid see on just viimasel ajal väga populaarseks saanud.
Alkohole on erinevaid. Meile on kõige tuntuim etanool, mis on alkoholidest üks vähemürgisemaid.
Alkoholi pruukinu on teadvusel, võiks püüda ta oksendama ajada, nii saab osa alkoholi organismist välja.
Alkoholi tarbimist on võimatu keelata kuid seda saab ohjata, et tagada inimesele pikki ja õnnelike aastaid.
Alkohol on kõige tugevama toimega sõltuvust tekitav narkootiline aine, mis on enamikes riikides
Alkohol on eriti mürgine kasvavatele kudedele ja seepärast on loode tundlikum kui täiskasvanu.
Alkohol on üks peamisi globaalseid riskifaktoreid sotsiaalse kahju ning halvenenud tervise osas.
Alkoholides on hüdroksüülrühm seotud kovalentse sidemega, hüdroksiidides aga ioonilise keemilise
Alkoholiga siidritel on pudelisildile või purgimarkeeringule kantud alati alkoholisisaldust näitav protsent.
Alkohol - ained,mille molekulis C-aatomi juures asuv vesinik on asendatud hüdroksüülrühmaga.
Alkoholid on hüdroksüühendid. Alkoholis on hüdroksüülrühm tetraeedrilise süsiniku küljes.
Alkoholi osakonnas on riiulid valgustatud ka nn kohtvalguste põhimõttel, mis lisab riiulisse kutsuvust.
Alkoholism on tegelikult üks väga levinumaid probleeme Eestis nii nootre ,kui ka vanurite seas.
Alkohol - aine, mille molekuli süsiniku aatomi juures asuv vesinik on asendatud OH-rühmaga.
Alkohol on küll tervisele kahjulik, kuid täielikult ma selle tarvitamise vastu siiski pole.
Alkohol – Orgaaniline aine, milles tetraeedriline süsinik on seotud hüdroksüülrühmaga.
Alkoholid on orgaanilised ühendid, mille igas molekulis on üks või mitu hüdroksüülrühma.
Alkohol on seega narkootoline aine, mis on siiski enamikes riikides legaalne täisealistele.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Alkohol on meie kultuuriruumis enim tarbitav uimasti, mis kuulub lahutamatult seltskonnaelu juurde, olles seega paljude kiirabi väljakutsete korral vähemalt üks patsiendi tervist mõjutavatest teguritest. Peale alkoholi kuritarvitatakse massiliselt sünteetilisi uimasteid nagu nt ecstasy.
Alkoholikaubandus on Eestis hetkel vabam kui kunagi varem, see aga soodustab alkoholi kuritarvitamist.
Alkohol on depressant ja sa tunned ennast pärast alkoholi mõju kadumist veelgi halvemini.
Alkohol on magus vedelik, nii et kõrgema alkoholisisaldusega veinid on ka veidi magusamad.
Alkoholi tarbimine on 12% meeste ja 2% naiste enneaegse surma ja invaliidsuse põhjus Euroopa Liidus.
Alkoholismi tekkepõhjus on teada (etanool), siis alkoholismi arengu seaduspärasused on senini selgusetud.
Alkohol on legaalne meelemürk; sisaldab etanooli, mis mõjutab meie kesknärvisüsteemi.
Alkohol - pole ühtegi tõendid, et alkohol ei mõjuks või mõjuks jäädavalt lootele.
Alkohol käärimiseks on vaja piisavalt glükoosi ja pärmseeni ja vaja peatada hapniku juurde pääs.
Alkoholmaks ehk rasvmaks Alkoholhepatiit ehk maksapõletik Alkoholtsirroos ehk maksatsirroos
Alkohol ehk piiritustermomeetri valmistas 1650. aatal Toskaana hertsog Ferdinand teine.
Alkohol on läbiaegade olnud populaarne meelelahutaja, seltskonnahing ning tujutõstja.
Alkoholid on suuremal või väiksemal määral mürgised, mõned on narkootilise toimega.
Alkohol on otseselt või kaudselt seotud üle 60 erineva haigusseisundi või häirega.
Alkoholi aktsiisimäärad on kooskõlas EL liikmesriikidelt nõutavate minimaalsete aktsiisimääradega.
Alkoholid - on ühendid, milles tetraeedriline süsinik on seotud hüdroksüülrühmaga.
Alkoholisõltuvus on harv. Suheldes tuleb leida võti nende ebaharilike käitumisviiside juurde.
Alkoholaaadi nimetus on nagu soolalahustega CH2CH2ONa – Naatriumetanolaat Nimetused otsi erladi
Alkoholiprobleemidele on ka narkootkumide, raha ning muude sültuvust tekitavatest asjadest juttu.
Alkohol on joovet tekitav keemiline aine, mida sisaldavad kõik alkohoolsed joogid.
Alkohol on kahjulik südamele ja teistele organitele ning võib tekitada ka vähki.
Alkohol on sõltuvust tekitav narkootiline aine, mis on enamikes riikides legaalne.
Alkohol on õlu, vein, kääritatud jook, vahetoode ja muu alkohol (kange alkohol).
Alkoholpsühhoos on kõige raskemal kujul avalduv psüühikahäire alkoholsõltuvuse korral.
Alkohol – metanool ja etanool on hästi valmistatavad taastuvatest toorainetest.
Alkohol on keelatud. Ei tohi kasutada selliseid ravimeid, mis sisaldavad alkoholi.
Alkoholid – Metanool ja etanool on hästi valmistatavad taastuvatest toorainetest.
Alkoholist tulenevalt on inimesel kanda kahene kahjude koorem: tervisekahju ja sotsiaalne kahju.
Alkohol on jook, mis kahjustab inimest, tema lähedasi ja üldse kogu ühiskonda.
Alkoholi tarbimine – tugev alkoholi tarbimine – organismi võitlus, ei tekita ülekaalu.
Alkoholid on ühendid, milles tetraeedrilise süsiniku 1 H on asendatud OH-rühmaga
Alkoholide hüdroksüülrühm on väga nõrgalt happeline, reageerides näiteks aktiivsete metallidega:
Alkoholil on oluline roll selles, miks Eesti mehed endiselt väga varakult surevad.
Alkoholil on inimeste üle aina suurem ja suurem mõjujõud, mida on raske peatada.
Alkoholid on orgaanilised ühendid mille molekulis asuvad hüdroüksüül rühmad.
Alkoholi hind on tänapäeva ühiskondades märgilise tähendusega – nii ka Eestis.
Alkohol on aegade algusest peale inimeste leeris pahandust ja muret külvanud.
Alkoholidel on hea lahustuvus vees ehk hüdrofiilsus ning madal keemistemperatuur.
Alkoholidel on iseloomulik lõhn ning nad on tavaliselt värvusetud, läbipaistev.
Alkoholisõltuvus on haigus, mis kuuluvad psüühika- ja käitumishäirete haigusgruppi.
Alkoholisündroom on haigus mida põeb inimene kes oli lootena saanud liigselt alkoholi.
Alkohol on enim kasutatud ja kuritarvitatud sõltuvust tekitav aine maailmas.
Alkoholi tarbimine on kindlasti üks põhjuseid, miks kuritegude arv Eestis on nii suur.
Alkoholism on haigus, mis tekib liigsest alkoholi tarvitamisest, ehk etanoolist.
Alkoholisõltuvus on haigus, mis kuulub psühhoaktiivsete ainete tarvitamisest tingitud
Alkoholiaktsiisi on koguda suhteliselt kerge, kuna maksu kogutakse müügi kogustelt.
Alkoholism on haigus, mis vajab sõltuvuse rahuldamiseks etanooli ehk alkoholi.
Alkohol on sagedane südamehaiguste, kõrgvererõhutõve ja vähi tekitaja.
Alkohol on väga nõrk hape, kuna side hapniku ja vesiniku vahel on püsiv.
Alkoholi kohta on Thoreau öelnud järgmiselt: „Ma olen hea meelega alati kaine.
Alkoholkomponendiks on enamasti glütserool, samuti esineb sfingosiini ja kolesterooli.
Alkohol – punane ja valge vein, vakadusel liköör, konjak kohvi juurde.
Alkoholi müük on keelatud lasteaedades,koolides,ühistranspordis ja kaitseväes.
Alkoholism – See on haigus, kus organismil tekib sõltuvus etanooli järgi.
Alkoholisõltuvus on haigus, mis diagnoositakse juhul, kui viimase 12 kuu jooksul on
Alkohol – pideval alkoholi kasutamisel on koormus kõige suurem maksas.
Alkohol on kõige tugevama toimega sõltuvust tekitav narkootiline aine.
Alkoholid on süsivesinikest tuletatud ühendid, mis sisaldavad OH rühma.
Alkoholisõltuvus – nii psüühiline kui füüsiline, eeskätt aga psüühiline.
Alkohol on toidugrupp mille moodustavad piiritus ja alkohoolsed joogid.
Alkohol on ka põhjuseks, miks noortel tekib probleeme kodus ja koolis.
Alkoholid on vesilahused, näiteks metanool, etanool, glükool, butanool.
Alkoholidele on kõige iseloomulikumad – OH-rühma asendumise reaktsiooni.
Alkohol on orgaaniline aine, mida sisaldavad kõik alkohoolsed joogid.
Alkohol on depressant, mis mõjutab sinu kesknärvisüsteemi tegevust.
Alkoholid on mürgised ning narkootilise toimega ka väiksemal määral.
Alkoholisõltuvuseks nimetatakse psüühilist ja somaatilist sõltuvust alkoholist.
Alkoholitoime printsiip on väga lihtne ning on tuntud juba mitmeid sajandeid aastaid.
Alkohol on üks põhjustest miks inimestel tekivad terviseprobleemid.
Alkohol on sedavõrd nõrk hape, et alkoholaati praktiliselt ei teki.
Alkohol on ka teerajaja terviseprobleemidele ja psüühikahäiretele.
Alkohol on tänapäeva ühiskonnas muutunud eluveest katkulevitajaks.
Alkoholism on haigus, mille puhul tekib organismil sõltuvus etanoolist.
Alkohol on mõnujook, mida inimesed tarbivad erinevates olukordades.
Alkohol on depressant, mis mõjub kesknärvisüsteemile pidurdavalt.
Alkohol on riskitegur, mis võib põhjustada vägivalda paarisuhtes.
Alkohol on tervisele niigi kahjulik ning sisaldab ka palju kaloreid.
Alkohol – orgaaniline aine, mis sisaldab hüdroksüülrühma -OH.
Alkoholid on ka paljude meeldivate lillelõhnade üheks komponendiks:
Alkoholipoliitika on üldine mõiste, mis sisaldab endas erinevaid valdkondi.
Alkoholism on sõltuvus, mida ei saa ravida ja mis jätab elus jälje.
Alkohol – viinapiiritus Globaalne – üldine; kogu Maad hõlmav
Alkohol on väga kahjulik ka väikestes kogustes ja eriti lastele.
Alkohol on mürgine narkootiline aine, mis laastab meie organismi.
Alkoholil on mitmeid otseseid ja kaudseid mõjusid kogu organismile.
Alkohol - vaimne alaareng, väike pea, jäsemete deformatsioonid.
Alkohol - rühma (ool), seetõttu nimetatakse produkti aldooliks.
Alkohol –  ühend, mis sisaldab hüdroksüülrühma (­OH)
Alkoholipoed või – osakonnad , milledele on esitatud kindlad nõudmised.
Alkohol on laste seas kõige sagedamini kasutatav uimastav aine.
Alkoholid – tetraeedrilise süsinikuga seotud hüdroksüülrühm
Alkoholivabad – alkoholivabade jookide nimes võib olla nimi virgin.
Alkohol on hape kuna ta reageerib leelisega ja moodustab soola.
Alkoholisisaldusega joogid – alkoholisisaldus 0,5–6 mahuprotsenti(õlu,siider)
Alkoholi tarbimine on praeguseks suhteliselt levinud tegevus noorte seas.
Alkoholi tarbimine on läbi ajaloo olnud seotud mitmete traditsioonidega.
Alkohol - etanool e piiritus, ka seda sisaldav joovastav jook
Alkohol on ained, mis suurendavad organismis uriini tootmist.
Alkohol on jook, mis toob endaga kaasa rohkem kahju kui kasu.
Alkohole on võimalik saada kui vastavale alkeenile liita vesi
Alkoholism – noorte seas levinud sõltuvushaigus Uurimistöö
Alkoholism on haigus, perevägivald on aga sotsiaalne probleem.
Alkoholism on alkohoolsete jookide jarjekindel liigtarvitamine.
Alkohol on vaid tarkade inimeste jook, selles ma ei kahtle.
Alkohol on aga uimasti, mis pidurdab organismi reaktsioone.
Alkoholaadid on tahked ained, mis lagunevad kergesti vee toimel.
Alkoholaadid on tahked ained, mis lahustuvad kergesti alkoholis.
Alkohol – kasutatakse parfümeeriatööstuses lahustina.
Alkohol on kahjulik nii kehalisele kui vaimsele tervisele.
Alkoholi tarbimisega on seotud paljud tervisehäired ja surmapõhjused.
Alkoholi tootmine on selle: 1) valmistamine 2) tootmine 3) villimine
Alkoholid - ch3oh-metanool c2h5oh- etanool c3h7oh- propanool
Alkohol on maailmas ja ka Eestis enim tarvitatav uimasti.
Alkoholi joomisega on ka parem mitte alustada ja kindlalt ei öelda.
Alkoholi molekulis on hapniku side süsiniku ja vesinikuga polaarne.
Alkoholid on veest väiksema tihedusega ehk veest kergemad.
Alkoholisõltuvus on üks laialtlevinumaid ja tuntumaid sõltuvusi.
Alkohol – süsivesinik, milles on hürdoksürühm (OH)
Alkohol on ühiskonnas nii rõõmuks kui ka õnnetuseks.
Alkoholile on olemas alternatiive, mis lõõgastavad meeli.
Alkohol on kvaliteetne, max 1 kl iga toidukorra juurde.
Alkohol on seotud üle 60 haigusseisundi või häirega.
Alkoholismi tähistamiseks on kasutatud ka mõistet krooniline alkoholism.
Alkoholisõltuvust ehk alkoholismi jaotatakse kolmeks staadiumiks.
Alkohol on meie ühiskonnas väga suureks probleemiks.
Alkoholil on   nii   head   kui   halvad   küljed.
Alkohol - viin propaganda-ideede,õpetuste levitamine
Alkoholil on väga laastav mõju ka vaimsele tervisele.
Alkohol on oma olemuselt närvisüsteemi depressant.
Alkoholil on kandev roll ka mitmete riikide kultuuris.
Alkoholitase on kuni kolmandiku võrra kõrgem kui mehel.
Alkohol – suurtes kogustes raudne KNS kahjustaja.
Alkoholid on veest kergemad, tihedus alla 1000 kg/m3.
Alkohole on võimalik saada mitmel erineval viisil.
Alkoholil on inimese tervist kahjustav otsene toime.
Alkoholism on haigus, perevägivald on aga sotsiaalne
Alkohol on oma olemuselt närvisüsteemi rahusti.
Alkoholi tarvitamine on sisuliselt enda organismi hävitamine.
Alkoholimüügikeeld - > lõbustused hävitati, polnud tööd.
Alkoholism on midagi enamat kui lihtsalt purjusolek.
Alkohol on on hape. Alkoholaat on alkoholi sool.
Alkoholi tarbimine on tänapäeval laialt levinud probleem.
Alkohol on tugevalt mõjuv sugufunktsioonidele.
Alkoholisisaldus on pudelil. 1/3 valatakse veini klaasi.
Alkohol on alaealistele kergesti kättesaadav.
Alkohol on mürk ja seda ei tohiks reklaamida!
Alkoholid on narkootilise toimega ja mürgised.
Alkoholism eestis on niigi igasugused piirid ületanud.
Alkoholil on meie tervisele väga suur mõju.
Alkoholismi raviks on olemas mitmesuguseid võimalusi.
Alkoholi liigtarbimine on tänasel päeval suur probleem.
Alkoholid on üldiselt narkootilise toimega.
Alkoholid on samuti väga tõhusad lahustid.
Alkohol on negatiivne nähtus kogu selles
Alkoholaat - aineklass orgaanilises keemias.
Alkoholid on vedelas olekus assotsieerunud.
Alkohol on inimese jaoks väga kahjulik.
Alkoholaatide hüdrolüüs - C2H5ONa + H2O = C2H5OH + NaOH.
Alkoholid - alkaanidest tuletatud ühendid
Alkohol on siiski inimese kehale mürk.
Alkoholi taluvus ehk tolerantsus alkoholi suhtes
Alkoholid - need on universaalse toimega.
Alkoholil on ühiskonnas väga suur roll.
Alkoholism on narkomaania üks kategooria.
Alkoholism – halb harjumus või haigus.
Alkohol on omamoodi uimastav vedelik.
Alkohol on noorte seas väga levinud.
Alkohol on populaarne eestlaste seas;
Alkoholaat – alkoholi sool, nt C2H5Ona
Alkoholid – R-OH (hüdroksüülrühm)
Alkohol on kahjulik igale inimesele.
Alkoholi tarbivus on vähenendu ärilõunatel.
Alkoholpsühhoosi ehk alkohoolse psühhoosini.
Alkoholide saamiseks on mitmeid erinevaid viise.
Alkohol – eesti rahva hävitaja?
Alkohol - kohalik alkohol on odav.
Alkoholaat - alkoholi kui happe sool.
Alkohol on närvisüsteemi mürk.
Alkoholiga on siiski sõprade kaudu.
Alkohol on psühhoaktiivne aine.
Alkoholi nimes on sõna lõpp alati OOL
Alkoholi tarbimine on ohtlikult populaarne.
Alkoholid on väga nõrgad happed.
Alkohol on alati olnud au sees.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Alkoholi dehüdrogenaas on hapnikutundlik, kuna sisaldab Fe2+. Neil oksüdoreduktaasidel, mida vajatakse nii aeroobsetes kui ka anaeroobsetes tingimustes, on Fe2+ asemel aktiivtsentris Zn2+.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Alkoholide keemistemperatuurid on kõrgemad kui vastavatel süsivesinikel, sest alkoholi molekulide vahel on vesiniksidemed ja nende lõhkumiseks kulub täiendavat energiat.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Alkoholaat on orgaaniline aine, milles hüdroksüülrühma vesinik on asendatud metalliga, on alkoholi sool, nimetamisel kasutatakse järelliidet olaat.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Alkoholi lagundamine on kõige kiirem, kui selle kontsentratsioon veres on kas väga madal või väga kõrge.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun