Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Add link
Alkohol on üliraskete vigastuste peamine põhjustaja (õnnetused, mürgistused, enesetapud). Kõigist vigastussurma ohvritest oli Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi andmetel fataalse sündmuse ajal joobes 56%, ebakainete sõidukijuhtide osalusel toimus 2012. aastal 172 liiklusõnnetust, 2011. aastal 180 liiklusõnnetust, mille tulemusel hukkus 2012. aastal 11 inimest ning 2011. aastal 14 inimest ja mõlemal aastal sai vigastada ligi 250 inimest.
Alkohol on ka teerajaja terviseprobleemidele ja psüühikahäiretele. Paljudel inimestel võib joomine järk-järgult kontrolli alt väljuda ja alkoholitarvitajal tekivad kas joomahood, pidev, kahjustav joomine või alkoholism ehk alkoholisõltuvus. Alkohol on oma olemuselt närvisüsteemi depressant kuid samas tõstab alkohol dopamiini taset, põhjustades erutust ja elevust.
Alkohol on noortele iseäranis ohtlik seepärast, et nende organism on veel lõplikult välja kujunemata. Organism areneb ja küpseb kuni 21. eluaastani, seepärast kahjustab alkohol alaealiste organismi palju rohkem kui täiskasvanute oma. Uuringud näitavad, et mida nooremalt alkoholi joomisega alustada, seda suurem on tõenäosus, et inimesel tekib alkoholisõltuvus.

Alkohol ehk piiritus Iseloomuliku lõhnaga kergesti lenduv tuleohtlik vedelik Kasutusalad: Alkohoolsete jookide valmistamine Autokütus Lahusti (teatud määral) Valmistatakse põhiliselt: eteeni (etüleeni) katalüütilisel hüdraatimisel sahhariidide kääritamisel puidutöötlemisjääkide töötlemisel Click icon to add picture
Alkohol on õnnetuse tekkimisel tihti suur asjaosaline. Alkoholi tarvitamisega seotud vigastusi võib tekkida mitmetes erinevates olukordades, näiteks auto- või jalgrattaga sõites, autoteedel jala käies, kukkudes, sporti tehes, veega seotud tegevusi harrastades, vägivalla ohvriks langedes või kedagi teist rünnates.
Alkohol - 4 promilline joove võib tekitada surma; järsk alkoholi vähenemine veres võib tekitada deliriumi ehk segaseisund, millega kaasnevad hallutsinatsioonid,une ja vegetatiivihäired.Barbituraat-ärevuse vähendamiseks,väike kogus teeb rahulikuks,kuid kui võetakse pidevalt,võivad kogused muutuda suuremaks.

Alkohol - on-kui-truu-koer-keda-armastame-kuigi-ta-on-meid-igast-otsast-purenud (07.11.2015) 2) Aro Velmeti arvamuslugu (URL) http://www.muurileht.ee/kuidas-tappa-teemat- alkoholireformi-naitel/ (07.11.2015) 3) Katrin Aava ja Ülle Salumäe raamat „Meedia ja mõjutamine“
Alkohol on legaalne meelemürk, sisaldab etanooli, mis mõjutab meie kesknärvisüsteemi. Alkohol on toksiline aine, mis on otseselt või kaudselt seotud enam kui 60 erineva pika või lühiajalise tervisehäirega, mis põhjustab kas surma või olulist elukvaliteedi langust.
Alkohol on samuti mürgine kui tarvitada suures koguses lühikese aja vältel. Laboratoorsetes keskkondades, kus keemilised omadused on väga vajalikud, on kõige tõhusam, lihtsam, ohutum või odavam variant mida kasutatakse keemilise sünteesi jaoks on mürgine aine.

Alkohol on noortele iseäranis ohtlik seepärast, et nende organism on veel lõplikult välja kujunemata. Organism areneb ja küpseb kuni 21. eluaastani, seepärast kahjustab alkohol alaealiste organismi palju rohkem kui täiskasvanute oma.
Alkohol on Kuveidis rangelt keelatud: seda ei või riiki importida, riigis toota ega serveerida. Siiski on teada mõned restoranid, kus serveeritakse “erilist” teed ja ajalehtedes on aeg ajalt uudised alkoholiladude avastamise kohta.
Alkohol on koaguleeritab valku, aga kui liigutada neid teadmisi kulinaaria valdkonda selgub, et toor muna saab valmistatuks, kui paigutada see teadmatud aja jooksul (umbes kuu aega) alkoholi või alkoholi sisaldavate jooke.

Alkohol on tugev mõjuaine, mida iga inimene tarbib korra elus ära. Mõnus janukustutaja võib saatuslikuks saada liigtarbimisel, kuna siis muutub inimene vägivaldseks, pohhuistlikuks ja kaotab oma keha üle kontrolli.
Alkohol on poodidest kergesti kättesaadav ,on muudetud selle lubatud müügiaega kella 10- 22ni.Kuigi, see ei takista viina või õlut sama palju või isegi rohkem ostmast, on see piirang mingil määral siiski kasulik.
Alkohol on fertiilsust vähendav aine, mis tarbimisel enam kui 5 annust etanooli nädalast on olulise riski allikaks raseduse katkemiseks raseduse esimeses trimestris ja vähendab üle 30- aastaste naiste fertiilsust.

Alkohol on samuti kõige tugevama toimega sõltuvust tekitav narkootiline aine, mis on enamikes riikides legaalne. Alkoholi esineb looduses vähesel määral, kuna madala keemistemperatuuri tõttu ta lendub kergesti.
Alkohol on õnnetuse tekkimisel tihti suur asjaosaline, kuna ta suurendab õnnetustesse sattumise riski, vähendades inimese reageerimiskiirust, loogilist mõtlemist, halvendades koordinatsiooni ja otsustusvõimet.
Alkohol on võimeline moodustama vesiniksidemeid. ·  Füüsikalised  omadused:  Füüsikalised  omadused  on  määratud  vesiniksidemete  moodustamise  võimalustest  ja  süsivesiniku  ahelast.

Alkohol on tegur, mis on vastutav 7,4% enneaegsetest surmadest ja vigastustest EL-s ning põhjus tervislikuks ebavõrdsuseks, põhjustades hinnanguliselt 100 000 mehe kohta 90 ja naise kohta 60 lisasurma.
Alkohol on toksiline aine, mis on otseselt või kaudselt seotud enam kui 60 erineva pika või lühiajalise haiguse või tervisehäirega, mis põhjustavad kas surma või olulist elukvaliteedi langust.
Alkohol on tugeva toimega sõltuvust tekitav narkootiline aine, mis on enamikes riikides legaalne . Ma tean ,et alkohool sisaldab etanooli ja see on kahjulik inimese tervisele.

Alkohol on jook, mis sisaldab joovet tekitavat keemilist ainet – peamiselt etanooli (CH3CH2OH). Liigse alkoholi tarbimise tagarjärjel võib inimene sattuda sõltuvusse.
Alkohol on uimasti, mida leidub eri vormides, sealhulgas õlu, siider, vein, alkoholi sisaldavad karastusjoogid ning kanged alkohoolsed joogid nagu viski, džinn ja viin.
Alkohol on erguti. Esmalt tekitab see sundimatuse ja pingevaba tunde, aga tegelikult (eriti suuremates kogustes) on alkohol võimas ärevust ja depressiooni tekitav aine.

Alkohol on vees lahustuv aine, seega joodud alkohol kandub maost peensoolde ning siseneb sealt vereringesse ja igasse keharakku, jõudes peaaegu hetkega ka ajju.
Alkohol on jumala kingitus, mis on antud sotsiaalse suhtluse rataste õlitamiseks ja kuna suhtlemist tuleb ette palju, siis on joomine peamine vabaaja tegevus.
Alkohol on väga energiarikas, tekitab sõltuvust ja kahjustab 1 portsjon (70–100 kcal): 2 dl väherasvast piima, jogurtit südant ning teisi elundeid.

Alkohol – süsivesinikust tuletatud ühend, milles üks või enam vesiniku aatomit on asendatud ühe või enama hüdroksüülrühmaga (-OH rühmaga)
Alkohol - Toime organismile sõltub paljudest teguritest, sealhulgas väsimuse astmest, kehakaalust, mao täituvusest ja psüühilisest seisundist.
Alkohol – üle 70% Staatusega seotud aktid 65% Avaliku korra vastased 53% Varavastased 55% Vägivald 25-30 Seotud enamik tavakooli õpilased.

Alkohol on orgaaniline koostisosa, millel on suur hulk erinevaid vorme ja kasutusalasid kosmeetikas. On olemas nii head, kui halvad alkoholid.
Alkohol on süsivesinik, milles üks (või mitu) vesiniku aatom(it) on asendunud hüdroksüülrühma(de)ga. Kuidas saadakse metanooli
Alkohol - ehk piiritustermomeetri valmistas 1650. aastal Toskaana hertsog Ferdinand II. Elavhõbetermomeeter on olemas 1657. aastast.

Alkohol on kaloririkas Tubakas Tubakas leidub rohkem kui 4000 keemilist ühendit Kõrge terviserisk Erinevad viisid Narkootikumid
Alkohol - --kesknärvisüsteemi depressioon--pidurduse nõrkus, teadvustamise kahanemine, seksuaalse agressiivsuse kasv, ärevus
Alkohol on teratogeenne aine, mis ohustab areneva loote tervist. Oht.sünnitada kehalise puude või arengupeetusega laps.

Alkohol on sõltuvust tekitav ja tugeva toimega narkootiline aine, mis on enamikes riikides peale araabiamaade legaalne.
Alkohol - ehk piiritustermomeeter (Toskaana hertsog Ferdinand ll, 1650) Absoluutsest nulltemperatuurist madalamat pole
Alkohol on tugeva toimega sõltuvust tekitav narkootiline aine, mis on enamikes riikides peale araabiamaade legaalne.

Alkohol on närvimürk, mis mõjutab inimese psüühikat ja võib kahjustada nii närvisüsteemi kui ka siseorganeid.
Alkohol on tervisele kahjulik igas mõttes ning suur respekt inimestele, kes suudavad alkoholile öelda “EI“.
Alkohol on sõltuvust tekitav aine, mille tarvitamine toob Eestis endaga kaasa umbes 2000 inimese surma aastas.

Alkohol on seni kaua kehas kuni lõhustub maksas ja väljub organismist kas higi, uriini või hingeõhu kaudu.
Alkohol on äärmiselt nõrk hape, reageerimisel leelisega muutub vaid väike osakse alkoholis alkoholaadiks.
Alkohol on neutraalne aine, kuid ta on nõrgalt happeline, sest side hapniku ja vesiniku vahel on püsiv.

Alkohol on noortele iseäranis ohtlik seepärast, et nende organism on veel lõplikult välja kujunemata.
Alkohol on tuntud mürk kehale, mis muudab inimesed nii vaimselt kui ka füüsiliselt nõrgaks, tuimaks.
Alkohol on joovet tekitav keemiline aine, mida sisaldavad kõik alkohoolsed joogid (Wikipedia, 2013).

Alkohol on jällegi tugev faktor tahtmatu jagratta vigastustes ja fataalsustes noorte inimeste seas.
Alkohol - 7 Kcal) Hapnik* - Hapniku arvele langeb massilt suurim osa. Hapnik on oksüdeerija rollis.
Alkohol on oma olemuselt närvisüsteemi depressant. Paljud usuvad ekslikult, et alkohol on erguti.

Alkohol – Ained, mille molekulis tetraeedrilise süsiniku aatomi juures asuv vesinik on asendatud
Alkohol on üks peamisi globaalseid riskifaktoreid sotsiaalse kahju ning halvenenud tervise osas.
Alkohol on kõige tugevama toimega sõltuvust tekitav narkootiline aine, mis on enamikes riikides

Vote UP
-1
Vote DOWN
Alkohol on meie kultuuriruumis enim tarbitav uimasti, mis kuulub lahutamatult seltskonnaelu juurde, olles seega paljude kiirabi väljakutsete korral vähemalt üks patsiendi tervist mõjutavatest teguritest. Peale alkoholi kuritarvitatakse massiliselt sünteetilisi uimasteid nagu nt ecstasy.
Alkohol on seega narkootoline aine, mis on siiski enamikes riikides legaalne täisealistele.
Alkohol on depressant ja sa tunned ennast pärast alkoholi mõju kadumist veelgi halvemini.

Alkohol on legaalne meelemürk; sisaldab etanooli, mis mõjutab meie kesknärvisüsteemi.
Alkohol - pole ühtegi tõendid, et alkohol ei mõjuks või mõjuks jäädavalt lootele.
Alkohol on õlu, vein, kääritatud jook, vahetoode ja muu alkohol (kange alkohol).

Alkohol on sõltuvust tekitav narkootiline aine, mis on enamikes riikides legaalne.
Alkohol on kahjulik südamele ja teistele organitele ning võib tekitada ka vähki.
Alkohol on keelatud. Ei tohi kasutada selliseid ravimeid, mis sisaldavad alkoholi.

Alkohol on jook, mis kahjustab inimest, tema lähedasi ja üldse kogu ühiskonda.
Alkohol on aegade algusest peale inimeste leeris pahandust ja muret külvanud.
Alkohol on enim kasutatud ja kuritarvitatud sõltuvust tekitav aine maailmas.

Alkohol on väga nõrk hape, kuna side hapniku ja vesiniku vahel on püsiv.
Alkohol on ka põhjuseks, miks noortel tekib probleeme kodus ja koolis.
Alkohol on toidugrupp mille moodustavad piiritus ja alkohoolsed joogid.

Alkohol on depressant, mis mõjutab sinu kesknärvisüsteemi tegevust.
Alkohol on orgaaniline aine, mida sisaldavad kõik alkohoolsed joogid.
Alkohol on tänapäeva ühiskonnas muutunud eluveest katkulevitajaks.

Alkohol on ka teerajaja terviseprobleemidele ja psüühikahäiretele.
Alkohol on tervisele niigi kahjulik ning sisaldab ka palju kaloreid.
Alkohol on riskitegur, mis võib põhjustada vägivalda paarisuhtes.

Alkohol on depressant, mis mõjub kesknärvisüsteemile pidurdavalt.
Alkohol on mõnujook, mida inimesed tarbivad erinevates olukordades.
Alkohol on mürgine narkootiline aine, mis laastab meie organismi.

Alkohol – viinapiiritus Globaalne – üldine; kogu Maad hõlmav
Alkohol –  ühend, mis sisaldab hüdroksüülrühma (­OH)
Alkohol - rühma (ool), seetõttu nimetatakse produkti aldooliks.

Alkohol on hape kuna ta reageerib leelisega ja moodustab soola.
Alkohol on jook, mis toob endaga kaasa rohkem kahju kui kasu.
Alkohol on kahjulik nii kehalisele kui vaimsele tervisele.

Alkohol on maailmas ja ka Eestis enim tarvitatav uimasti.
Alkohol on ühiskonnas nii rõõmuks kui ka õnnetuseks.

Alkohol on seotud üle 60 haigusseisundi või häirega.
Alkohol on oma olemuselt närvisüsteemi depressant.
Alkohol on oma olemuselt närvisüsteemi rahusti.

Alkohol on tugevalt mõjuv sugufunktsioonidele.

Alkohol on mürk ja seda ei tohiks reklaamida!

Alkohol on närvisüsteemi mürk.

Alkohol on alati olnud au sees.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun