Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge

Isikuandmete töötlemise põhimõtted

Kehtiv alates 18.06.2018

Siit leiad teabe selle kohta, kuidas me töötleme sinu isikuandmeid ning tagame nende kaitse, kui kasutad meie teenuseid, sh kui kasutad meie e-keskkonda veebilehel annaabi.ee. Küsimuste korral võta julgelt ühendust.

Isikuandmete töötlemise põhimõtted on informatiivsed ega ole osa Annaabi ja Kliendi vahel sõlmitavast lepingust. Teavitame sind olulistest sind ja sinu õigusi puudutavatest muudatustest meie isikuandmete töötlemise põhimõtetes Annaabi veebilehe või e-posti kaudu või muul mõistlikul viisil.

Vastutav andmetöötleja

Sinu andmete vastutav töötleja on OÜ Lolsol (11450433). Aadress: Tiskrevälja tee 33, 13516 Tallinn; telefon: 56980010; e-post: [email protected].

Milliseid andmeid, kuidas ja kui kaua me kasutame?

Teenuste osutamine

Selleks et sulle teenuseid osutada, s.t eelkõige, et võimaldada sulle ligipääs Annaabi e-keskkonda failide jagamiseks ja kasutamiseks, samuti toimetada kohale sinu tellitud kaup ja kaubaga seotud dokumendid, ning võimaldada sul teenuste/kauba eest tasuda, ning et sinuga vajadusel seotult teenuse osutamisega kontakteeruda, küsime sinult sinu kohta järgmised andmed:

-        ees- ja perenimi,

-        isikukood,

-        sünniaeg,

-        e-posti aadress,

-        telefoninumber,

-        postiaadress;

-        eelistatud suhtluskeel ja -kanal;

-        tegevusvaldkond;

-        pangakonto nr;

-        vajadusel muud teenuse osutamisega seotud andmed.

Täpne andmete koosseis sõltub sellest, milliseid konkreetseid teenuseid klient kasutab. Lähtume ka siin minimaalsuse põhimõttest ehk töötleme vaid teenuse osutamiseks vajalikke andmeid.

Säilitame sinu andmed kuni kolme aasta jooksul ajast, kui teenuseid viimati kasutasid, lähtudes eesmärgist tagada sinu ja meie lepinguliste õiguste ning kohustuste täitmine (nt kauba tagastamine; kauba garantiist tulenev; kauba tagasikutsumine; esitatavate nõuete maksmapaneku võimaldamine), samuti et vastata sinu küsimustele seoses teenuse osutamisega. Erandina säilitame tähtajatult andmed sinu nime, isikukoodi ja kontaktide kohta selleks, et tagada autoriõigustega seotud vaidluste korral Annaabi õiguste kaitse.

Raamatupidamislikest nõuetest tulenevalt säilitame raamatupidamise algdokumendid seitse aastat alates selle majandusaasta lõpust, mil meile vastava kauba eest tasusid.

Kui registreerusid kasutajaks, kuid pole meie teenuseid kasutanud, siis kustutame sinu andmed ühe aasta jooksul kasutajaks registreerimisest.

Sõltumata eelnevast kustutame andmed viivitamata, kui langeb ära igasugune alus ja eesmärk nende edaspidiseks säilitamiseks.

Veebilehitsemise statistika ja sinu eelistused

Soovime oma veebilehti pidevalt arendada ning muuta neid veelgi enam kasutajasõbralikuks, et meie teenused vastaksid maksimaalselt meie klientide vajadustele ja eelistustele. Sel eesmärgil soovime teada, kui tihti meie veebilehte külastatakse, milline on veebilehe kasutajate hariduslik ja vanuseline taust, millist seadet ja brauserit lehitsemiseks kasutatakse, millistest regioonidest külastajad tulevad, ning milline meie veebilehel olev teave on veebilehe külastajate jaoks enim huvipakkuv. Vastavaid andmeid kasutame õigustatud huvi alusel, ning säilitame tähtajatult. Me kasutame selliseid statistilisi mitteisikustatud andmeid selleks, et analüüsida meie veebilehe külastajate trende.

Õigustatud huvi alusel jätame meelde ka sinu tegevused ja eelistused meie veebilehtedel (sinu keeleeelistus, fondi suurus ning muud ekraanieelistused), et sa ei peaks neid korduvalt uuesti sisestama. Samuti jätame meelde teabe sinu ostude, ostmata jäänud ostukorvi, allalaadimiste ning meie esitatud küsimustele antud vastutuste kohta, et suunata sulle edaspidi just neid teenuseid ja teavet, mille vastu sul võiks enim huvi olla. Need andmed säilitame seni, kuni meil on alus säilitada sinu andmed kas teenuse osutamiseks (vt ülal) või otseturunduseks (vt all).

Nimetatud eesmärkidel kasutame Google Analytics’i kaudu küpsiseid (küpsis on väike tekstifail, mille veebileht salvestab sinu seadmesse, kui sa veebilehte külastad).

Täiendava teabe Google Analytics’i tööpõhimõtete kohta leiad

siit: https://support.google.com/analytics/answer/1012034?hl=lten&ref_topic=6157800

Sa võid igal ajal keelata oma andmete kogumise Google Analyticsi poolt. Vaata selle kohta täpsemalt siit: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/.

Lisaks võib sinu tegevused meie veebilehel (sh sinu IP aadress, päringu aeg) salvestada ka server, mis majutab meie veebilehte. Ka neid andmeid kasutatakse õigustatud huvi alusel, aga vaid tehnilistel eesmärkidel tagamaks veebilehe turvalisus ja toimimine.

Sa saad kustutada kõik küpsised, mis sinu arvutis on, samuti seadistada oma brauser selliselt, et küpsiste edaspidine paigutamine ei ole võimalik. Vaata täiendavat teavet nt siit: http://www.youronlinechoices.com/. Juhime aga sinu tähelepanu, et kui sa ei nõustu küpsiste kasutamisega, siis ei pruugi teatud veebilehe funktsioonid korralikult toimida või üldse toimida, sh pead veebilehe külastamisel iga kord teatud eelistusi käsitsi kohandama.

Otseturundus

Sinu nõusolekul kogume ja säilitame tähtajatult otseturunduse eesmärgil kasutamiseks sinu ees- ja perenime ning kontaktandmed.

Kui saadame sulle teavet Annaabi pakkumiste, kampaaniate, ürituste ja muude tegemiste kohta, siis kasutame sinu eelistuste kohta kogutud teavet, et suunata sulle just neid teenuseid ja teavet, mille vastu sul võiks enim huvi olla.

Juhime tähelepanu, et sul on võimalik igal ajal loobuda oma otseturunduseks antud nõusolekust, logides sisse meie e-keskkonda, kirjutades meile või helistades.

Kes andmetele ligi pääseb?

Oleme võtnud organisatsioonilised ja tehnilised meetmed sinu andmete kaitseks igasuguse ebaseadusliku kasutamise eest: sh isikuandmete ebaseaduslik muutmine, hävitamine, avalikustamine ja vargus.

Ettevõttesiseselt on ligipääs sinu andmetele vaid isikul, kes vajab seda sulle teenuse osutamisega seotud ülesannete täitmiseks. Näiteks veebilehe külastajate statistilistele andmetele pääsevad ligi töötajad, kes vastutavad veebilehe analüüsi ja arendamise eest.

Kasutajaks registreerimisel ja kasutaja profiili alt sisestatud kasutaja nimi on näha kõigile, kes külastab kasutaja profiili.

Me ei jaga sinu andmeid kolmandate isikutega , v.a kui:

-        meil on andmete jagamiseks kolmanda isikuga sinu nõusolek;

-        see on vajalik sulle teenuse osutamiseks;

-        andmete jagamine kolmanda isikuga on meile kohustuslik tulenevalt seadusest.

Oleme sõlminud kolmandate isikutega, kes sulle teenuse osutamiseks sinu isikuandmeid töötlevad, isikuandmete töötlemise lepingu tagamaks sinu andmete turvalisus, konfidentsiaalsus ja andmete töötlemine vaid õiguspärastel eesmärkidel ja alustel. Sellisteks kolmandateks isikuteks on turundus- ja IT-partnerid, samuti raamatupidamisteenuse osutajad, kes asuvad Euroopa Liidus või tagavad Euroopa Liidus kehtivate isikuandmete kaitse nõuete täitmise.

Nii näiteks pakub Google Analytics’it Google Inc (USA ettevõtja), kellel on ligipääs andmetele, mis on kogutud Google Analytics’iga. Google Inc on ühinenud Euroopa Liidu ja USA Privacy Shield andmekaitseraamistiku põhimõtete Euroopa Liidu ja USA Privacy Shield nimekirjaga, mis tagab selle, et teenus vastab Euroopa Liidu nõutud privaatsusnõuetele. Vt täpsemalt siit: https://www.google.com/analytics/terms/dpa/dataprocessingamendment_20160909.html.

Sinu õigused

Kontakteerudes meie e-posti aadressil, on sul seaduses nimetatud ulatuses õigus:

-        paluda juurdepääsu enda isikuandmetele;

-        paluda enda isikuandmete parandamist;

-        paluda enda isikuandmete kustutamist;

-        võtta tagasi oma nõusolek isikuandmete töötlemiseks;

-        nõuda isikuandmete töötlemise piiramist;

-        vaidlustada isikuandmete töötlemine;

-        nõuda andmete ülekandmist teisel teenusepakkujale.

Sinu õigus esitada kaebus

Kui sa leiad, et sinu isikuandmete töötlemisega seotud õigusi on rikutud, võid esitada kaebuse selle Euroopa Liidu liikmesriigi järelevalveasutusse, kus on sinu alaline elu või töökoht, samuti Andmekaitseinspektsiooni. Selliste asutuste kontaktinformatsioon on kättesaadav aadressil: http://ec.europa.eu/newsroom/article29/item-detail.cfm?item_id=612080.Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun