Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Inflatsiooni mõõtmine - mõõtmiseks kasutatakse tarbijaindeksit (THI) -lõhustatakse ostukorviindeksist -hindu võrreldakse perioodi algne ja lõpne 1.rooma võrreldakse perioodi 5-7% a 2.rooma inflatsiooninäitajaks 10% ja rohkem 3.hüperinflatsioon-järsk hinnatõus 5%kuus
Inflatsioon ehk palgainflatsiooni. Turumajanduses moodustavad palgakulud paljudes ettevõtetes kuni kolmveerand kõigist tootmiskuludest (Dolan, Lindsey, 1988). Samal ajal on tööjõud eriline kaup, mille hinda kujundavad ka mitmesugused majandusvälised tegurid. Palgatõus on üheks üldise heaolu tõusu allikaks – juhul kui see toimub muutumatu hinnataseme juures või kui palgakasv ületab hinnakasvu.
Inflatsiooniline faas on seletuseks mitmele kosmoloogilisele vaatlusele, millel muud seletust pole, nimelt  kosmose homogeensus (horisondi probleem)  suuremastaabilised struktuurid kosmoses (galaktikad, galaktikate parved)  ruumi väike kõverus (lameduse probleem)  tõsiasi, et pole vaadeldud magnetilisi monopole 1.3 Kvarkide periood Pärast 10−33 s langes temperatuur 1025 kelvinile.
Inflatsioon – üldise hinnataseme tõus või surve selleks, millega kaasneb raha väärtuse vähenemine Deflatsioon – inflatsiooniga vastupidine protsess, milles hinnad langevad ning rahaühiku väärtus kasvab Tarbijahinnaindeks (THI)– tarbija ostukorvi kuuluvate hüviste hinnatõusu baasperioodi suhtes indeksina avaldav näitaja
Inflatsioonil on harva positiivsed tagajärgi ja tihti on need lühiajalised ja vähese mõjuvõimuga. Esiteks võib madal inflatsioon (2%) soodustada majanduslikku aktiivsust. Majanduslikkus olukorras, kus raha kaotab iga päev teatud osa oma väärtusest, üritavad isikud maksimaalselt kasutada käes olevat raha.
Inflatsioonimäär – ühe perioodi üldise hinnataseme protsentuaalne muutus võrreldes teise perioodi hinnatasemega Eriti kiiret hinnataseme tõusu nimetatakse “hüperinflatsiooniks” Hüperinflatsioonist räägitakse tavaliselt 50%-lise või kõrgema inflatsioonimäära korral kuus.
Inflatsioonitase on jätkuvalt madal, olles 1.4 % juures madalaim EL-is (aluseks ka eurotsooni inflatsioonikriteeriumi määramisel). 2007. aastaks oodatakse inflatsioonimäära kerkimist 1,8 %-ni. Inflatsioonitaseme hoidmine 2% ringis on riigi rahanduspoliitika üks peamisi eesmärke.
Inflatsioon on üldine hinnatõus või surve selleks tõusuks, mida põhjustavad kasvavad tootmiskulud ja liignõudlus antud pakkumistaseme suhtes ning millega kaasneb raha väärtuse langemine ja selle pakkumise kasv koos kontrollimatu rikkuse ja rahvatulu ümberjaotumisega.
Inflatsioonirisk on see, kui inflatsioonimäär erineb ootuspärasest ja see avaldub ettevõtte rahavoogudes. (Hirjel 1996) Ettevõttele tähendab see seda, et inflatsiooni tõttu võib tekkida kriitiline olukord, mille leevendamiseks vähendatakse võimalikult palju kulusid.
Inflatsioon ehk tarbijahindade tõus pisut madalamal tasemel kui 2% aastas. Eurosüsteemi rahapoliitilised ja muud otsused tehakse Euroopa Keskpanga nõukogus. Nõukogusse kuuluvad Euroopa Keskpanga juhatus ja kõikide euroala riikide keskpankade presidendid.
Inflatsiooniga usa - s 6% 1960 kuni 1969 •J. F. Kennedy 1961 presidendiks loosungi y p g abil “majandus suure jõuga käima”. 1960-ndate alguses elluviidud •Täitis lubaduse ning seda perioodi loetakse majanduspoliitikat iseloomustab: majanduses edukaks.
Inflatsioon - määraks 10% ja enam, hüperinflatsioon- järsk hinnatõus, mis võib ulatuda üle 50% kuus Inflatsioonispiraalid: hinnad-palk-hinna – hindade tõustes suurendatakse palku, sest vaja töötajate suurenenud väljaminekud kompenseerida.
Inflatsioon - riigi keskmise hinnataseme jätkuv kasv piisavalt pikal perioodil( kasvab keskmine hinnatase). Inflatsiooni mõõdetakse INFLATSIOONIMÄÄRAGA(keskmise hinnataseme protsentuaalne muutus baasperioodiga(( eelmise aasta kuu või kvartal))
Inflatsiooni mõõtühikuks on inflatsioonimäär. Inflatsioonimääraks nimetatakse keskmise hinnataseme protsentuaalset muutust baasperioodiga (eelmise aasta, kuu või kvartaliga) võrreldes (1). Hinnataseme muutumist mõõdetakse hinnaindeksite abil.
Inflatsioonilõhe – b)    sääst täishõive kogutulu tasemel – c)     Ku palju peavad avaliku sektori kulutused muutuma eeldusel, et maksud ei muutu ja kogutulu oleks täishõive tasemel? Makroökonoomika Nimi Kontrolltöö 2.2
Inflatsioonilõhe on suurus, mille võrra kogunõudlus AD või kogukulutused AE (lühiajaliselt) ületavad täis (töö)hõive kogutoodangu taset e tasakaalutulu (tasakaalusissetulekut) Y katusega, mis kindlustaks potentsiaalse kogutoodangu.
Inflatsioon – raha ostujõu langus, mida iseloomustab hindade üldine tõus Mis seda põhjustab?  Nõudlusinflatsioon – ’’Liiga palju raha jahib piiratud hulgal kaupu’’. Nõudlus kasvab kiiremini kui pakkumine.
Inflatsioonimäär - inflatsiooni mõõteühik.SKT/SKP- sisemajanduse kogutoodang/produkt-mingil kindlal territooriumil toodetud lõpphüviste koguväärtus. Inflatsiooni tagajärjed võivad olla nii positiivsed kui ka negatiivsed.
Inflatsioon – riigi keskmise hinnataseme pidev kasv Põhjused:  Nõudlusinflatsioon – nõudlus on suurem kui pakkumine, hinnad tõusevad; Eestis – ehitusbuumi ajal saadi lihtsalt laene, elati üle oma võimete.
Inflatsioon - ülikiire raha väärtuse langus (nt Saksamaal reparatsioonide tõttu) New Deal- Roosevelti reformid USA majandusse sekkumiseks, loodi uusi töökohti, ergutati tööstust,sekkuti pangandusse.
Inflatsioonilõhe – kogukulutuste suurus, mille võrra kogukulutused ületavad majanduse võimsust (vertikaalne lõik GF joonisel). Ehk siis tahetakse kulutada rohkem, kui täishõivetasemel on võimalik toota.
Inflatsioon on ühiskondlik probleem, mis põhjustab tulu soovimatu ja ebaõiglase ümberjaotamise. See vähendab säästmishuvi ja majanduslikku efektiivsust ning põhjustab veel teisigi halbu ilminguid.
Inflatsioon ehk sademete imbuminepõhjavette, sõltub mitmest looduslikust tegurist ja ka inimtegevusest Põhjavee alanemisega võib tekkida alanduslehter e veetaseme alanemine või põhjavee reostumine.
Inflatsioon – raha väärtuse, elanike ostujõu vähenemine Integratsioon ehk lõiming – rahvastikugruppide ja riikide omavaheline lähenemine ühtsete väärtuste, arusaamade ja eesmärkide baasil.
Inflatsioon on üldise hinnataseme tõus ja raha ostujõu langus Deflatsioon on üldise hinnataseme langus ja raha ostujõu tõus Disinflatsioon-kõrge inflatsiooni oluline vähenemine või kadumine.
Inflatsioon – raha ostujõu langus ja hindade tõus agressor – sõjaalgataja ja vallutaja ’’New deal’’ ehk uus kurss – punktid, mis pidid tööstust ergutama ja looma uusi töökohti.
Inflatsioonimäär - keskmise hinnataseme protsentuaalne muut baasperioodiga võrreldes • Nominaaltulu-inimene saab palgana kätte • Reaaltulu- mille puhul arvestatakse inflatsiooni; mida saab tarbid.
Inflatsioon on langenud 10,9%-lt madalseisu algusest 1990. aasta septembris 2,6%-ni 1995. aasta aprillis. Siseriikliku nõudmise tugev kahanemine surus madalseisu alguses inflatsiooni alla.
Inflatsioon - rubla väärtus langes  Mõju sisepoliitikale + Linnadeliidu Tallinna komitee – sõjapõgenike abistamine, selle varjus aeti Eesit asja + Põhja-Balti Komitee
Inflatsioon - Leiutised- 1) rahvusvahelised; Kui peaks toimuma Kui leiutatakse uusi masinaid 2) riiklikud; inflatsioon siis, on minu mis mulle kasulikuks tuleksid, 3) lokaalsed.
Inflatsioon – liigse raha ringlus(üleliigne) Formuleeritakse raha omadused : Raha aktsepteeritavus – raha peab olema kõigis majandustehingutes kõikide poolt vastuvõetav.
Inflatsiooni mõõtühikuks on inflatsioonimäär. Inflatsioonimääraks nimetatakse keskmise hinnataseme protsentuaalset muutust baasperioodiga (eelmise aasta, kuu vüi kvartaliga) võrreldes.
Inflatsioon on aga tõestuseks majanduses hästi minevast olukorrast, kus rahva ostujõud kasvab, palgad tõusevad ning tänu sellele tõusevad ka kaupade ja teenuste hinnad.
Inflatsioon on hinnad kalliks tõstnud on lühiajaline deflatsioon õigustatud, et viia hinnad kättesaadavamale tasemele ka majandusraskuste all kannatavatele inimestele.
Inflatsioon on väike, kui pindmise kihi moodustavad savid või turvas, ja kui põhjaveetase ulatub maapinnale- maa on sel juhul vett täis ja juurde ei saa seda imbuda.
Inflatsioon usa - s ja Saksamaal on vastavalt 5% ja 3%. Spot-kurss on DM1 = $0,75. Missugune on DM kurss kolme aasta pärast? 3 Lahendus: e 3 = 0,75 (1,05/1,03 ) = $0,7945.
Inflatsioon - kaupade või teenuste hinnataseme tõus Nõudlusinflatsiooni tulemusena tõuseb hinnatase palju suuremas ulatuses kui reaalne rahvamajanduse kogutoodang.
Inflatsioon tähendab laialipuhumist, ning säärasel Universumil on analoogia täispuhutava seebimulliga, mille pind kujuneb siledaks välis- ja sisejõudude mõjul.
Inflatsioon - raha ostujõu vähenemine, väljendub hindade tõusus, mõõdetakse hinnaindeksitega, nt väljendab tarbijahindade keksmist muutust tarbijahinnaindeks
Inflatsioon - keskmise hinnataseme tõus, sellega kaasneb rahaväärtuse langus ja elanike ostujõu vähenemine.põhjused- maksu-, siirde- ja nõudlusinflatsioon
Inflatsioon on hindade üldine ja püsiv tõus ning raha ostujõu langus, mis on tingitud liigse hulga raha käibeletulekust võrreldes tegelike vajadusega.
Inflatsioonimäär - Inflatsioonimääraks nimetatakse keskmise hinnataseme protsentuaalset muutust võrreldes baasperioodiga (eelmise aasta, kuu või kvartaliga).
Vote UP
-1
Vote DOWN
Inflatsioon inflatsioon ehk hindade kasv Deflatsioon ehk riigi keskmise hinnataseme jätkuv langus Hinnataseme stabiilsus- hinnad ei muutu või kui ainult minimaalselt Inflatsiooni mõõtühikuks on inflatsioonimäär Hinnataseme muutumist mõõdetakse hinnaindeksite abil 9. Tarbijahinnaindeks - tarbekaupade ja tasuliste teenuste hindade muutus Tööstustoodangu
Inflatsioonilõhe – suurus, mille võrra kogukulutused ületavad lühiajaliselt kogutoodangu täishõive taset, tulemuseks inflatsioon ( hinnataseme tõus).
Inflatsioonimäärad kodu - ja välisriigis, S t ja St+1 välisvaluuta hind dollarites (dollar on koduvaluuta) perioodil t ja t+1, siis ostujõupariteedi valem on: t
Inflatsioon – raha väärtuse ehk ostujõu langus Põhjused: sularaha liigne käibele laskmine, laenuraha sissevool, kahtlus raha väärtuse suhtes
Inflatsioon – hindade üldine ja pidev kasv ja raha ostujõu langus, mis on tingitud liigse raha käibele tulekust võrreldes tegeliku vajadusega.
Inflatsioon - raha väärtuse langemine 2. Suured reparatsioonid Börsikrahh 1929 a. Itaalias valitsesid 1930 aastal Fasistid eesotsas Mussoliniga.
Inflatsioon - üldine hinnataseme tõus ( inflatsiooni tulemusel saab ühe euro eest vähem kaupa osta ehk euro on varasemast väärtusest väiksem
Inflatsioon on definitsiooni järgi kaupade või teenuste hinnataseme tõus, mis võib kaasa tuua nii positiivseid kui negatiivseid tagajärgi.
Inflatsioonile - kuigi ta protsentuaalselt ei muutu, suureneb kaupade hindade tõustes proportsionaalselt ka tollimaksuna sisse kasseeritav summa.
Inflatsioonilõhe – majanduses on tõus ja soovitavad kulutused > toodang, kulutusi tuleb vähendada, muidu tekib nflatsiooniline surve hindadele.
Inflatsioon on majanduslik nähtus, mis majanduskasvuga paratamatult kaasneb, kuid mida püütakse hoida teatud piirides kõikides riikides.
Inflatsioon on enamasti kõrgem perioodidel, mil töötus on madal ja vastupidisel juhul suure töötusemäära korral on inflatsioonitase
Inflatsioon on üldine hinnatõus, millega kaasneb raha väärtuse vähenemine.Devalvatsioon-alandatakse raha kurssi välisvaluuta suhtes.
Inflatsioon on üldiselt nendel perioodidel madal, kui töötus on suur ja kui inflatsioon on kõrge, siis tavaliselt on töötus väike.
Inflatsiooniga on ka intressimäärad stabiilsemad ning Eesti pankadel on võimalik raha madalama protsendiga oma klientidele edasi laenata.
Inflatsioonimäär – keskmise hinnataseme protsentuaalne muut baasperioodiga (enamasti eelmise aastaga, aga ka kuu või kvartaliga) võrreldes
Inflatsioonirisk - ringluses olev raha kaotab väärtust oodatust kiiremini, toimub ennustatust kõrgem hinnatõus(toormele, ostureenustele)
Inflatsioon on üks tõsisem probleem ühiskonnas, millega kaasneb enamikus riikides tööpuudus ja majandusliku kasvu vähenemine.
Inflatsiooni kiirenemine on peamiselt tingitud kütusehindade tõusust maailmaturul. Eluasemeturg on Hispaanias viimastel aastatel olnud selgelt
Inflatsioon on tihti tõestuseks majanduse heast seisust, palgad kasvavad, rahva ostujõud tõuseb ja sellest tingituna ka hinnad.
Inflatsioon on üldise hinnataseme tõus, mida põhjustavad kasvanud tootmiskulud või liignõudlus antud pakkumistaseme suhtes.
Inflatsiooni hind on hinnataseme tõusust põhjustatud majanduslike disproportsioonide täiendav kulu ühiskonnale ja tema liikmetele.
Inflatsiooni mõõtühikuks on inflatsioonimäär – keskmise hinnataseme protsentuaalne muutus baasperioodiga (eelmine kuu, aasta) võrreldes.
Inflatsioonimäär – Inflatsioonimäär on ühe perioodi üldise hinnataseme protsentuaalne muutus teise perioodi hinnataseme suhtes.
Inflatsiooni korral on indiviidid suutnud õigel ajal ja täies ulatuses prognoosita ning seetõttu ka tehingutes kajastada hinnatõus.
Inflatsioon on ühe majandussüsteemi piires toodetavate ja müüdavate kaupade ja teenuste üldine keskmise hinnataseme tõus
Inflatsioon on tõusev ja majanduslik olukord jätkuvalt languses, siis järgmise paari aastaga kasvavad ka seksuaalkuriteod.
Inflatsiooniks nimetatakse kõikide kaupade ning ka teenuste üleüldist hinnataseme tõusu, mis vähendab varade väärtust.
Inflatsioon on halb ka inimestele, kes on säästnud, sest raha väärtus pole enam see, mis ta oli kui säästma hakati.
Inflatsioon on majandusprobleem. Inflatsioon on üldise hinnataseme tõus, millega kaasneb raha väärtuse vähenemine.
Inflatsiooni vastandprotsessi nimetatakse deflatsiooniks. Dawesi plaan- oli Ameerika Ühendriikide rahandustegelase ja poliitiku Charles
Inflatsioon on ikka negatiivne , sest olenemata sellest kui palju palgad kasvavad, ei meeldi inimestele hindade kasv.
Inflatsioon - ja languslõhe Kogu eelnev analüüs eeldas, et majanduse hinnatase on konstante ja majanduses on vabu
Inflatsioon on üldise hinnataseme märgatav ja püsiv tõus (tõusma ei pea kõik hinnad vaid keskmine hinnatase).
Inflatsioon - riigi keskmise hinnataseme ätkuv kasv saadakse maa maksistamishinna korrutamisel maamaksumääraga.
Inflatsioon on viimastel kuudel seoses kütuste odavnemisega ja toidu hinnatõusu pidurdumisega kiirelt alanenud.
Inflatsioon – Inflatsiooniks nimetatakse riigi keskmise hinnataseme jätkuvat kasvu piisavalt pikal perioodil.
Inflatsioon - Mõõtühikuks olev inflatisoonimäär on keskmise hinnataseme % muutus baasperioodiga võrreldes.
Inflatsioonimäär on ühe perioodi üldise hinnataseme protsentuaalne muutus võrreldes teise perioodi hinnatasemega.
Inflatsioonimäär - inflatsiooni mõõtühik,keskmise hinnataseme protsentuaalne muutus võrreldes kindla perioodiga.
Inflatsioon on meie ümber olemas ja see on ka vajalik, seetõttu oli huvi uurida ka hüperinflatsiooni kohta.
Inflatsiooni tingimustes on valitsusel lihtsam täita oma võla kohustusi, kuna raha väärtus langeb koos inflatsiooniga.
Inflatsioonilõhe – on suurus mille võrra kogukulutused ületavad lühiajaliselt kogutoodangu täishõive taset.
Inflatsioon – majandustegevuse periood, mida iseloomustab hindade üldine tõus ja raha väärtuse langus.
Inflatsiooni alanemine on kooskõlas Eesti Panga prognoosiga ning toetab euro kasutuselevõttu 2011. või 2012. aastal.
Inflatsiooni mõiste - on üldise hinnataseme tõus või surve selleks, millega kaasneb raha väärtuse vähenemine.
Inflatsioonirisk – ringluses olev raha kaotab väärtuse oodatust kiiremini, ennustatust kõrgem hinnatõus.
Inflatsioon – riigi keskmise hinnataseme jätkuv kasv piisavalt pikal perioodil (kuu, kvartal, aasta)
Inflatsiooni mõõtühikuks on inflatsioonimäär (keskmise hinnataseme protsentuaalne muutus baasperioodiga võrreldes
Inflatsiooni mõõtmine - Tarbijahinnaindeks ehk THI (jooksva kuu ostukorvi hind / baaskuu ostukorvi hind) x 100%
Inflatsioon on hinnataseme tõus. Tulumaksuvaba miinimum on palk, mille peal ei lähe maha tulumaks.
Inflatsioon – üldine hinnatõus, millega kaasneb raha väärtuse langus ja ostujõu vähenemine.
Inflatsioonimäär – ühe perioodi üldise hinnataseme % muutus võrreldes teise perioodi hinnatasemega.
Inflatsioon on raha ostujõu langus, hindade üldine tõus, mis on seotud raharingluse häiretega.
Inflatsioon - on kaupade või teenuste hinnataseme tõus-näitab raha reaalse ostujõu vähenemist
Inflatsioon – raha väärtuse langus, tulemuseks hindade tõus, elukalliduse kasv, elatustaseme
Inflatsiooniline faas on seletuseks mitmele kosmoloogilisele vaatlusele, millel muud seletust pole, nimelt
Inflatsioon on hindade üldine töus, mistöttu rahaühik kaotab oma väärtust ehk ostujöudu.
Inflatsioon – üldise hinnataseme tõus või surve selleks, millega kaasneb raha väärtuse
Inflatsioon – (Tarbija Hinna Indeks)on hindade tõus, millega kaasneb raha ostujõu langus.
Inflatsioon on juba aastaid püsinud kõrge ja seda on ta ka praegu, sest eksport jääb alla
Inflatsiooniks nimetatakse riigi keskmise hinnataseme jätkuvat kasvu piisavalt pikal perioodil.
Inflatsiooni puhul on oluline tema üldine tase ja arengu trend ehk volatiilsus (kiired ja olulised
Inflatsioonide eristamine on väär. Palgad on nii tootmiskulude kui ka nõudluse kasvu peamiseks allikas.
Inflatsiooniline majanduskasv on kogunõudluse kasv, mis väljendub kogunõudluskõvera nihkes üles paremale.
Inflatsioon - keskmise hinnataseme põsiv tõus, millega kaasneb raha ostujõu vähenemine.
Inflatsioonispiraali näideteks on järgmist tüüpi spiraalid: Vali üks või enam: hinnad-valuutakurss-hinnad
Inflatsiooni maks on termin, mis viitab raha väärtuse alanemisel tulenev kahju raha omanikele.
Inflatsioonilõhe - suurus, mille võrra kogukulutused ületavad täishõive kogutoodangu taset.
Inflatsioon – kaupade või teenuste hinnataseme tõusu SKP - sisemajanduse koguprodukti
Inflatsioon on üldine toodete ja teenuste hinnataseme tõus ehk raha väärtuse langus.
Inflatsioon - kaupade või teenuste püsiv hinnataseme tõus, ilma hinnaproportsioonide
Inflatsioon on üldise hinnataseme tõus, millega kaasneb raha väärtuse vähenemine.
Inflatsioonilõhe - kogus , mille võrra kogunõudlus ületab täishõive kogutoodangu taset
Inflatsioon – Raha väärtuse langus, keskmise hinnataseme tõus pikemal perioodil.
Inflatsioon on rahalangus; Tarbijaindeks on ostukorv, mida jälgitakse(selle hinda) ;
Inflatsioonimäär on keskmise hinnataseme protsentuaalne muutus baasperioodiga võrreldes.
Inflatsioon – riigi keskmise hinnataseme jätkuv tõus piisavalt pikal perioodil.
Inflatsioon on protsess, mille käigus hinnatase kasvab ja raha väärtus väheneb.
Inflatsioon – riigi hinnataseme jätkuv kasv pikemal perioodil, ostujõu langus
Inflatsioon – üldise hinnataseme tõus, millega kaasneb raha väärtuse langus
Inflatsioon on majandustegevuse periood, mida iseloomustab hindade üldine tõus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Inflatsioon on hindade tõus, millega kaasneb raha ostujõu langus(e. Raha kaotab oma väärtust). Inflatsiooni põhjused: 1)Nõudlus kasvab kiiremini, kui tootmine 2)Tootmiskulud suurenevad 3)Suurim probleem inflatsiooni juures on raha väärtuse langemine, sellega koos langeb ka
Inflatsioonimäära mõiste - on hindade taseme muutuse määr, mida väljendatakse %- na aastas.
Inflatsioonimäärad on eri arengutasemega maades ja eriaegadel tavaliselt väga erinevad.
Inflatsioonitempo on aeglustunud kuna Eestis on tehtud vajalikud struktuursed reformid.
Inflatsioon - 240% 1987, 42% 1992 5.4% 1995-96 and 7.3% 2003. Suur potentsiaal.
Inflatsiooni ülekandumise ehk inflatsioonispiraalide näiteks on järgmist tüüpi spiraalid:
Inflatsioon – üldine hinnatõus, millega kaasneb raha väärtuse langemine.
Inflatsioonist kiiremini ehk teisisõnu: investeeritud raha ei peaks oma ostujõus kaotama.
Inflatsioonilõhe - kogus, milel võrra kogukulutsed ületavad majanduse võimsust.
Inflatsioon on hinnataseme püsiv tõus koos hinnaproportsioonide muutusega.
Inflatsioon - raha väärtuse langus,millega kaasneb hindade üldine tõus.
Inflatsioon on seega hinnaindeksi kuine, kvartaalne või aastane muutumine.
Inflatsioonimäär - keskmise millega maksustatakse kaupade ja teenuste tarbimist.
Inflatsioonispiraaliks nimetatakse inflatsiooni ülekandumist ühest sfäärist teise.
Inflatsioon on hindade tõusu periood, mille ajal raha ostujõud langeb.
Inflatsioon - Hindade üldine ja püsiv tõus ning raha ostujõu langus.
Inflatsiooni vastand on deflatsioon, mis on üldise hinnatasem jätkuv alanemine.
Inflatsioonimäär on kõrge, siis raha kaotab väärtust ja rikkus väheneb.
Inflatsiooni tõttu on suhtelise ja absoluutse hinnataseme muutuse eraldamine
Inflatsiooni reguleerimiseks on peamiselt kaks võimalust: raha- ja fiskaalpoliitika.
Inflatsioon on riigis 4%. Kui suur on panga reaalne intressimäär?
Inflatsioon on ainus maks, mida saab peale suruda ilma seadusteta.
Inflatsiooni vähendamine - võlakirjade müük, suurendab intresse ja vähendab
Inflatsioon – raha väärtuse ja elanike ostujõu vähenemine.
Inflatsioon - keskmise hinna-taseme pidev tõus pikal perioodil.
Inflatsiooni arvestades on üldiselt olnud siiski kahjuliku investeeringuga.
Inflatsioonimäär – sellega mõõdetakse inflatsiooni arengu tempot.
Inflatsioonimäär – väljendab hinnaindeksi protsentuaalset muutust.
Inflatsioon – hindade üldine tõus ja raha ostujõu langus
Inflatsioon on üldise hinnataseme märgatav ja püsiv tõus.
Inflatsioon – hindade tõus ja raha ostuvõime vähenemine.
Inflatsioon - üldise hinnataseme tõus, millega osakapitali.
Inflatsioon on hinnataseme märkimisväärne ja püsiv tõus.
Inflatsioon on oma olemuselt üks vanemaid majandusnähtusi.
Inflatsiooniks nimetatakse üldist hinnataseme pidevat tõusu.
Inflatsiooni tekkepõhjusi on neli, mis on seotud nõudluse ja kuludega.
Inflatsioon - riigi keskmise hinnataseme jätkuv langus.
Inflatsioon – raha ostujõu langus (väärtuse langus)
Inflatsiooni tase on üks põhitakistusi euroalaga liitumisel.
Inflatsioon on kaupade või teenuste hinnataseme tõus.
Inflatsioon – raha ostujõu langus ja hindade tõus
Inflatsioonimäär - muudatus võrreldes eelmise kvartaliga
Inflatsioon - RAHA OSTUJÕU LANGUS JA HINDADE TÕUS
Inflatsioon - hindade tõus,rahaväärtuse langus.
Inflatsioon - maj.raha väärtuste pidev kahanem.
Inflatsioon - raha väärtuse ehk ostujõu langus
Inflatsioon on üks vanemaid majandusprobleeme.
Inflatsioon - riik vähem kontrolli majanduses.
Inflatsioonist on kasu harva ja vähesel määral.
Inflatsioon – hinnad ja palgad kasvavad.
Inflatsioon on keskmise hinnataseme tõus.
Inflatsioon on üldine hinnataseme tõus.
Inflatsioon - raha väärtuse kiire kadu.
Inflatsioon – hindade muutumise tempo.
Inflatsioon - rahaväärtus langeb.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun