Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus


Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks (0)

1 Hindamata
Punktid

Esitatud küsimused

 • Kuidas VAT aitab tööinimest ?
 • Mida VAT täpsemalt parendab ?
 
Säutsu twitteris
Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks
 • Füüsikalised taastusmisvahendid
  Saun : Leilisaun, soome saun, aurusaun, infrapuna saun, roomasaun, soolasaun , suitsusaun – kõik nad puhastavad ja tervendavad kuid sõltuvalt nende erinevustest on nii elamus kui ka mõju tervisele erinev.
  Põhiline mõjutaja on sauna õhu temperatuur, niiskus, saunasoleku aeg, õhuvahetuse tõhusus. Aroomteraapilised õlid aitavad organismil puhastuda, mõjuvad stressivastaselt ja aitavad spetsiifiliste probleemide puhul. Vihtlemine stimuleerib nahka, pindmisi kudesid, vere ja lümfiringet ning närvisüsteemi, erinevad vihad on erineva mõjuga: kadakaviht, kaseviht, eukalüptiviht jne.
  Soome sauna kõrge temperatuur tõstab ihutemperatuuri umbes 39°c-ni, kusjuures siseorganite temperatuur püsib 37°c lähedal. Kiireneb naha vereringlus, mis omakorda intensiivistab higistamist. Nahk ei peegelda enam soojust, vaid võtab seda vastu. Aju ja närvisüsteem reguleerivad kehatemperatuuri sellega, et suurendavad higistamist aitamaks inimese siseelundite temperatuuri normaalsena püsida. Samal ajal lõdvestuvad lihased ja langeb keha soojusakumulatsioonivõime.
  Lihaste ja liigeste jäikuse, pingestumise, tundlikkuse ja valu korral saab saunaskäigust tavaliselt kergendust, samuti pikaajaliste kaela, turja ja seljavalude puhul on abi. Haiguste puhul võib saunas käimine enesetunnet parandada, nt astma või pikaajalise bronhiidi korral laienevad ja puhastavad saunas hingamisteed ning siis on kergem hingata. Kõrgenenud vererõhuga on kerge saunatamine ja sellega kaasnev tõhusus lõõgastumine hea.
  AURUSAUNA MÕJU
  Tänu suurele niiskuse sisaldusele ja kuumusele on aurusaun tõhus terviseparandaja selliste hädade korral nagu bronhiaalastma, bronhiit , ülemiste hingamisteede katarr, köha, häälekähedus, mitteakuutsed reumaatilised vaevused ning liigeste piiratud liikumine või liigesevalud. Tugiprotseduurina on aurusaun kasulik ka inimestele, kellel on unehäired, häiritud naha verevarustus , kuiv ja pragunenud nahk, lihaspinged ja tundlikkus äkiliste temperatuurimuutuste suhtes.
  Naha aurutamine aitab vabaneda igapäevastest pingetest, lõdvestuda ning taastuda . Parandab üldist kehalist ja vaimset heaolu ning aitab koguda uut jõudu. Niiske kuumus stimuleerib hästi nahaaluste veresoonte verevarustust ja puhastab intensiivselt nahka. Avanevad naha poorid , eemalduvad surnud naharakud ja mustus ning nahk muutub pehmeks , puhtaks ja siidiselt siledaks.
  Kuna inimese higi sisaldab rohkem toksilisi mürkaineid kui uriin, nimetatakse nahka sageli ka kolmandaks neeruks.
  Aurusaun on tõhus sest:
  • suurendab järsult kudede ja rakkude hapnikuvarustust;
   * kiirendab keha vereringet, hapniku- ja toitainevarustust;
   * aitab põletada 400-600 kalorit iga saunaskäiguga;
   * suurendab kasvajate kärbumistegurit kuni 500 korda;
   * eemaldab kehasse kogunenud toksiinid . Sellised nagu pestitsiidid, ravimijäägid, happelised jäätmed ja palju muud;
   * stimuleerib immuunsüsteemi;
   * hävitab baktereid ja viiruseid;
   * lõdvestab lihaseid ja vabastab need pingetest.
  SOOME SAUNA MÕJU
  Soome sauna iseloomustab tuhande aasta pikkune traditsioon ning lihtsus. Õhk saunas on kuum ja kuiv, lühiajalist niiskust lisatakse leili viskamisega kerisekividele. Sauna köetakse seni, kuni temperatuur on 65-95°C kraadi ning astmelisel laval on võimalik valida erinevate temperatuuride vahel. Peale iga laval käimist võib end kasta jaheda veega või jahutada värske õhu käes. Soome saun on ette nähtud pikemaajaliseks lõdvestuseks.
  SOOLASAUNA MÕJU
  Sool on rahvameditsiinis juba ammu tuntud oma erakordsete omaduste poolest. Soolaga ülehõõrumine saunas mõjub nahale kooriva hooldusena ja saunast väljudes tundub teie nahk tõeliselt siidisena.
    Soolase õhu sissehingamine mõjub aga profülaktilise hooldusena hingamisteedele.  Kuna õhu temperatuur saunas on ligilähedane toatemperatuurile, võib ühekordne viibimine soolasaunas kesta isegi kuni 60 minutit.
  ROOMA SAUNA MÕJU
  Erineb kõigist teistest liikidest eelkõige selle poolest, et seda ei köetudki otseselt kuumaks ning seal polnud võimalik leili visata. Rooma saunades oli põrandasse ja seinaõõntesse paigaldatud küte. Väljakaevamised Itaalias Pompeis on toonud päevavalgele astmelised lavad erinevate temperatuuritsoonide tarvis. Rajatud olid sooja ja külma vee basseinid , mis viitab sellele, et ka rooma saunas olid tavaks vahelduvkümblused.
  INFRAPUNASAUNA MÕJU
  NB! Infrapunasauna ei soovitata neile, kellele on paigaldatud kunstliigesed. IP-sauna kasutamisel on ka  mõningad vastunäidustused:
   -      äge vigastus
   -      äge põletik
   -      südame- veresoonkonna haigused
   -      vere hüübimishäired
   -      suured armid
   -      kasvajad
   -      tundlikkuse haired
  IP-kiirgus kandub nähtamatute valguslainetena läbi õhu ja soojendab otseselt, ilma ümbritsevat õhku kütmata. Soojenevad nahk ja nahaalused koed . IP-kiirgus põletab nahaalust rasvakihti ja vaatamata sellele, et ümbritseva õhu temperatuur on natuke üle 35o, on higistamine võrreldes tavasaunaga 3 korda intensiivsem. IP-saun aitab organismist välja viia jääkaineid, parandab lihaste toonust ja on tõhus tselluliidi vähendaja.
  Infrapunasaunas higistab inimene kolm korda rohkem kui tavalises saunas, sest kudede soojenemine toimub sügavuti ja keharakkude temperatuur viiakse sealjuures optimaalselt 38,5 kraadini. Juba 10 minuti pärast hakkab higi voolama - seda juhul, kui eelnevalt on rohkelt vett joodud.
   
  Infrapunasaun leevendab kroonilist väsimust, lihasevalu , elavdab närvisüsteemi, suurendab potentsi, kergitab kasvuhormoonide taset ja muudab reipaks. Saunaline põletab 30minutilise seansiga üle 600 cal. Seda on rohkem kui kulub energiat sama kaua joostes .
   
  Infarpunasaun on tõhus tselluliidi lammutaja ja mürgistest jääkainetest vabastaja , nagu näiteks toksiinid, alkohol , nikotiin, kolesterool ja raskemetallid. Ealisi keelde ega piiranguid ei ole - tegemist on kogu pere saunaga.
   
  Rasedatel soovitatakse tavalise 30 min. pikkuse seansi asemel olla saunas 12 minutit, et loote vedeliku temperatuur ei tõuseks üle normi.
   
  Infrapunasauna kasutatakse: spordimeditsiinis ja taastusravis, samuti liigesepõletike, nahahaiguste , hingamisteede ning veresoonkonna probleemide raviks.
  VESIRAVI : Vesi oma eripärase keskkonnaga avaldab organismile mitmekülgset toimet. Keha reageerib nii vee füüsikalistele omadustele kui ka vee keemilisele koostisele. Mõjutades mehhaaniliselt ja termiliselt nahka, toimib ta selle kaudu närvisüsteemile, südametalitlusele, vereringele ja ainevahetusele. Olenevalt protseduuri laadist , on vee toime kas talitlust pärssiv või ergutav . Veeprotseduuride toimel suureneb vere valge- ja punaliblede hulk.
   
  Vesi on suurepärase soojusjuhtivusega. Vee toimel katkeb higi aurustumine ning kõik keha piirkonnad soojenevad ühtlaselt, mida ei toimu tavalises seisundis. Isegi leiges või jahedavõitu vannis on keha temperatuur lähedane sisemisele vere temperatuurile. Kui inimene veest väljub, hakkab kõigi tema keha punktide temperatuur tugevasti alanema ja langeb normist pisut madalamale. 30 - 45 minuti jooksul temperatuur normaliseerub. Kõik need kõikumised intensiivistavad veeprotseduuride ajal hapniku omastamist.
  Külma vee toimel tekib kõigepealt väikeste veresoonte spasm. Organism reageerib sellele kudede ainevahetuse intensiivistumise ja siseelundite temperatuuri tõusuga.
  Närviregulatsiooni mehhanismi kaudu põhjustab see naha väikeste veresoonte verevarustuse paranemise . Need laienevad, nahk muutub punakamaks ning me tunneme soojust ja reipust. Lõpptulemuseks on ainevahetuse normaliseerumine ja kudede toitumise parandamine.
  On teada, et külm vesi aeglustab ja tugevdab, kuum vesi aga kiirendab ja nõrgendab südame kokkutõmbeid. Seetõttu alandavad kuumad vannid vererõhku, külmad aga tõstavad seda. Kuum vesi suurendab vere hüübivust, külm aga vähendab. Külmad veeprotseduurid stimuleerivad ainevahetust ja rasvade põlemist ning tõstavad lihastoonust, soojad aga hoogustavad neerude vereringet ja soodustavad uriini eritumist.
  Lisaefekti annavad veele lisatud eeterlikud õlid, mineraalained , vannisoolad jt.
  Vesiravi ei sobi:
  Ägedad põletikud
  Haavandid , nahalõhed
  Palavik , külmetushaigused
  Südameprobleemid
  Rasedus
  Pahaloomulised kasvajad
  Neeru- ja sapikivid
  Vesiravi sobib:
  Liigeseprobleemid, liigesjäikus
  Südame- veresoonkonna haigused
  Vereringehäired
  Kõhukinnisus
  Soolte spasmid
  Unetus
  Stress
  Närvisüsteemi probleemid
  Jäsemete tursed
  Traumade järelravi
  Rasvumine
  Tselluliit
  KIIRGUSED : UVB Kiirgus ehk valgusravi , Infrapunakiirgus ehk soojusravi (saun).
  Hapnikuravi: Inimene vajab ellu jäämiseks teatud kogust hapnikku, kuid kui suurendada hapniku kogust on see hea teraapia nii vaimu ja enesetunde turgutamiseks kui paljuks muuks. Ka Eestis on saadaval hapniku generaatorid. Hapnik Hapniku generaatori omadused:
  * Parandab kontsentreerumist.
  * Parandab IQ (Pittsburgh University Laboratory, USA).
  * Parandab aju funktrioneerimist (St.Vincent hospital , Catholic University, Korea).
  * Parandab mälu.
  * Parandab nahka
  * Vähendab väsimust, peavalusid, pohmelli ja kurnatust.
  * Parandab immuunsus süsteemi ja võitleb viirustega.
  AEROIONISATSIOON: Negatiivse laenguga ioonid turgutavad närvisüsteemi, neid leidub õhus peale äikest, vihma ajal. Toodetakse ka õhuionisaatoreid, mis levitavad negatiivse laenguga ioone. Negatiivsed õhuioonid eemaldavad toaõhust kahjulikke aineid, mida tekitavad eletromagneetilised lained. Elektromagneetilised lained tekivad tänapeva kodu ja kontori tehnika kasutamisel, mis tekitab õhus positiivseid õhuioone. Kui positiivsete ioonide tihedus õhus tõuseb mõjub see inimese tervisel halvasti. See toob esile hormoonide, nagu seratoniin ja vaba histamiin , eritamise inimkehas mis on sageli astma, bronhiidi, närvilisuse, pinge ja depressiooni põhjustajaks.
  Ionisaator neutraliseerib ja eemaldab positiivsed ioonid, kasutades alltoodud meetodil tekitatud negatiivseid õhuioone ja aitab alandada stress-hormooni eritust.
  MASSAAZ : Massaaže on palju eriliike. Emotsionaalseks taastumiseks sobib hästi närviteede massaaž, mis aitab keha ja vaimu rahustada, nende vahel tasakaalu luua ja tugevdab keha kaitsevõimet, leevendab järske muutusi inimese meeleoludes ja enesetundes.
  Närviteede massaaž sobib eriti neile, kellel on järgmisi probleeme: migreen ; reuma ; diabeet ; ishias; epilepsia ; paanika-, hormonaal- ja unehäired; südame-, maksa- ja neeruvaevused; seede -, toiduomastamis- ja ainevahetushäired; kolmiknärvivalu; õla- ja kaelavaevused; hingehädad; psühhosomaatilised ja günekoloogilised häired; määratlematud valud jms.
  Vastukaaluks klassikalisele massaažile, mis on otseselt mõeldud lihaste pingest vabastamiseks, on närviteede massaaž leebem. Närviteede massaaž on äärmiselt rahustav ega tungi mehaaniliselt sügavale kudedesse, tänu sellele on vastunäidustuste hulk viidud miinimumini.
  Vaatamata õrnale lähenemisele, võib selle raviga kaasneda üllatavalt tugevatoimelisi reaktsioone. Põhjus peitub perifeerse närvisüsteemi ja akupressuuri kaudu mõju avaldamises kogu närvisüsteemile ja hormonaalsüsteemile ning selle kaudu organismi enda tasakaalule. Seansi lõpul tunneb klient täielikku lõdvestust
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla

  Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele faili TASUTA e-mailile

  Vasakule Paremale
  Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #1 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #2 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #3 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #4 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #5 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #6 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #7 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #8 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #9 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #10 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #11 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #12 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #13 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #14 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #15 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #16 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #17 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #18 Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks #19
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 19 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2011-02-09 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 43 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor kollanehobune Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Juttu on erinevatest taastusvahenditest alates saunast lõpetades erinevate vitamiinidega.

  Märksõnad

  Mõisted


  Kommentaarid (0)

  Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


  Sarnased materjalid

  45
  doc
  ERINEVAID TAASTUMISVAHENDEID INIMESE TURGUTAMISEKS
  31
  doc
  Erinevad taastusravivahendid inimese turgutamiseks
  38
  doc
  Erinevad taastumisvahendid inimese turgutamiseks
  35
  doc
  Erinevad taastumisvahendid inimese turgutamiseks
  937
  pdf
  Erakorralise meditsiini tehniku käsiraamat
  10
  doc
  Erinevad taastumisvahendeid inimese turgutamiseks
  44
  doc
  Toit
  26
  doc
  TAASTUMISVAHENDID

  Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
  faili e-mailile TASUTA

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  või
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun