Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus


TAASTUMISVAHENDID (1)

5 VÄGA HEA
Punktid

Esitatud küsimused

  • Milleks on hea? Kust saab ?
 
Säutsu twitteris
SISUKORD
1
FÜÜSIKALISED TAASTUSVAHENDID 2
Saun 2
Soome saun 2
Aurusaun 2
Infrapuna saun 3
Soolasaun 3
Massaaž 4
Klassikaline massaaž 4
Meemassaaž 4
Aroomteraapia 5
Tselluliidimassaaž 5
Tai massaaž 5
Jaapani massaaž 6
UVB kiirgus 7
Valgusravi 10
Muusikateraapia 11
Soolaravi 12
TAIMSED TAASTUMISVAHENDID 13
Mesi 13
Astelpaju 13
Küüslauk 14
15
Ravimtaimed 16
Kummel 16
Aaloe 17
Võilill 18
Kõrvenõges 19
KEEMILISED TAASTUMISVAHENDID 20
Vitamiinid 20
Vitamiin A 20
Vitamiin B 21
Vitamiin C 22
Vitamiin D 23
Vitamiin E 24
Mineraalained 26


FÜÜSIKALISED TAASTUSVAHENDID

Saun

Saun on lõõgastav ja stressivastane teraapiavahend ning paljude terviseprobleemide puhul tõhus abiline . Haiguste puhul võib saunas käimine enesetunnet parandada, nt astma või pikaajalise bronhiidi korral laienevad ja puhastavad saunas hingamisteed ning siis on kergem hingata . Kõrgenenud vererõhuga on kerge saunatamine ja sellega kaasnev tõhusus lõõgastumine hea. Lihaste ja liigeste jäikuse, pingestumise, tundlikkuse ja valu korral saab saunaskäigust tavaliselt kergendust, samuti pikaajaliste kaela, turja ja seljavalude puhul on abi. Soome saun, aurusaun, infrapuna saun, soolasaun, suitsusaun – kõik nad puhastavad ja tervendavad kuid sõltuvalt nende erinevustest on nii elamus kui ka mõju tervisele erinev. Sauna liigid: soome saun, aurusaun, infrapuna saun, soolasaun.

Soome saun

Soome saunas tekkiv kuiv õhk parandab vererõhku ja ainevahetust, leevendab reumaatilisi vaevuseid jne.

Aurusaun

Tänu suurele niiskuse sisaldusele ja kuumusele on aurusaun tõhus terviseparandaja selliste hädade korral nagu bronhiaalastma, bronhiit , ülemiste hingamisteede katarr, köha, häälekähedus, mitteakuutsed reumaatilised vaevused ning liigeste piiratud liikumine või liigesevalud.
Aurusaun:
- suurendab järsult kudede ja rakkude hapnikuvarustust
- kiirendab keha vereringet, hapniku- ja toitainevarustust
- aitab põletada 400-600 kalorit iga saunaskäiguga
- suurendab kasvajate kärbumistegurit kuni 500 korda
- eemaldab kehasse kogunenud toksiinid . Sellised nagu pestitsiidid, ravimijäägid, happelised jäätmed ja palju muud
- stimuleerib immuunsüsteemi
- hävitab baktereid ja viiruseid ;

Infrapuna saun


Tegemist on heatoimelise soojuskiirgusega, kuna radioaktiivne kiirgusfoon puudub. Soojus tungib kudedesse ca 4 cm sügavusele. Koos higiga eralduvad organismist jääkained ja mürgid, raskemetallide soolad , rasvhapped ja kolesteriinijäägid, toimub organismi täielik puhastumine. Saunale eelnevalt ning saunas olemise ajal soovitatakse juua palju vett.
Saun leevendab kroonilist väsimust, lihasevalu , elavdab närvisüsteemi, potentsi, kergitab kasvuhormoonide taset, muudab reipaks, vähendab stressi, puhastab nahka ja parandab selle väljanägemist ning tarbimisel puudub ealine keeld. Infarpunasaun on tõhusaks tselluliidi lammutajaks. Saunaline põletab 30 - minutilise seansiga üle 600 kcal .
Infrapunasauna ei soovita võtta nendel, kel südamega või nahaga probleeme, sarnaselt leilisauna puhul.

Soolasaun


Sool on rahvameditsiinis juba ammu tuntud oma erakordsete omaduste poolest. Soolaga ülehõõrumine saunas mõjub nahale kooriva hooldusena ja saunast väljudes tundub teie nahk tõeliselt siidisena.
Soolase õhu sissehingamine mõjub aga profülaktilise hooldusena hingamisteedele. Kuna õhu temperatuur saunas on ligilähedane toatemperatuurile, võib ühekordne viibimine soolasaunas
kesta isegi kuni 60 minutit.

Massaaž


Masaaži eesmärk on: parandada inimese enesetunnet, turgutada immuunsussüsteemi, tasakaalustada närvisüsteemi, viia kehast välja jääkaineid, parandada ainevahetust ja vähendada lihaspinget ning selle läbi ka valusid.
Erinevad massaaži liigid: klassikaline massaaž, meemassaaž, aroomteraapia, tselluliidimassaaž, Tai massaaž, Jaapani massaaž.

Klassikaline massaaž

Klassikaline massaaž on traditsiooniline ja levinud massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil. Seda tehakse nii õlidega, kui ka kuivalt . Ravimassaaži võib teha vastavalt soovile ja vajadusele, kas üksikutele kehaosadele või kogu kehale.
Massaaži peaeesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust ja eemaldada organismist toksiine , seega kiirendada ainevahetust, taastada kaotsiläinud energiat, korrigeerida lihastoonust. Toime on vastavalt kasutatud võtetele kas lõõgastav või toonust tõstev. Klassikalise massaaži tehnikad sisaldavad endas silitamisi, naha ja naha-aluskoe hõõrumisi, lihaste muljumist, vibratsiooni ja erinevaid kergeid löögilisi võtteid. Peale massaaži on soovitav juua ravimteed või mineraalvett ning paar tundi mitte süüa.

Meemassaaž

Meemassaaži on kasutatud nii Aasias kui Venemaal juba ammustel aegadel . Meemassaaž parandab verevarustust ja maandab lihaspinget, mis tekib jääkainete kogunemisest. Vere ja lümfiringe kaudu aitab see väljutada organismist jääkaineid, stimuleerib naha aluskoe ja verevarustuse tööd. Meemassaaž aitab tõhusalt võidelda tselluliidiga ja puhastab nahapoore. Mett kasutatakse kleepainena, mille abil on võimalik organismist eemaldada “saastunud” energiat. Massaaži toimel puhastuvad energiakanalid ja energia hakkab neis jälle vabalt voolama, paraneb vereringe naha aluskihtides ja lihastes. Mesi seob mürke ja kiirendab nende väljaviimist organismist.

Aroomteraapia

Aroomteraapia ehk aroomimassaaž  ühendab endas klassikalise massaaži kerged pindmised silumisvõtted ja taimede eeterlike õlide raviomadused . Ravi ja salongimassaazina kasutatav meetod võimaldab nii lõõgastumist kui ka väga mitmekesiste haiguste mõjutamist vereringesse imenduvate eeterlike õlide molekulide kaudu. Igal õlil on oma toime nii füüsilisele kehale kui ka hingele : rahustavad, ergutavad, puhastavad. Aroomterapeut selgitab välja kliendile sobivama õli koostise. Aroomteraapia aitab inimesel üle saada tema muredest , vabastab seesmised pinged, mis muidu aja jooksul ka kehale mõjuma hakkaksid ning samuti mõjub aroomimassaaž juba olemasolevatele füüsilistele probleemidele. Eeterlikud õlid püsivad kehas kuni 72 tundi, noorendades sel ajal kudesi ja parandades naha elastsust . Massaaž parandab vereringet, lümfi äravoolu, eemaldab jääkained organismist, mõjub hästi seedimisele, aitab ennetada ja kergendada peavalu, sobib ka unetuse korral, madala ja kõrge vererõhu puhul, soodustab sügavat hingamist, tõstab tuju ja heaolutunnet, stimuleerib immuunsüsteemi.

Tselluliidimassaaž

Probleemset piirkonda masseeritakse, kasutada võib erinevaid vahendeid: eeterlikke õlisid, spetsiaalseid tselluliidikreeme, looduslikke tselluliidivähendajaid: mesi, merevetikad, kummikupud.
Selleks, et massaažitulemused oleksid tõhusamad, saab ka ise kaasa aidata. Liikumine, tervislik toiduvalik ning igapäevane kuivharjamine aitavad kaasa massaažitulemuste püsimisele ning aitavad vältida rasvaladestuste teket. Loobuda tuleks kohvist ja alkoholist ning liigsest magusa ja rasvase söömisest. Iga päev juua piisavas koguses vett (1,5-2 liitrit), on leitud, et ka roheline tee aitab tselluliidi vastu, sest viib tõhusalt jääkaineid välja. Linaseemneõli tarvitamine koos kohupiimaga aitab kehast nn. halbu rasvu välja viia.

Tai massaaž

Tai massaaž on rahulik, hingamise rütmis teostatav massaaž, mis parandab lihaste elastsust, liigeste liikuvust ja vabastab vaimsest pingest.
Põhja-Tai traditsiooniline ravimassaaž töötab aeglase , meditatiivse vajutustehnikaga terviklikult läbi kogu keha. Kehas ja selle välises energiakehas on umbes 72000 punkti ning tai massaažis keskendutakse neist kümnele punktile. See on piisav kogu keha energia, lihaste ja siseorganite tasakaalu taastamiseks.
Tehakse palju mitmesuguste jooga -positsioonide laadseid venitusvõtteid, jooga hingamistehnikat ja meditatsiooni. Iga vajutus kestab ühe väljahingamise aja. Massöör kasutab ära ka omaenda keharaskust. Lisaks täiskäe ja sõrmede vajutustele kasutatakse ka jalgu , põlvi ja küünarnukke. Tehakse matil läbi naturaalkiust vaba lõikega spordiriiete.

Jaapani massaaž

Jaapani massaaž ehk shindo on Jaapanis sündinud uudne ravimeetod , mis ühendab vanu idamaiseid tarkusi kaasaegsete teadmistega inimese anatoomiast ja füsioloogiast. Shindo on töö inimese kehaga, mis hõlmab nii massaaži, venitus - kui lõõgastusharjutusi. Shindo käsitlus inimesest on terviklik, mõjutades inimest nii vaimselt kui füüsiliselt. Shindo sobib igale eale,
80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla

Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele faili TASUTA e-mailile

Vasakule Paremale
TAASTUMISVAHENDID #1 TAASTUMISVAHENDID #2 TAASTUMISVAHENDID #3 TAASTUMISVAHENDID #4 TAASTUMISVAHENDID #5 TAASTUMISVAHENDID #6 TAASTUMISVAHENDID #7 TAASTUMISVAHENDID #8 TAASTUMISVAHENDID #9 TAASTUMISVAHENDID #10 TAASTUMISVAHENDID #11 TAASTUMISVAHENDID #12 TAASTUMISVAHENDID #13 TAASTUMISVAHENDID #14 TAASTUMISVAHENDID #15 TAASTUMISVAHENDID #16 TAASTUMISVAHENDID #17 TAASTUMISVAHENDID #18 TAASTUMISVAHENDID #19 TAASTUMISVAHENDID #20 TAASTUMISVAHENDID #21 TAASTUMISVAHENDID #22 TAASTUMISVAHENDID #23 TAASTUMISVAHENDID #24 TAASTUMISVAHENDID #25 TAASTUMISVAHENDID #26
Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
Leheküljed ~ 26 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2009-11-19 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 59 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 1 arvamus Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor aljona pppp Õppematerjali autor

Lisainfo

Saun on lõõgastav ja stressivastane teraapiavahend ning paljude terviseprobleemide puhul tõhus abiline. Haiguste puhul võib saunas käimine enesetunnet parandada, nt astma või pikaajalise bronhiidi korral laienevad ja puhastavad saunas hingamisteed ning siis on kergem hingata. Kõrgenenud vererõhuga on kerge saunatamine ja sellega kaasnev tõhusus lõõgastumine hea. Lihaste ja liigeste jäikuse, pingestumise, tundlikkuse ja valu korral saab saunaskäigust tavaliselt kergendust, samuti pikaajaliste kaela, turja ja seljavalude puhul on abi. Soome saun, aurusaun, infrapuna saun, soolasaun, suitsusaun – kõik nad puhastavad ja tervendavad kuid sõltuvalt nende erinevustest on nii elamus kui ka mõju tervisele erinev. Sauna liigid: soome saun, aurusaun, infrapuna saun, soolasaun.

Märksõnad

Mõisted


Meedia

Kommentaarid (1)

erikk profiilipilt
erikk: Väga põhjalik

23:19 08-01-2012


Sarnased materjalid

25
docx
Taastusvahendid
20
docx
Taastumisvahendid
45
doc
ERINEVAID TAASTUMISVAHENDEID INIMESE TURGUTAMISEKS
98
docx
Kogu keskkooli bioloogia konspekt
38
doc
Erinevad taastumisvahendid inimese turgutamiseks
19
doc
Erinevad taastusvahendid inimese turgutamiseks
35
doc
Erinevad taastumisvahendid inimese turgutamiseks
83
pdf
Esimese nelja kursuse materjal

Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun