Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

Kehakeel (12)

5 VÄGA HEA
Punktid

Esitatud küsimused

 • Mis on kehakeel ?
 • Mis sellest kõigest kasu on ?
 • Kui olete ärritatud ja vihane ?
 • Mis on kehakeel ?
 • Kes mingil põhjusel head aega ütlemata minema läheb ?
 • Kestab see ainult nii kaua, kuni ihaobjekt jääb kättesaamatuks ?
 • Kuidas kiirendada kahe inimese intiimruumi ühinemist ?
 • Mida need sinust räägivad ?
 • Kui suured need on ?
 • Mis kujuga need on ?
 • Kui kare või pehme on su peopesade nahk ?
 • Kui soojad või külmad need on ?
 • Kuidas neile mõjub emotsionaalne erutus ?
 
Säutsu twitteris
Jüri Gümnaasium


KEHAKEEL
Referaat

Dan Glošin
10. R klass
õp Kaisa ValentinJüri
2008
SISUKORD
1 SISSEJUHATUS 4
2 KEHAKEELE TÄHTSUS 5
2.1 Kehakeele lugemine 5
2.2 Kehakeele kasutamine 6
2.3 Mis on kehakeel ? 7
3 KEHAKEELE ALUSED 8
3.1 Teod 8
3.1.1 Geneetilised 8
3.1.2 Ümbrusest tingitud 9
3.1.3 Kultuurilised 9
3.1.4 Psühholoogilised 9
3.2 Kehahoiakud 9
3.2.1 Žestid 10
3.2.2 Ilmed 10
4 TSOONID JA žESTID 11
4.1 Neli kehatsooni 11
4.1.1 Sisemine intiimtsoon: alates kehakontaktist kuni ligikaudu 15 cm 11
4.1.2 Välimine intiimtsoon: alates 15 cm kuni ligikaudu 45 cm 12
4.1.3 Isiklik tsoon: alates umbes 45 cm kuni ligikaudu 1,2 m 12
4.1.4 Sotsiaalne tsoon: alates umbes 1,2 m kuni ligikaudu 3,6 m 13
4.1.5 Avalik areen : ligikaudu 3,6 meetrist edasi 13
4.2 Oma tõrjeseisundi taha peitumine 13
4.2.1 Käsivarrebarjäärid 14
4.2.2 Jalabarjäärid 15
4.3 Kohtumine ja tervitamine 15
4.4 Lahkumine 17
4.4.1 Harjutus: Nautige oma ruumi 17
5 SEKSUAALSE KEHAKEELE SALADUSED 19
5.1 Inimene ja suhtlemine 19
5.2 Isiklik ruum 22
5.2.1 Võimumäng 22
5.2.2 Isiklikku ruumi tungimine 23
5.2.3 Ruumi vallutamine asjadega 24
5.2.4 Jäljendamine ja peegeldamine 24
5.2.5 Riided 25
5.3 Mitteverbaalne suhtlemine 26
5.3.1 Käe surumine 26
5.3.2 Silmad 27
5.3.3 Keha uurimine 28
5.3.4 Kulmukergitus 29
5.3.5 Suu 30
6 RAHVUSVAHELINE ETIKETT 32
6.1 Soome 32
6.2 Suurbritannia 32
6.3 Taani 33
6.4 Ungari 33
6.5 Prantsusmaa 34
6.6 Saksamaa 34
6.7 Hispaania 35
6.8 Venemaa 35
6.9 Rootsi 36
KOKKUVÕTE 37
KASUTATUD KIRJANDUS 38 • SISSEJUHATUS


  Alati on inimesi elavalt huvitanud see, kuidas nad üksteist mõjutavad ja üksteisega suhtlevad ning inimeste jälgimine on sageli üpris huvitav, kui oskad analüüsida ja teha sellest õiged järeldused, vahest isegi mõjutada seda inimest. Maneerid ja kehasignaalid on kõigile näha, ometi ei hinnata alati täielikult, kui väga mitteverbaalne käitumine mõjutab nii seda, kuidas teisi tajuda, kui ka seda, kuidas ennast tajuda. Kui inimese peast käib läbi mingi mõte, siis on keha loomulik reaktsioon seda otsekohe avaldada. Seega otsustasin uurida seda asja lähemalt ning analüüsida, õppida ja täiendada end, kuid samuti anda selle tööga midagi teada ka teistele.
  Esimeses peatükis kirjutan üldiselt sellest, mis on kehakeel, miks ta nii tähtis on, kuidas ja kus võib seda lugeda. Toon mitmeid näiteid sellest, kuidas on kehakeel otseselt avaldunud ning kui palju on žestid seotud sellega, millest inimene parajasti mõtleb.
  Teises peatükis käsitlen kehakeele aluseid, nagu geneetilisi, keskkonnast tingituid, kultuurilisi, psühholoogilisi ning ametialaseid.
  Kolmandas peatükis vaatlen kehakeelt lähemalt. Alustan sellest, kuidas me seisame , siis teeme reisi mööda keha, vaadeldes erinevate kehaosade keelt pealaest jalatallani. Samuti toon mitmeid harjutusi, kuidas oleks Teil endil võimalik teisi inimesi mõjutada oma žestikuleerimisega ning teha lihtsalt põnev eneseavastamisreis.
  Neljandas peatükis räägin, kuidas võim, enesekindlus ja enda maksmapanemine kehakeeles avalduvad. Vaatleme , kuidas kasutada kehakeelt saamaks, mida tahate, ning uurime ka, kuidas inimese saatus on kehakeelega seotud. Samuti arutan, millist kehakeelt kasutada, et mõjutada tööandjat, kolleege ja sõpru. Kuidas saaksite näidata end parimast küljest erinevates olukordades .
  Üldine arusaamine kehakeelest aitaks meil efektiivsemalt suhelda kõikidel elualadel, samal ajal võib meie enda kehakeelt tõsta esile palju huvitavaid käitumisjooni. Kehakeele teadvustamine aitab meil tuua oma ellu positiivseid muutusi.
 • KEHAKEELE TÄHTSUS


  Suhtlemine toimub mitmesuguses vormis, kaasa arvatud sõnad, helid, hääletoon, žestid ja puudutused. Näiteks kulmukergitus võib sisaldada mitut tähendust: uskumatust, kahtlevat ebakindlust, huvi või halvakspanu. Lihtne sõrmedega kopsimine võib tähendada ärritust, keskendunud mõtlemist, kärsitust või lihtsalt taktilugemist või rütmi koputamist.
  Kuigi me kõik kasutame ja mõistame kehakeelt küllalt hästi instinktiivsel tasandil, oleme vaevalt teadlikud sõnumitest, mida meie enda ja teiste inimeste kehad edastavad. Teadliku arusaamise arendamine kehakeele kas või mõnest kõige põhilisemast žestist võib avada inimliku käitumise täiesti uue dimensiooni . Võite hakata avastama, mida inimesed tegelikult mõtlevad ja näha, kas nende kavatsused on ausad ja tõesed. Võite õppida eristama, kas teie kõhutunne mõne inimese kohta on õige, ja mõistma, kuidas kehakeel toetab seda, mida inimene räägib, või on sellega vastuolus.
  Kui õpime tundma vaid väikese valiku kehakeele žeste, võime kõikides eluvaldkondades palju tegusamaks muutuda. Need žestid võivad aidata paremini suhelda, suurendada populaarsust sõprade ja kolleegide seas ja tõenäoliselt avardada oma elu niisugusel viisil, millest pole seni julgenud mõeldagi. Kehakeelest arusaamine võib teha ka tähelepanelikumaks ja kaastundlikumaks inimeseks , parandades sellega omakorda elukvaliteeti.1
 • Kehakeele lugemine


  Vahest võib tekkida küsimus: mis sellest kõigest kasu on ? Vastus on ilmselge – kui olete saanud selgeks, mida teatavad žestid märgivad, võite hakata lugema, mida teised inimesed tegelikult mõtlevad. Sõnadega on suhteliselt kerge valetada, märksa raskem – isegi võimatu – on seda teha kehakeelega. Žestid ja teod ei lähe sageli kokku sõnumiga, mida lausutud sõnad ilmselgelt edastavad. Näiteks inimene, kelle jutt kõlab enesekindlalt ja kes on vestluses sõnarohke, võib näidata ennast närvilise ja tõrjuvana, kui tema kehakeelt uurida.
  Oletame, et olete asutuse peol. Kui teate mõningaid põhilisi kehakeele märke, siis on teil vaja ainult natuke jälgida ning avastate, kes kellele püüab muljet avaldada, ja kes üldse mingit muljet ei avalda. Võite märgata, et üks kolleeg on süüvinud vestlusesse veetleva töökaaslasega, tundamata tegelikult vähimatki huvi selle vastu, mida partner räägib. Hakkate nägema, kas rääkija on teadlik oma kaaslase hajevil olekust ja kas reageerib seksuaalsele tähelepanule või blokeerib seda. Ruumi teises otsas avastate, kes manipuleerib vesteldes ja kes räägib lausvalesid. Kui üks teie kolleegidest tunneb teiste suhtes üleolekut, siis ei jää sellest tulenev hõõrumine teil märkamata. Kui pöörate natuke rohkem tähelepanu sellele, milliseid žeste inimesed teiega vesteldes teevad, saate tohutult informatsiooni. Juba selle järgi, kuidas nad istuvad või seisavad, saate öelda, kas nad huvituvad sellest, mida te räägite, on nad teiega nõus või mitte, kas nad oleksid parema meelega kusagil mujal ja isegi seda, kas neid tõmbab seksuaalselt teie poole. Kõike seda, ilma et oleks sõnagi lausutud.
  Kehakeele hindamise oskus võib aidata ka parandada pingelisi ja piinlikke olukordi . Kui näete, et keegi on uje ja tunneb end ebakindlalt, saate aidata tal end mugavamalt tunda. Kui oskate näha, et keegi valetab, võite talle seda otse öelda või lihtsalt hoiduda tema õnge sattumast. Isegi kui olete juba väga läbinägelik ja oskate olukordi hinnata, arendab kehakeele tundmine neid oskusi veelgi ja annab lisakindlust.2
 • Kehakeele kasutamine


  Kehakeele abil suhtlemine on instinktiivne ja loomulik. Ent kui õppida kehakeele peensusi ja saada teadlikuks sellest, kuidas ise neid kasutate, võite avada enda jaoks terve uue suhtlemismaailma.
  Pöörake tähelepanu oma kehakeelele. Missugust kehakeelt kasutate teie, kui olete õnnelik, erutatud , kurb või rõhutud? Ja kui olete ärritatud ja vihane ? Mõningase harjutamise tulemusel saate teadlikuks sellest, kuidas ennast hoiate, kui astute võõraid täis ruumi, kuidas seisate, kui olete koos kollegidega, ja kuidas teie kehahoid muutub, kui tuppa astub keegi, keda te armastate. On võimalik jälgida oma kehakeelt isegi siis, kui vaidlete ägedalt. Võite avastada tundeid ja motiive , millest teil aimugi ei olnud.
  Ainult natuke harjutamist ja siirast huvi, ning võite teha oma kehakeeles teadlikke muutusi – valida, kuidas näete maailma ja millised on teie suhted sellega. Tehes positiivse kehakeele kasutamise endale harjumuseks võite omakorda tekitada oma elus hulga soodsaid muutusi. Avastate, et hakkate inimestele aina rohkem meeldima , ja et isegi need, kes teid tavaliselt tähele ei pannud , võivad hakata teid tunnustama. Lõppkokkuvõttes, teistele positiivseid žeste pakkudes võite avada enda ees nii mõnegi perspektiivi.
  Sobiva kehakeele valimine ei tähenda, et olete võlts või manipuleeriv . See on lihtsalt teadmine sellest, kuidas tahate teiste silmis välja paista. Lihtsalt juhite end vastavalt, kasutades toetavaid kehažeste. Hea, tugev, positiivne kehakeel annab teile enesekindlust ja laseb ennast näidata parimast küljest.3
 • Mis on kehakeel ?


  Termin ‚‚kehakeel’’ tähistab suurt valikut füüsilisi liigutusi, mis suhtlemise ajal meie kehas nii teadlikult kui ka alateadlikult esinevad. Need võivad olla vaevumärgatav silmade liikumine, asendi muutmine, näoilme, kodeeritud tähendusega žestid, nagu pearaputus on ‚‚ei’’ või viipamine ‚‚tule siia’’) ja nii edasi. Enamikul juhtudel toimetame oma igapäevaseid talitusi, märkamata asjaolu, et kogu aeg saadame, võtame vastu ja töötleme neid signaale, ja et niisugust kommunikatsiooni võtavad vastu ja mõistavad kõik meie ümber.4
  Kehakeel koosneb paljudest alagruppidest, millest räägin lähemalt järgnevalt.
 • KEHAKEELE ALUSED  Suhtlemise käigus sooritame lugematu hulga tegusid. Neid võib jagada eri kategooriatesse. Näoilmed, žestid ja kehahoid on inimese käitumise alustoed. Kuigi kultuurilised erinevused kehakeelt teatud määral küll mõjutavad, on palju sellest universaalne. Kus maailma nurgas ka ei viibiks, tunneme sõbraliku naeratuse või vaenuliku liigutuse kohe ära. Õpime seda keelt sellest hetkest peale, kui tuleme siia ilma, oma ema süles. Pikkamööda meie arusaamine sellest kasvab, kuni oleme suutelised tõlgendama ja kasutama suurt hulka puudutusi, žeste ja ilmeid. Kuigi oleme arendanud niisuguseid tehnoloogilisi uuendusi , nagu telefon, faks ja e-post, et rakendada oma oskust kõnelda ja kirjutada, jääb kehakeel alati meie põhiliseks ja selgeimaks suhtlemisvahendiks.5
 • Teod6


  Suhtlemise käigus sooritame lugematu hulga tegusid. Neid võib jagada eri kategooriatesse.
 • Geneetilised


  Need teod on meile geneetiliselt kaasa sündinud ja on osa meie ellujäämise varustusest. Näiteks imikuna teame instinktiivselt, kuidas imeda. Teame sedagi , kuidas nutta, kui oleme näljased või vajame tähelepanu. Kui saame vanemaks , puhkeme spontaanselt nutma , kui oleme endast väljas, just niisamuti nagu millegi naljaka peale spontaanselt naerma puhkeme.

 • Ümbrusest tingitud


  Arenedes õpime tegevusi keskkonnast. Näiteks jäljendame loomulikult teisi oma sõpruskonnas. Just lapsed ja teismelised võtavad omaks erilise kõnepruugi, selleks et olla ‚‚lahedad’’ ja sõpradele vastuvõetavad. Ka võivad nad muuta oma kõnnakut ja liigutusi.
 • Kultuurilised


  Kultuur on keskkonnaga tihedalt seotud. Mõned meie tegudest tulenevad kuulumisest selgelt piiritletud kogukonda , sekti, rühma või isegi spordimeeskonda, mis on kujundanud teatavad ainuomased kehakeele harjumused. Näiteks tantsib Uus- Meremaa All Blacks ragbimeeskond enne iga mängu rituaalselt maoori sõjatantsu haka’t. Tantsuliigutused on tuletatud muistsest maoori väljakutse ja võitluse kehakeelest. Isegi nii lihtne žest nagu tervitamine võib pärit olla kindlast kultuurist. Kui meie läänes surume sageli kohtumisel kätt, siis Indias panevad inimesed käed kokku ja kummardavad peaga.
 • Psühholoogilised


  Teatavad teod on puhtpsühholoogilised reaktsioonid, refleksid, mille üle meil praktiliselt kontroll puudub. Näiteks kui keegi ähvardab rusikaga, võime tahtmatult tagasi põrkuda, see on hirmu ja alistumise liigutus . Eriti pakub siin huvi tahtmatu reflektoorne popillide avardumine, väga usaldusväärne kehakeele vorm, eelkõige sellepärast, et seda ei saa teadlikult kontrollida.
 • Kehahoiakud7


  Kehahoiakud on mitmesugused asendid, mis meie keha võtab, kui puhkame, lõdvestume, ootame , vestleme või oleme mingis poolstaatilises poosis. Neid saab üllatavalt palju varieerida. Kujutlege näiteks erinevaid kehahoiakuid, mis võib esitada ööklubi uksel valves olev väljaviskaja, hotelliportjee, ema, kes kohtab kooliväravas oma last, närviline isa, kes ootab oma lapsukese sündi, asutuse retseptsionist, politseinik . Iga kehahoiak peegeldab inimese ametit või emotsionaalset seisundit , ja kõiki mõjutab kogum tegureid, nagu sotsiaalne seisund, energia hetketase, treenitus , näiteks balletitantsija ei seisaa vist kunagi kühmus. Peegelduvad ka nõudmised, mida kehale pidevalt esitatakse, näiteks juuksuril, kes kogu päeva kummardub töö käigus klientide kohale, võivad tekkida längus õlad.
 • Žestid


  Žest on füüsilise tegevuse vormis antud visuaalne signaal, mis tehakse kas teadlikul, nagu sõbrale lehvitades, või ebateadlikult, nagu enda nina sügades. Kui oleme üksi, ei pruudi oma žestidest teadlikud olla ja enamasti on neid vähe. Aga kui oleme seltskonnas, kasvab meie teadlikkus žestidest ja
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Kehakeel #1 Kehakeel #2 Kehakeel #3 Kehakeel #4 Kehakeel #5 Kehakeel #6 Kehakeel #7 Kehakeel #8 Kehakeel #9 Kehakeel #10 Kehakeel #11 Kehakeel #12 Kehakeel #13 Kehakeel #14 Kehakeel #15 Kehakeel #16 Kehakeel #17 Kehakeel #18 Kehakeel #19 Kehakeel #20 Kehakeel #21 Kehakeel #22 Kehakeel #23 Kehakeel #24 Kehakeel #25 Kehakeel #26 Kehakeel #27 Kehakeel #28 Kehakeel #29 Kehakeel #30 Kehakeel #31 Kehakeel #32 Kehakeel #33 Kehakeel #34 Kehakeel #35 Kehakeel #36 Kehakeel #37 Kehakeel #38
  Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
  Leheküljed ~ 38 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2008-10-19 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 340 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 12 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor Dan Uvarov Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Sisukas, 36-leheküljeline uurimus, milles käsitlen kehakeele tähtsust, alust, tsoone ja žeste, seksuaalse kehakeele saladusi ning lõpuks ka rahvusvahelest kehakeele etiketti.
  Sain selle töö eest suurepärase hinde.

  kehakeel , zest , tsoon , rahvusvaheline etikett

  Mõisted


  Kommentaarid (12)

  kaisaliisa profiilipilt
  kaisaliisa: Tegin ise referaati teemal kehakeele praktiline tähendus ja kuigi ma koostasin selle paljudest erinevatest kohtadest saadud materjaliga, oli sellest ikka väga palju abi.

  Tõesti väga põhjalik, arukas ja asjalik referaat.

  Kiitus! :)
  01:47 24-02-2010
  jessica profiilipilt
  jessica: Küllaltki ülevaatlik. Puudutas tähtsamaid teemasid
  22:38 08-11-2010
  Mr.SmartFiles profiilipilt
  Smart Files: Tõesti väga põhjalik! Tubli töö :)
  18:19 17-01-2012


  Sarnased materjalid

  12
  docx
  Kehakeel
  10
  doc
  Kehakeel
  24
  doc
  KEHAKEEL
  13
  doc
  Inimese kehakeel
  16
  doc
  Kehakeel
  13
  doc
  Kehakeel
  20
  odt
  KEHAKEEL
  22
  pdf
  Kehakeel ja Tunded

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun