Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Subjekt – NP; Öeldis ehk predikaat – VP; Sihitis ehk objekt – NP; Öeldistäide ehk predikatiiv – NP või AP; Määrus ehk adverbiaal – AdvP või PP; Täiend ehk atribuut – AP 50. Grammatiseerumine, grammatika ja leksika suhe keeles Grammatiseerumine on keele leksikaalsete üksuste arenemine grammatilisteks üksusteks ja grammatiliste üksuste arenemine veelgi grammatilisemateks üksusteks.
Subjektiivne heaolu – mõõdikud defineeritud kui inimese hinnangut oma elule; seda on raske mõõta, kuid annab õigema pildi heaolust: kognitiivne aspekt – rahulolu - the Satisfaction With Life Scale (Diener et al 1985) jm emotsionaalne aspekt – õnnelikkus - the Affectometer 2 (Kammmman, Flett 1983) - the Affect Balance Scale (McDowell, Newell 1987) Globaalne mõõde - elukvaliteet - the Quality of Life Profile (Univ. of Toronto) - Sense of Coherence Scale (Antonovsky 1993)
Subjekt - teadvustatud AKTIIVNE suhtlemise ja selle aktiivsuse TEGUTSEMINE osapoolte kandja, kes on suuteline vastastikuse mõjutamise orienteeruma, otsustama, kaudu ning avaldub töö, tegema seda, mida ta on loomingu ja probleemide kavatsenud teha, ning lahendamise läbi vajadusel ka oma tegevust Aktiivsus on subjektsuse korrigeerima fundamentaalne omadus ehk aktiivsus on subjektsuse väljenduseks ning subjektsus omakorda avaldub aktiivsuses
Subjektideks on isikud(füüsiline v juriidiline) Füüsiline isik-õigusvõime (omada tsiviilõigusi ja kohtustusi) ja teovõime( teha iseseisvalt tehinguid, 18.a täielik teovõime. Enne seda piiratud teovõime) Igal füüsilisel isikul peab olema elukoht Teadmata kadunud on isik, kelle asukoha, elusoleku või surma kohta puuduvad andmed nii pika aja jooksul, et tema elusoleku kohta on tõsiseid kahtlusi.
Subjekti järgi - * Kõik ja igaühe põhiõigused * Kodaniku põhiõigused 2. Sisu järgi- * Liberaalsed põhiõigused * Sotsiaalsed põhiõigused 3. Kehtimise aluse järgi- * Riigi eelsetest põhiõigused * Riiklikud põhiõigused * Riigiülesed põhiõigused (rahvusvahelised) 4. Struktuuri järgi- * Tõrje põhiõigused (Vabaduspõhiõigused) * Soorituspõhiõigused * Võrdsuspõhiõigused
Subjektiivne heaolu on pealiskaudsem ja põhineb rohkem hetkeemotsioonidel, mis muutuvad kogu aeg. • Inimesed, kellel on seatud eesmärgid ja nad tegutsevad nende täitmise nimel, kasvab psühholoogiline heaolu pidevalt, kuid subjektiivne heaolu on pidevas muutumises vastavalt sellele, kuidas on inimese elus kordaminekuid ja ebaõnnestumisi.
Subjektid on võrdsed - föderaalseaduse alusel teostatakse KOVi kogul territooriumil nii linna-asulatest, maa-asulates, munitsipaalrajoonides, linnaringkondades kui ka föderaalse tähtsusega linnasisestel territooriumitel - KOVi süsteem on samuti 2-tasandiline: linna- ja maa-asulad ning munitsipaalrajoonid.
Subjekti järgi – vastavalt, kes norme on kehtestanud (Riigikogu, Vabariigi Valitsus jne) Ajalise kehtivuse järgi Territoriaalse kehtivuse järgi Täidetava funktsiooni järgi – regulatiivsed (tsiviilõiguslikud) ja kaitsvad (õigushüvede rikkumisele järgneb karistus) Kohustavad/Keelavad/õigustavad
Subjekti osas on väga olulise tähtsusega kriminaalvastutuse iga. Keskajal käsitati Euroopas, et laps on väike täiskasvanu ning laialdaselt levinud tava kohaselt karistati lapsi igal pühapäeval ihunuhtlusega pattude eest, mida nad nii kui nii hakkavad järgneval nädalal toime panema.
Subjekt - objekt mees - naine meel/mõistus - keha Nt: rass, geneetika = loodus; uskumused, tehnoloogiad, majandus = kultuur See on ilmselgelt väärtushinnangutega laetud mõtlemine, milles kultuur on alati loodusega võrreldes hierarhiliselt kõrgemal positsioonil.
Subjekti kogemus on alati unikaalne ning mida pikem on olnud indiviidi eluiga, seda enam on tal ainulaadseid kogemusi, mis suurendavad tema kui subjekti unikaalsust. Eelnevate kogemuste läbitöötamine on aluseks edasise tegevuse juhtimisele ja avatusele uuteks kogemusteks.
Subjekt on õigusrikkumise toime pannud isik või organisatsioon 67. Mida hõlmab õigusrikkumise subjektiivse külje mõiste? Õigusrikkumise subjektiivne külg hõlmab subjekti psüühilist seisundit, tema tahte suunatust tagajärgedele teo toimepanemise hetkel.
Subjektid - füüsiline või juriidiline isik (ÄS § 242) Asutamise kord - asutamine aktsiate märkimiseta (ÄS §§ 242-255) Asutamisleping (asutamisotsus) - tehing (ÄS § 243). Asutamisleping on mitmepoolne leping.
Subjektiivne k on in teadmiste, oskuste ja meeldib, lõpuks tuleb ka raha ja õnn. Paremini kogemuste omandamine ühel ametikohal või läbi edenevad k need, kes juba varakult teavad, mida erinevate rollide.
Subjekt - Kõik need ühiskondlikus elus osalevad isikud, kes vastavad kindlatele õiguslikele tingimustele, mis oma kogumis moodustavad õigussubjektsuse(õigusvõime, teovõime, deliktivõime).
Subjektid - õigustatud subjekt- asja, Subjektid- õigustatud subjekt- valduse omanik; kohustatud subjektid – võlausaldaja e kreeditor, kohustatud kõik teised subjekt- võlgnik e deebitor
Subjekt ON PIIRITLETUD(S+) üldises väites SUBJEKT ON PIIRITLEMATA(S-) osalises väites PREDIKAAT ON PIIRITLETUD(P+) eitavas väites PREDIKAAT ON PIIRITLEMATA(P-) jaatavas väites
Subjekti areng ON LOOMINGU FUNKTSIOON!! (Mida rohkem on ruumi loomiseks ja mida rohkem on rõõmu leidmisest, seda rohkem on ruumi arenguks!) Loomingu eelduseks on ka kord ja korraaustus.
Subjektiiv - filosoofiline filosoofia ei tähenda aga sugugi tingimata “subjektivismi” selles tähenduses nagu viimati nimetatud terminit sai defineeritud loengus sofistide kohta.
Subjektiiv - individuaalne faktor määrab lõppkokkuvõttes ära, millisele positsioonile uurija asub, millised meetodid ta valib ja milliste kategooriate alla ta viib faktid.
Subjekti infovaade tähendab talle vajalikku infot õigel ajal ja õiges kohas 5. Subjekti infovaatele vastava info andmine ongi infosüsteemi ülesandeks kogu tema elutsükli jooksul
Subjektiiv - teleoloogilise tõlgendamise käigus tulebki formaalsete struktuuride poolt välja antud materjalide kõrval nö kõrvalseisjate poolt välja antud materjalidega.
Subjekt on see, mille kohta midagi väidetakse näiteks: munad on mädad. Vormiliselt eristatakse üld- ja osaotsustusi, sisuliselt seletavaid ja avardavaid
Subjekt – õigusrikkuja (ei saa olla loomad, loodusjõud, vaimuhaiged ja deliktivõimetud alaealised -14. a.). Teatud juhtudel vastutav ainult ametiisik.
Subjekt - objekt suhete plaanis kommunikatiivsete suhete plaanis, Uurib märki kui maailma mitte isoleeritult, vaid keele struktuuri tunnetamise vahendit.
Subjektide kontroll - olemas – Tallinna linn ja AS X 4. Õigussuhte sisu : Tallinna linn nõuab kahju AS X- peab kahju hüvitama Õigussuhe on, AS X peab hüvitama
Subjektideks on omanik omandiõiguslikus suhtes, teose autor autoriõiguslikus suhtes, riigi- organ või ametiisik paljudes haldusõiguslikes suhetes.
Subjektiivne heaolu on seotud eeskätt inimese vajaduste ja ootuste täitumisega, mis tähendab, et inimene ise oskab oma heaolu kõige paremini hinnata.
Subjekti mõiste on leidnud kasutust erinevates teadusharudes, näiteks filosoofias, psühholoogias, sotsioloogias, kasvatusteaduses, ka filoloogias.
Subjektid on õigussuhetes alluvussuhtes (subordinatsioonisuhe). Koordinatsioonisuhete puhul ei saa peale panna üksteisele siduvaid otsuseid.
Subjekt – objekt, mille kohta midagi väidetakse • predikaat – subjekti omadus, mille kehtivust väidetakse Näide: Jumal on surematu
Subjekt - indiviid, kes lisaks tegutsemisele teadvustab ja tunnetab subjektina käitumise vajadust ning vastutab enda käitumise eest.
Subjektiivne heaolu on pealiskaudsem ja põhineb rohkem hetkeemotsioonidel, mis muutuvad kogu aeg. 17. E. Dieneri uurimisvaldkond heaolu teemal.
Subjektid on need isikud, kes võtavad kohtumenetlusest osa ning kelle käitumine on tsiviilkohtumenetluse seadustikuga reguleeritud.
Subjekt – ! vastus (või nende hulk), mis sisaldab puudulikku teadmist, mille abil ! ! ! teadmatus või kahtlus likvideeritakse.
Subjekt - objektne mõtlemine (näiteks matemaatiline ja matemaatilis-loogiline mõtlemine) EI kuulu mõtisklemise alla.
Subjekti arengus on oma osa a) kõigil tegevustel, b) kõigil nendel institutsioonidel ühiskonnas, mis on kultuuriseostes.
Subjekt on piiritlemata (S–) osalises väites, st nii osajaatavas (S–iP) kui ka osaeitavas (S–oP) väites.
Subjekt – isikud, kes õigussuhtes osalevad; õigussuhtes osalevad subjekte nimetatakse poolteks – pooled.
Subjekt - isikud, kes õigussuhtes osalevad (õigussuhtes osalevad subjektid on pooled) ALATI 2 SUBJEKTI !!!!!
Subjektiivne anoomia – indiviid kas ei leia normi, millega oma tegevust kooskõlastada või ei järgi olemasolevat normi.
Subjektiivne karjäär on inimese teadmiste, oskuste ja kogemuste omandamine ühel ametikohal või läbi erinevate rollide.
Subjekt on piiritletud (S+) üldises väites, st nii üldjaatavas (S+aP) kui ka üldeitavas (S+eP) väites.
Subjekt - objekt suhtes kaotavad asjad oma iseseisvuse maailm on niivõrdk ui subjekt seda tunnetab.
Subjektideks on töövõtja ja tellija, kusjuures töövõtja ei pea täitma kohustusi isiklikult.
Subjektid – kõik teovõimelised isikud, kel on teatud õigus asju omandada ja võõrandada.
Subjekt - inimesed tajuvad ennast subjektina ja see teeb nad ideoloogiale vastuvõtmatuna.
Subjektid on juriidilised ja füüsilised isikud, kellele kuuluvad subjektiivsed õigused.
Subjektiiv - teleoloogiline – milline norm välja kukkus, milline oli seaduseandja tahe.
Subjektiivne heaolu on pealiskaudsem ja põhineb rohkem hetke emotsioonidel, mis muutuvad kogu aeg.
Subjekt on filosoofias terve inimkond ja objekt on aga maailm, mida subjektid näevad.
Subjekt on teise suhtes allutatud, madalam pool, subjektid on subordinatsioonisuhetes.
Subjektiividealistlik voluntarism – Tuleks alluda vabale individuaalsele tahtele, juhinduda „mina“ järgi.
Subjektid on kindlaks määratud st et kohustatud ja õigustatud isikute ring on teada.
Subjekt on mõtte põhielement, mida iseloomustab (ei iseloomusta) teatud predikaat.
Subjektid on olemas 4. AS Tallinna Kaubamajal kohustus maksta raha AS Stockmannile.
Subjektiivne asjaõigus – õiguslik seisund, mida konkreetne isik omab konkreetse asja suhtes.
Subjekt - subjekt-suhe- õpetaja võtab lapse perspektiivi ning mõistab last.
Subjekt on see, mille kohta väidetakse, predikaat aga see, mida väidetakse.
Subjektid on samad, nõude tähtpäev on juba saabunud või kui objekt on sama.
Subjektideks on  isikud  –   füüsilised   (inimesed)   ja  juriidilised.
Subjekt - ------------ OBJEKT Teadvus = suhe, suunatus, intentsionaalsus
Subjekt on markeerimata. Verb ühildub subjekti arvu- ja isikukategooriaga.
Subjektid on menetlusosalised, kel omavahel menetlusõiguslik suhe puudub.
Subjekti järgi – eristatakse seaduse norme ja seadusjärgsete aktide norme.
Subjektiivne heaolu – õnnelikkus, saadav kasu, siis otsustab rikkumise kasuks.
Subjekt e. alus sufiks e. järel- e lõppliide- käib tüve järgi
Subjektide vahel on ühtekuuluvus, mis on subjektidevaheline integratsioon.
Subjekt – see väite komponent mille kohta midagi väidetakse.
Subjekti rollis on nimetamata juhuse korral tegu impersonaliseerimisega:
Subjektid - - pooled (võlgnik, võlausaldaja) - kolmandad isikud.
Subjektiivne heaolu on liialt kitsas andmaks hinnangut üldise heaolu kohta.
Subjekt on tunnetuse või praktilise tegevuse kandja, teostaja.
Subjekt on õigusrikkuja, neile kes on juba süüdi mõistetud.
Subjektiivne heaolu – väljendab subjekti hinnangut oma rahulolule eluga.
Subjekt on nagu sibul, mille iga kiht samastub järgnevaga.
Subjekt – kes Subjekti omadus – predikaat –milline?
Subjekt on väljend, mis nimetab seda, millest on jutt.
Subjektiivne elukvaliteet on hea tunnetus ja asjadega rahulolu üldiselt.
Subjekt - iseenesena aluseks lebav, iseseisvalt olev.
Subjektid on ebavõrdsetes, alluvuslikes õigussuhetes
Subjektiivne info - objektiivse info tõlgendamine enda järgi
Subjekt on alati tegelane, mitte abstraktne jõud.
Subjekt - objekt mees - naine meel/mõistus - keha
Subjekt on ka riik või muu avaliku võimu kandja.
Subjekti eksistentsil – minul – on filosoofiline eriseisund.
Subjekti areng on loomingu (mitte õppimise) funktsioon.
Subjektid on   üksteise   suhtes   allutatud.
Subjektid – majapidamised, riik ja välismaa
Subjektiivne ilu - ilu on kui subjekti juurde kuuluv.
Subjekt on deliktivõimeline isik.
Subjekt on vaid sõnumi lähetaja.
Subjektid on kindlaks määratletud.
Subjektide arv on oma olemuselt lõputu.
Subjekti teooria – juhtivaks kaasajal.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Subjektiivne idealism – olev piirdub tunnetava subjekti teadvusseisudega (Barkeley, Fichte, Husserl). 21. objektiivne idealism – olev on tunnetavast inimesest sõltumatu ülemeeleline tervik (Platon, Spinoza, keskaja filosoofid, Hegel). 22. monism – kui tunnistatakse olevana täielikult üksnes ühte printsiipi (mateeriat või vaimu) nind teist peetakse eksiarvamuseks, meelepetteks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Subjekt – õigusrikkuja (deliktvõimeline isik, jur. isik) Subjektiivne koosseis – subjekti suhtumine oma teosse ja selle tagajärgedesse.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Subjektiivne hinnang on see mis põhineb kompetentsel ennustusel.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun