Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Naturaalandam – vili, käsitöö jne 3. maksud – rahamaksud, alates 1849, kui mindi üle raharendile II Riigile: 1. pearahamaks 2. nekrutiandmise kohustus (vabastatud olid taluperemehed, kooliõpetajad, kogukonna ametimehed) 3. sõjaajal teenistus maakaitseväes (1806-1807, 1812, 1854-1855) 4. vägede majutamise ja küüdikohustus III kogukonnale: 1. teede korrashoid 2. koolimaja ehitus ja remont 3. magasiaida ehitamine jne IV kirikule: 1. kirikumaksud
Naturaalarvud – arvud, mis saadakse loendamise teel, tähistatakse: IN (1, 2, 3, 4, 5, 6, ..., ∞) Täisarvud – kõik naturaalarvud ja nende vastandarvud ning lisaks 0, tähistatakse Z m Ratsionaalarvud – on sellised reaalarvud, mida saab esitada kahe täisarvu m ja n jagatisena nii et n n ≠ 0 . Igal ratsionaalarvul on ka lõpmatu kümnendmurdarendus ja see on alati perioodiline, tähistatakse Q Irratsionaalarvud – mitteperioodilised lõpmatud kümnendmurrud.
Naturaalarvud – loendamise teel saadud arvud 1, 2, 3, … 54. Nullkoht – argumendi väärtus, mille korral funktsiooni väärtus on null.
Naturaalarvu teguriks nimetatakse iga naturaalarvugu, millega antud naturaalarv jagub.
Naturaalharjaga pintsel on sobilik: • värvimiseks anorgoonilst lahustit sisaldavate värvidega • värviliik ei oma tähtsust • eelkõige värvimiseks orgaanilist lahustit sisaldavate värvidega 55. Mees ostis 5l laevärvi (värvikulu 1L / 7m 2. Kas sellest kogusest piisab18,5m2 suuruse lae värvimiseks: • piisab ja jääb 2,1 L üle • ei piisa, 1m2 jää puudu • ei piisa 3,8m2 jääb värvimata
Naturaalkotlet - 200 gr vasardatud veiseliha praetuna ¤ maitsestamata jogurt - ehk kefiir, kodujuust ehk raejuust ¤ lehtsalat - põõsas korraga, spinat – paarsada grammi keeta või aurutada ¤ puuvili – õun, pirn, apelsin, mitte banaan, sidrunist aitab mahlast ¤ väherasvane kala – tursk, mintai, haug, luts, punaahven, forell, koha, siig ¤ päeva- ja õhtusööke võib omavahel vahetada
Naturaalmajandus – kaup kauba vasu 2. käsumajandus – riik reguleerib kogu majandust 3. turumajandus – majandust reguleerib turg 4. segamajandus – turumajandus käsumajanduse joontega
Naturaalsed juuksed – võimalik on triibutada tumedusastmeid nr 2 (pruun), (3 tume kastanpruun), 4 (kastanpruun) ja 5 (hele kastanpruun). Kasutamine: Sega mittemetallsesse värvikaussi 50 ml kontrastvärvi 100 ml 12% vesinikemlusiooniga (suhe 1:2). Kanna segu mõnele sektsioonile hoides peanahast distantsi 2-3 cm! Eralda sektsioonid fooliumiga.
Naturaalsed e. loomulikud – kujunevad tingitud ärritaja püsivaid omadusi iseloomustavatele signaalidele (toidu lõhn, välimus) • Kunstlikele ärritajatele • Vahetud tingitud refleksi • Jälgrefleksid • Positiivsed • Negatiivsed • Kõrgema järgu tingitud refleksid • Esimese ja teise signaalsüsteemi tingitud refleksid
Naturaalarvu tegur – Arv, millega naturaalarv jagub Naturaalarvu kordne – Arv, mis jagub naturaalarvuga.
Naturaal - andamid • Nekrutiand-mine – noorsõdurite võtmine kiriku ülalpidamiseks liisuga (vabastatud vallaametni-kud, talu- • Rahaandamid (vakuraha) peremehed, õpetajad) • Küütimine, majutamine, moonasta-mine – s.o. sõjaväe transportimi-ne, maju- tamine ja toitmine oma talus
Naturaalne mineraalvesi on looduslik kontrollitud produkt, mida tohib villida ainult allika juures, koostisosad peavad olema märgitud etiketile, Ühest allikast pärit vett ei tohi turustada erinevate nimede all. Allikavett ei pea villima otse allika juures ega kontrollima tema tervislike omadusi.
Naturaalne hakkmass on ilma lisanditeta, hakklihale lisatakse leiget vett ja maitseained.
Naturaalne - tk, m3, m2 jt. 2.väärtuseline- rahaühikutes kr, dollarites Sisend võib olla: 1.naturaalsetes 2.väärtuselistes 3.ajalistes ühikutes Kombineerides väljundi kahe ja sisendi kolme mõõtmisviisiga, on võimalik määratleda 6 tüüpi tootlikkuse näitajaid.
Naturaalne hakkmass – ilma lisanditeta, lisatakse vaid vett ja maitseaineid.
Naturaalsed värvained on näiteks sinerõigas ja indigo, karmiin ja krapp, safran ja värvireseeda, safloor jt. Väga kaugest ajast pärinevad pigmendid on maavärvid(kollased, punased ja pruunid), süsinikmust, kriit, malahhiit ja asuriit, kinaver, punane ja valge tina jpt.
Naturaalarv - Naturaalarv on sõltuvalt kontekstist kas üks arvudest 1, 2, 3, ... või üks arvudest 0, 1, 2, 3, ...; kõikide naturaalarvude hulka tähistatakse sümboliga N. Naturaalarvude kaks põhilist otstarvet on loendamine ja järjestamine.
Naturaalarvudeks nimetatakse positiivseid täisarve.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalandamid - maaisandatele andamiks toodud põllumajandus –ja karjakasvatussaadused Kirikukümnis-andam viljasaagilt ja kariloomadelt kirikukogudusele Pärisorjus-talupoegade sõltuvuse vorm , mida iseloomustus sunnismaisus ja talupoegade müümine maast lahus Sunnismaisus-talupojal oli keelatud isanda loata oma elukohta vahetada Küla- maa-asula, mille moodustavad lähestikus paiknevad
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalandam – osa viljasaagist + Kümnis – kindel protsent saagist, algselt 10%, hiljem peaagu 50%-ni + Hinnus – kindla suurusega osa, nt 10 kotti kartulit sellelt talust  Teotöö – mõisa põllul töötamine, hiljem on see kui teoorjus  Kirikukümnis – kirikuõpetajat tuleb ülal pidada  ehitustöödel osalemine – talupojad ehitasid ehitisi  sõjateenistus
Naturaalsel kujul on looduslik materjal, ei ole tema omadusi võimalik oluliselt mõjutada. Seda enam on vaja tunda puidu anatoomilist ehitust ning selle mõju puidu tehnilistele omadustele.
Naturaalmajandus on positiivne seepoolest, et pole raha. Inimesed saavad ära anda selle, mida vaja pole ja tagasi saavad selle mida vaja on. Näiteks vanasti oligi naturaalmajandus.
Naturaalsed - lasevad paremini õhku läbi, imavad niiskust, värvuvad paremini, tõmbavad vähem tolmu külge, puuvill, lina tõmbuvad kokku, vill võib vanuda,
Naturaalmajandus - toodab nii palju kui tarbib  madal tootlikkus (produktiivsus) - palju toodetakse maaala kohta  kõrge tööhõive põllumajanduses
Naturaalses jogurtis on neid rohkem (ligikaudu 106...109 mikroobi ühes grammis), järelpastöriseeritud tootes loomulikult tunduvalt vähem või üldse mitte.
Naturaalsed - jahvatatud kriit (valged), mangaandioksiid(must), kraniit(hall), rauamennik(pruunikaspunane), ooker(kollane), sieena(punakaspruun).
Naturaalmajandus on majandus, milles saadusi ei toodeta vahetamiseks, vaid isiklikuks tarbimiseks. Naturaalmajandusele vastandub kaubamajandus.
Naturaalarvude hulk on täisarvude hulga osahulk • Z = {....-2; -1; 0; 1; 2; ......} • Jaguneb naturaalarvudeks ja negatiivseteks arvudeks
Naturaalses jogurtis on rohkesti elavaid baktereid (ligikaudu miljon kuni miljard mikroobi ühes grammis), järelkuumutatud tootes aga mitte.
Naturaalmajandus – kõik eluks vajaliku toodavad ühiskonnaliikmed ise, mida pole võimalik ise toota saadakse vahetuskaubanduse teel.
Naturaalsed toiduained on naatriumivaesed. Küll aga leidub naatriumi töödeldud toiduainetes, kuna töötlemise käigus lisatakse soola.
Naturaalmajandus - nimetatakse sellist majandust, mille puhul kaubalis-rahalised suhted on kas vähe arenenud või puuduvad hoopis.
Naturaalmajandus - kõik eluks vajalik valmistati kohaliku talupoja poolt või ülikute kodades tegutsevate käsitööliste poolt.
Naturaalne ehk loomulik ventilatsioon on siseõhu vetileerimine kasutamatta selleks mehaanilisi seadmeid nagu proppeller.
Naturaalmajandus – kõik eluks vajaliku valmistasid kohalikud talupojad või ülikute kodades tegutsevad käsitöölised.
Naturaalmajandus – Selline majandus, mille puhul kaubalis-rahalised suhted on kas vähe arenenud või puuduvad hoopis.
Naturaalmajandus – kõik tarbeesemed olid tehtud talupoegade ja ülikute kodades tegutsevate käsitööliste poolt.
Naturaalmajandus – rahatu majandus, kus kõik vajalik toodetakse ise või saadakse vahetuskaubanduse vahendusel.
Naturaal - esemelised näitajad – selgitavad kas realiseeritava või kogutoodangu valmistamiseks kasut.
Naturaalmajandus on keskajal valitsev majandusviis, kus kõik eluksvajalik tehakse ise ja tarvitatakse koha peal.
Naturaalses mees on keskmiselt 17,2% vett, 0,4-0,8% täisväärtuslikku valku ja 81,3% igasuguseid suhkruid.
Naturaalarv - sõltuvalt kontekstist kas üks arvudest 1, 2, 3, ... või üks arvudest 0, 1, 2, 3, ...
Naturaal - majanduselt mindi üle kaubatootmisele alles inimtsivilisatsiooni pika arengu jooksul.
Naturaalsed – saadakse tooraine alkohoolsel käärimisel ilma piiritust lisamata, alkoholisisaldus
Naturaalne siid on kallim kui teised kiudained, temaga peab seetõttu ka ettevaatlikult ümber käima.
Naturaalne keskkond on oluline ja nii mõnegi puhul ainuke viis, kuid ei ole alati ainuõige lähenemine.
Naturaalarvude hulk on kinnine liitmise ja korrutamise suhtes, kuid mitte lahutamise ja jagamise suhtes.
Naturaalandam – vili, käsitöö jne 3. rahamaksud – alates 1849, kui mindi üle raharendile
Naturaalmajandus – kõik eluks vajalik valmistati kohapeal ja kaubandus oli nõrgalt arenenud.
Naturaalmajandus - majandamisviis, kus kõik vajaminev valmistati ise ja kaubeldi väga vähe
Naturaalarvud on juba väga toredad, aga nendega tuleb esile ka mõningaid prob- leeme.
Naturaallogaritm - logaritmi aluseks on arv e. Negatiivsetel arvudel ja 0 puudub logaritm.
Naturaalsel astelpajuõlil on põletiku- ja mikroobivastane, valuvaigistav ja haavu parandav toime.
Naturaalmajandus - kaubalis-rahalised suhted on kas vähe arenenud või puuduvad üldse.
Naturaalmajandus - alaarenenud, sest raharinglus puudus, ning kaubandus ei edenenud.
Naturaalmajanduslik ühiskond on asendunud materiaalsetele väärtustele orienteeritud maailmaga.
Naturaalmajandus – kogukond rahuldab põhilised vajaduse kohapealse toodanguga.
Naturaalmajanduslikud tooted on põhimõtteliselt need, mida inimene teeb ainult enda jaoks.
Naturaalmajandus - puudub raha ja toimib vahetus; toodetakse ise, enda tarbeks.
Naturaalmajandus - majandus, kus tehakse endale vajaminev ise või vahetatakse.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalmajandus - majandusviis varakeskajal, rahatu majandus, kus kõik vajalik toodetakse ise kohapeal või saadakse vahetuss kaubanduse teel ( sool, raud, lukskaubad). Naturaalmajanduse kujunemise põhjused: 1. Sõdade tõttu 2. Suurrahvaste rändamine 3. Linnaelu soikumine
Naturaalne - pindainetele Määrde eemaldi - Suusatalla puhastamiseks
Vote UP
-2
Vote DOWN
Naturaalarvude hulk - ℕ = {1, 2,…} b. Täisarvude hulk - ℤ = {…, -2, -1, 0, 1,…} c. Ratsionaalarvude hulk - ℚ = {m/n | m, n ∈ ℤ, n > 0} d. Reaalarvude hulk - ℝ e. Kompleksarvude hulk - ℂ = {x + iy | x, y ∈ ℝ, i2 = -1} f. Reaalarvude intervallid: f.i. Lõik [a, b] = {x | x ∈ R & a ≤ x ≤ b} f.ii. Vahemik (a, b) = {x | x ∈ R & a < x < b} f.iii. Poollõik (a, b] = {x | x ∈ R & a < x ≤ b} f.iv. Poollõik [a, b) = {x | x ∈ R & a ≤ x < b}
Naturaalmajandus on kõige vanem ja lihtsam majanduse korraldamise viis.
Naturaalne vedelseep on mõeldud igasuguste erinevate pindade puhastamiseks.
Naturaalsarve - , lauto-, mandoliini-, Viola d’amore kontserdid
Naturaalsed kevaded on tähtsad saarel, mille veevarud on limiteeritud.
Naturaalarvu gh nimetatakse selle funktsiooni Gödeli numbriks.
Naturaalarvud on arvud 0, 1, 2, 3, 4, 5,…, n-1, n, n+1,…
Naturaalmajandus – kõik vajalik valmistati oma majapidamises
Naturaalmajanduslikuks – kõige eluks vajaliku tootmine kohapeal.
Naturaalarvude hulk on kinnine liitmise ja korrutamise suhtes.
Naturaalses mahlas on vitamiinid olemas kogu aktiivsuses.
Naturaalarv - arv, mis saadakse loendamise teel
Naturaalsed ehk Looduslikud: Taimsed, loomsed.
Naturaalrasvad on glütserool + rasvhappejääk.
Naturaalne - nagu ka teistel näitlejatel.
Naturaal - , täis- ja ratsionaalarvud.
Naturaalsed mahlad - Ühest või mitmest liigist.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarvude jada on lõpmatu (igale naturaalarvule järgneb veel naturaalarve). Liites või korrutades kaks naturaalarvu, saame tulemuseks taas naturaalarvu. Seepärast öeldakse, et naturaalarvude hulk on kinnine liitmise ja korrutamise suhtes.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarvudeks nimetatakse arve N={1; 2; 3; … ; n-1; n; n+1; …} Selles hulgas leidub esimene arv ja iga arvu korral sellele vahetult järgnev arv, kuid ei ole viimast arvu — niisugust naturaalarvu, mis oleks kõigist suurem.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalmajandus - rahatu majandus, kus kõik vajalik toodetakse ise või saadakse vahetuskaubanduse vahendusel. `Feodaalkord-ühiskonnakorraldus, kus feodaalide maal, harivad põldu talupojad jne
Vote UP
-2
Vote DOWN
Naturaalmajandus – suurem osa toodangust tarvitatakse enda tarbeks, ülejääk vahetatakse tarviliste asjade vastu jaguneb: varaagraarne: rändkarjandus, alepõllundus, käsitööliste pidamine, tagavarade säilitamine hilisagraarne: taime- ja loomakasvatus ühinesid, põlispõllundus, ülejääkide tekkimine, tootmine müügiks Kaasajal endiselt levinud nt: kõrbetes, tundrates, mägedes
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarvude hulk on lõpmatu  Naturaalarvude hulk on kinnine liitmise ja korrutamise tehete suhtes  Naturaalarvude hulk ei ole lahutamise ega jagamise tehete suhtes kinnine Naturaalarvud
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarvude hulk on järjestatud hulk ja ta on kinnine liitmise ja korrutamise suhtes (tulemus ei välju hulgast). * (N1 = {1; 2; 3...}, see märgib naturaalarve alates ühest.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarvude hulk on N = {0, 1, 2, 3, . . .} ja t¨isarvude hulk on Z = a {. . . , −2, −1, 0, 1, 2, 3, . . .}. T¨isarvude baasil defineerime ratsionaalarvud.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarvud on väga loomulikud, nad on erinevates kultuuriruumides sõltuma- tult kasutusele võetud ja välja on arenenud erinevad tähistused.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarvud –  loendamise teel saadud arvud /positiivsed täisarvud (1,2 ... ) Null ei ole naturaalarv.  Tähistatakse : N
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalmajandus –  nimetatakse sellist majandust, mille puhul rahalised suhted on  kas vähem arenenud või puuduvad üldse. 
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarv – loendamiseks ja järjestamiseks kasutatavad arvud (0), 1, 2, 3, …. Mõnikord jäetakse 0 naturaalarvude hulgast välja.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarv – loendamiseks kasutatavad arvud 0, 1, 2, 3, … (mõnikord jäetakse 0 naturaalarvude hulgast välja);
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarv on sõltuvalt kontekstist kas üks arvudest 1, 2, 3, ... ( ) või üks
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalne kotlet – seljatükist, kondiga või kondita portsjontükid.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Naturaalarvud on arvud, millega loendame õhtul lambaid: 1, 2, 3, 4, 5, 6, ... Neid kõiki korraga ehk nende hulka tähistatakse -iga. Naturaalarvud on ilmselt kõige loomulikumad matemaatilised objektid, lihtsad, aga tähtsad.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Naturaalarv – positiivsed arvud (0 kaasa arvatud) ilma komakohata nt. 1,2,3,4, … ,29 jne • Täisarv –arvud ilma komakohtadeta, ka negatiivsed nt. 1, 2, 3, 45 jne • Ratsionaalarv –on liht- ja liitmurrud.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun