Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Naturaalarvud – arvud, mis saadakse loendamise teel, tähistatakse: IN (1, 2, 3, 4, 5, 6, ..., ∞) Täisarvud – kõik naturaalarvud ja nende vastandarvud ning lisaks 0, tähistatakse Z m Ratsionaalarvud – on sellised reaalarvud, mida saab esitada kahe täisarvu m ja n jagatisena nii et n n ≠ 0 . Igal ratsionaalarvul on ka lõpmatu kümnendmurdarendus ja see on alati perioodiline, tähistatakse Q Irratsionaalarvud – mitteperioodilised lõpmatud kümnendmurrud.
Naturaalarvud – loendamise teel saadud arvud 1, 2, 3, … 54. Nullkoht – argumendi väärtus, mille korral funktsiooni väärtus on null.
Naturaalarvu teguriks nimetatakse iga naturaalarvugu, millega antud naturaalarv jagub.
Naturaalarvu tegur – Arv, millega naturaalarv jagub Naturaalarvu kordne – Arv, mis jagub naturaalarvuga.
Naturaalarv - Naturaalarv on sõltuvalt kontekstist kas üks arvudest 1, 2, 3, ... või üks arvudest 0, 1, 2, 3, ...; kõikide naturaalarvude hulka tähistatakse sümboliga N. Naturaalarvude kaks põhilist otstarvet on loendamine ja järjestamine.
Naturaalarvudeks nimetatakse positiivseid täisarve.
Naturaalarvude hulk on täisarvude hulga osahulk • Z = {....-2; -1; 0; 1; 2; ......} • Jaguneb naturaalarvudeks ja negatiivseteks arvudeks
Naturaalarv - sõltuvalt kontekstist kas üks arvudest 1, 2, 3, ... või üks arvudest 0, 1, 2, 3, ...
Naturaalarvude hulk on kinnine liitmise ja korrutamise suhtes, kuid mitte lahutamise ja jagamise suhtes.
Naturaalarvud on juba väga toredad, aga nendega tuleb esile ka mõningaid prob- leeme.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Naturaalarvude hulk - ℕ = {1, 2,…} b. Täisarvude hulk - ℤ = {…, -2, -1, 0, 1,…} c. Ratsionaalarvude hulk - ℚ = {m/n | m, n ∈ ℤ, n > 0} d. Reaalarvude hulk - ℝ e. Kompleksarvude hulk - ℂ = {x + iy | x, y ∈ ℝ, i2 = -1} f. Reaalarvude intervallid: f.i. Lõik [a, b] = {x | x ∈ R & a ≤ x ≤ b} f.ii. Vahemik (a, b) = {x | x ∈ R & a < x < b} f.iii. Poollõik (a, b] = {x | x ∈ R & a < x ≤ b} f.iv. Poollõik [a, b) = {x | x ∈ R & a ≤ x < b}
Naturaalarvu gh nimetatakse selle funktsiooni Gödeli numbriks.
Naturaalarvud on arvud 0, 1, 2, 3, 4, 5,…, n-1, n, n+1,…
Naturaalarvude hulk on kinnine liitmise ja korrutamise suhtes.
Naturaalarv - arv, mis saadakse loendamise teel
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarvude jada on lõpmatu (igale naturaalarvule järgneb veel naturaalarve). Liites või korrutades kaks naturaalarvu, saame tulemuseks taas naturaalarvu. Seepärast öeldakse, et naturaalarvude hulk on kinnine liitmise ja korrutamise suhtes.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarvudeks nimetatakse arve N={1; 2; 3; … ; n-1; n; n+1; …} Selles hulgas leidub esimene arv ja iga arvu korral sellele vahetult järgnev arv, kuid ei ole viimast arvu — niisugust naturaalarvu, mis oleks kõigist suurem.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarvude hulk on lõpmatu  Naturaalarvude hulk on kinnine liitmise ja korrutamise tehete suhtes  Naturaalarvude hulk ei ole lahutamise ega jagamise tehete suhtes kinnine Naturaalarvud
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarvude hulk on järjestatud hulk ja ta on kinnine liitmise ja korrutamise suhtes (tulemus ei välju hulgast). * (N1 = {1; 2; 3...}, see märgib naturaalarve alates ühest.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarvude hulk on N = {0, 1, 2, 3, . . .} ja t¨isarvude hulk on Z = a {. . . , −2, −1, 0, 1, 2, 3, . . .}. T¨isarvude baasil defineerime ratsionaalarvud.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarvud on väga loomulikud, nad on erinevates kultuuriruumides sõltuma- tult kasutusele võetud ja välja on arenenud erinevad tähistused.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarvud –  loendamise teel saadud arvud /positiivsed täisarvud (1,2 ... ) Null ei ole naturaalarv.  Tähistatakse : N
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarv – loendamiseks ja järjestamiseks kasutatavad arvud (0), 1, 2, 3, …. Mõnikord jäetakse 0 naturaalarvude hulgast välja.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarv – loendamiseks kasutatavad arvud 0, 1, 2, 3, … (mõnikord jäetakse 0 naturaalarvude hulgast välja);
Vote UP
-1
Vote DOWN
Naturaalarv on sõltuvalt kontekstist kas üks arvudest 1, 2, 3, ... ( ) või üks
Vote UP
-2
Vote DOWN
Naturaalarvud on arvud, millega loendame õhtul lambaid: 1, 2, 3, 4, 5, 6, ... Neid kõiki korraga ehk nende hulka tähistatakse -iga. Naturaalarvud on ilmselt kõige loomulikumad matemaatilised objektid, lihtsad, aga tähtsad.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Naturaalarv – positiivsed arvud (0 kaasa arvatud) ilma komakohata nt. 1,2,3,4, … ,29 jne • Täisarv –arvud ilma komakohtadeta, ka negatiivsed nt. 1, 2, 3, 45 jne • Ratsionaalarv –on liht- ja liitmurrud.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun