Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Poliitika sisuks on inimese võime tunnetada inimese võimu inimese üle. Ühiste vajaduste rahuldamiseks parim tööjaotus kodanike vahel, mille aluseks inimese loomuses peituvad kalduvused (valitsejad, sõjamehed, talupojad ja käsitöölised). Platon klassifitseerib riigivorme: (aristokraatia, timokraatia, oligarhia, demokraatia, türannia). Platoni kohaselt peavad riiki valitsema filosoofid.
Poliitika sisuks on inimesed, formaalseks kujuks on võimukorraldus (aristokraatia, demokraatia vms), kujundajaks on seadusandja või valitseja ning eesmärgiks on hea elu. Vorm on see, tänu millele vormita materjalist saab mingi asi. Igas asjas, mida me oma meelte ja aruga tunnetame, on vorm (idee) ja mateeria läbi põimunud.
Poliitika tuumaks on riik, võim ja selle teostamine. Poliitiline ajalugu on ajalooteaduse haru, mis ajaloomeetodeid rakendades uurib ühiskonna poliitilise korralduse, võimuvõitluse, riikidevaheliste poliitiliste suhete jne muutumist, selle põhjusi ja tulemusi ning isikute osa selles arengus.

Poliitika kohta on välja öeldud järgmised definitsioonid: Poliitika on võimu teostamine/kasutamine Poliitika on väärtuste avalik jaotamine Poliitika on konfliktide lahendamine Poliitika on võistlus indiviidide ja gruppide seas oma huvide teostumiseks.
Poliitika sisuks on tegelemine selliste kitsaskohtadega, nagu halb varustatus toidu ja puhta veega, samuti hariduse, tervishoiu, töö, maa, sotsiaalteenuste ja infrastruktuuri halb kättesaadavus ning keskkonna olukord.
Poliitika enp - ga. 2011. aastal aga väljastas Euroopa Komisjon keskpika programmi uuendatud ENP viljelemiseks aastail 2011-2014. 2012. aastal andis Euroopa Komisjon välja nn teekaarti ENP-le 2013. aastaks.

Poliitika kujundamine - Et suurem osa võimust ei koonduks üksiku institutsiooni ( nõukogu või parlamendi) kätte, siis on komisjonil ainukesena õigus algatada eelnõu, et tasakaalustada võimude jagunemist.
Poliitika retoorika on sageli bürokraatlik (näiteks administratiivsed otsused). Põhieesmärkideks poliitiline seaduslikkus, poliitilised instruktsioonid, uute poliitiliste partnerite enda poole võitmine.
Poliitika raamistik on alusdokumendiks valdkondlike tegevuskavade väljatöötamisel, lähtealuseks teemade prioritiseerimisel, ning Eesti seisukohtade kujundamisel ELiga seotud üksikküsimustes.

Poliitika sisuks on inimesed, formaalseks kujuks on võimukorraldus (aristokraatia, demokraatia vms), kujundajaks on seadusandja või valitseja ning eesmärgiks on hea elu.
Poliitika teoreetikud on enamasti üksmeelsed selles, et konflikt demokraatia ja omandiõiguse vahel tekib, kui omand jaotub inimeste vahel ebavõrdselt.
Poliitika tulemusel on demokraatlikes riikides märgatavalt kasvanud igasuguste “vähemus- te” huvide rahuldamine ühiskonna kui terviku arvel.

Poliitika sisuks on inimese võime tunnetada inimese võimu inimese üle. Parim tee ühiste vajaduste rahuldamiseks on tööjaotus kodanike vahel.
Poliitika kaudu on Bushi visiit oluline igale eestlasele, sest elame endiselt maailmas, kus sellist toetust vaja läheb, eriti veel USA poolt.
Poliitika institutsioon on poliitiliste reeglite, standardite jms. kogum, millega reguleeritakse ja juhitakse ühiskondlikke protsesse.

Poliitik - ka rahvamehe rolli; kuigi laenulise loomusega, tunduvad vanasõnad kuuluvat meie rahva sfääri.
Poliitika eeluseks on vaidlusvõimalus- Poliitikast saab rääkida olukordades, kus on alternatiivseid valikuid.
Poliitika algpõhjus on erihuvid ja sotsiaalne konflikt. Normaalse poliitika eesmärk on huvide kompromiss.

Poliitika diskursus on justkui neutraalne element, mille varjus iha ja võimu püüded teostuvad.
Poliitik – kõik tema tegevused olid poliitiliselt ja filosoofiliselt mõtestatud.
Poliitika siht - pere traditsiooniliste funktsioonide säilitamine, kaitsta perekonda.

Poliitika kujundamine on üldiselt reaktsiooniks tunnetatud probleemidele.
Poliitika siht - mittesekkumine pereasjadesse, v.a. vaesuse korral.
Poliitika teadus - rahvusvahelised suhted- välispoliitika analüüs.

Poliitika kujundamisse on kaasatud mitmed paljude otsustajatega osapooled.
Poliitika kaudu - suuremad rahalised toetused ja sponsurlus.

Poliitik – kujundab grupi eesmärke ja poliitikat
Poliitika roll on väga oluline, aga ka poliitika muutub.
Poliitika tegemine tähendab kompromisside tegemist.

Poliitik - Eesti Kongress ja Riigikogu
Vote UP
-1
Vote DOWN
Poliitik on inimene, kes on aktiivselt tegev poliitikas, kuuludes kas mõnda parteisse või poliitilisse rühmitusse või väljaspool neid sõltumatu poliitikuna.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun