Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Küsitlus
Tollal 57 - aastasele Larkale tähendanuks see sisuliselt eluaegset vanglakaristust. Kuid vanad Vabadussõja-kaaslased K. Päts ja J. Laidoner ei olnud oma vapsidest relvavendade vastu siiski nii õelad ( ka eelnimetatud kolonel v. Puskar mõisteti 15 aastaks, E. Kubbo ja A. Seiman aga koguni 20 aastaks sunnitööle ). Esiteks ei tähendanud sunnitöö Eesti Vabariigis tollal midagi sinnapoolegi, mis ta oli Nõukogude Liidus.
Tolle puhul on tegemist suretamisabiga, millega kaasneb elu lühenemine, olgu see siis rohkem või vähem soovitud - , mis vastab tapmismõistes dolus eventualisele. See pole aga principium duplicis effectus ja seetõttu on nn. aktiivne kaudne suretamisabi (abi suremisel) sobimatu termin, hoolimata juristi heatahtlikkusest arsti suhtes, millest samuti ei tohi mööda vaadata (4.,
Tolleaegse tõe - käsituse kohta sobiks Aquino Thomase klassikaliseks saanud määratlus – veritas est adaequatio rei et intellectus (tõde on asja ja intellekti võrdseksseadmine). Antud määratluse mõistmiseks tuleb aga teada, et mõiste intellekt tähistab siin eelkõige jumala kui maailma looja intellekti ning alles teises järjekorras inimese intellekti.

Tollaste otsingutega on olemas. Retseptsioon teeb uperpalle – võime küll öelda, et tegelemine antiikkultuuriga ja klassitsistlik värss, aga kõige tuntum tekst on ikkagi laulutekst „Tihemetsa Tiina“. Kaalepist saab varakult (50ndate 60ndate vahetusel) kirjanduselu juhtfiguur ja õpetaja.
Tollaste puu - kujuliste sõnajalgade jäänustest moodustus kivisüsi*, sellest ka karboni sünonüüm, kivisöeajastu. Kivisüsi moodustus sarnaselt turba tekkele pooleldi lagunemata taimejäänustest.
Tollasesse ekp - s (Eesti Kommunistlik Partei) oli madal haridustase: 2/3 olid alg- ja mitte-täieliku keskharidusega, kõrgharidusega kommunistid moodustasid 8-9% liikmeskonnast.

Tollasele lähis - Ida monarhiatele iseloomulikud tunnusjooned (pealinn,bürokraatlik valitusaparaat,elukutselised sõdurid, haarem, läänisüsteem jm) Sauli ajal ei ilmnenud.
Tollastes aadli - ja rüütliperedes oli populaarne tava anda lapsi kloostrisse, sest seal oli võimalus saada põhjalikud õpingud, mille pakkus ainult klooster.
Tollal tekki - nud väikesed Interneti "saarekesed" Tallinnas KBFI-s ja Tartus Tõraveres, laienesid aga tormiliselt, tempoga umbes 3-4 korda aastas.

Tolleaegsest eec - st (Euroopa Majandusühendusest) voolasid Kreekasse tohutud rahavood, mis suunati, nagu öeldakse, otse kodanike, valijate taskusse.
Tolleaegses kirjasõnas on avaldatud ka langemise asjaolusid, tänu millele on võimalik ka tänapäeval teha olulisi järeldusi langemiste kohta.
Tolleaegne rooma - Katoliku kirik oli muutunud liiga ilmalikuks ja korrumpeerunuks, seda võiks võrrelda mõne tänapäeva monopolistliku

Toll — exerts its effect by regulating (directly or indirectly) the expression of genes in the nuclei of the blastoderm.
Toll - maks, lõiv, mida võetakse kaubalt riigipiiri ületamisel, et kaitsta omamaist põllumajandust ja tööstust.
Tolleaegne külaparadigma on veneaegne. Eesti on Põhjasõja järel sõlmitud Uusikaupunki rahulepinguga Vene võimu alla läinud.

Tolleaegsed suhted on umbes samasugused nagu tänapäeval, tihtipeale inimesed tujutsevad ja teevad igasuguseid lolle asju.
Tolleaegse suur - Võrtsjärve põhjakaldaid, mis olid tollasele inimesele ilmselt väga sobivaks elamiskohaks.
Tollane haritlaskond ehk intelligents. 14. Selgita mõisted: 1)Konservatism, tekkis Prantsusmaa revolutsiooni ajal.

Tolle pinnal on kaks suurt lehtrit, Colette ja Sacajawea, mis meenutavad vulkaanilisi kaldeerasid Marsilt.
Tollase lääne - Rooma keisri võimu kõrvaldatuks, ja ei tunnistanud Ida-Rooma kesrit kui riigipead.
Tollane programmi - ja reklaamijuht Reio Tilk on kirjeldanud klubi kui kohta soliidsetele.

Tollane väike - Maarja rajooni administratiivhoone (praegu vallamaja) ja kaubamaja.
Tollane teater on kaasaegsete sõnul näitelava ja saali naeruerkude kõdistamine.
Tollane eluvaade – inimene on oma loomult hea, aga ühiskond muudab ta halvaks.

Tolleaegses kirjanduses on andmeid kaanipüüdjate surmast, mida tingis verekaotus.
Tollast kiriku - pead Leo X Medicit köitsid pigem ilmalikud huvid.
Toll – maks eksporditavalt või imporditavalt kaubalt

Toll on maks, mida makstakse toodete maaletoomisel.
Tollased ehitusmeistrid on heaks eeskujuks ka tänapäevastele.

Tolleaegse kirjandus - ja poliitikaelu keerisesse.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Tolleaegne ühiskond - hierarhiline ja varanduslikult ebavõrdne.Valitsev kiht-rikkad suurmaaomanikud.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun