Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

Praktika aruanne müüja kohal (4)

5 VÄGA HEA
Punktid
 
Säutsu twitteris
Tartu Kutsehariduskeskus
Teeninduse ja kaubanduse osakond
Käty Kivirand
TARTU KUTSEHARIDUSKESKUSE KOPLI ÕPPERESTORAN
JA
TARTU KAUBAMAJA AS

Praktikaaruanne
Juhendaja : Vetka Vaike
Grupp: MY08Tartu 2009
 • Püstitatud praktikaeesmärkide ja –ülesannete lühikirjeldus


  Kopli õpperestoran

  Teise kursuse esimese praktika läbisin ma Tartu Kutsehariduskeskuse Õpperestoranis.
  Ajavahemikul 31.08.2009-02.10.2009.
  Hommik algas kohvi keetmisega kui ka tee vee keetmisega. Tõime ette piima ja keefiri kannud. Vaatasime ka mahlapakke, kui nt. kaks mahlapakki oli avatud, üks oli pool täis pakk ja teine aga veerand, siis kallasime mahla teise pakki ja viskasime tühja mahlapakki prügikasti ja panime uue asemele. Kui riiulis kohvitasse polnud, siis pidime need ise riiulile panema . Kui toodi kondiitri osakonnast saiaksed kui ka koogid , panime nad eraldi alusele kastist või panime kohe sama alusega müüki(oleneb mis alusega toodi). Otsisime leti alt kassast sildid ja sildistasime saiakesed ja koogid. Ja panime kohe müüki. Ning siis tulidki esimesed kliendid. Esimesed kliendid ostsid tavaliselt kohvi või teed ja saiakesi. Õpilased käisid ostmas hommikuti sealt peamiselt saiakesi ja karastusjooke. Pilt 1 Tartu Kutseharidus Keskuse A-korpus
  Enne lõunat panid kokad sooja kui ka külma söögi välja, uurisime mis söögid need on, kui ka millest osad söögid koosnesid. Kui ka uurisime mis magustoiduks on ning ka supiks. Kirjutasime menüü tahvlile . Tõime kausse, praetaldrikuid, keskmise ja väikese suurusega taldrikuid ette, kui ka klaase. Külm ja soe toit kaalutakse eraldi, et neil on erinevad hinnad. Lõuna ajal läks kiireks, sest pidime nii kliente teenindama, kui ka jälgima, kas kohvi, tee vett kui ka kohvitasse on valmis pandud või mitte. Kui ka pidime jälgima taldrikuid, klaase ja kausse.
  Päeva lõpus oli vaikne, et eriti kliente ei käinud, kui olid siis mõned üksikud ainult. Sel ajal voltisime salvrätikuid valmis ning panime järgmiseks päevaks kohvitassid kui ka toidunõud valmis. Kui restoran suleti, võis hakata päevakassat lugema ning seejärel korrastasime oma töökoha ümbruse. Kohvikoored panime kilekotti ja koos kilekotiga külmkapi, müümata saiakesed panime kilekoti ja asetasime nad teiste saiade-leibade kõrvale seljataha oleva lauapeale. Ja prügi viisime ka välja päeva lõpus.
  Mulle meeldis seal praktikal, sain sealt uusi kogemusi kui ka uusi tutavaid juurde. Töötajad olid seal abivalmivad, sõbralikud kui ka rahulikud inimesed s.t. pinget polnud.


  Tartu Kaubamaja Toidumaailm

  Teise kursuse teise praktika läbisin ma Tartu Kaubamaja Toidumaailmas. Ajavahemikul 09.l1.09-13.12.09.
  Esimene Tartu Kaubamaja avati 1966 aastal 20-dal detsembril. Aga aastal 2005 12. Oktoobril avati uus Kaubamaja Tartus uues Kaubamaja keskuses , mis asub hetkel praegu Vana-kaubamaja vastas üle- autotee . Pilt 2. Tartu Kaubamaja(ülalt vaates)
  Hommik hakkas saiade-leibade väljapanekuga riiulisse. Peale seda suundusime salateid välja panema. Salati väljapaneku ajal otsisime ka salati silte kui ka tegime salati karpidele koha, kui ei mahtunud ära. Ja kui tulid vorsti-
  tooted pidime need ka välja panema kärudest, kui ei mahtunud ära, viisime vorstikülmikusse. Maiustusi panime ka välja, kui ei mahtunud nt. kummikommid ära, siis „peitsime“ need all olevasse karpi, mis oli riiulil üllatusmunade taga. Praktikal oli veel ülesandeks: kauba sorteerimine, alkoholivaba jookide kui ka alkoholi sisaldusega jookide paigaldamine riiulitesse, külmikutesse kui ka saali peale laiali. Olin nii kulinaaria letis kui ka kala-vorsti letis kliente teenendamas. Kui ka kassas olin, peamiselt olin ma alkoholi kassas. Kui ka aitasin klientidel teatud toodet otsida. Soovitasin ka tooteid omalt poolt. Pesime ka alkoholiriiuleid ja olime alkoholi paigutamisega abis, kui ka puhastasime tolmust alkoholi pudeleid, eriti veini pudeleid. Kui ka soovitasin omalt poolt välisturistidele alkoholi ja teisi tooteid.
 • Kaupluse üldine iseloomustus

 • Praktikaettevõtte ja personali lühiiseloomustus


  Kopli õpperestoran

  Umbes 87 aastat tagasi sai alguse Tartu Kutsehariduskeskus, kui asutati Tartu linna Puu-ja Rauatöö kool. Kutsehariduskeskusel on olnud selle ajal jooksul mitmeid nimesid olnud, kui ühe katuse all ehk, siis praeguse nimega alustati alles ametlikult aastal 2002, 1 Septembril. Pilt 3. Tartu Kutsehariduskeskuse B-korpus.
  Siis toimus töötajatele, esmakursuslastele kui ka kõrgetele külalistele mõeldud ava- aktus Tartu Vanemuise Kontserdimajas. Kutsehariduskeskus on Lõuna-Eesti suurim kutse kui ka täiendõppekeskus. Mille ülesandeks on pakkuda õppijatele võimalusi arenguks kui ka edaspidiseks elus toimetulekuks läbi elukestva õpe. Kooli motoks on Heade tegude kool. Püüab luua turvalise kui ka tänapäevase õpikeskuse igale õppurile.
  Arvestatakse ka iga õpilase individuaalsust ja ka erivajadusi. Tartu Kutsehariduskeskuses õpib kahe maja peale kokku umbes natuke üle 3000 õpilase, kes on tulnud siia kooli üle terve Eesti. Ligikaudu 200 õpetajat kui ka lisaks veel sadakond muud
  töötajat. Tartu Kutsehariduskeskuse Õpperestoran avati aastal 2007 Septembris. Restoran on mõeldud küll õpetajatele ja teistele koolitöötajatele, kuid väga paljud on ka väliskliendid, kellele meeldib seal käija söömas. Töötajateks on seal õpilased. Peale müüja-õpilaste töötab õpperestoranis ka koka-ja toitlustusteeninduse eriala õppivad noorukid . Kui ka ettekandjad on majutusteeninduse eriala õppivad õppurid. On ka juhendajad olemas.

  Tartu Kaubamaja Toidumaailm

  Kaubamajal on teoreetiliselt 5 korrust. Alustades kõige alumisest poolest nn. esimeselt korruselt: P2(parkla2), P1 ja korrus 0(parkla1; korrusel 0 asub Toidumaailm, kui ka teised poed ), korrus 1 (asub naiste-ja ilumaailm ning teised poed), korrus 2 (asub spordi-, meeste- ja muusikamaailm ja teised poed) korrus 3 (asub kodu- ja lastemaailm, kui ka teised poed). Kauplus on suur ja lai. Avar ta pole, et palju riiuleid on, mis on kaupa täis. Töötajad on töökad kui ka võtavad oma tööd tõsiselt, et kui mina olin seal praktikal, kuulsin, et keegi lasti lahti, et hakkas kliendiga „ vaidlema “ ja oli ülbe suhtumisega. Olid ka väga abivalmivad, et aitasid otsida toodetele kohta kui ka silti. Mõned ütlesid, et otsi sealt riiulist kusagilt silti ning pärast tuli välja, et oli üldsegi uus toode. Kui ka jutukad olid töötajad, et küsisid, et kus koolis käin ja mitmendal kursusel olen jne. Turvamehed olid jutukad ja ka võtsid oma tööd tõsiselt, et lausa lust oli vahest vaadata riiulite vahelt, kuidas nad teevad tööd, eriti siis kui hakkas turvavärav „piiksuma“ ja kui turvamees hakkas tegutsema kohe ja uurima , et mis toimub. Praktikajuhendaja nagu eelmine kordki oli rõõmsameelne, kui ka tegi nalja. Ja sai rääkida igal teemal temaga. Ja ka õpetas ja näitas, kuidas saaks paremini hakkama ja kuidas oleks ka kergem jne.
 • Firma struktuur, kaupluse nimetus, lahtioleku ajad


  Kopli Õpperestoran

  Tartu Kutsehariduskeskus Kopli õpperestoran.
  Õpperestorani lahtiolekuajad:
  E-N 9-15
  R 9-14
  L-P suletud  Pilt 4. Tartu Kutsehariduskeskuse Õpperestoran
  Firma struktuur:
  Joonis 1. Tartu Kutsehariduskeskuse struktuur

  Tartu Kaubamaja Toidumaailm

  AS Tallinna Kaubamaja – Tartu Kaubamaja Toidumaailm.
  Tartu Kaubamaja lahtiolekuajad:
  Esmaspäevast-Laupäevani 9.00-21.00 ; Toidumaailm 9.00-22.00 .
  Pühapäeval 9.00-18.00 ; Toidumaailm 9.00-19.00.
  Firma Struktuur(vt. Lisa 1)

  Personali arv ja ametikohad

  Kopli Õpperestoran

  Õpperestoranis oli umbes 28 inimest personalis ning koosnes enamasti praktikantidest. Nendeks 2 müüjat, umb. 9 kokka (kokade hulka kuulusid ka mõned toitlustusteenindust õppivad noorukid), umb. 11 teenindajat(iga restorani laua kohta oli üks teenindaja ) ja 2 nõudepesijat. Samuti kuulusid personali hulka 2 juhendajat, lisaks toitlustuse juhataja ja osakonnajuhataja.  Joonis 2. Õpperestorani ametikohad

 • Kaupluse asukoht, ümbrus, viidad, juurdepääs transpordiga, parkimisvõimalused


  Kopli Õpperestoran

  Tartu kutsehariduskeskuse Kopli 1 B-korpuses asub Õpperestoran. Restorani ümbrus on korralik. Restoran asub kesklinnast autoga sõites umbes 10-15 minuti tee kaugusel. Kooli asukoht ei ole eriti hea autodega või ühistranspordiga liiklemiseks, sest tänavad on kooli ümbruses üsnagi kitsad
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Praktika aruanne müüja kohal #1 Praktika aruanne müüja kohal #2 Praktika aruanne müüja kohal #3 Praktika aruanne müüja kohal #4 Praktika aruanne müüja kohal #5 Praktika aruanne müüja kohal #6 Praktika aruanne müüja kohal #7 Praktika aruanne müüja kohal #8 Praktika aruanne müüja kohal #9 Praktika aruanne müüja kohal #10 Praktika aruanne müüja kohal #11 Praktika aruanne müüja kohal #12 Praktika aruanne müüja kohal #13 Praktika aruanne müüja kohal #14 Praktika aruanne müüja kohal #15 Praktika aruanne müüja kohal #16 Praktika aruanne müüja kohal #17 Praktika aruanne müüja kohal #18 Praktika aruanne müüja kohal #19 Praktika aruanne müüja kohal #20 Praktika aruanne müüja kohal #21 Praktika aruanne müüja kohal #22 Praktika aruanne müüja kohal #23 Praktika aruanne müüja kohal #24
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 24 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2010-01-28 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 437 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 4 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor plika1234 Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Siin on praktika aruanne, siis näete ära missugune umbes näeb välja see.
  praktikaaruanne , müüja-ala

  Mõisted


  Meedia

  Kommentaarid (4)

  iLike profiilipilt
  iLike: Materjal jäi minu jaoks kesiseks, eriti targemaks ei saanud.
  21:10 14-08-2010
  vicky10 profiilipilt
  vicky10: vaga omaparane materjal
  22:27 03-11-2011
  faatso profiilipilt
  faatso: sain mis tahtsin.
  21:36 05-02-2013


  Sarnased materjalid

  25
  doc
  Praktika aruanne müügieriala
  23
  docx
  TARTU KUTSEHARIDUSKESKUSE KOPLI KOHVIK-JA-Maxima Eesti OÜ
  9
  rtf
  PRAKTIKA ARUANNE - Kokk
  9
  doc
  Praktikaaruanne - Restoran Mezzo
  16
  docx
  Praktika aruanne-Valga Selver
  9
  docx
  Praktikaaruanne 2013 M S Silja Europa
  2
  docx
  Praktika aruanne pagari erialale
  16
  doc
  Praktika aruanne - Baltic Queen

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun