Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Eksperiment on küsimus Loodusele (Loojale). Asjaliku vastuse saamiseks tuleb see küsimus esitada selgelt ja ühemõtteliselt (Albert Einstein: Jumal on rafineeritult kaval, aga pahatahtlik Ta ei ole). Energia on füüsikaline suurus, mis kirjeldab millegi suutlikkust muuta olukorda.
Eksperiment on küsimus Loodusele (Loojale). Asjaliku vastuse saamiseks tuleb see küsimus esitada selgelt ja ühemõtteliselt (Albert Einstein: Jumal on rafineeritult kaval, aga pahatahtlik Ta ei ole). Induktiivne meetod (induktsioon) on liikumine üksikult üldisele.
Eksperiment on uurimuslik tegevus, mille eesmärgiks on kindlaks teha põhjus-tagajärg seosed ja mis eeldab: • nähtuse maksimaalset modelleerimist • uurija aktiivset mõju • sõltuvate ja sõltumatute parameetrite eraldamist • hüpoteeside püstitamist

Eksperiment – labori ja tavatingimustes Kes informatsiooni kogus? Spetsiaalse firma teenused? Millise? Organisatsiooni enda eriosakond? Organisatsiooni töötaja? Kes? Kes ja kuidas informatsiooni töötles? Kes andmeid analüüsis ja järeldusi tegi?
Eksperiment - hüpoteesi testimine tingimustes, mis on täielikult kontrolli all (laboratooriumis). Uurija manipuleerib ise sõltumatut muutujat, et vaadata, millist mõju see manipuleerimine avaldab sõltuvale muutujale.
Eksperiment on võrdlemine (mingi objektiivse suurusega), hüpotees, et on muutuv (mingite tingimuste puhul). On vaja võrrelda, kui tulemus selline, et õp 10 p magusaid jooke, õpil 35 p magusaid jooke; või 14 p vett.

Eksperiment – jaguneb loomulikuks e väljaeksperimendiks ja laboratoorseks (kahe grupi olemasolu, sõltumatute ja sõltuvate muutujate määratlemine) • Vaatlus – enese ja teiste vaatlus, tulemuste registreerimise
Eksperiment ehk katseline uurimus, kus uuritakse kahe või enama faktori omavahelist suhet. Selle eesmärgiks on selgitada, kas ühe faktori muutumine on teise faktori muutumise põhjuseks.
Eksperiment e. katse Juhtumianalüüs Vaatlus Küsitlus See on nähtuste ja Test käitumisviiside vaheliste Uurimus, mis aitab Ankeet seoste leidmine, võimaldab käitumist seletada.

Eksperiment on esmaste andmete kogumise meetod, kus uurija muudab kontrollitavas keskkonnas ühte näitajat, hoides teised näitajad muutumatutena ning jälgib tulemust.
Eksperiment - hüpoteesi testimine tingimustes, mis on Auguste Comte (1798 -1857) täielikult uurija kontrolli all. Uurija manipuleerib Sotsioloogia mõiste autor.
Eksperiment on uurimismeetod, mille käigus kontrollitakse püstitatud hüpoteesi, luues ise vajalikud tingimused muude muutujate kontrolli all hoidmiseks.

Eksperiment – uuritava objektiga sihipärane manipuleerimine; küsitlus; vaatlus – uurija ei loo midagi uut, vaid vaatleb seda mis on juba olemas.
Eksperiment on eluaja pingutuse kulminatsioon ning see erutus on täiesti asjakohane, sest teadlased pole kunagi kogenud midagi sellist.
Eksperiment – lühikirjeldused). JUHTUMI ANALÜÜS on meetod, mille puhul uuritakse ühte või ka mitut inimest väga põhjalikult.

Eksperiment - hüpoteesi testimine tingimustes, mis on täielikult uurija kontrolli all. Uurija manipuleerib sõltumatut muutujat.
Eksperiment - tunnetusmeetod, mida iseloomustab uuritava nähtuse aktiivne mõjutamine ja kõrvalnähtuste isoleerimine.
Eksperiment - …. Aitab käitumist seletada( on uurimus), eesmärgiks hüpoteesi püstitamine või ümber lükkamine.

Eksperiment – rekonstrueeriti fosfolipiidsed vesiiklid nii, et membraanis paiknes bakteriorodopsiin ja F 0F1 ATPaas.
Eksperiment on katse, kus uute valdkondade vastu,süst.lt prioriteetide hinnang ja valikute kogum.
Eksperiment ehk katse Võimaldab manipulatsioonide abil tuua välja põhjus-tagajärg seose.

Eksperiment on nüüdisteaduses empiirilise (kogemusel põhineva) tunnetuse peamine meetod.
Eksperiment – on teaduse ideaalile kõige lähemal kuna eksperiment põhineb kontrollil.
Eksperiment on küsimus Loodusele (Loojale). Küsimus peab olema selge ja ühemõtteline.

Eksperiment – Võimaldab manipulatsioonide abil selgitada põhjus-tagajärg seose.
Eksperiment on kindel viis saada usaldusväärset ja objektiivset informatsiooni.
Eksperiment on arenenud teaduslikust vaatlusest ja mõnes järgus sisaldab seda.

Eksperiment - haruldane,me ei tea mis mõjutab inimest, me pole kindlad
Eksperiment on paljude teadusliku analüüsi liikide arengu alus.
Eksperiment – peetakse ka kaasaja teaduse rajajaks.

Eksperiment on teaduse ideaalile kõige lähemal.
Eksperiment – selgitab põhjuslikke seoseid.
Eksperiment - aitab seletada mingit käitumistTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun