Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus


Teadustöö alused (1)

3 HALB
Punktid
 
Säutsu twitteris
1. Teadm. hankimine -a)olemas varjatud teadmised-võivad sisaldada lünki, mõtlemine distsiplineerimatu ja kerge-käeline, mis viib valede otsusteni b)olemas tähele-panekud ja kogemused, millele toetudes teeme järeldusi-võivad osutuda petlikeks c)küsime nõu autoriteedilt-võib eksida d) teeme uurimuse.
2. Uurimuse vajadus-probl. lahend . ei laabu igapäevase mõtlemise abil. Praktiline vajadus sageli raken-dusliku uuringu lähtekoht praktiliste eesm.saavutamiseks. Põhiuurimused-uue tedusliku teadmise otsing teadmiste endi pärast.
3. Teaduslik teave argiprobl-täpsustab probl.ga seot . küsimusi ja viib nii oluliste asjadeni, arusaam sellest „milles on küsimus“, vabaned tradit.mõtlemisest, rikastab ja mitmekesistab argi mõtlemist, uued ideed töö arendam., huvi uute valdkondade vastu,süst.lt tungid uutesse asjadesse, uued mõisted, mille abil uued kujutlused maailmast, huvi uute valdkondade vastu.
4. Teadus,mõisted-tegev., mille eesm. uute, tunnetusl.lt ja prakt .lt oluliste teadmiste saam . ja rakend.ning olemasolevate teadm.töötl. kasut. ja säilit. Siin mõist.nii loodust, inimest kui ühiskonda puudut. Teamd.saamist, teadmisi. Iseloom. Kui iseseisvat inim-tegevuse ala, millel on iseloom. Teat .tüüpi tead.d ja meetodid nende saamiseks.
5.Tead.eesm.- tegevusala, mille eesm, on uurimuslikul teel uute teadm.saam. ja nende esmasrakend.. See üks lihtsamaid, milles rõhut. kahte olulist momenti :a) uudsus –eesm. saada uusi teadmisi; esmasrakendam.-uute teadm. esmasrakendamine, mitte lihtsalt esmasrakend. Eesm uurida reaalses elus juhus .lt ja kaootiliselt esinev. üksiknähtuste tekkepõhjusi, leida ja anal. nende vah.si põhjuslikke seoseid , seaduspärasusi ja seadusi, et omandatud teadmisi sihipäraselt kasut. praktilises elus. >Saadud (teaduslikud) teadm.peaks olema üldistatud, üldkehtivad, vajalikud ja tõesed (objektiivsusele vastavad)
6. Tead.ül-1)kirjeldamine-objekti omad. äratabam. ja teistest eristava pildi loom. Eeldab mõistete kasut. ja defin .st, oskuskeele kasut. mõistete ja sõnade klassif.st. Eeldus, et kirjel.ne võim.täpne. Kirjeld.-1)mõistete range piiritl.nende defin.l 2)mõistete sarnasus-ja erinevussuhete kindlaksteg. Samast. ja erist. toimub üheaegselt3) ühetähendusl. märkide kasut.-taval.mõiste tähist. sõnaga või sõnamär-kidega. Terminol. on seot. teduse kirjeld. funkts. täitm.ga. Seletam-põhjuslike seoste ahelate avam .eeldab vastam. Küsim.le-miks on nähtus selline, miks on seot.just nende nähtustega, miks tekkis just nüüd miks nähtus X mõjut. Just nähtusst Y. Ennust.e prog.-seisneb nähutse muutmise etteütl.s, selle asjakäigu ennust.s, millised on tulemused, kui teatavad nähtused komineeruvad. Ennust.saab vaid nähtusi, mida osatakse seletada. Progn.korral on tegem.tõenäosuslike tendent-sidega. Kindlad on toimunud sündm.d ja tulevikus toimuvad teat. tõenäos. korral. Kõik teadused teevad läbi arengustaadiumid.
7. Teadustöö tulemus-mõisted, teooriad, seletused teat.nähutste kulgem.le. Tead.töö prod .=aju+raha. Et teadustöö oleks tulemuslik , on vaja finantse.
8. Teadus ja ühisk. Mood. terviku. Teadus on kui ühisk. tööriist, mille abil lahend. järg.ül.d a)rahuld.ühisk.vajadusi b)tagada
80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla

Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele faili TASUTA e-mailile

Teadustöö alused #1 Teadustöö alused #2
Punktid 5 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 5 punkti.
Leheküljed ~ 2 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2009-06-02 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 172 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 1 arvamus Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor helenti Õppematerjali autor

Lisainfo

2006 teadustöö aluste eksami küsimuste vastused

Märksõnad

Mõisted


Kommentaarid (1)

thing1990 profiilipilt
thing1990: on liiga vana, nõuded on muutnud j
16:26 05-06-2011


Sarnased materjalid

108
pdf
Teadustöö alused
18
docx
Teadustöö alused
84
doc
Uurimustöö alused
42
docx
UUIRMISTÖÖALUSED
21
docx
Uurimistöö alused
12
docx
Teadustöö alused eksamiküsimused
22
xls
Teadustöö alused valmis kursusetöö
2
odt
Teadustöö alused

Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun