Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Kliim soojenem on tekitatud m a ine eie inim este poolt . Kindlasti mõjutavad soojenem ka looduslikud ning Päikesel ist toim uvad protsessid, kuid nende osatähtsusust ei saa ületähtsustada  Mida saame meie teha ?  TAASKÄITLE OMA PRÜGI  ISTUTA TAIMI  ÄRA HOIA OMA ELEKTROONILISI SEADEDI 24/7 SISSE LÜLITATUNA  KASUTA VÄHEM MOTORISEERITUD SÕIDUKEID  HOIDU LIIGSEST PAKENDAMISEST  KONTROLLI OMA REHVE  VAHETA ELEKTRIPIRNID  KASUTA VÄHEM SOOJA VETT  REGULEERI OMA KLIIMASEADET
Kliimakokkulepetest on oluline ÜRO kliimamuutuste raamkonventsioon (inglise UN Framework Convention on Climate Change, lühendatult UNFCCC või FCCC), rahvusvaheline keskkonnakaitsekokkulepe, mis sõlmiti 1992. aastal ÜRO keskkonna- ja arengukonverentsil. Raamkonventsiooni eesmärk on stabiliseerida atmosfääris olevate kasvuhoonegaaside kontsentratsioon sellisele tasemele, mis hoiaks ära ohtlikud inimese poolt esilekutsutud globaalse kliimasüsteemi muutused.
Kliimaks nimetatakse   sellele  õhuvoolude süsteemi kui tervikut. Kliimarida on kliima andmete jada. Koosneb  kohal   võib   aga   algselt   kontinentaalse  kohale iseloomulikku ilmastikureziimi paljude  Kui   maapind   ei   põõrleks   ja   aluspind  reast üksikutest andmetest ehk rea  õhumassi muuta mereliseks ning vastupidi. aastate   lõikes,   mis   on   tingitud  oleks ühtlane: liikmetest.
Kliima näol on tegemist äärmiselt keerulise süsteemiga, mille muutumise puhul pole ka veel tänapäeval võimalik väga täpselt öelda, mis selle täpselt põhjustanud on. Väga laialdaselt levinud arvamus, mis on ka teadusringkondades toetust leidnud, on see, et tänapäeva kiireloomulised kliimamuutused on põhjustanud inimene oma tegevusega Maal.
Kliimaa - nim. Mingile maa-alale iseloomuliku ilmastikuolude kordumist paljude aastate jooksul. Kliimatekketegurid- astronoomilised tegurid (Maa kaugus päikesest, Maa telje kallakus, saadav päikesekiirte hulk, Maa tiirlemine ümber päikese)Geograafilisd tegurid (mandrite ja ookeanide paigutus, koha geograafiline laius, merehoovused)
Kliimaklasssifikatsion – on klassifikatsioon, mille alusel eristatkse kliimatüüpe ning Maa pind jagatakse kliimavöötmeteks. Temperatuuri, sademeterežiimi ja taimkatte järgi (nt. Köppen); Õhumasside alusel (nt. Strahler); Mullavee bilansi alusel (nt. Thornthwaite) Kohalikud tuuled: briisid- põhjustatud aluspinna erinevast soojenemisest.
Kliimaks – suksessiooni lõpp-aste, kus kooslus muutub püsivaks Toiduahel . energia ja aine liikumine tootjatelt tarbijate kaudu lagundajatele Ökoloogiline püramiid – ökosüsteemi stroofilise struktuuri kujutis, mille astmed on troofilised tasemed. Energasisaldus väheneb järsult tootjatest tipptarbijateni.
Kliima poolest on Itaalial ideaalsed eeldused põllumajanudse arendamiseks , aga kuna maastik on mägine ja kivine siis on raske seda künda ja tegeletakse peamiselt puuviljade kasvatamisega , põllumajanduse arendamiseks Itaalias on vaja rajada niisutussüsteme, luua paremad vahenid maa harimiseks ja rahavast meelitada
Kliimakonverentsid - „Üleilmsed hääled kliimamuutustest“ (Global Voices on Climat Change) 2. ÜRO keskkonna- ja arengukonverents (mitteametliku nimega Rio konverents (Rio Converence) või Maa Tippkohtumine (the Earth Summit)) oli ÜRO üks tähtsamaid nõupidamisi, mis toimus 3.–14. juunil 1992 Rio de Janeiros.
Kliima soojenemine on miski, mis tekitab poleemikat veel kindlasti pikalt ning seni kuni selle tulemused pole otseselt tunnetatavad proovivad osad inimest seda kindlasti ignoreerida, justkui silmi kinni pannes kaoks see probleem ära. Kahjuks see ei ole probleem, millest saab vaid üle libiseda.
Kliima tingimustelt on Soomaa üleminekupiirkonnaks otseselt mere poolt mõjutatavalt alalt (Läänemereline kliimavaldkond) Lõuna-Eesti tasandikulisele alale (Sise-Eesti kliimavaldkond). Aasta keskmine õhutemperatuur on +4,5º kuni +5ºC, juulis +16,6º ja
Kliimakokkulepetest on oluline ÜRO kliimamuutuste raamkonventsioon (inglise UN Framework Convention on Climate Change, lühendatult UNFCCC või FCCC), rahvusvaheline keskkonnakaitsekokkulepe, mis sõlmiti 1992. aastal ÜRO keskkonna- ja arengukonverentsil.
Kliimaandmed – kokkuvõtted ja keskmistused.
Kliima poolas on enamasti mõõdukas.
Kliimaks – ökosüsteemi(de) koosluste arengurea enam-vähem püsiv lõppjärk, kus koosluste vahetumist (suktsessiooni) ei pruugi enam toimuda, ehkku fluktuatsioonid ning klimaatilised ja evolutsioonilised muutused jätkuvad.
Kliimaks - koosluste arengu suhteliselt püsiv lõppjärk, mida iseloomustab keerukas ruumiline struktuur, produktiivsuse ja biomassi ligikaudne püsivus, kindlaks kujunenud mullaprofiil ja liigiline koosseis.
Kliimaks on koosluste või ökosüsteemide arengurea suhteliselt püsiv lõppjärk, kus suktsessiooni enam ei toimu, ehkki fluktuatsioonid ning klimaatilised ja evolutsioonilised muutused jätkuvad.
Kliimakskooslus – koosluste või ökosüsteemide arengurea suhteliselt püsiv lõppjärk, kus suktsessiooni enam ei toimu, ehki fluktuatsioonid ning klimaatilised ja evolutsioonilised muutused jätkuvad.
Kliimaks – ehk lõppkooslus (ka püsikooslus) on ökoloogias ökosüsteemi(de) koosluste arengurea enam-vähem püsiv lõppjärk, kus koosluste vahetumist (suktsessiooni) ei pruugi enam toimuda.
Klii - masoojenemine ja üldse roheline mõtte- ja eluviis tõstatakse nüüd ühiskonna kihtidest püramiidi tippu. Tulnukad rõhutavad neid asjaolusi väga jõuliselt.
Kliima poolest on Holland väga hea koht elamiseks , seal ei ole liiga külm , ega liiga soe! Ehk kunagi jõuan ise teda huvitavat riiki külastada ja kes teab , ehk asun sinna
Kliima ida - Siberi põhjaosas, kuhu tungib talviti arktika külm õhk, põhjapoolkera külmapoolus on Verhojansk (-71,8oC). Aasia osa kliimat mõjutab Vaikne ookean.
Kliima org - S. Kommunikatsioonikliima tekib ametliku ja mitteametliku suhtlemise tagajärjel olemasoleva organisatsiooni struktuuri ja juhtimistegevuse raamistikus.
Kliimaks on ökoloogias ökosüsteemi(de) koosluste arengurea enam-vähem püsiv lõppjärk, kus koosluste vahetumist (suktsessiooni) ei pruugi enam toimuda.
Kliimamudelite järgi on mitmete erinevate stsenaariumite korral tõenäoline, et käesoleva sajandi jooksul võib keskmine temperatuur soojeneda 1,1 – 6,4°C võrra.
Kliimaks – kliimaomane lõppstaadium Suktsessiooni jaotus: 1. Autogeenne – muutused toimuvad sisemistel põhjustel koosluse enda tegevuse tulemusena.
Kliima soojenemine - Viimase saja aasta jooksul on täheldatud süsihappegaasi sisalduse vähe st ent järjekindlat tõusu, õhu seni üsna püsivas koostises.
Kliimaklassifikatsioonide alused - temperatuuri,sademetereziimi ja taimkatte järgi(köppen) - õhumasside alusel(strahler) - mullavee bilansi alusel (thornthwaite)
Kliimaks - Kliimaksseisundis kooslus (e. nn püsikooslus), mis vahetab välja iseennast, s.t. tema järglaste pidev taastootmine on tagatud.
Kliimaks on astmeline tõus, mis reastatakse intensiivsuselt üha tugevnevaid sõnu või väljendeid. Nt Rääkimine hõbe, vaikimine kuld.
Kliimakonverentsil - laiaulatuslike-siduvate-kohustuste-l %C3%A4bisurumist+kopenhaageni+kliimakonverents&cd=1&hl =et&ct=clnk&gl=ee&client=firefox-a
Kliid on terade koorimisel järelejäänud kestad koos iduosa ja aleuroonkihiga, sisaldades rikkalikult vitamiine ja mineraalaineid.
Kliima soojenemine on katastroofiline probleem, et eelnevalt mainitud tagajärjed on vaid väike osa sellest, mida see kõik endaga kaasa toob.
Kliid on eemaldamata. Jahvatus on rukkitäisterajahuga võrreldes natuke peenem. Lihtjahus on kliisid 22-25%. Värvuselt hall.
Kliimakskooslus on koosluste arengurea enam-vähem püsiv lõppjärk , kus koosluste vahetumist (suktsessiooni) ei pruugi enam toimuda.
Kliimaga aladel on aurumine intensiivne ja mulla läbiuhtumine toimub seal harva või ei toimu üldse, seetõttu toimub ka sooldumine.
Kliima muutusi on see pannud mõtlema alternatiivsete mootorikütuste arendamisele. Alternatiivkütuste ja biokütuste kasutamise
Kliima üldiseloomustus - Temperatuur: Tuulistes mägedes langeb temperatuur talvel alla –18 kraadi; madalamal on talved pehmemad.
Kliimakontrolliga laod on laod, kus käsitletakse väga mitmeid erinevaid kaupu kaasaarvatud kaupu, mis vajavad erilist käsitlust.
Kliimadiagramm - diagramm, millel kujutatakse mingi koha keskmist sademete hulka ja keskmist temperatuuri kuude lõikudes.
Kliimaga on seotud taimede ja mikroorganismide koostis ja elutegevus, millest sõltub orgaanilise aine hulk mullas.
Kliima tundras on jahe, nimelt pikk külm talv ja lühike jahe suvi, igikelts ära ei sula, sademeid vähe, aurub vähe.
Kliid on püüli valmistamisel eraldatud seemnekestad koos nende külge jäänud toitekoe- ja iduosadega.
Kliid on viljatera koorimisel tekkiv produkt, mida enamasti kasutatakse loomakasvatuses jõusöödana.
Kliima poolest on ta ka paremas olukorras, sest kogu Lõuna- Rootsi on niiskeja pehme talve ning sooja suvega.
Kliimaks - astmeline tõus, milles reastatakse intensiivsuselt üha tugevnevaid sõnu või väljendeid.
Kliid on sellel tüübil välja sõelumata ja vastab lihtjahule, kuid sisaldab peenestatud kliisid.
Kliimakskooslus on väga aeglase arenguga kooslus, mille muutused on ühe inimpõlvkonna kestel märkamatud.
Kliimadiagramm on diagramm, millel kujutatakse mingi koha sademete ja temperatuuri keskmist kuude lõikes.
Kliimaks nimetatakse mingile maaalale iseloomulike ilmastikuolude kordumist paljude aastate jooksul.
Kliimakontroll – võimalus reguleerida või programmeerida temperatuuri ruumi- ja kohaloleku põhiselt.
Kliid on teradelt eemaldatud seemnekestad koos nende külge jäänud toitekoe ja iduosakestega.
Kliima suhtes on arukask vähe nõudlik, külmakindel ja talub hästi kontinentaalset kliimat.
Kliimadiagramm - diagramm, millel kujutatakse mingi koha keskmist sademete hulka ja õhutemp.
Kliid – jahvatamisel eraldatud seemnekestad koos aleuroonkihi ja idu osakestega.
Kliima soojenedes on looduslikest allikatest tulenevad süsinikdioksiidi emissioonid kasvanud.
Kliimal on oluline mõju murenemisprotsessile ja see mõjutab ka mulla veerežiimi.
Kliimaga kasvukohtades on C3 tüüp efektiivsem kui C4 ja CAM. C3 tüüp on valdav enamus taimi.
Kliimaks - koosluste või ökosüsteemide arengurea suhteliselt püsiv lõppjärk.
Kliima soojenemine - Kliima soojenemist põhjustab süsihappegaasi hulga suurenemine õhus.
Kliimaks - astmeline tõus ehk gradatsioon Nt: rääkimine hõbe, vaikimine kuld
Kliimaga alad on 40. ja 65. laiuskraadi vahelised mandrite sisealad ja idarannikud.
Kliimakskooslus - ehk püsikooslus, kus on enamasti stabiilne liikide arv ja biomass.
Kliima muutumine – Kliima soojenemine on teine protsess, mis mõjutab kogu maailma.
Kliimaga - aasta keskmine temperatuur on +27 C ja saarel sajab üpris vähe.
Kliimaks - astmeline tõus, milles reastatakse pingeliselt tugevnevaid sõnu
Kliimaks – kindlatele kliimatingimustele vastav suktsessiooni lõppfaas.
Kliimaga alades on suur vee nappus, siis kujunevad seal rohtlad, poolkõrbed ja
Kliima soojenemine on väga aktuaalne teema – sellest räägitakse pidevalt.
Kliimadiagramm – on kahe ilmaelemendi aastase käigu graafiline kujutis.
Kliima floridas on tujukas, mõnevõrra selle pärast et vesi on lähedal.
Kliimaga on loomadel ja taimedel kindlasti vaja erikohastumusi.
Kliimaga - Patagoonias valitsevad araukaaria ning lõunapöök.
Kliima muutused - paikonna tavapärastes ilmastikuoludes muutumine.
Kliimaks on püsivam ja suhteliselt pikemaajalisem kooslus.
Kliimale iseloomulik - on mõõdukas kliima ja 4 aastaaja vaheldumine.
Kliimaga osas on maailma soodsaimad tingimused inimeste eluks.
Kliima muutused – mõjutab ka krooniliste haiguste esinemist.
Kliimaks – kliimale omane suktsessiooni lõppstaadium.
Kliimal on kindlasti seos Rooma riigi heal käekäigul.
Kliima muutustega on seotud paljud looduslikud ning inimtegurid.
Kliimamuudatuste uuringud on keskendunud keskmiste ilmaolude uurimisele.
Kliima soojenemine on teine protsess, mis mõjutab kogu maailma.
Kliima soojenemine on toimunud ainult talve ja kevade arvelt.
Kliima poolest on ta ka paremas olukorras, sest kogu
Kliima muutumises on olemas astronoomilised tsüklid.
Kliima soojenemine on Maa keskmise temperatuuri tõus.
Kliima muutused – suhteliselt lühiajalised.
Kliimaks – kliimaomane lõppstaadium.
Kliima soojenemine on tekitatud inimeste poolt.
Kliimaelemendid e. METEROLOOGILISED ELEMNDID
Kliimaga aladel on jahe ja vihmane suvi.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kliima kujunemine - Hoovused mängivad rolli soojusvahetuses Maa erinevate piirkondade
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kliima kõikumine - temperatuuri vaheldumine.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Kliimakaart - kaart, mis on koostatud kliimanäitajate alusel



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun