Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Teeni kõndimisega krüptot! Sweatcoin on tasuta ja paneb sind rohkem liikuma TÕMBA ÄPP Sulge
Add link
Tooraineks on põlevkivi mehhaniseeritud „Koksipirukas“ lükatakse kambrist välja tõukuri abil закачивается под давлением смесь песка, воды и kaevandamisel paratamatult tekkiv peenpõlevkivi (d < 25 kustutusvagunisse, millega ta transporditakse химикатов. Гидроударом разрушают перегородки mm). Toorpõlevkivi kuivatatakse keevas kihis (c) kuuma kustutustorni, kus kuuma koksi piserdatakse veega.
Toorainekartellid - organisatsioonid, mis koondavad mingit toorainet või põllumajandussaadust tootvad ja eksportivad riigid (OPEC)  regionaalsed majandusorganisatsioonid-koostööd teevad teatud piirkonna riigid (EFTA, NAFTA, ASEAN, APEC, MERCOSUR, SRÜ, Euroopa Liit jpt.)  kogu maailma majandust koordineerivad organisatsioonid - ühendab paljusid riike maailma erinevatest piirkondadest (IMF, IBRD, WTO)
Toor - ja parknahad  Toiduained  Puuvill  keemiatooted  Tubakas  Tsiibet (maailma suurim eksportija) Põllumajanduse spetsialiseerumine  Põllumajandus on spetsialiseerunud taimekasvatusele, sest Etioopia ekspordib peamiselt kohvi, maisi, puuvilla, tubakat, õliseemneid.

Tooraineks on looduslik kips (CaSO4.2H2O). Puhas looduslik kips on poolläbipaistev valkjas pehme mineraal, mis võib sisaldada veel savi, liiva, lubjakivi jne. Lisandite sisaldus võib olla max 10…25%. Saadava kipsi kvaliteet sõltub suurel määral nendest lisanditest.
Tooraine - 4 811 € -5 811 € -10 611 € -15 612 € -22 102 € Jooksvad kulud -1 627 € -1 629 € -1 824 € -1 823 € -1 820 € Palgafond -182 964 € -182 964 € -203 964 € -203 964 € -203 964 € Laenukapital 0€ 0€ 0€ 0€ 0€
Tooraine – polümetallilised sulfiidsed maagid (1 - 5% Pb) rikastatakse flotatsiooniga → kontsentraadid Kuumutatakse õhu juurdepääsul: 2PbS + 3O2 → 2PbO + 2SO2 PbO redutseeritakse koksiga, kuid otseselt osaleb reaktsioonis peam.

Tooraine on lubjamergel; 2) märgmenetlus – kasutatakse kui tooraineid on 2. Toormaterjali ettevalmistus: Märja menetluse puhul lubjakivi purustatakse killustikuks ja segatakse vee ja saviga ning loheb märjalt jahvatamisele.
Tooraineks on jõhvikad, pohlad, mustad sõstrad, maasikad, vaarikad jt. Moosid, nimetatakse ka džemm (jam) või konfitüür sisaldavad kuni 60% suhkrut, pektiini, sidrunhapet, aroomiaineid, võidakse lisada konserveerimisaineid.
Tooraineks on naturaalne viinamarjavein, millest saadakse destilleerimise teel viinamarjapiiritus, mida ei rektifitseerita. Destilleeritakse kaks korda ja saadud piiritus laagerdadatkse tammepuust vaatides vähemalt 2 aastat.

Tooraineks on boksiit  Al maakoores 8,8%  Leidub peamiselt Lõuna-riikides  1/3 toodangust läheb ekspordiks → odav transportida  Tehased energiarikastes piirkondades, sadamate läheduses Alumiiniumi tootmine
Toor - ja kodujuustud ning kohupiim võidavad üha enam populaarsust tarretatud, külmade ja külmutatud järelroogade – kreemide, vahtude, parfeede ja tortide – koostises või isegi peamise komponendina.
Toora on kõige olulisem osa (lood loomisest, esiisadest, Egiptusest lahkumisest ja seadustest). Prohvetite lood ja ütlused on koondatud ning Kirjutistes on psalmid, mille on vist kirjutanud kuningas Taavet.

Tooraine - ja turgudenäljas tööstuspiirkonnad mässisid ennast süstemaatiliste vastastikuse sõltuvuse võrku regioonidega, mis varustasid neid toorainetega ja aitasid tööstustsoonide kaupu turustada.
Tooraine alusel – millest tuleneb nende nimi Tehnoloogia alusel – naturaalsed, kangendatud, mee.- ja gaseeritud veinid Naturaalsed saadakse tooraine loomulikul käärimisel, sisaldava alkoholi kuni 15%.
Tooraine – materjalid, mis põhikoostisosana lähevad valmistoodangusse Abimaterjalid – materjalid, mis lähevad valmistoodangu koostisesse, aga mille osatähtsus selles on väike.

Tooraine - põhikoostisosana lähevad valmistoodangusse Abimaterjalid- valmistoodangu koostisesse lähevad, kuid mille osatähtsus selles on kas koguseliselt või väärtuselt väike.
Tooraine - ja energiamahukus, tooraine säilivus • maagirikastuskombinaat • suhkrutööstus • alumiiniumitööstus – energiamahukas – metallurgia • raskemasinaehitus
Tooraineks on alkohol, mahlad, toonikud, soodavesi, aroomi- ja maitseained – Lonx Gin, Lonx Metsmaasikas, Lonx Lemon – kõik 5,5% ning Gin Tonic, Rum Cola, Vodka Exotik –

Tooraine - ja energiatootmise sektoris on Alpivabariigil olemas rikkalikud ressursid, ometigi vajab järjest arenev tööstus üha suuremas koguses imporditavat toorainet.
Toora – esimesed 5 Moosese raamatut (VT); heebrea keeles Heebrea piibel = Tanak = Toora(Õpetus) + Nebiim(prohvetid) + Ketubim(kirjad) Toora tuumaks on 10 käsku.
Toorained - puhas liiv,sooda,lubjakivi.Kristallklaasiks e.kristalliks nim.klaasi,mis sisaldab pliioksiidi(PbO).Klaasil ei ole kindlat koostist ega keemilist valemit.

Tooraineks on eriti puhtad savid (kaoliniidid), mida segatakse temperatuuri alandajatega (flux’idega) ja kuumutatakse ahjus mõõduka temperatuurini (1200-1500
Tooraine sisseost on üle Viiunai Grupi tsentraliseeritud, ostetakse kala üle maailma, näiteks Peruust, Argentinast, Alaskalt, Vladivostokist,Eestist ostetakse kilu.
Tooraine - , pooltoodeteladu on ladu, kuhu kaup võetakse sisse, sorteeritakse, ladustatakse, säilitatakse, valmistatakse tootmiseks ette ja lähetatakse

Tooraine tähendab tavaliselt taastumatute loodusressursside ülemäära kiiret kulutamist ja keskkonna olulist kahjustamist nende ammutamise käigus.
Toor - või vahesaadused, mis sisaldavad toksiine • Loomasööt, mille kaudu saastub piim ja liha • Toksikogeensete hallitusseente kasutamine
Tooraine on kvaliteetsem. Vill pügatakse villakuna . Iga pügatud villak heidetakse pügamisjärgselt villa sortimislauale lõikepinnaga allapoole.

Tooraine – lõhnakinnistajatena; 4) Värviallikad – looduslikud värvained loomsetele materjalidele; 5) Lihhenomeetria; 6) Lihhenoindikatsioon.
Toorainekartellid – rahvusvahelised majandusorganisatsioonid, mis koondavad mingit toorainet või põllumajandussaadust tootvaid ja eksportivaid riike.
Tooraine – tootja – hulgikaubandus –jaekaubandus–tarbija, kus logistikafirmad tegelevad eraldi lülide optimaalseima ühendamisega.

Toor - , anaeroobselt (kääritatud) või aeroobselt stabiliseeritud, tahendatud (niiskus 40...60%) ja kuivatatud setteid (5...20%).
Toora e. Teine Moosese raamat (2 Mo.) Seadus Kolmas Moosese raamat (3 Mo.) Neljas Moosese raamat (4 Mo.) Viies Moosese raamat (5 Mo.)
Toora ehk kristlaste järgi viis Moosese raamatut(Pentateuh e. viisraamat) • Nebiim ehk Prohvetite raamatud • Ketubim ehk Kirjad

Tooraineks on läänemaal lubjakivil paiknev moreenist koosnev pinnakate, mille mereveed on läbi pesnud ning seeläbi teda vaesustanud.
Tooraineks on suhkruroog, mais, nisu jt teraviljad, suhkrupeet, kartul;  Biodiislikütus rapsiõlist, sojaõlist palmiõlist jt. [3]
Toora - vanatestament - tähendab õpetust, mitte seadust - 10 käsku - 5 moosese raamatut jne. Tooras on ilmutatud jumala tahe.

Tooraine on kaugel, lähedalt otsas, samas keskkonnakaitse tingimused muudkui üles, summad järjest suuremaks et toorainet saada.
Tooraineks on mineraalõli. Tootmisprotessis saab mõjutada polüestri molekuli suurust, mis omakorda mõjutab otseselt kiutugevust.
Tooraineks on puidutselluloos, sobivad puud on kask ja kuusk, piisavalt pikad tselluloosimolekulid on ka pöögil ja eukalüptil.

Toorainekartellid - toorainet koondavad või põllumajandussaadust tootvad nind eksportivad riigid, hindade kujundamine soodsas suunas.
Tooraineks on suhkur, tärklisesiirup, kakaosaadused, piimasaadused, rasvained, pähklid, mandlid, puuviljad, marjad, alkohol.
Tooraine - ega tööjõuressurssidega, ning samuti ei arvestata ajalooliselt väljakujunenud tootmistavasid ega vajadusi.

Tooraineks on naturaalne viinamarjavein, millest saadakse destilleerimise teel viinamarjapiiritus, mida ei rektifitseerita.
Toora – käskude raamat 1-5 Moosesse raamatud. Rabi –Vaimulik, Pastor, tunnevad pühakirja, aitavad selle päeal.
Toora on jagatud nädalate järgi võrdselt viiekümne kaheks osaks ning sellest päevast algab taas uus tsükkel.

Tooraineks on vineeripakk, mille küljest lõigatakse kas ringkoorimise või hööveldamise teel õhukesi puidulehti.
Toora on jumaliku päritoluga ja Toora on muutumatu. Usutakse karistusse ja tasusse, usutakse Messiase tulekut.
Toorainekartell – ühendus, mille moodustavad mingit toorainet või põllumajandussaadust tootvad ja eksportivad riigid

Tooraine allhankijaid on meil üle Eesti ning tänu sellele ei pea me muretsema selle pärast, et me ei saa toorainet kätte.
Tooraine – riidekalts – tulid Venemaalt) • Põltsamaal klaasi-, hiljem peegli- ja portselanimanufaktuur.
Toor - ja kodujuustud ning kohupiim võidavad üha enam populaarsust tarretatud, külmade ja külmutatudb

Toora on muudetamatu. 10. Jumal teab inimese tegusid. 11. Jumal tasub õiglust ja karistab jumalavallatut.
Toorainekartellid - koondavat mingit toorainet tootvate riikide või põllumajandussaadust koondajad tootvat riiki.
Toora on juutide jaoks kõige püham ja tähtsam Vana Testamendi osa. See koosneb Moosese raamatutest.

Toora – üks Tanachi osa, Moosese raamatud, olulisim Tanachi osa. Sisaldab 613 käsku ja keeldu.
Toor - All- Tootjad Hulgimüüjad Jaemüügi- Tarbija- - aine hankijad ettevõtted turg tootjad
Tooraine tarnija - pooltoote valmistaja- toote valmistaja- hulgikaubandus- jaekaubandus ja lõpp tarbija.

Tooraineks on fosforiidid, apatiidid ning fosforirikaste rauamaakide töötlemisel saadavad räbud.
Tooraine - ja materjalivaru soetamiseks; palgakulu esimsetel kuudel; muud kulud esimstel kuudel.
Tooraine on küll tasuta, kuid tehnoloogia on vaatamata oma tohutule arengule siiski kallis.

Toor - Al (kuni 1% lisandeid): võib puhastada täiend. elektrolüüsiga jt. meetodiga
Tooraine on oder, mis pandi kottidesse ning jõkke või järve mõneks päevaks ligunema.
Toorained on ligilähedased želeemarmelaadile, kuid agari asemel kasutatakse želatiini.

Toor - Ge u. 4 korda odavam kui Au, 6 korda odavam kui Ga (orienteeruvad andmed).
Tooraineks on savi, liiv, ja vesi, millele lisatakse värvaineid ja metalloksiide.
Toora – juutide pühakirja Tanachi kõige tähtsam osa ehk käsuõpetus.

Tooraine - tarbepuu- ja tootmisriistad mitmesuguste käsitööriistade näol.
Toor - alumiiniumi saamiseks kulub palju elektrienergiat (14-16 kWh/kg)
Tooraine on üks kesksemaid valdkondi, kus varude vähendamist rakendada.

Tooraine - ja hinnakalkulatsioonid, ratsionaalne toiduainete varumine.
Tooraineks on raud, mida looduses arvatakse leiduvat 4,7% maakoorest.
Toora on juudi pühakirja tähtsaim osa (613 käsku ja keeldu).

Toora - seadus,juutide pühakiri, nende käitumisreeglite alus.
Tooraine brutokaal ehk ostukaal eeltöötluskadu Näiteks: kartulitel koored
Tooraineks on 2 pindaktiivset ainet: alküülbenseen ja rasvalkohol.

Toora on juutidele Jumala and, ent ka suhtlusvahend Jumalaga.
Tooraine on küll taastuv, aga seda kulub uskumatult palju.
Tooraineks on tulekindlad savid, kaloiin, kvarts, päevakivi.

Toora ehk Vana Testament: • Jeesuse elu ja tegevused.
Toor - roosuhkur on kõige vähem töödeldud suhkur.
Toora - Judaismi pühakiri, Moosese 5 esimest raamatut

Toora on muudetamatu. 10. Jumal teab inimese tegusid.
Tooraineks on vill, lina, nahk, puuvill, nailon, viskoos.
Toor - , figuur-, katte, viini ja piimamartsipan.

Toora on juutide jaoks kõige tähtsam raamat.
Tooraine - ja küttepuudust kui Antandi riigid.
Toorainekartellid – OPEC • Regionaalsed majandusorg.

Tooraine –  potensiaalne ohtlik tooraine
Toor - ja park nahka ning õliseemneid.

Toor - 6horisonti. Kõdu- 3 horisonti.
Tooraine - Lõpp- Tootmine allikas tarbija
Toora – heebrea keelest käsuseadus.

Toora on juutide jaoks püha raamat.
Toora – seadused paberirullidel.

Tooraine on kohalik ja kodumaine.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Toora –  juutide pühakiri; kujunes Paabeli vangipõlve ja Pärsia ülemvõimu ajal  lõplikult; osa Tanachist ehk Vanast Testamendist; 1­5 Moosese raamat; kõige Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun