Sõnu seletav sõnaraamat

Tooraineks on põlevkivi mehhaniseeritud „Koksipirukas“ lükatakse kambrist välja tõukuri abil закачивается под давлением смесь песка, воды и kaevandamisel paratamatult tekkiv peenpõlevkivi (d < 25 kustutusvagunisse, millega ta transporditakse химикатов. Гидроударом разрушают перегородки mm). Toorpõlevkivi kuivatatakse keevas kihis (c) kuuma kustutustorni, kus kuuma koksi piserdatakse veega.
Toorainekartellid - organisatsioonid, mis koondavad mingit toorainet või põllumajandussaadust tootvad ja eksportivad riigid (OPEC)  regionaalsed majandusorganisatsioonid-koostööd teevad teatud piirkonna riigid (EFTA, NAFTA, ASEAN, APEC, MERCOSUR, SRÜ, Euroopa Liit jpt.)  kogu maailma majandust koordineerivad organisatsioonid - ühendab paljusid riike maailma erinevatest piirkondadest (IMF, IBRD, WTO)
Toorainemaad – ressursirikkad arengumaad,mis ei suuda industrialiseeruda(Tšiili,Indoneesia) 4.Vaesed riigid – puudub kapital,loodusvarad,usin tööjõud.

Toora e. Teine Moosese raamat (2 Mo.) Seadus Kolmas Moosese raamat (3 Mo.) Neljas Moosese raamat (4 Mo.) Viies Moosese raamat (5 Mo.)
Tooraineks on looduslik kips (CaSO4.2H2O). Puhas looduslik kips on poolläbipaistev valkjas pehme mineraal, mis võib sisaldada veel savi, liiva, lubjakivi jne. Lisandite sisaldus võib olla max 10…25%. Saadava kipsi kvaliteet sõltub suurel määral nendest lisanditest.
Tooraine - 4 811 € -5 811 € -10 611 € -15 612 € -22 102 € Jooksvad kulud -1 627 € -1 629 € -1 824 € -1 823 € -1 820 € Palgafond -182 964 € -182 964 € -203 964 € -203 964 € -203 964 € Laenukapital 0€ 0€ 0€ 0€ 0€

Tooraine – polümetallilised sulfiidsed maagid (1 - 5% Pb) rikastatakse flotatsiooniga → kontsentraadid Kuumutatakse õhu juurdepääsul: 2PbS + 3O2 → 2PbO + 2SO2 PbO redutseeritakse koksiga, kuid otseselt osaleb reaktsioonis peam.
Tooraine on lubjamergel; 2) märgmenetlus – kasutatakse kui tooraineid on 2. Toormaterjali ettevalmistus: Märja menetluse puhul lubjakivi purustatakse killustikuks ja segatakse vee ja saviga ning loheb märjalt jahvatamisele.
Tooraineks on jõhvikad, pohlad, mustad sõstrad, maasikad, vaarikad jt. Moosid, nimetatakse ka džemm (jam) või konfitüür sisaldavad kuni 60% suhkrut, pektiini, sidrunhapet, aroomiaineid, võidakse lisada konserveerimisaineid.

Tooraineks on naturaalne viinamarjavein, millest saadakse destilleerimise teel viinamarjapiiritus, mida ei rektifitseerita. Destilleeritakse kaks korda ja saadud piiritus laagerdadatkse tammepuust vaatides vähemalt 2 aastat.
Tooraineks on boksiit  Al maakoores 8,8%  Leidub peamiselt Lõuna-riikides  1/3 toodangust läheb ekspordiks → odav transportida  Tehased energiarikastes piirkondades, sadamate läheduses Alumiiniumi tootmine
Toora on kõige olulisem osa (lood loomisest, esiisadest, Egiptusest lahkumisest ja seadustest). Prohvetite lood ja ütlused on koondatud ning Kirjutistes on psalmid, mille on vist kirjutanud kuningas Taavet.

Tooraine - ja turgudenäljas tööstuspiirkonnad mässisid ennast süstemaatiliste vastastikuse sõltuvuse võrku regioonidega, mis varustasid neid toorainetega ja aitasid tööstustsoonide kaupu turustada.
Toorainete ettevalmistamine - operatsioonid toorainega (kvaliteedi kontroll, pakendist vabastamine, sõelumine, magnetpuhastus, peenendamine, lahustamine, filtreerimine, sulatamine), mis tagavad selle kasutamiskõlblikkuse.
Tooraine alusel – millest tuleneb nende nimi Tehnoloogia alusel – naturaalsed, kangendatud, mee.- ja gaseeritud veinid Naturaalsed saadakse tooraine loomulikul käärimisel, sisaldava alkoholi kuni 15%.

Tooraine – materjalid, mis põhikoostisosana lähevad valmistoodangusse Abimaterjalid – materjalid, mis lähevad valmistoodangu koostisesse, aga mille osatähtsus selles on väike.
Tooraine - põhikoostisosana lähevad valmistoodangusse Abimaterjalid- valmistoodangu koostisesse lähevad, kuid mille osatähtsus selles on kas koguseliselt või väärtuselt väike.
Tooraine - ja energiamahukus, tooraine säilivus • maagirikastuskombinaat • suhkrutööstus • alumiiniumitööstus – energiamahukas – metallurgia • raskemasinaehitus

Tooraineks on alkohol, mahlad, toonikud, soodavesi, aroomi- ja maitseained – Lonx Gin, Lonx Metsmaasikas, Lonx Lemon – kõik 5,5% ning Gin Tonic, Rum Cola, Vodka Exotik –
Tooraine - ja energiatootmise sektoris on Alpivabariigil olemas rikkalikud ressursid, ometigi vajab järjest arenev tööstus üha suuremas koguses imporditavat toorainet.
Toora – esimesed 5 Moosese raamatut (VT); heebrea keeles Heebrea piibel = Tanak = Toora(Õpetus) + Nebiim(prohvetid) + Ketubim(kirjad) Toora tuumaks on 10 käsku.

Toorained - puhas liiv,sooda,lubjakivi.Kristallklaasiks e.kristalliks nim.klaasi,mis sisaldab pliioksiidi(PbO).Klaasil ei ole kindlat koostist ega keemilist valemit.
Tooraineks on eriti puhtad savid (kaoliniidid), mida segatakse temperatuuri alandajatega (flux’idega) ja kuumutatakse ahjus mõõduka temperatuurini (1200-1500
Tooraine sisseost on üle Viiunai Grupi tsentraliseeritud, ostetakse kala üle maailma, näiteks Peruust, Argentinast, Alaskalt, Vladivostokist,Eestist ostetakse kilu.

Tooraineteks on õlisisaldavatest seemnetest (päevalilleseemned, seesamiseemned) või pähklitest peenestatud mass, mis segatakse vahustatud karamellimassiga.
Tooraine - , pooltoodeteladu on ladu, kuhu kaup võetakse sisse, sorteeritakse, ladustatakse, säilitatakse, valmistatakse tootmiseks ette ja lähetatakse
Tooraine tähendab tavaliselt taastumatute loodusressursside ülemäära kiiret kulutamist ja keskkonna olulist kahjustamist nende ammutamise käigus.

Tooraine on kvaliteetsem. Vill pügatakse villakuna . Iga pügatud villak heidetakse pügamisjärgselt villa sortimislauale lõikepinnaga allapoole.
Toorainet on võetud maapõest väga suurtes kogustes, kuid miks? Tänapäeval kasutatakse palju looduse poolt antavaid toorained energia tootmiseks.
Tooraine – lõhnakinnistajatena; 4) Värviallikad – looduslikud värvained loomsetele materjalidele; 5) Lihhenomeetria; 6) Lihhenoindikatsioon.

Toorainekartellid – rahvusvahelised majandusorganisatsioonid, mis koondavad mingit toorainet või põllumajandussaadust tootvaid ja eksportivaid riike.
Toorainemaad – peamiselt arengumaad, vaesed või alla keskmise jõukad, uute tehnoloogiate kasutusele võtt vähendab vajadusi toorainete järele.
Tooraksil on kaks silmi meenutavat läikivat musta täppiLihav vastne on hallikasvalge ning võivad kasvada väljaarenenuna kuni 35 mm pikkuseks.

Tooraine – tootja – hulgikaubandus –jaekaubandus–tarbija, kus logistikafirmad tegelevad eraldi lülide optimaalseima ühendamisega.
Toora ehk kristlaste järgi viis Moosese raamatut(Pentateuh e. viisraamat) • Nebiim ehk Prohvetite raamatud • Ketubim ehk Kirjad
Tooraineks on läänemaal lubjakivil paiknev moreenist koosnev pinnakate, mille mereveed on läbi pesnud ning seeläbi teda vaesustanud.

Tooraineks on suhkruroog, mais, nisu jt teraviljad, suhkrupeet, kartul;  Biodiislikütus rapsiõlist, sojaõlist palmiõlist jt. [3]
Toora - vanatestament - tähendab õpetust, mitte seadust - 10 käsku - 5 moosese raamatut jne. Tooras on ilmutatud jumala tahe.
Tooraine on kaugel, lähedalt otsas, samas keskkonnakaitse tingimused muudkui üles, summad järjest suuremaks et toorainet saada.

Tooraineks on mineraalõli. Tootmisprotessis saab mõjutada polüestri molekuli suurust, mis omakorda mõjutab otseselt kiutugevust.
Toorainet – nii lina kui ka villa – võis hankida kohapealt, kuid üha enam hakati tooma lambavilla Inglismaalt ja Hispaaniast.
Tooraineks on puidutselluloos, sobivad puud on kask ja kuusk, piisavalt pikad tselluloosimolekulid on ka pöögil ja eukalüptil.

Toorainekartellid - toorainet koondavad või põllumajandussaadust tootvad nind eksportivad riigid, hindade kujundamine soodsas suunas.
Tooraineks on suhkur, tärklisesiirup, kakaosaadused, piimasaadused, rasvained, pähklid, mandlid, puuviljad, marjad, alkohol.
Tooraine - ega tööjõuressurssidega, ning samuti ei arvestata ajalooliselt väljakujunenud tootmistavasid ega vajadusi.

Tooraineks on naturaalne viinamarjavein, millest saadakse destilleerimise teel viinamarjapiiritus, mida ei rektifitseerita.
Toora – käskude raamat 1-5 Moosesse raamatud. Rabi –Vaimulik, Pastor, tunnevad pühakirja, aitavad selle päeal.
Toora on jagatud nädalate järgi võrdselt viiekümne kaheks osaks ning sellest päevast algab taas uus tsükkel.

Tooraineks on vineeripakk, mille küljest lõigatakse kas ringkoorimise või hööveldamise teel õhukesi puidulehti.
Toorainem aa - riik, mille peamine eksporditulu tuleb inimkonnal vähendada tarbimist ja kesk­ tuleb toormeekspordist.
Toora on jumaliku päritoluga ja Toora on muutumatu. Usutakse karistusse ja tasusse, usutakse Messiase tulekut.

Toorainekartell – ühendus, mille moodustavad mingit toorainet või põllumajandussaadust tootvad ja eksportivad riigid
Tooraine allhankijaid on meil üle Eesti ning tänu sellele ei pea me muretsema selle pärast, et me ei saa toorainet kätte.
Tooraine – riidekalts – tulid Venemaalt) • Põltsamaal klaasi-, hiljem peegli- ja portselanimanufaktuur.

Toora on muudetamatu. 10. Jumal teab inimese tegusid. 11. Jumal tasub õiglust ja karistab jumalavallatut.
Toorainet – lina kui ka villa sai kohapealt, toodangut müüdi kogu euroopas aga ka araabias ja bütsantsis.
Toorainekartellid - koondavat mingit toorainet tootvate riikide või põllumajandussaadust koondajad tootvat riiki.

Toora on juutide jaoks kõige püham ja tähtsam Vana Testamendi osa. See koosneb Moosese raamatutest.
Toorainete doseerimine - toorainete portsjoni kaupa või pidev kaalumine või mahu määramine vastavalt retseptidele.
Toora – üks Tanachi osa, Moosese raamatud, olulisim Tanachi osa. Sisaldab 613 käsku ja keeldu.

Tooraineteks on lubjakivi ja savi ning kütusena kasutatakse põlevkivi ja naftakoksi (kivisöe) segu.
Tooraine tarnija - pooltoote valmistaja- toote valmistaja- hulgikaubandus- jaekaubandus ja lõpp tarbija.
Tooraineks on fosforiidid, apatiidid ning fosforirikaste rauamaakide töötlemisel saadavad räbud.

Tooraine - ja materjalivaru soetamiseks; palgakulu esimsetel kuudel; muud kulud esimstel kuudel.
Tooras on jumala ja juutide vahelise lepingu märgiks ettenähtud poisslaste ümberlõikamine.
Toorainet on ammutatud maapõuest suurtes kogustes ning kahjuks ei ole kõik maavarad taastuvad.

Tooraine on küll tasuta, kuid tehnoloogia on vaatamata oma tohutule arengule siiski kallis.
Tooraine on oder, mis pandi kottidesse ning jõkke või järve mõneks päevaks ligunema.
Toorained on ligilähedased želeemarmelaadile, kuid agari asemel kasutatakse želatiini.

Tooraineks on suuremad veiselihatükid (+2…+4 °C), võimalikult rasva- ja sidekoevabad.
Tooraineks on savi, liiv, ja vesi, millele lisatakse värvaineid ja metalloksiide.
Toora – juutide pühakirja Tanachi kõige tähtsam osa ehk käsuõpetus.

Tooraine - tarbepuu- ja tootmisriistad mitmesuguste käsitööriistade näol.
Tooraine on üks kesksemaid valdkondi, kus varude vähendamist rakendada.
Tooraine - ja hinnakalkulatsioonid, ratsionaalne toiduainete varumine.

Tooraineks on raud, mida looduses arvatakse leiduvat 4,7% maakoorest.
Toora on juudi pühakirja tähtsaim osa (613 käsku ja keeldu).
Toora - seadus,juutide pühakiri, nende käitumisreeglite alus.

Tooraine brutokaal ehk ostukaal eeltöötluskadu Näiteks: kartulitel koored
Tooraineks on 2 pindaktiivset ainet: alküülbenseen ja rasvalkohol.
Toora on juutidele Jumala and, ent ka suhtlusvahend Jumalaga.

Toorainete kallinemine - tuleneb väliskeskkonnast tingitud hindade tõusust.
Toorainet on palju ja peale selle saab ümbruskonna ka ilusaks.
Tooraine on küll taastuv, aga seda kulub uskumatult palju.

Tooraineks on tulekindlad savid, kaloiin, kvarts, päevakivi.
Toora ehk Vana Testament: • Jeesuse elu ja tegevused.
Toora - Judaismi pühakiri, Moosese 5 esimest raamatut

Toora on muudetamatu. 10. Jumal teab inimese tegusid.
Toorainest on toodetud mahepõllunduse nõudeid järgides.
Tooraineks on vill, lina, nahk, puuvill, nailon, viskoos.

Toorainet - puuvilla - toodi Egiptusest või ameerikast.
Toorainet – meie tarkus on seda oskuslikult kasutada.
Toora on juutide jaoks kõige tähtsam raamat.

Tooraine - ja küttepuudust kui Antandi riigid.
Toorainekartellid – OPEC • Regionaalsed majandusorg.
Tooraine –  potensiaalne ohtlik tooraine

Tooraineteks on teraviljad ja neist saadud jahud.
Tooraine - Lõpp- Tootmine allikas tarbija

Toora – heebrea keelest käsuseadus.
Toorainete netokaal – 0,600 kg (= 600 g), so 100%
Toora on juutide jaoks püha raamat.

Toorainest lähtuvalt on tuntumad õlid järgmised.
Toora – seadused paberirullidel.
Tooraineks on oder, nisu, kaer, rukis.

Tooraine on kohalik ja kodumaine.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Toora –  juutide pühakiri; kujunes Paabeli vangipõlve ja Pärsia ülemvõimu ajal  lõplikult; osa Tanachist ehk Vanast Testamendist; 1­5 Moosese raamat; kõige 
Vote UP
-1
Vote DOWN
Toorainemaad - ressursirikkad arengumaad, mis ei suuda industraliseerida (Kuveit, Saud-Araabia) Vaesed riigidid- kellel pole kapitali, loodusvarasid ega usinaid inimesi Afganistan Jeemen

Vote UP
-1
Vote DOWN
Toorainemaad – Ressursirikkad arengumaad, mis ei suuda industrialiseerida.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto