Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus


Erinevad teraapiavõimalused (2)

5 VÄGA HEA
Punktid

Esitatud küsimused

 • Millised on kaanid ?
 • Mida me saame Feng shui abil muuta ?
 
Säutsu twitteris
TALLINNA PEDAGOOGILINE SEMINAR
Noorsootöö ja täiendusõppe osakond
NT 1Dagne Press
Erinevad teraapiavõimalused inimese aitamiseks
Referaat
Juhendaja : M. Grünthal- DrellTallinn 2009
SISUKORDSISSEJUHATUS
Tänapäeval kannatavad järjest enam inimesi kõikvõimalike vaevuste all. Tihtipeale otsitakse nende leevendamiseks abi erinevatest keemilistest ravimitest. Selle peale, et nendele on ka alternatiivid näiteks teraapiate näol, ei mõelda.
Teraapiaid on väga erinevaid ning ka nende mõjud on varieeruvad. Oma töö käigus proovingi välja tuua erinevad teraapiavõimalused ning nende kasutamise otstarbe.
 • Kinesioloogia  Sõna kinesioloogia tuleneb kreeka keelsest silbist " kin-", mis tähendab liikumist. See on õpetus liikumisest, mis baseerub Hiina energiaõpetusel ja tegeleb energia ringlusega inimese kehas. Hiina energiaõpetuse kohaselt sõltub inimese tervis tema eluenergia vabast voolust. Kui see vool on blokeeritud energia tõttu takistatud, siis võivad tekkida kehalised vaevused, meeleolu muutused, hirmud ja kontsentratsiooni langus. Kinesioloogia vaatleb inimest kui ühtset tervikut : nii tema kehaline kui ka vaimne tervis on sõltuv eluenergia vabast voolust.
  Eesmärk: stress kindlaks teha ja inimene uuesti tasakaalu viia.
  Kinesioloogilises mõttes on inimene siis terve, kui ta on võimeline negatiivset stressi ikka ja jälle tasakaalu viima ja tema eluenergia saab vabalt voolata. Stressorid võivad olla pärit erinevatest valdkondadest: valest kehahoiakust, ebasobivast toidust, negatiivsetest tunnetest jms. Kinesioloogiliste meetodite abil saab tõsta inimese organismi energianivood , aktiveerida enesetervenduslikke jõude ja parandada selle abil tema tervist. Olulise osa moodustavad siin harjutused, mida inimene ise oma energeetilise tasakaalu saavutamiseks teha saab. Kinesioloogia on eelkõige eneseabi meetod.
  Maailma ulatuses kõige enam laienenud kinesioloogia meetod on " Touch for Health". Lühendatult TfH ( Terveks puudutuse kaudu). See arendati välja 60.-ndate aastate lõpus California kiropraktiku John Thie poolt ja mida ta 70-ndate aastate algul esmakordselt õpetas eesmärgiga anda asjaarmastajatele kätte meetod hea tervise saavutamiseks ja haiguste ennetamiseks. Terapeutide jaoks vahendab TfH rakendusliku kinesioloogia põhiteadmist. TfH on kergelt õpitav ja sellel pole negatiivseid kõrvalmõjusid. TfH-s testitakse lihastesti abil meridiaanienergiat. Siin tulevad välja ka väikesed kõrvalekalded energeetilisel tasandil.
  Kinesioloogia sobib:
  * Tervisliku seisundi parandamiseks, eneseregulatsiooni käivitumiseks, enesetervenduslike jõudude aktiveerumiseks
  * Kehaliste vaevuste ja haiguste ennetamiseks
  * Meeleolulanguste ja emotsionaalse pinge tasakaalustamiseks
  * Liikuvuse ja lihaste koostöö parandamiseks, keha hoiaku parandamiseks
  * Tervist soodsalt või ebasoodsalt mõjutavate toiduainete leidmiseks
  * Pea- ja seljavalude, venituste puhul

 • Nõelravi


  Nõelravi, kasutatakse paljude haiguste
  puhul nii iseseisva ravimeetodina kui
  ka kompleksravis. Sageli on kasulik kombineerida lääne ja hiina ravi, sest kombineeritud ravi on reeglina efektiivsem. Hiinas kasutatakse kombineeritud ravi
  väga laialdaselt.
  Ägedate haiguste ravis kasutatakse eelkõige lääne ravimeetodeid. Ägeda seisundi taandumisel võib lisada hiina ravi. Krooniliste haiguste ja funktsionaalsete häirete korral on traditsiooniline hiina meditsiin oluliselt efektiivsem ja õige kasutamise puhul kõrval-toimeteta. Traditsiooniline hiina meditsiin aitab organismil kosuda peale rasket haigust ja tõsta organismi vastupanuvõimet haiguste suhtes.
  Kui inimene tunneb ennast halvasti, läheb ta arsti juurde, kuid enamasti haiguse varajases staadiumis ei leita mingeid kõrvalekaldeid vere- ja uriini analüüsides, ega ka muude vahenditega. Hiina meditsiin suudab diagnoosida kõrvalekallet märksa varem kui klassikaline meditsiin. Haiguse diagnoosimiseks vaadatakse patsiendi keelt, silmi, naha jumet, jägitakse haige kõnet ja käitumist. Olulist informatsiooni annavad valulike punktide asukohad kehal ja vestlus patsiendiga tema vaevustest ja elustiilist.
  Nõelravi pole igaühe jaoks. Inimene peab sellesse ise uskuma. See on nõelravi raudseks eelduseks . Nõelravi seansile võib tulla inimene, kellel on sellesse ravimeetodisse usku, mis on üks ravi efektiivsuse oluline faktor. Teine väga oluline faktor on haiguse avastamine võimalikult varajases staadiumis ja kolmas faktor on haiguse põhjuste likvideerimine. Vastasel juhul on paranemine tihti ainult ajutise iseloomuga .
  Nõelravi on iidsetest aegadest haigetele kergendust ja tervenemist pakkunud idamaine ravikunst.
  Nõelravi näidustused:
  * peavalu, migreen
  * kaela-, alaseljavalu, ishias
  * artriidid (liigespõletikud), artroosid
  * õlaliigese periartriit, "külmunud õlg"
  * lihaspinged
  * rasvumine
  * interkostaalneuralgia (roietevaheline närvivalu); n trigeminuse neuralgia; (kolmiknärvivalu) jt närvivalud; n facialise parees (näonärvi halvatus )
  * perifeerse närvisüsteemi haigused
  * insuldijärgsed seisundid
  * vertiigo (pearinglus)
  * tinnitus (kumin kõrvades)
  * stress, depressioon , ärevus
  * unetus ; krooniline väsimus
  * allergiad
  * krooniline nohu ; sinusiit (ninakõrvalkoobaste põletik)
  * köha, bronhiit , bronhiaalastma
  * krooniline gastriit (mao limaskestapõletik); mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandtõbi
  * meteorism (kõhupuhitus); diarröa (kõhulahtisus); obstipatsioon (kõhukinnisus)
  * colon irritabile (soole ärritussündroom)
  * urineerimishäired; krooniline prostatiit (eesnäärmepõletik)
  * ebanormaalne külmatunne; käte-jalgade külmetamine
  * algav hüpertooniatõbi (kõrgvererõhutõbi)
  * algodüsmenorröa (menstruatsioonihäired, valulikud mensesed)
  * viljatus
  * rinnapiima vähesus
 • Holistiline teraapia


  Holistiline tuleneb kreekakeelsest sõnast holos – „terve”, „kogu”, „täielik”. Holismi printsiibi võttis kokku Aristoteles oma „Metafüüsikas” järgmiselt: „Tervik on midagi enamat kui selle osade summa.”
  Holistiline teraapia läheneb igale inimesele individuaalselt ja loominguliselt. Seansi käigus rändab meditatiivses seisundis inimene terapeudi abiga lapsepõlve, enda kehasse või regressiooniteraapia võtetega eelmistesse eludesse. Muutunud teadvuseseisund ja vanades kultuurides väljakujunenud ning läbitestitud tehnikad võimaldavad juurde pääseda alateadvuse kihtidele ja mälestustele, mis sügavale peidetud. Sel viisil saab vabastada ja seejärel ümberprogrammeerida valusaid läbielamisi, haigussümptome või purunevaid suhteid taasloovaid uskumusi.
  Holistiline traapia käsitleb maailma ja inimest terviksüsteemina. Inimest - tema keha, emotsioone, mõtlemist ning vaimu - kui omavahel eraldamatut üksust. Nii füüsiline haigussümptom, kui elus valu teinud situatsioon, on teatud mõtteviisi materiali-seerumine kas kehas või meid ümbritsevas maailmas. Haigus või probleem mahenevad ja inimese enda mõttemaailma korrastumisel kaovad järk-järgult.
  Holistiline teraapia paneb inimese mõistma seda, et too on endale loonud selle elu, milles ta elab. Kui midagi ei paku rahuldust, siis on seda võimalik muuta. Sageli ei näe me seda ise – terapeut aitab näha üldiseid seoseid ja tekkinud mõtte- ja käitumismustreid. Holistiline terapeut aitab tugevast negatiivsest situatsioonist turvaliselt läbi minna ning valu vabastada - sageli ka selle käigus kadumaläinud hingeosakene tagasi tuua. Inimene saab selle tulemusel vabaks minevikus kummitanud valust, muutub julgemaks ja saab tagasi usu iseenda väesse.
  Holistiline teraapia aitab neid, kes usuvad, et nad ise vastutavad oma elu eest ja saavad seda rõõmsamaks ja rahuldustpakkuvamaks muuta. Energiablokeeringutest vabanenud energia toob ellu uusi valikuid ja võimalusi. Mõnikord muudavad inimesed oma suhtumist tegelikussesse ja teistesse inimestesse ja tekivad rohkem tegelikkusele vastavad suhted. Olukorrad ja situatsioonid, mida inimene varem lausa vältis pole enam ärevusttekitavad.
  Teraapia tulemus:
  * Inimene hakkab tunnetama isiklikku vastutust omaenda elu ees ning maheneb ohvritunne.
  * Inimene on seansi tulemusena rahunenud ja heas tasakaalus.
  * Inimene tajub , et on energilisem, elusam, paremas kontaktis oma sisemise väega nn. on oma kehas kodus.
  * Inimene tajub, et tal on järsku rohkem energiat ja jõudu.
  * Inimene tunneb, et tal on rohkem julgust ja tundeid muutuvad eredamaks ja sügavamaks. * Inimese suhe hirmsatesse ja valusatesse minevikusündmustesse muutub – ta vaatab neid täiskasvanu pilguga ning mõtestab ja tunnetab uut moodi. * Inimene hakkab nägema seoseid oma suhetes teiste inimestega ning elusituatsioonides üldse nn tajuma kõrgema plaani olemasolu. * Sügavam kontakt oma intuitsiooniga hakkab toetama elus parasjagu toimuvaid protsesse.

 • Gestaltteraapia  Gestaltteraapia tekkis 1950. aastate algul Ameerikas psühhiaater Fritz Perls ’i, gestaltpsühholoog Laura Perls’i ja nende kaastöötajate koostöö tulemusel. Termin gestalt pärineb saksa keelest ja tähendab terviklikkust, terviktaju, tervikkujundit. Gestaltmeetod praktilises psühholoogias vaatleb inimest kui tervikut ja tema eesmärgiks on iseseisva, oma võimeid tundva, tulemuslikult tegutseva ja vastutustundliku isiksuse areng. Gestaltteraapiat rajades toetus Fritz Perls järgmistele allikatele:
  * psühhoanalüüs (Freud, Reich )
  * eksistentsialism ( Kierkegaard , Sartre, Heidegger , Nietszche)
  * ida filosoofiad
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla

  Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele faili TASUTA e-mailile

  Vasakule Paremale
  Erinevad teraapiavõimalused #1 Erinevad teraapiavõimalused #2 Erinevad teraapiavõimalused #3 Erinevad teraapiavõimalused #4 Erinevad teraapiavõimalused #5 Erinevad teraapiavõimalused #6 Erinevad teraapiavõimalused #7 Erinevad teraapiavõimalused #8 Erinevad teraapiavõimalused #9 Erinevad teraapiavõimalused #10 Erinevad teraapiavõimalused #11 Erinevad teraapiavõimalused #12 Erinevad teraapiavõimalused #13 Erinevad teraapiavõimalused #14 Erinevad teraapiavõimalused #15 Erinevad teraapiavõimalused #16 Erinevad teraapiavõimalused #17 Erinevad teraapiavõimalused #18 Erinevad teraapiavõimalused #19 Erinevad teraapiavõimalused #20 Erinevad teraapiavõimalused #21 Erinevad teraapiavõimalused #22 Erinevad teraapiavõimalused #23 Erinevad teraapiavõimalused #24 Erinevad teraapiavõimalused #25 Erinevad teraapiavõimalused #26 Erinevad teraapiavõimalused #27 Erinevad teraapiavõimalused #28 Erinevad teraapiavõimalused #29 Erinevad teraapiavõimalused #30 Erinevad teraapiavõimalused #31 Erinevad teraapiavõimalused #32 Erinevad teraapiavõimalused #33 Erinevad teraapiavõimalused #34
  Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
  Leheküljed ~ 34 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2009-11-20 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 87 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 2 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor dagne246 Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Referaat annab ülevaate erinevatest teraapiavõimalustest. Sisuks olevad teemad:
  1. kinesioloogia
  2. nõelravi
  3. holistiline teraapia
  4. gestaltteraapia
  5. refleksoloogia ehk tsooniteraapia
  6. tšakraravi
  7. joogaravi
  8. hirudoteraapia ehk kaaniravi
  9. bioresonantsteraapia
  10.homöopaatia

  Märksõnad

  Mõisted


  Meedia

  Kommentaarid (2)

  Meritx20 profiilipilt
  Meritx20: hästi tehtud
  20:59 22-03-2011
  fox73 profiilipilt
  Inga Rebane: Pole viga
  18:04 24-01-2010


  Sarnased materjalid

  48
  doc
  Teraapiavõimalused inimese aitamiseks referaat
  35
  doc
  Erinevad taastumisvahendid inimese turgutamiseks
  937
  pdf
  Erakorralise meditsiini tehniku käsiraamat
  139
  pdf
  Spordi üldained 1 tase
  67
  doc
  Terve naine
  38
  doc
  Erinevad taastumisvahendid inimese turgutamiseks
  14
  docx
  Kuulmis- ja kõneelundite anatoomia kordamisküsimused
  42
  doc
  GERONTOLOOGIA

  Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
  faili e-mailile TASUTA

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  või
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun