Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Jooniselt on näha, et Rolle'i teoreemi eeldused on täidetud: funktsiooni graafik on pidev ja diferentseeruv (graafik on ilma teravate nurkadeta ehk sile) ning f(0) = f (10) = 0. Kehtib ka Rolle'i teoreemi väide: leidub puutepunkt c (antud juhul c = 5), milles f'(c) = 0. Selles punktis on antud f-ni graafiku puutuja paralleelne x-teljega nagu see on ka näha kõrvaloleval joonisel.
Jooniselt on näha, et s cos α = h − h0 , mis annab töö valemiks A = mg ( h − h0 ) = E p − E p 0 , (5.29) kus E p on keha potentsiaalne energia trajektoori lõpp-punktis ja E p 0 potentsiaalne energia alguspunktis. Järelikult ei sõltu töö keha liigutamisel raskusjõu väljas keha trajektoorist, vaid ainult potentsiaalsete energiate vahest keha alg- ja lõpp-punktis.
Jooniselt on näha, et mida hiljem sama rahasumma tuleb, seda vähem väärtuslik see on. Annuiteedi nüüdisväärtuse jaoks võib kasutada ka annuiteedi nüüdisväärtuse intressifaktori (present value interest factor annuity – PVIFA) tabelit (tabel 4). Intressifaktor avaldub: t n  1  (2.59) PVIFAi , n = ∑   . t =1 1 + i 

Jooniselt on näha, et kasulik töö tekib ringprotsessil siis, kui kokkusurumine toimub madalamal rõhul, kui paisumine. Et väiksem rõhk antud ruumala juures tähendab madalamat temperatuuri, tuleb töötavat gaasi enne kokkusurumist jahutada, pärast kokkusurumist aga soojendada.
Jooniselt on ka näha, et õunte ja pirnide saagikus kõigub 2-aastase perioodi vältel, mis ongi seletatav üleaasta kandvate sortidega. Kirssidel ja ploomidel suuri iga-aastasi kõikumisi ei ole, on mõned saakide suurenemise perioodid 1993. aastal ja selle sajandi algul.
Jooniselt on näha, et inimsilm ei reageeri lühematele lainetele, kui on violetsel valgusel (ultravalgus), ja pikematele lainetele, kui on punasel valgusel (ultravalgus). Enamiku loomade silmade valgustundlikkus asub samas lainepikkuste vahemikus kui inimeselgi.

Jooniselt on näha haljasala jaotumist erinevateks aladeks: lineaarne haljastus, kohvik-terass, päevitusala, laste mänguala Hoonestuse poolt: hoonestus on tiheda asustusega linnakeskkonna lahutamatu kujunduselement
Jooniselt on näha, et dioodtüristori võib vaadelda ka koosnevana kahest transistorist. Väikese rakendatud pinge korral on dioodtüristori vool nullilähedane, kuna teda läbib ainult siirde j2 vastuvool.
Jooniselt on näha, et nadiirpunkti lähedal asuvate maastikupunktide nihe on väga väike (joonis 11). Punktide reljeefist tingitud nihkumised asetuvad piki nadiirpunktist väljuvat kiirt.

Jooniselt on näha, et alguses antakse stardibitt ( S 0), seejärel seitse infobitti (1110111) ning siis lõppu paarsusbitt, mille väärtus hetkel 0 kuna ühtesid on arvus paarisarv.
Jooniselt on näha, et piima toodang on tõusnud iga aastaga kõrgemaks, v.a. 2002.aastal, kuid käesoleval aastal korraliku söötmise juures on võimalik see tagasiminek tasa teha.
Jooniselt on näha, et päripinge korral on sõltuvus lineaarne (alates lävipingest - ca 0.6 V) ning vastupinge võib minna väga suureks, ilma, et vastuvool tõuseks märgatavalt.

Jooniselt on välja jäetud naftatööstus, sest selle sektori ebatavaliselt kõge väärtus (325 865 eurot) ei ole Venemaa tööstuse üldist taset arvestades kindlasti esinduslik.
Jooniselt on näha, et mida suurem on kogutoodangu kõvera (TP) tõus, seda suurem on piirtoodang (MP). Meie näites on piirtoodang maksimaalne, kui kasutatakse ühte töötajat.
Jooniselt on näha, et majapidamised kulutavad ühe osa oma sissetulekutest maksudele ja teise osa ettevõtete poolt pakutavate kaupade ja teenuste ostmisele.

Jooniselt on näha, on Jamaica IAI arenenud suhteliselt samas tempos kui Ladina-Ameerika ja Kariibimere regiooni IAI, kuid jääb ikkagi sellele alla.
Jooniselt on näha, et graafi ühest äärmisest tipust pääseb teise kahtepidi: kas läbides kõik alumised servad või läbides ka ülemist tippu.
Jooniselt on näha, et positiivse kõrguskasvu puhul on nihe nadiirpunktist eemale, negatiivse kõrguskasvu puhul aga nadiirpunkti poole.

Jooniselt on näha, et kogukulud ei hakka kunagi nullist, sest alati on olemas fikseeritud kulud, mille suurus ei olene tootmismahust.
Jooniselt on ka näha seda, et kui kanalit kodeerida lisaks veel ühe koodiga, siis ei ole enam tulemuste nii suurt paranemist.
Jooniselt on näha, et r sin α võrdub jõu mõjusirge lühima kaugusega punktist O, tähistame selle samuti tähega l.

Jooniselt on näha, et l0>l. Siit järeldub, et vedellast, vaba pinna olemasolu korral, halvendab laeva püstuvust.
Jooniselt on näha, et iga täiendav ühik pitsat toob endaga kaasa üha väiksema koguse lisanduvat kasu.
Jooniselt on näha, et põhilise osa moodustab lämmastik, seega on koldegaasid õhuga üpris sarnased.

Jooniselt on näha, et läbitud teepikkused s on võrdelised kaugustega r pöörlemisteljest.
Jooniselt on näha, et laineharjad ja –põhjad liiguvad seetõttu kiirusega v paremale.
Jooniselt on näha, et dioodtüristori võib vaadelda ka koosnevana kahest transistorist.

Jooniselt on näha, et 96% (70 )küsitletutest omab arvutit ja ainult 4% (3) eii oma.
Jooniselt on näha, kuidas on omavahel seotud langemisnurk ja peegeldumisnurk
Jooniselt on näha süsiniku vähenemise arv aastate möödudes.

Jooniselt on näha, et saematerjali osakaal on üsna väike.
Jooniselt on n¨ha, et graafikul puudub k˜rgeim punkt.
Jooniselt on näha, et võrk on infoplokke ”täis”.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun