Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Euroopa liit on kogu oma eksisteerimise vältel avaldanud suurt toetust eri rahvaste keelte ja kultuuride omanäolisuse säilitamisele. Toetus ei ole ainult moraalne – EL on läbi oma abiprogrammide õla alla pannud mitmele Eesti kultuuriprojektile, liitumisel peaksid saadavad summad veelgi suurenema.
Euroopa liit - Kõige tuntum ja edukam majandusliit Eesmärk on riikide konvergents Hetkel 27 liiget Rahaliidus 14 liiget EL juhtinstitutsioonid: Euroopa Komisjon, Euroopa Parlament, Euroopa Liidu Nõukogu Eesmärk on redigeerida liidus olevate riikide vaheliste majanduslikku suhet.
Euroopa liit on viimase kahekümne aastaga teinud läbi silmapaistva muutuse – 1980-ndate alguse mõõnaperioodi järel on astutud suuri samme siseturu lõplikuks teostumiseks ning jõutud ühise välis- ja julgeolekupoliitika loomiseni ja ühisraha kasutuselevõtuni.

Euroopa liit on Lissaboni strateegias seadnud eesmärgiks saavutada aastaks 2010 kogu regioonis keskmiselt 70-protsendiline tööhõivemäär vanuserühmas 15–64 aastat. Ka Eesti peab hakkama strateegias seatud eesmärkide täitmise kohta aruandeid
Euroopa liit on rahastanud projekte ja loonud koostöövõrke kõikide asjaomaste partnerite ühendamiseks, kogemuste vahetamise kiirendamiseks ja haavatavamate inimrühmade probleemidega tegelemiseks.
HIV
Euroopa liit on juba palju ära teinud abiellumise, lahuselu, abielulahutuse, laste eestkoste ja muude tsiviilvaidlustega seotud piiriüleste õigusprobleemide lahendamiseks.

Euroopa liit on Lissaboni strateegias seadnud eesmärgiks saavutada aastaks 2010 kogu regioonis keskmiselt 70-protsendiline tööhõivemäär vanuserühmas 15–64 aastat.
Euroopa liit – tekkis pärast II Maailmasõda, et ära hoida tulevasi sõdasi võttes enda alla terase tootmise Beneluxi ning Saksamaa ja nende naabermaades.
Euroopa liit on andnud alust uue suveräänsusemõiste kujunemiseks, mille puhul enam ei lähtuta riigi võimest omal äranägemisel määrata oma pädevus.

Euroopa liit on ma arvan, et paljudele riikidele kasulikum kuna kui tuleks kunagi sõda siis Euroopa Liit toetaks kindlasti teist Euroopa Liidu maad.
Euroopa liit – Tänasel kujul sai alguse 1992. aastal Maastrichi lepinguga, lõimumine algas aga 1951. aastal Euroopa Söe- ja Teraseühendusega.
Euroopa liit on andnud Kreekale mitmeid toetusi,et tugevdada tema põllumajandussektorit, kuid see töötab ikka kehvasti isegi 21. sajandil.

Euroopa liit – Euroopa riikide majandusliit, eesmärgiks arendada ja reguleerida riikidevahelist koostööd paljudes valdkondades.
Euroopa liit on kaasa toonud palju muudatusi ja väga paljud neist on kaasa toonud positiivest vastu kaja aga mõni ka negatiivset.
Euroopa liit on eeskätt kaubandusliit, kus ka sotsiaalse kaitse ning inimõiguste küsimusi lahendatakse tööturu vaatevinklist.

Euroopa liit on arvamusel, et keel ja identiteet on tihedalt seotud ning et keel on kõige otsesem kultuuri väljendamise viis.
Euroopa liit on ainulaadne majandusalase ja poliitilise koostöö partnerlus, milles osaleb 27 demokraatlikku Euroopa riiki.
Euroopa liit on meile kindlus tunde andnud, et me ei ole üksi ja on tore kuulda kui teised riigid aitavad üksteist nagu

Euroopa liit on kehtestanud dioksiinide maksimaalseks lubatavaks sisalduseks kalas 4 pg TEQ kala märgkaalugrammi kohta.
Euroopa liit on loomisest alates põhinenud inimõigustel, demokraatlikel institutsioonidel ja õigusriigi põhimõttel.
Euroopa liit on põhiliselt Euroopa riike hõlmav majanduslik ja poliitline ühendus,millel on 27 liikmesriiki.

Euroopa liit on nagu lapitekk, mis iga riigi liitumisega läheb järjest suuremaks ja paremaks.
Euroopa liit on seadnud sihiks toota aastaks 2020 20% energiast taastuvatest energiaallikatest.
Euroopa liit on Euroopa riikide rahvusvaheline organisatsioon, millel on 27 liikmesriiki.

Euroopa liit on enam kui riikide konföderatsioon, kuid ta ei ole ka föderaalriik.
Euroopa liit on aktiivselt tegutsenud ka arengumaades ja ülemaailmsel tasandil.
HIV
Euroopa liit on tähendanud paremat elu-, töö- ja hariduskvaliteeti.

Euroopa liit on tekkinud eeskätt suurte riikide loominguna.
Euroopa liit on tänaseks tuntuim, kuid ta ei ole esimene
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun