Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Ükskõiksuskõver – samakasulikkuse kõver, nivoojoon, mis esitab kõik- võimalikud X ja Y suuruste paarid, kus kasulikkus on ühesugune ja konstantselt võrdne C-ga. 30. Mis on tootmistegurite asendatavuse piirmäär? Tootmisfunktsiooni Q = f (K,L), kus K on kapital ning L tööjõud, korral on ∆LK = −1,5. Selgitada, mida see tähendab.
Ühiskordne –  arv, mis jagub iga antud arvuga  Antud arvudel on lõpmata palju ühiskordseid, kõige enam  vajatakse aga vähimat neist  Vähim ühiskordne – vähimat nullist erinevat arvu, mis  jagub iga antud arvuga
Ühiskordne – naturaalarv, mis jagub kõigi vaadeldavate naturaalarvudega; Suurim ühistegur (SÜT) - suurim arv, millega jagub iga antud arv; Väikseim ühistegur (VÜT) – väikseim arv, millega jagub iga antud arv;
Ühekatteline pöördhüperboloid - tekib hüperbooli pöörlemisel ümber oma kaastelje, 5. pöördsilinder (kahe sirge pöörlmisel ümber oma sümmeetriatelje), 6. pöördkoonus- kahe lõikuva sirge pöörlemisel ümber nende sümmeetriatelje (sirgete lõikepunkt on koonuse tipuks). 50. Kuidas tekib rõngaspind? Ringjoone pöörlemisel ümber telje,mis asetseb ringjoone tasapinnas, kuid ei läbi ringjoone tsentrit.
Ühikvektori tähis on v (vektori v suunaline vektor, mille pikkus on üks ühik). r 1 r  X Y Z  v  r  v   ; ;  . v  X Y  Z 2 2 2 X Y  Z 2 2 2 X Y  Z  2 2 2
Üldkogum on kas looduse või ühiskonna nähtus või objektide hulk, mille kohta soovime teha teaduslikult põhjendatud järeldusi(Populatsioon).Valimiks nimetatakse mõõtmiseks võetud üldkogumi osa. Juhuslik valim, valimisse kuuluvad objektid valitakse välja täiesti juhuslikult üldkogumi kõigi objektide hulgast.
Üldkogum – esemete hulk, mille kohta tahetakse teha teaduslikult põhjendatud järeldusi • Valim – mõõtmiseks võetud üldkogumi osa • Tunnus – omaduste seisukoht, mille kohaselt uuritakse objekti • Sagedustabel – tabel, mis näitab, mitmel korral on antud tunnus saanud antud väärtuse.
Ühene f - 1le värtusele vastavusse seatud 1 väärtus nt y=2x-3. Mitmene-vastavusse seatud mitu väärtust, nt 1, vahemik 1;-1, x-le vastab y! Tuletis-funkt kasvu ja argumendi kasvu suhte piirväärtus arg muudu lähenemisel 0le. Geogr tõlgendus-f graafikule punktis P tõmmatud puutuja tõus.
Üldjoontes on võrratus sarnane võrrandile, kuid erinevusi on ka: • Kui vahetada võrratuse pooled, muutub võrratuse märk vastupidiseks: Näit: 5>2 ⇒ 2<5 • Võrratuse mõlemaid pooli võib korrutada või jagada ühe ja sama positiivse arvuga, jättes võrratuse märgi samaks.
Üheliste number on aga kaks korda suurem kümneliste numbrist ehk 2x. Kahekohaline arv on ise kujul 10x + 2x. Kui sellest kahekohalisest arvust st 10x + 2x lahutada tema numbrite summa x + 2x, siis saadakse 18. Saame võrrandi: 10x + 2x – (x + 2x) = 18. 10x + 2x – x – 2x = 18;
Üksliige on korrutis, milles esinevad arvulised ja tähelised tegurid.
Ühepoolsed piirväärtused on ka lim x→∞ f(x) ja lim x→ - ∞ f(x). Definitsioon 3. Arvu A nimetatakse funktsiooni f piirväärtuseks protsessis x → ∞ (x → – ∞), kui iga arvu ε > 0 korral leidub arv K > 0, nii et f( x) − A | < ε, alati, kui x > K ( x < -K).
Ühikvektor - Kui vektori pikkus on 1 6. vektorite liitmine-rööpkülikureegel: Vektorite a ja b summaks nimetatakse niisugust vektorit c, mis väljub nende ühisest alguspunktist ja on niisuguse rööpküliku diagonaal, mille külgedeks on liidetavad vektorid.
Üksliikmete jagamine - kordajad jagatakse omavahel, sama alusega astmed omavahel ja selgitus: 4:2=2, a:a=1 seda ei kirjutata saadud tulemused korrutatakse; jagada võib ka vastusesse, b astmete jagamisel tuleb astendajad taandamisvõttega lahutada 3-1=2
Ühes sulamis on need metallid suhtes 1:2 ja teises 2:3. Mitu grammi on vaja võtta kumbagi sulamit, et saada 19 grammi sulamit, milles kulla ja hõbeda suhe on 7:12? 17. Osteti 45 euro eest I sordi kaupa ja 20 euro eest II sordi kaupa.
Ühesuse tingimused - olgu fn f pidev piirkonnas D,olgu tal olemas I järku osatuletised argumentide y,y',...,y n-1 järgi,mis on ka pidevad piirkonnas D. Siis iga punkt (x0,y0,...,y0n-1)ϵD korral on Cauchy ülesandel parajasti 1 lahend.
Ühepoolne pidevus - f-n on pidev paremalt, kui argumendi muut läheneb 0+ile ja f ( a+h ) −f (a) funktsiooni muut 0ile, pidev vasakult, kui argumendi muut läheneb 0-sele ja h →0+ ¿ funktsiooni muut 0ile h ning f’(a-)= lim ¿ ¿
Vote UP
-1
Vote DOWN
Üldkogum – esemete hulk, mille kohta tahetakse teha teaduslikult põhjendatud järeldusi • Valim – mõõtmiseks võetud üldkogumi osa • Tunnus – omaduste seisukoht, mille kohaselt uuritakse objekti • Sagedus-jaotustabel – tabel, mis näitab, mitmel korral on antud tunnus saanud antud väärtuse ning nende väärtuste sagedust protsentides • Sektordiagramm - diagramm, milles arve kujutavad ringi sektorid.
Ühepoolne - (a-e,a][a,a+e), (ei=)+puudub, pole lõp.- def: pos arv M korral näidata 2.liiki+abs.max ja min suuruse x väärtust, järg x>M ja (f(x1)=>
Üldasendilisel sirgel on kolm jälge: P ≡ s × ε1 - pōhijälg (P′′= s′′× x ; P′ ∈ s′); E ≡ s × ε2 - esijälg (E′ = s′ × x ; E′′∈ s′′). K ≡ s × ε3 - külgjälg pole joonisel esitatud.
Ühepere - elamute müük USA-s kuude olümpiamängudel 1896-1992. kaupa aastatel 1973-1995. Esineb kahanemisetrend, puudub Esineb perioodiline komponent ja tsükliline perioodiline ja tsükliline komponent.
Üldine idee on järgmine: kirjutame funktsiooni ƒ(x,y) Taylori polünoomi välja ühe argumendi suhtes ja asendame seal esinevad osatuletised, mis sõltuvad teisest argumendist , oma Taylori polünoomidega.
Üksliikmete – 3,7x, 5x3 ja - x2 lahutamisel üksliikmest 6 saame avaldise 6  3,7 x  5x 3  x 2 Üksliikmete liitmisel ja lahutamisel saadud avaldisi nimetatakse algebralisteks summadeks.
Ühtlane jaotus - Pidev juhuslik suurus on ühtlase jaotusega, kui selle juhusliku suuruse võimalikud väärtused on mingis lõplikus vahemikus ja juhusliku suuruse jaotustihedus on konstantne
Ühenditeks nimetatakse lõpliku hulga U n = { u1 ; u 2 ; K ; u n } elementidest moodustatud alamhulki, mis erinevad üksteisest kas elementide endi, nende järjestuse, arvu või kordsuse
Ühikvektoriks nimetatakse vektorit, mille moodul (pikkus) on 1. Definitsioon. Kollineaarseteks vektoriteks nimetatakse vektoreid, mis asuvad ühel sirgel või paralleelsetel sirgetel.
Ühikvektori tähis on v° (vektori v suunaline vektor, mille pikkus on üks ühik). r 1 r  X Y Z  v° = r ⋅ v =  ; ; . v  X +Y + Z 2 2 2 X 2 +Y 2 + Z 2 X 2 +Y 2 + Z 2 
Üldkogum – ehk populatsioon, selle all mõeldakse kõiki juhtumeid või situatsioone, mille kohta meie poolt püstitatud järeldused, oletused või prognoosid kehtivad.
Üldkogum – kas looduse või ühiskonna Diskreetne tunnus – võib omandada vaid nähtus või objektide hulk, mille kohta soovime üksteisest eraldatud väärtusi.
Üheksas sümfoonia on paljudel heliloo- jatel mitte ainult jäänud viimaseks, aga osutunud võibolla ka üheks tähtsamaks, näiteks Beethovenil, Bruckneril, Schubertil.
Ühendeiks nimetatakse mingeist esemeist ehk elementidest moodustatud rühmi, mis erinevad üksteisest kas elementide endi, nende järjestuse või arvu poolest.
Ühenditeks nimetatakse mingitest esemetest, elementidest moodustatud rühmi, mis erinevad üksteisest kas elementide endi, nende järjestuse või arvu poolest.
Ühenditeks nimetatakse lõpliku hulga An elementidest moodustatud alamhulki, mis erinevad üksteisest kas elementide endi, nende järjestuse või arvu poolest.
Ühtepidi nim. kaasnurkadeks. ¤Lähisnurgad- Kahte nurka, mis asuvad ühel pool lõikajat ja mille haarad lõikajal suunduvad vastamisi nim. lähisnurkadeks.
Üldasendilisel tasandil on kolm jälge (joon. 14): pα = α × ε1 - põhijälg; pα″ ≡ x; eα = α × ε2 - esijälg; eα′ ≡ x; kα = α × ε3 - külgjälg.
Ühiskordne tegur e. sisuliselt vähim arv, kus teguritena sisalduvad mõlemad arvud a ja b. Vähim ühiskordne ning suurim ühistegur on duaalsed mõisted.
Ühes piletis on üks neist 4 jaotusest) Suurima tõepära meetodi eesmärk: koostada tõepära funktsioon ja maksimiseerida see parameetrite järgi.
Ühisosa on hulk, kus on kõik hulga A elemendid, mis kuuluvad ka hulka B N: on hulgad : A = {2;4;5;7;9} B = {2;3;5;8;9} A  B = {2;5;9}
Ühend z on treppkeha, mille ülemine pind on tükiti tasapinnalineomades hüppeid erinevate kõrgustega naaber silindrite liitekohtades.
Ühekohalist predikaati nimetatakse omaduseks.  Predikaadi määramispiirkond näitab võimalikke muutujale omistatavaid väärtuste piirkonda.
Üldkogum – looduse või ühiskonna nähtus või objektide hulk, mille kohta soovitakse teha teaduslikult põhjendatud järeldusi.
Ühepoolsed piirväärtused on olemas, kuid nad ei ole lõplikud: limtanx = ∞, lim tan x = −∞. Seega on tegemist teist liiki katkevuspunktiga.
Ühesed funktsioonid - nimetakse sellist fuktsooni, kus argumendi ühele väärtusele on seatud vastavusse ainult üks funktsiooni väärtus.
Üldkogum on objektide (nähtuste, isendite, protsesside) hulk, mille kohta soovitakse teha teaduslikult põhjendatud järeldusi.
Ühel riiulil on 10 saksakeelset ja 20 inglisekeelset raamatut, teisel riiulil aga 5 saksakeelset ja 15 inglisekeelset raamatut.
Ühest lõuna - Aafrika koopast on leitud ookerkaljud, millele on 70 000 aastat tagasi uuristatud geomeetrilised kujundid.
Üheks lahendiks on (0; 7/5; -1/5) . Lahendiks on aga ka vektorid (d; 7/5(1 + d); -1/5(1 + d), kus d on suvaline reaalarv.
Üheks lahendiks on x = 1, y = -1 ja z = 3, kuna antud tundmatute väärtuste asendamisel võrrandisse saame samasuse:
Ühepoolsed piirväärtused nimetatakse 1. Liiki katkevuspunktiks, iga ülejäänud katkevuspunkti aga 2. Liiki katkevuspunktiks.
Ühes karbis on 16 ampulli, millest 2 on aegunud sisuga ja teises karbis on19 ampulli, milles 4 on aegunud sisuga.
Ühikelement on selline element, millele rakendades tehet suvalise elemendiga, saab vastuses selle sama elemendi.
Üheks võimaluseks on lahti korrutada avaldis (a + b +c)(a + b +c)(a + b +c), ning leida vastava kordaja väärtus.
Ühikmaatriks – nim. maatriksit, kus peadiagonaali elemendid on 1-ed ning ülejäänud elemendid on 0-id
Ühepoolselt sidus on graaf, kui mistahes kahe tipu a/b korral leidub tee kas tipust a tippu b või vastupidi.
Ühe mõõtmed on 4,2 m ja 3,5 m ning teise mõõtmed 2,7 m ja 3,2 m. Mitu m2 on kahe toa pindala kokku?
Üldasendiliseks sirgeks nim. Sellist sirget, mis ei ole paralleelne ühegi ekraaniga ega asetse ühelgi ekraanil.
Üldkogum – esemete hulk, mille kohta tahetakse teha teaduslikult põhjendatud järeldusi.
Ühisosa – hulk, mille elementideks on kahe(või enama) hulga kõik ühised elemendid.
Ühikmaatriks – tähistatakse (E) või (I) (selle peadiagonaali kõik elemendid on ühed).
Ühes urnis on 2 valger, 3 punast ja 4 sinist kuuli, teises 4 valget ja 2 rohelist kuuli.
Ühtegi praakdetaili on 0.9. Leida tõenäosus, et praakdetaile, ei tehta kolme vahetuse jooksul.
Üldkogum - objektide hulk, mille kohta tehakse teaduslikult põhjendatud järeldusi
Ühes reas on 3 + 5 ringi, kahes reas on 2 · (3 + 5) = 2 · 3 + 2 · 5 = 16 ringi.
Ühildusmeetod – algoritm koosneb massiivi jagamisest ning kahe osa ühendamisest.
Üldine puu – mittelineaarne andmestruktuur, mis koosneb tippudest & kaartest.
Üldkogum - objektide (nähtuste) hulk, mille kohta tahetakse teha järeldusi
Üldkogumi jaotuseks on normaaljaotus. 4.2 põhikogumi jaotuseks on eksponentjaotus.
Üldkujul on eksponentsiaalfunktsioon kujus , kus on positiivne reaalarv.
Ühene – lähtehulga elemendid on seotud ühe sihthulga elemendiga.
Ühikringiks nimetatakse niisugust ringi, mille raadiuse pikkus on 1 ühik.
Ühised punkti on aga sirgel t. Järelikult sirge s ja t omavad ühise punkt.
Ühe paaris - ja ühe paaritu funktsiooni korrutis on paaritu funktsioon.
Ühenduvus ehk assotsiatiivsus a + (b + c) = ( a + b) + c a(bc) = (ab) c
Ühikvektoriks nimetatakse vektorit, mille pikkus on üks. Vektorite summa.
Üksliige on korrastatud üksliige, kus 1. kohal on ja siis muutujad.
Üldkogumiks on XII B klassi õpilased, samuti kuuluvad ka valimisse.
Ühtivad sirged on kaks sirget, millel on rohkem kui üks ühine punkt.
Üksliikmeid nimetatakse arvuliste ja täheliste tegurite korrutist.
Ühikvektor – Vektorit pikkusega üksnimetame ühikvektoriks.
Üksliikmete astendamine - toetume korrutise ( ja astme astendamise reeglitele
Ühes seinas on aken, millest paistab sisse ilus päevane valgus.
Üldkogum – kõik taimed, inimesed või asjad mida uuritakse
Üldkogumiks on bussi sõiduajad, samuti kuuluvad need valimisse.
Üheks protsendiks nimetatakse ühesajandikku suurust osa tervikust.
Üldkogum – ühetüübiliste uuritavate andmete hulk
Ühikmaatriks on iseenda pöördmaatriksiks: E −1 = E .
Ühest punktist on ringjoonele tõmmatud kaks puutujat.
Ühisgümnaasiumi 11 - ndate ja 12-ndate klassi noorte seas.
Ühikvektor – vektor, mille pikkus võrdub 1-ga
Ühel sirgel on lõpmata palju sihivektoreid.
Üldkujus on aga sees ka -i ruut.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ühes grupis on 15 õpilast ja 10 neist oskab keelt hästi.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ühtede piirkond on seega f(x1,x2,x3,x4) = Σ(0,2,5,6,11,15) 1



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun