Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Õigussuhe on vajalik kvalifitseerida selleks, et menetlust ei koormataks üle ebavajalike tõenditega asjaolude kohta, mille üle pooled ei vaidle või ajaolude kohta, mis ei ole vaidluse lahendamisel olulised
Õigussuhe on inimestevaheline seos, mis tekib õigusnormi alusel;  Õigussuhe on isikute vaheline seos, mis tekib subjektiivsete juriidiliste õiguste ja kohustuste kaudu;  Õigussuhe on isikute vaheline seos, mille säilimise tagab riik;  Õigussuhe on isikute vaheline seos, mis kannab individualiseeritud, määratletud iseloomu.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Õigussuhe on   õigusnormi   alusel   tekkib   isikutevaheline   individualiseeritud   ühiskondlik   suhe,   mida   iseloomustab   subjektide   vastastikune   seotus  subjektiivsete juriidiliste õiguste ja kohustustega ning toetumine riigi kaitsele. Õigussuhte struktuursed elemendid: 1) Õigussuhte subjektid ehk suhte  pooled. 2) Subjektiivsed õigused ja juriidilised kohustused, mis suhte subjekte omavahel seovad. 3) Õigussuhte objekt.
Õigussuhe - LIIGID Juriidilise kohustuse iseloomu alusel: 1. aktiivsed õigussuhted 2. passiivsed õigussuhted Õiguste ja kohustuste jagunemise alusel 1. Lihtsad õigussuhted-ühepoolsed 2. Liitõigussuhted –mõlemal poolel õigused ja kohustused(kahepoolsed N:müügi,vahetusleping)
Õigussuhe - on õigusliku tähedust omav konkreetne eluline suhe vähemalt kahe isiku vahel, kus ühel tekivad teise suhtes mingid subjektiivsed õigused ja teisel isikul juriidilised kohustused . Ühepoolne õigussuhe - selle tekkimiseks on vajalik ainult ühe subjekti tahteavaldus.
Õigussuhe on õigusnormide alusel tekkiv isikutevaheline individualiseeritud ühiskondlik suhe, mida iseloomustab subjekti õiguste ja kohustuste olemasolu ja mis toetub riigi sunnijõule. Õigussuhte subjektid Õigussuhtes osalevad inimesed, organisatsioonid, riigiorganid ja riik.
Õigussuhe - õigussuhetl peavad olema 3 elementi 2. Õigussubjekt-kes osaleb selles 3. Õigused ja kohsutused 4. Õigusushte objekt-mille üle arutame 5. Õigusvõime-kodanikul on kohustused ja õigused 6. Teovõime-on võime vastutada tehtud toimingute eest ja olla subjektiks.
Õigussuhe on   õigusnormide   alusel   tekkiv   isikutevaheline   ühiskondlik   suhe,   mida   iseloomustab  subjekti õiguste ja kohustuste olemasolu ja mis toetub riigi sunnijõule.  Õigusnorm  on   käitumisreegel,   mis   sisaldub   seaduses.
Õigussuhe on reaalsuses eksisteeriva materiaalse (faktilise) suhte juriidiliseks vormiks. (Suhe on nii-kui-nii, kuid vahel antakse sellele juriidiline vorm, tehakse see kohustuseks; nt. vabaabielu). Õigussuhte sisuks on seega subjektiivne õigus ja juriidiline kohustus.
Õigussuhe on inimestevaheline seos, mis tekib õigusnormi alusel Õigussuhe tekib inimeste subjektiivsete juriidiliste õiguste ja kohustuste kaudu Õigussuhte säilimise tagab riik Õigussuhe kannab määratletud iseloomu 24. Õigussuhte subjektid.
Õigussuhe on inimestevaheline seos, mis tekib 2. Liitfakt – juriidiline fakt, mis ühes käitumisaktis sisaldab õigusnormi alusel – peamine erisus teiste ühiskonnasuhetega samaaegselt mitme erineva teo tunnuseid ja toob kaasa mitu võrreldes.
Õigussuhe on õigusnormide reguleeritud ühiskondlik suhe, KOV üksus | Volikogu ja valitsus: Määrus; otsus; korraldus millest osavõtjad on teineteisega seotud subjektiivsete juriidiliste (ainult valitsus) Kui on kohalik probleem.
Õigussuhe on inimestevaheline seos, mis tekib õigusnormi alusel 2. Mis tekib inimeste subjektiivsete juriidiliste õiguste ja kohustuste kaudu 3. Mille säilimisel tagab riik.4. mis kannab individualiseeritud,määratletud iseloomu.
Õigussuhe - õigusnormide alusel tekkiv tahteline seos, kus nende seoste pooled esinevad õigusnormi alusel subjektiivsete õiguste aluste ja juriidiliste kohustuste kandjatena. Õigussuhe tekib õigustatud ja kohustatud poole vahel.
Õigussuhe - vähemalt kahe õigussubjekti vaheline õiguslik seos, mis tekib õigusnormi alusel konkreetsest asjaolust. Haldusõigusvõime ja haldusteovõime ->haldusõiguse subjekt muutub haldusõigussuhete subjektiks.
Õigussuhe on õigusnormi alusel tekkiv isikutevaheline individualiseeritud suhe, mida iseloomustab subjektide vastastikune seotus subjektiivsete juriidiliste õiguste ja kohustustega ning toetumine riigikaitsele.
Õigussuhe on õigusnormidega reguleeritud ühiskondlik suhe (nt liikluseeskiri, kommunaalsuhe). Õigusnormid ehk seadused, nende täitmist tagavad riiklikud institutsioonid (politsei, kohus, ministeeriumid jne.)
Õigussuhe — õigusnormi (või printsiibi või õigusallika või väärtuspõhimõtte) alusel tekkiv tahteline seos õigussubjektide vahel, mille tulemusena tekivad neil õigused ja kohustused.
Õigussuhe on õigusnormide alusel tekkiv isikutevaheline individualiseeritud ühiskondlik suhe, mida iseloomustab subjekti õiguste ja kohustuste olemasolu ja mis toetub riigi sunnijõule.
Õigussuhe on üheltpoolt tüüpiline inimkäitumise akt. Õiguse poolt korrastatus annab käitumisele ja sellisetele suhetele spetsiifilise iseloomu ja me saame rääkida õigussuhetest.
Õigussuhe on reguleeritud eelkõige seadusega, põhikirjaga, eraldi leping konkreetse juhtorgani liikmega (selle sõlmimise kohustust ei ole). Juhatuse liikmed valitakse tähtajaliselt.
Õigussuhe on õigusnormi alusel tekkiv konkreetne ühiskondlik side õiguse subjektide vahel, kus osalejate käitumises realiseeruvad subjektiivsed õigused ja juriidilised kohustused
Õigussuhe on õigusnormi realiseerimise yheks vahendiks 2) õigussuhe on selline inimestevaheline suhe, mis tekib inimeste subjektiivsete juriidiliste õiguste ja kohustuste kaudu.
Õigussuhe on õigusnormide alusel tekkiv tahteline seos, kus seose pooled esinevad õigusnormi alusel subjektiivsete õiguste ja juriidiliste kohuste kandjatena.
Õigussuhe on niisugune inimestevaheline seos, mis tekib inimeste subjektiivsete juriidiliste õiguste ja kohustuste kaudu (õigused ja kohustused realiseeruvad.
Õigussuhe on õigusnormi realiseerimise vahendiks 2. Õigussuhe on niisugune inimestevaheline seos, mis tekib subjekti ja objekti õiguste ja kohustuste kaudu.
Õigussuhe on õigusnormidega reguleeritud ühiskondlik suhe, millest osavõtjad on teineteisega seotud subjektiivsete juriidiliste õiguste ja kohustustega.
Õigussuhe - õigusnormide alusel tekkiv tahteline seos, kus nende seoste pooled esinevad õigusnormide alusel subjekti õiguste ja kohustuste kandjatena.
Õigussuhe on tüüpiline inimkäitumise akt. Kui õigusnorm on üldine käitumiseeskiri, siis õigussuhe on võrreldes õigusnormiga alati konkreetne.
Õigussuhe - põhineb abstraktsel õigusnormil, kuid on alati konkreetne, kuna see tekib konkreetsete inimeste vahel, konkreetsel hetkel ja asjaoludel.
Õigussuhe on õigusnormide alusel tekkiv tahteline seos, kus õigussuhte pooled esinevad subjektiivsete õiguste ja õiguslike kohustuste kandjatena.
Õigussuhe on õigusnormiga reguleeritud faktiline ühiskondlik suhe, mille osalised on omavahel subjektiivsete õiguste ja juriidiliste kohustustega.
Õigussuhete liigid – 1.Regulatiivseid õigussuhted - eesmärk on ühiskondliku suhte reguleerimine subjektiivsete õiguste ja juriidiliste kohustuste abil.
Õigussuhe on ühelt poolt tüüpiline inimkäitumise akt. Inimkäitumise ja õigusest tuleneva vaheline seos: Ostes kohvi, sooritame ostutehingu.
Õigussuhe on kui õigusnormi alusel tekkiv ühiskondlik side, mille osalised on varustatud subjektiivsete õiguste ja juriidiliste kohustustega.
Õigussuhe - Sisu on õigused ja kohustused,subjekt, objekt Subjektiivne õigus- isikule kuuluv konkreetne õigus, mis on ka realiseeritav.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Õigussuhe on õigusnormi alusel tekkiv isikutevaheline individualiseeritud ühiskondlik suhe, mida iseloomustab subjektide vastastikune seotus subjektiivsete juriidiliste õiguste ja kohustustega ning toetumine riigi kaitsele/// elem: 1-subjektid; 2-subjektiivsed õigused ja juriidilised kohustused; 3-objekt 9. Õigussuhte subjektid.
Õigussuhe on õigusnormide põhkal tekkiv ühiskondlik suhe, milles osalejatel on subjektiivsed õigused ja juriidilised kohustused.
Õigussuhe on tüüpiline inimkäitumise akt. Õigussuhe tekib õigusnormi alusel ja õigusnormis sisalduva nõude realiseerimiseks.
Õigussuhe - sel juhul, kui inimtegevust reguleerib mingi seadus/norm. ( abiellumine, liikluses osavõtt) .õigused ja kohustused.
Õigussuhe on eri osapoolte omavaheline õigusalane suhe, mis toetub kirjapandud seadustele ja riigi kehtestatud kontrollile.
Õigussuhe on suhe, milles subjektid on omavahel seotud subjektiivsete õiguste ja subjektiivsete juriidiliste kohustustega.
Õigussuhe - vähemalt kahe õigussubjekti vaheline õiguslik seos, mis tekib õigusnormi alusel konkreetsest asjaolust.
Õigussuhetes ehk kohustusel rajanevas õigusnormiga reguleeritud suhtes esineb alati vähemalt kaks poolt ehk subjekti.
Õigussuhe on õigusnormidele tuginev igapäevande käitumine, kus inimesed on seotud subjektiivsete õiguste kaudu.
Õigussuhe on inimestevaheline seos, mis tekib inimeste subjektiivsete juriidiliste õiguste ja kohustuste kaudu.
Õigussuhe on niisugune inimestevaheline seos, mis tekib subjekti ja õbjekti õiguste ja kohustuste kaudu.
Õigussuhe on inimestevaheline seos, mille säilimise tagab riik oma organite kaudu (politsei, kohus jne).
Õigussuhe on õigusnormide reguleeritud ühiskondlik suhe, on üksikakt, jõustub alla kirjutamisega.
Õigussuhe on niisugune inimestevaheline seos, mis kannab individualiseeritud, määratletud iseloomu.
Õigussuhete materiaalne ehk faktiline sisu – käitumine ise. • Juriste huvitab õigussuhete juriidiline sisu.
Õigussuhe on ühelt poolt tüüpiline inimkäitumise akt. Õigusnormid on kas kehtivad või mitte.
Õigussuhe on suhe, kus subjektid on omavahel seotud subjektiivsete õiguste ja kohustustega.
Õigussuhe on reaalsuses eksisteeriva materiaalse või faktilise suhte juriidiliseks vormiks.
Õigussuhe on niisugune inimestevaheline seos, mille olemasolu tagab riik oma sunnijõuga.
Õigussuhe on inimestevaheline tahteline suhe ja tekib subjektide vahel nende teadvuses.
Õigussuhe – õigusnormidega reguleeritud ühiskondlik suhe; õigusega reguleeritud.
Õigussuhe on inimestevaheline seos, mille säilimise presumptsioon). tagab riik.
Õigussuhe - on õigusnormidega reguleeritud ühiskondlik suhe(lepingud, abielu,
Õigussuhe on   niisugune   seos,   mis   tekib  õigusnormide   alusel.
Õigussuhe on inimestevaheline seos, mille säilimise tagab riik sunnijõuga.
Õigussuhe on niisugune inimestevaheline seos, mis tekib õigusnormi alusel.
Õigussuhe on üldkohustusliku ja riigi sunniga tagatud õigusnormi sisuks.
Õigussuhe on niisugune inimestevaheline seos, mille säilimise tagab riik.
Õigussuhe on inimühiskonnas õks sotsiaalse reguleerimise vahenditest.
Õigussuhe on inimestevaheline suhe, mis tekib õigusnormi alusel.
Õigussuhe – õiguslikult reguleeritud inimestevaheline suhe.
Õigussuhe on õigusnormidega reguleeritud ühiskondlik suhe.
Õigussuhe on niisugune seos, mis tekib õigusnormide alusel.
Õigussuhet – kahe isikuvahelisi suhteid, õigusi, kohustusi
Õigussuhe on   õigusnormi   realiseerimise   vahendiks.
Õigussuhe on ühelt poolt tüüpiline inimkäitumise akt.
Õigussuhe on õigusnormi realiseerimise üheks vahendiks.
Õigussuhe on võrreldes õigusnormiga alati konkreetne.
Õigussuhete gruppi - lepinguid ja lepinguväliseid võlasuhteid.
Õigussuhe – õigusnormide alusel tekkivad suhted
Õigussuhe juhtorganiga on käsundilaadne lepingu sarnane suhe.
Õigussuhe on inimestevaheline tahteline suhe.
Õigussuhe on õigusega reguleeritud suhe.
Õigussuhe on õiguste ja kohustuste seos.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun