Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Kristallhüdraat - soolad, mis sisaldavad vee molekule, näiteks CaSO4·2H2O (kips) Lahus -lahustist ja lahustunud ainest koosnev ühtlane süsteem Lahuse pH -iseloomustab vesinikioonide sisaldust lahuses Leelis -vees lahustuv alus NaOH, Ba(OH)2. (tugevad alused) Mitteelektrol. -molekulaarne aine, mis lahustumisel ei moodusta ioone Molaarne -lahuste ja segude koostist väljendav suurus konsentratsioon Neutraalne oks. -oksiid, mis ei reageeri hapete, aluste ega veega.
Krista on üks vähestest, kes isiklikest depressiooni deemonitest täielikult võitu sai. Tema psühhoosiravi vältas kolm aastat, mille sisse mahtus kuuajane viibimine Seewaldis ja kaks aastat psühhoteraapiat. Nüüd veab täielikult tervenenud tallinlanna juba teist aastat ise Vaimse Tervise Keskuses psühhootilise kogemusega noorte tugigruppi, kust iga nädal otsib abi 24 pealinna noort.
Kristallhüdraat - kristallne aine, mille koostises on vee molekulid Konstetreeritud lahus- lahus, milles on palju lahustunut ainet ja vähe lahustit Lahjendatud lahus-lahus, milles on palju lahustunud ainet ja lahustit vähe Massi %=M1/M1+M2*100%; Mahu%=V1/V1+V2*100% ;V=mass/roo Pihus on segu, milles üksaine on suhteliselt ühtlaselt teises pihustunud.

Kristall – korrapäraselt paigutunud aatomeist koosnev tahke homogeenne ja regulaarselt korduva ühikrakuga struktuur Kipsi kristallid kasvavad koobast täitnud soojast veest  kristalliseerumine – sulamis, vedelas või gaasilises agregaatolekus oleva aine või ainete segu üleminek korrastatud sisestruktuuriga olekusse.
Krista kivisalu on oma artiklis „Miljon mängu eest“ öelnud: „Kes unustab lapsel kunu kooliminekuni rollimänge mängida lasta, riskib sellega, et tema järglasest kasvab vastutusvõimetu äpu ja egoist“. 10Nii see tegelikult ka on, laps peab lapsepõlves läbi mängima võimalikult palju rolle, et tulevikus hakkama saada.
Kristall - lapsed ..........................................................................................................................6 Mis muudab indigolapsed nii erilisteks?.................................................................................6 Probleemid, millega indigod kokku puutuvad.

Kristall - laser gaaslaser * argoon-laser * heelium-neoon laser * krüptoonlaser süsinikdioksiidlaser eksimeerlaser vedeliklaserid * värvlaser pooljuhtlaser (dioodlaser) kemolaserid
Krista kerge – sõnamoodustus, allkeele tekstilised omadused 14. Keele struktuuri uurimine: foneetika, fonoloogia, morfoloogia, süntaks, sõnamoodustus; olulisemad uurijad ja tööd.
Kristall – reeglipärase siseehituse ja kindla väliskujuga tahke keha, mis koosneb suurest hulgast keemiliste sidemetega seotud aatomitest, ioonidest või molekulidest.

Kristall on keemilise elemendi, ühendi või isomorfse segu korrapäraselt paigutunud aatomeist koosnev tahke homogeenne ja regulaarselt korduva ühikrakuga struktuur.
Kristallhüdraatideks nimetatakse kristalseid aineid, mille koostisesse kuuluvad vee molekulid (CaSO4 * 2H2O – kaltsiumsulfaat-vesi (1/2) e. kips). Vees lahustunud
Kristall – korrapärase ehitusega tahke aine(tahkis), koosneb suurest hulgast keemilise sidemega seotud aatmomitest, ioonidest või molekulidest.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Kristallhüdraadid - kristalsed ained, mille koostisesse kuuluvad vee molekulid ntks Na2CO3 * 10H20- naatriumkarbonaat- vesi Vee karedus- kaltsiumi ning magneesiumisoolade sisaldus vees Vee pehmendamise võimalused on vee keetmine, vee destilliseerimine Ca2+ ja Mg2+-ioonide sadestamine vastavate reaktiividega, ioniitide kasutamine.
Kristallaineid on polükristallid (koosnevad vaikestest monokristallidest): korrapärane siseehitus, ebakorrapärane väliskuju.
Kristal - setes ainetes ja materjalides elementide aatomid ja nendegruppid asetsevad korrapäraselt tasapinnati.

Kristall on tahkudega piiratud keha, mille väliskuju sõltub tema sisemisest ehitusest ehk kristallstruktuurist.
Kristallhüdraat – aine, mis tekib, kui sool kristallub lahuses koos kristallveega; kristallilises olekus hüdraat.
Kristall - Neutraalne 2. Milline eelis oleks kristallil seniste sümbolite ees? (1 p) Kristall on neutraalne

Kristall on korrapärase ülesehitusega, aatomid paiknevad geomeetriliselt korrapärase ruumvõre sõlmedes.
Kristal - N P2O5 2% juhul kui on valmimist ja mullaga taimede kasvu K2O 5% vajadust.
Kristall - filter: 32. Milliseid filterpulbreid kasutatakse õlle filtreerimiseks?

Kristallhüdraat –  kristalseid aineid, mille koostisse kuuluvad vee molekulid.
Kristad - mitokondri sisemembraani sopistused, kus toimub energia tootmine
Kristall - lapsed “Kristall” viitab otseselt tugevusele ja puhtusele.

Kristallhüdraat – kristalne aine, mille koostisse kuuluvad ka vee molekulid.
Kristallhüdraadid – Sisaldavad tahkes olekus kristallvett(CuSO4 * 5 H20)
Kristalle nimetatakse islandi paos ja neid kasutatakse optikas.

Kristall – Korrapärase asetusega aatomitest koosnev aine.
Krista virkus - Tass ja alustass Anu Ivask – “Pidulised”
Kristalle on üle 40% kogumassist on klaas läbipaistmatu.

Kristall – korrapärase struktuuriga tahke keha.
Krista haak - Sisekaitseakadeemia õppeprorektor
Kristallhüdraadid on ained, mis seovad endaga vett.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun