Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Indigolapsed (1)

5 VÄGA HEA
Punktid

Esitatud küsimused

 • Kust tuleb nimetus indigolaps?
 • Mis muudab indigolapsed nii erilisteks?
 • Kuidas nendega toime tulla?
 • Mis muudab indigolapsed nii erilisteks?
 • Mis aga eristab indigolast lihtsast riiukukest?

Lõik failist


TALLINNA ÜLIKOOLKasvatusteaduste
Instituut
INDIGOLAPSED
Referaat
Juhendaja : doktor Veronika Nagel
TALLINN 2008
 • Sisukord


  TALLINNA ÜLIKOOL 1
  Sisukord 3
  Sissejuhatus 4
  Kust tuleb nimetus indigolaps ? 5
  Tähelapsed 6
  Kristall -lapsed 6
  Mis muudab indigolapsed nii erilisteks? 6
  Probleemid, millega indigod kokku puutuvad 9
  Indigolapse distsiplineerimine 9
  Põhimõtted indigolaste kasvatamisel 10
  Indigolaps koolis 11
  Uue põlvkonna kolm teed 11
  Kokkuvõtteks 13
  Kasutatud materjalid ja kirjandus 14
 • Sissejuhatus

  Iga põlvkond toob endaga kaasa erinevaid küsimusi ja probleeme. Nii, nagu meie esivanemad on püüdnud mõista, millist lähenemist ja kasvatust vajavad nende järeltulijad, seisame ka meie probleemi ees, missugust keskkonda vajavad tänapäeva lapsed ja kuidas neile seda pakkuda. See on suur küsimus ja väljakutse, seda nii lapsevanemale , kooliõpetajale kui ka tervele ühiskonnale.
  Analüüsides praeguse generatsiooni lapsi, on teatud ringkondades üha tihemini hakatud kasutama väljendit indigolaps, mis pole piisavalt kompetentne iseloomustamaks tervet põlvkonda, mistõttu oleks kõige täpsem kasutada väljendit “uue põlvkonna laps.” Tänapäeval ületab selliste laste hulk algklassides juba poole, kes ei ole eriti andekad ega ka problemaatilised. Saab öelda, et varasema aja ebatavalistest lastest on tänaseks saanud tavalised . Et mitte viidata ühelegi üksikule sümptomile, nimetame neid lihtsalt ebatavalisteks lasteks.
  1980ndate aastate alguses hakkas järjest rohkem vanemaid pöörduma arsti ja psühhiaatri poole, et selgitada välja, miks nad oma lastega hakkama ei saa. Arstid märkasid, et tegemist oli teatud tüüpi lastega ning probleem hakkas neid huvitama ka teaduse, mitte ainult praktika seisukohalt. Nad märkasid, et neil oli tavalastest erinev maailmavaade ja nad olid ka tundlikumad. Samuti olid neil erilised psüühilised ja vaimsed võimed
  Kas sellised lapsed vajavad teistsugust kohtlemist ja ühiskonda? Kuidas nendega toime tulla? Käesolevas referaadis püüavad koostajad neile küsimustele vastuseid leida.
  Referaat põhineb kirjandusel, artiklitel internetis ja indigolaste teemalisel loengulindistusel.
 • Kust tuleb nimetus indigolaps?

  Teema pärineb 80ndate algusest, kui kaks Ameerika lastearst-psühhiaatrit hakkasid aina enam kokku puutuma lapsevanematega, kellele sai probleemiks enda paariaastase lapsega toimetulek . Last ei ole võimalik millekski sundida , kui ta seda ise ei taha; ta ei allu vastuvaidlematult autoriteetidele; tal on probleeme konservatiivsete süsteemidega, kus järgitakse kindlaid traditsioone ja rituaale; ta ei reageeri nii lihtsalt korralekutsumisele. Harvad juhud muutusid sagedaseks ja võis öelda, et tegemist on teatud laste tüübiga. Märgati, et nendel lastel on teine maailmavaade, erilised hingelised ja vaimsed võimed; nad on tundlikumad kui tavalised inimesed.
  Mõiste "indigolaps" võttis esimesena kasutusele Ameerikas elav tervendaja ja sensitiiv Nancy Ann Tappe, 1982 aastal avaldas ta raamatu „ Oma elu mõistmine värvide kaudu“. Selles iseloomustab ta inimesi nende energiaväljade, aurade, värvuste kaudu. Varem oli ta näinud aurasid peamiselt punaste ja kollastena, kuid 70-ndatel aastatel täheldas ta, et laste energiaväljas oli hakanud domineerima indigosinine. Seega saidki uue käitumis- ja mõtlemislaadiga lapsed nimetuseks indigolapsed.
  Oma raamatus eristab  Nancy Ann Tappe nelja tüüpi indigoid:
  Indigo -kunstnik on loominguline ja sensitiivne, sageli ka kasvult väiksem. Enim tõmbab neid kaunite kunstide poole ning tulevikus võivad neist saada just õpetajad ja kunstnikud. Ükskõik, millega indigo-kunstnik ei tegele, läheneb ta asjale alati loominguliselt. Enne murdeiga võivad nad oma loomingulist valdkonda mitu korda vahetada. Siit ka nõuanne kunstnike ja muusikute emadele: „Ärge ostke töövahendeid ega muusikariistu, parem laenutage!”
  Indigo-humanistid hakkavad töötama massidega ja neid teenima, olles homse päeva arstid, advokaadid, õpetajad, müügimehed, ärimehed ja poliitikud. Nad ei suuda tähelepanu kuigi kaua ühel tegevusel hoida ja lasevad end seetõttu kergesti kõrvale juhtida. Indigo-humanistid on hüperaktiivsed, äärmiselt sotsiaalsed ja seisukohtadelt väga jõulised.
  Indigo-kontseptualist eelistab tegeleda rohkem projektide kui inimestega. Neist saavad insenerid, arhitektid , disainerid, lendurid ja ohvitserid. Tihtipeale on nad laste kohta vägagi atleetlikud. Neil on suur kontrollimisvajadus ja isik, keda nad üle kõige kontrollida püüavad - poistel ema ja tüdrukutel isa. Sellel indigotüübil on kalduvus sattuda sõltuvusse, eriti narkootikumidest .
  Interdimensionaalsed indigod võivad olla suuremat kasvu kui ülejäänud indigod. See indigotüüp võib olla pisut jõhkravõitu, kuna ei kohane nii kergesti nagu ülejäänud kolm indigotüüpi. Kui nad on ühe- kuni kaheaastased, võib nendega rääkida kõigest. Nad vastavad: „Ma tean seda. Ma oskan seda. Jäta mind rahule.” Nemad on need, kes toovad maailma uusi filosoofilisi suundi ning võivad panna aluse uutele religioonidele.
 • Tähelapsed

  Mõned inimesed kasutavad uue põlvkonna laste nimetuseks ka väljendit tähelapsed. See sobib lastele, kellel on pikk mälu ja ülitundlikkus tõe suhtes ning kes kirjeldavad tihti oma sünnieelset elu ja kosmilisi kogemusi. Nende nimetamine tähelasteks on õigustatud, kuid ei maksa neid segi ajada tulnukaga, kellega uue põlvkonna esindajal pole mingit tegemist
 • Kristall-lapsed

  “Kristall” viitab otseselt tugevusele ja puhtusele. Nimetatud laste all peetaksegi silmas neid, kes on suutnud kõik uue põlvkonna omadused endas hästitoimivaks ja puhtaks tervikuks siduda. Nad on hingetasandil hävimatud ja säilitavad ka halvimas sotsiaalses keskkonnas oma terviklikkuse.
 • Mis muudab indigolapsed nii erilisteks?

  Paljudel indigolastel on telepaatilised võimed. Tekib tunne, et nad lihtsalt teavad oma kaaslaste mõtteid ja tundeid, ükskõik kuidas nad ka neid peita ei prooviks ning oskavad vastata isegi neile mõtetele, mida välja pole öeldud. Olulised on ka sensitiivsed võimed. Nad suhtlevad loodusvaimudega, inglitega. Indigolapsed ise ütlevad, et tunnetavad tavainimestest hoopis erinevat vaimset maailma. Mitmed indigolapsed väidavad, et nad teavad oma missiooni siin Maa peal ning mõned väidavad koguni, et on tulnud siia selleks, et tuua rahu ja muuta maist elu helgemaks.
  Kui ma suureks kasvan, hakkan presidendiks ja annan raha vaestele ja toon Maa peale rahu ja kaotan prahi, et planeeti paremaks teha.“(John, 5)
  Sotsiaalses mõttes võib tähelaste juures märgata järgmist omadust: kui vaadelda nende omavahelist suhtlemist, võib märgata, et 3-6-aastastest indigolastest koosnevas rühmas toimub mänguasjade jagamine tavapärasest erinevalt. Tavakogemuse järgi võtab mänguasja see, kes on teistest tugevam, suurem, kiirem ja tähtsam. Tähelaste rühmas aga võtab üks mänguasja ja mängib sellega, teised tegelevad igaüks oma asjaga oma nurgas ega püüdle selle mänguasja poole. Kui on mõnda aega mängitud, siis paneb esimene laps asja ära. Järgmine tõuseb, võtab rahulikult asja, mängib ja paneb rahulikult tagasi. Kõigil neil lastel on võime luua sotsiaalset tervikut ilma, et täiskasvanu peaks väliste reeglite kaudu sekkuma. Seda aga vaid juhul, kui nende sotsiaalne instinkt pole ära rikutud demokraatliku kasvatuse või püramidaalse süsteemiga.
  “Indigolapsed 2: rõõm indigolastest” raamat on välja toonud lapsevanemate kirja pandud lugusid enda elust. Näiteks toome Kim Mandleri jutustuse oma pojast.
  Mul on kuueaastane poeg, kellest ma arvan, et ta on indigolaps. Ja isegi kui ta seda ei ole, on ta igatahes vaimne olend , kes oma andeid rakendab. Ta teeb väga sügavmõttelisi märkusi asjade kohta, mida üks tavaline kuueaastane laps vaevalt mõistaks. Ühel hommikul sõitsime autoga mööda teed ja ma olin vihane , sest ta oli mu kannatuse proovile pannud ja ma olin tema pärast hilinemas oma kell kaheksa algavale koosolekule. Ma ütlesin talle, et olen tema peale ta tegude pärast vihane, mille peale tema (siis oli ta kolmeaastane) vastas mulle nagu välk selgest taevast: “Ema, lahendus peitub südamehääle kuulamises.” Kuuldust rabatuna palusin tal öeldu mõtet selgitada ning ta lausus : “See on väike hääl sinu südames, mis ütleb sulle, mida on õige teha.”
  Teisel päeval ütles meie väike naabritüdruk minu pojale, et tema isa võiks meie isale tuupi teha, sest ta on 46-aastane ja tugevam. Minu poeg vastas: “See ei loe, kui tugev sa väliselt oled. Tähtis on see, kui tugev sa oled sisemiselt.”
  Sellest kolmeaastaselt tehtud märkusest peale hakkasin poja ja elu kohta päevikut pidama . Ta on öelnud võrratuid asju! Ta suudab näha aurat ning oskab sageli iniemste mõtteid lugeda. Tal on helepruunid juuksed ja suured sinised silmad ning ta on väga tõsine. Sageli ta ainult jälgib inimesi, selle asemel et nendega suhelda. Õpetaja sõnul on ta oma teadmiste poolest teistest lasteaialastest ees, aga tal on raskusi keskendumise ja iseseisva tööga. Poeg põhjendab seda sellega, et see töö ongi igav ja tobe , kuna vaja on ju ainult värvida.“
  Indigolaste vanemad on öelnud, et selliste lastega on kerge koos elada. Nad levitavad oma sõnumit, mille abil on võimalik ka vanematel leida oma tõde, eesmärk ja sisemine rahu. Tuleb vaadata ainult nende silmadesse, neid kuulata ja nende juttu süveneda.
  Indigolapsed fikseerivad oma pilgu kohe peale sündi. Mõned hakkavad vara rääkima. Tekib tunne, et laps on alles tulnud siia Maa peale, aga juba ta märkas ümbrust ja vanemat. Tavaliselt kulub vastsündinul umbes 40 päeva, et suuta keskenduda silmadega ühele punktile. See on ka aeg, mil laps esimest korda naeratab. Ta ei räägi veel, ei kõnni ja ei oska ennast väljendada, aga ta juba näeb ja märkab kõike.
  Enne sündimist ma ootasin 14 aastat. Tol ajal oli sul teine elukaaslane. Ma olin siis juba teel siia maailma, aga rasedus katkes. Ma ootasin 14 aastat. Sa abiellusid teise mehega. Esimene sobis mulle isaks rohkem, aga see läks nagu läks ja nüüd olen ma siin“.
  See kõik võib kõlada kui fantastika , kuid ometi väidetakse, et pärast 1992. aastat sündinud lastest on koguni 90% indigod.
  Üheks tähelastele iseloomulikuks jooneks on pimeda autoriteediusu kadumine, mis võib näida allumatusena. Vanemad ja pedagoogid pole praeguste laste ja noorte jaoks enam automaatselt autoriteedid, vaid peavad oma usaldusväärsust tõestama. Neile ei avalda mõju nt koolidirektor (suur ülemus) ega laksuandmine. Neid ei saa joone taha käsutada, nende jaoks polegi mingit joont olemas.
  Tähelastel on ka võime tajuda teistsuguseid inimesi. Tavaarusaama järgi on lapsele see, mida täiskasvanu ütleb, kehtiv tõde. Ja lapselt oodataksegi räägitu uskumist. Tähelaps võtab tõsiselt aga ainult seda, millesse ka täiskasvanu ise usub. Laps märkab kohe, kas vanema arvamus on kooskõlas tema sõnadega. Või kas vanema olemus on kooskõlas sellega, mida ta tahab välja näidata. Kui see ei ole mitte, siis näitab vanem seda kohe välja ja peegeldab tagasi. Me oleme elu jooksul õppinud mõistatama, mida inimene ühtesid või teisi sõnu kasutades tegelikult mõtles, milliseid mõtteid ta tegelikult oma sõnade taga peitis. Oleme pidanud seda õppima. Aga nendel lastel on see omadus kaasasündinud.
  Seepärast peakski mõtlema tõsiselt sellele, et mis saab siis, kui selline laps satub tavalisse perekonda, tavalisse keskkonda, nagu see meil läänemaailmas parajasti juhtunud on. Kuidas kasvatus- ja haridussüsteem sellise lapse arengule mõjub?
 • Probleemid, millega indigod kokku puutuvad


  • Indigolapsed on diagnoositud tihtipeale ADD-( Attention Defitsit Disorder - tähelepanupuudulikkus) ja ADHD ( Attention Defitsit Hyperactive Disorder- hüperaktiivsusega tähelepanupuudulikkus) kandjateks.
  • Nad saavad tihtipeale haiget oma eakaaslastelt, kes ei mõista indigofenomeni. Käitumine peab indigode arust alati lähtuma armastusest. Kuigi nad on paindlikud ja abivalmid teiste laste suhtes, lükatakse abi enamasti tagasi. Lapseeas on indigodel teiste lastega suhtlemisel probleeme.
  • Nad vajavad rohkem tähelepanu. Elu on nende jaoks liiga väärtuslik, sellepärast ka tekitavad enda ümber igasugu sündmusi.

  Tihtipeale pannakse ekslikult indigolastele ADD- ja ADHD diagnoos. Kuid ometi peaks meeles pidama, et mitte kõik ADD-d ja ADHD-d ei ole indigolapsed ja vastupidi. Indigod, kes on ekslikult pidanud antud ravikuuri läbima on muutunud rahulikumaks, aga seda ka „arenenud teadvuse“ nüristamise hinnaga. Selle vältimiseks saaks indigolapsed paigutada koolidesse, kus pööratakse esmalt tähelepanu lapse kujutlusvõime arendamisele, nii et vaimustus täidaks kogu tema olemuse.
 • Indigolapse distsiplineerimine

  Indigolaste jaoks on distsipliin eluliselt tähtis, kuna oma loomingulisuse ja erksuse tõttu katsetavad nad erinevaid asju ja õpivad tundma piire . Nad tahavad, et neid julgustatakse, kuid soovivad samas teada ka oma ohutuse raame ning on tänulikud, kui informeerime neid valikutest, millel võivad olla ebameeldivad tagajärjed. Vanemad ei tohiks lastele jutustada sellest, et mida tohib ja mida mitte. See muudabki indigolapsed jultunuks ja sunnib neid võtma sisse kaitsepositsiooni. Mis aga eristab indigolast lihtsast riiukukest? Viimane soovib tähelepanu äratada ning teeb selle nimel lakkamatult koerusi. Ja kui ta on saanud, mida tahtis, keerab ta vinti veel veidi, et näha, kus on tema piirid. Indigolaps aga teeb koerust selle nimel, et teda mõistetaks või temaga vähemalt arvestataks. Kui see on juhtunud, jätab ta järele.
  See, millele indigolapsed reageerivad, on austus – nende kui tarkade inimeste ja laste tõsiselt võtmine ning nende probleemide austamine, mis on nende jaoks niisama rasked kui nemad on meie jaoks.
 • Põhimõtted indigolaste kasvatamisel

  Kehtestage piiranguid loominguliselt:
 • Igas olukorras vabanege ülemäärasest energiast. Nii koristamisel , õpetamisel kui ka piiride määramisel.
 • Laps peaks ise seadma piire oma võimekusele ja tugevatele külgedele. Ärge lämmatage!
 • Paluge lapselt abi piiride paika panekul. Nad on rõõmuga nõus abistama.
  Kohelge neid võrdväärselt nagu täiskasvanuid, kuid ärge koormake täiskasvanutelt nõutavate vastutusega.
 • Jagage lastele selgitusi olukordade kohta. Andke õigus otsuste tegemisel kaasa rääkida ja palju valikuid .
 • Ärge vaadake neile ülalt alla.
 • Kuulake , mis neil on öelda. Nad teavad asju, mida teie ei tea.
 • Näidake üles lugupidamist nagu ootate seda oma vanematelt ja lähedastelt.
  Öeldes, et armastate neid, siis kohelge ka austusega, vastasel juhul hakkavad nad teid umbusaldama.
 • Kohelge neid armastaval viisil.
 • Pere-elu korraldus annab indigole märku, kas teda armastatakse või mitte.
  Suhtlemine indigolapsega on samaaegselt töö ja privileeg .
 • Pettusele saavad kiirelt jälile.
 • Kahtlustamisel küsige nõu lastelt, aga ka teistelt indigolaste vanematelt.
 • Jälgige indigolaste omavahelist suhtlemist, millest on väga palju õppida.
 • Indigolaps koolis

  Lee Carroll , kes on end pühendanud indigolaste uurimisele, leiab, et õpetamises pole enam kohta hinnetel, reeglitest ja detailselt liigendatud programmidel. Edu ei saa mõõta üksnes testiskooridel või korrutustabeli järgi. Nad peavad saama kogeda õppimis- ja avastamisrõõmu; selliseid õppeülesandeid ajaloos, matemaatikas ja mujal, mis lasevad tärgata nende unistustel.
  On ka täheldatud seda, et indigolapsed saavad kuni kolmanda klassini suurepärastelt hakkama, aga hiljem kui tuleb hakata ainult paberile kirjutama ja loominguline tegevus jääb tahaplaanile, jäävad tähelapsed kimbatusse, sest neil on suurem vajadus kätega meisterdamise järele kui lihtsalt paberile kirjutamisele. Õppetöö muutub liiga üksluiseks ja igavaks, sealt ka edasised probleemid kooli valdkonnas.
 • Uue põlvkonna kolm teed

  Valge tee- Selle tee valinud inimesed liiguvad empaatia arendamise suunas. Neil on jõudu oma Mina ja tunnetega kontakti hoida ning tasakaalustada suhteid teistega . Nendest lastest kujunevad harmoonilised isiksused .
  Must tee- Antud tee valinud, kaotavad seose maailmaga. Elavad ainuüksi iseendale . Nende eneseteadvus on küllalt tugev, et iseendaga kontakti hoida, kuid nad sulguvad teadlikult teiste inimeste mõjude eest. Neist võivad välja kujuneda asotsiaalid, anarhistid , terroristid jt.
  Lahustumistee- Lahustumistee puhul kaotatakse täielikult side iseendaga ning võetakse omaks väljastpoolt pakutav. Nende eneseteadvus on liiga nõrk, et iseendaga kontakti hoida. Neist saavad meedia- või tele-, ravimite, rahustite või uimastisõltlased või arenemisvõimetud, mugandunud väikekodanlased. Sellel teel varitseb inimest oht kaotada see, mis eristab inimest loomast - oma eneseteadvus.
  Indigolaste õpetus meile
  • Viibida alati olevikuhetkes- olla „siin ja praegu“
  • Vastutada selle eest, mida ütleme ja mida me oma mõtete abil loome , olenemata sellest, kas loomine toimub teadlikult või alateadlikult.
  • Vastutada oma tegude ja valikute eest.
  • Kas me kõik pole mitte kuninglikud vaimsed olendid, kes peegeldavad sisemist väärtust siin Maa peal?
 • Kokkuvõtteks

  Inimkonnal seisab ees tõsiste valikute aeg, et leida indigolastele see kõige parem ja kõige õigem ühiskonna mudel, millega me ei kahjustaks nende „ kosmilist aurat“. Selge on see, et tähelapsed vajavad äärmiselt tähelepanelikku ja tundlikku keskkonda ning ärkvelolekut lapsevanemate ja õpetajate poolt. Kuigi indigod on Maa peal viibinud suhteliselt lühikest aega, tutvustab nende ajatu tarkus meile uut ja armastavat olemisviisi. Nad õpetavad meile kuidas olla armastavamad, mitte ainult nende vastu, vaid ka omavahel. Et indigopõlvkond maailmas toimuvat muudab ja mõjutab, on kindel. Mismoodi täpselt, ei tea veel keegi, kuid mida meie teha saame, on enda süda ja meeled avatuna hoida ning kuulata ja vaadata, mis neil meile öelda ja õpetada on.
 • Kasutatud materjalid ja kirjandus  3

 • Vasakule Paremale
  Indigolapsed #1 Indigolapsed #2 Indigolapsed #3 Indigolapsed #4 Indigolapsed #5 Indigolapsed #6 Indigolapsed #7 Indigolapsed #8 Indigolapsed #9 Indigolapsed #10 Indigolapsed #11 Indigolapsed #12 Indigolapsed #13 Indigolapsed #14
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 14 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2009-08-21 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 60 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 1 arvamus Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor Triinyke Õppematerjali autor
  TALLINNA ÜLIKOOL 1
  Sisukord 2
  Sissejuhatus 3
  Kust tuleb nimetus indigolaps? 4
  Tähelapsed 5
  Kristall-lapsed 5
  Mis muudab indigolapsed nii erilisteks? 5
  Probleemid, millega indigod kokku puutuvad 8
  Indigolapse distsiplineerimine 8
  Põhimõtted indigolaste kasvatamisel 9
  Indigolaps koolis 10
  Uue põlvkonna kolm teed 10
  Kokkuvõtteks 12
  Kasutatud materjalid ja kirjandus 13

  Sarnased õppematerjalid

  thumbnail
  8
  doc

  Indigolapsed

  tihtipeale endasse, tundes, et selles maailmas ei mõista neid keegi. Seepärast on ka sotsiaalsete suhete loomine koolis neile sageli üpris raske. 9. Nad ei reageeri korralekutsumistele, mille eesmärgiks on ähvardada või süütunnet tekitada. (Selliste avalduste suhtes nagu ,,oota sa, kuni isa koju tuleb ja näeb, millega sa hakkama oled saanud", jäävad nad kurdiks). 10. Nad ei ole eriti tagasihoidlikud teid oma vajadustest teavitama. Miks just indigolaps? Mõiste "indigolaps" võttis esimesena kasutusele Nancy Ann Tappe, Ameerikas elav tervendaja ja sensitiiv, kes mainis indigolaste saabumist Maale juba oma 1982. aastal ilmunud raamatus "Oma elu mõistmine värvi kaudu". Nancy Tappe nimetab neid indigodeks, sest see on värv, mida ta "näeb". Tegemist on "eluvärviga". Eluvärve on mitmeid ja enamus neist on esinenud juba aastatuhandeid, kuid indigo värv

  Perekonnaõpetus
  thumbnail
  8
  doc

  Indigolapsed

  Lapsed ise ka. Indigolaps kui käitumishäirete diagnoos 80ndate algul hakkas USAs psühholoogide ja nõustajate poole pöörduma aina enam murelikke vanemaid, kes kaebasid, et nad ei saa oma lastega hakkama. Et nõutuid vanemaid saabus massiliselt, pidid asjatundjad probleemile tähelepanu pöörama. Selgus, et neil lastel oli peale allumatuse ka muid ühiseid jooni. Vanematele ei kuuletunud väikesed indigod sellepärast, et neile oli käskija-käsutäitja süsteem vastuvõetamatu. Indigolapsed pidasid end vanematega võrdväärseteks ja ootasid, et neid ka vastavalt koheldaks. Indigolapsi on sageli käsitletud probleemsetena. Mõnikord on nime indigolaps peetud koguni käitumishäirete diagnoosiks. Tegelikult tähistatakse selle mõistega lapsi, kes on põhimõtteliselt teistsugused kui eelmised põlved. Eesti Tähelaste töögrupi liikme Armen Tõugu arvates iseloomustab uut põlvkonda ,,indigolastest" paremini nimetus ,,tavaline- ebatavaline laps"

  Pedagoogika
  thumbnail
  36
  doc

  laste eripära

  psühhiaatriahaiglasse ravile, ei pruugi alati olla kas aspergerid või hüperaktiivsed. Vahel jääb tunne, et neid lapsi ei mõisteta ja neil on lihtsalt väga, väga raske siin ilmas hakkama saada. Muidugi valisin ka sellise teema sellepärast, et jäi alul arusaamatuks mõiste ­ indigolaps. Konkreetselt uurimustööd ma selle kursusetöö jaoks ei tee, sest kui mulle töö alul on selgusetu, kes või mis on indigolapsed, siis pole ka mõtet oodata uurimustööd. Töö lõpus toon ma välja mõningad oma järeldused, mida ma isiklikult arvan indigolaste teooriast, sest võrdlen kahte last indigotunnuste ja diagnoosi omapäradega. Püüan võrrelda ja leida sarnasusi ning teha järeldusi, et kas ka meie ühiskond juba taunib indigolapsi. Tundub, et tänapäeval aetakse segi küllaltki palju käitumishäiretega lapsi ja indigolapsi, sest käitumisjooni on palju ühiseid. Ka paralleele leidub palju.

  Psühholoogia
  thumbnail
  32
  odp

  Indigolapsed

  Indigolapsed Tallinn 2014 -1980. aastate alguses hakkasid USA väikelaste vanemad pöörduma psühhiaatrite poole, sest neil tekkisid oma lastega mõistmis- ja suhtlemisprobleemid, mida varasemalt pole täheldatud ega dokumenteeritud -Tuntud Ameerika sensitiiv Nancy Ann Tappe nägi laste auras tumesinist ehk indigovärvi, sellest siis nimetus – indigolapsed. Indigolasteks nimetatakse lapsi, kes on sündinud nn uuel ajastul, alates 1995. aastast. Nende laste eripära seisneb selles, et nad on sündides kaasa saanud palju suurema aurakiirguse kui nende vanemad. Üldistavad käitumismustri omadused indigolastel : ● Nad ei suuda kohaneda ühegi süsteemiga, mõjudes sageli süsteemipurustajana. ● Sotsiaalsete suhete loomine koolis on raske, sest neid ei mõisteta. ● Nad ei reageeri korrale kutsumisele, kui neid ähvardatakse.

  Pedagoogika
  thumbnail
  2
  odt

  Indigolapsed

  ei saa suhelda nagu lapsega vaid nagu võrdväärsena. Vanemad peavad sellega harjuma ja leppima. Need lapsed on väga tundlikud valede suhtes. Tugev missioonitunne. Vanematel on tihti oma arvamus mis lastest saab aga laps hakkab selle vastu kohe kindlasti võitlema sest tal on omad missioonid ja tulevikuplaanid. Sensitiivsus- kaasasündinud sotsiaalne instinkt. Demokraatlik süsteem. Reeglid, kokkulepped inimeste vahel. Kontrollsüsteem. Püramiidsüsteem. Kui lasteaias on rühmas indigolapsed. Kõiik peavad olema võrdsed. Indigolaste hulgas kokkuleppeid ei ole, k'õik toimib rahulikult ja loomulikult. On olemas vabadus, ei ole kaost, on harmoonia. Püramiid on harmooniline. Igalühel on selles oma koht, ja kui kõik püsivad seal siis läheb kõik hrmooniliselt. Indigolapsed ei kuulu püramiidi. Nad ei ol,e ka demokraatialapsed. Neeed lapsed ei integreeru koolis. Riiklik õppekava ei sobi neile. Neile sobivad individuaalsed reeglid. Miks sellised lapsed sünnivad

  Kirjandus
  thumbnail
  4
  wps

  Indigo lapsed

  aastat, olema 90% tähelapsed ja see tähendab, et lastest ja täiskasvanuiks saajatest (1980-ndatel sündinud on praegu umbes 20-aastased) on peale tulemas uus põlvkond, kellel on teistsugused võimed kui nende vanematel. Indigo-d ja Eesti kool Kui küsida mõne kogenud riigikooli õpetajate käest, siis näiteks üks neist väitis, et tema klassi 25-st lapsest on 13 sellised. Mina ütleksin, et 13 on need, kes torkavad silma. Lähemal vaatlusel võivad kõik 25 olla indigolapsed, nad on lihtsalt nii töödeldud, murtud, esmapilgul lihtsalt ei pane neid tähele. Teised veel võitlevad eneste eest. See ei ole illusioon, neid lapsi on tõesti palju. Aga ühiskond on praegu nende jaoks liiga tugev. Kui indigolapsi tuleb juurde, siis praeguse süsteemi vundament hävitatakse. Rootsi statistika näitab, et 25% lastest vajavad koduõpet. Iga neljas laps ei suuda enam olla klassis teiste hulgas, vaid vajab eraldi õpet. Üks laps ­ üks õpetaja.

  Euroopa tsivilisatsiooni ajalugu
  thumbnail
  2
  doc

  Essee - Indigolapsed

  Indigolapsed Kuna ma olen indigolastest varem kuulnud väga vähe, otsustasin kuulata Armen Tõugu loengut ööülikoolis. Indigolapsed on meie ühiskonnas vanematele just kui probleemiks, kuna käituvad teistest omaealistest erinevalt ja neid ei peeta normaalseteks lasteks. ,,Teistsuguste" laste sündimine on suurenenud aastast 1982. Nad on tihtipeale rahutud, sensitiivsed ja nendega tuleb suhelda kui täiskasvanuga. Sellised lapsed saavad näiteks aru, kui neile räägitakse üht ja mõeldakse hoopis teist ja seetõttu võivad muutuda antud olukorras närviliseks. Mida ma varem ei teadnud, oli see, et indigolastel võib esineda selliseid võimeid, mis tavaliselt inimestel ei esine. Lapsed võivad rääkida ja mäletada oma vanavanemate või ka vanemate elusündmusi, mis on toimunud enne lapse enda sündi. Mäletavad oma sündi või imikuiga ja võivad rääkida sellest, mis kosmoses toimub jms. Sellised oskused mõjuvad tavainimesele t

  Kirjandus
  thumbnail
  10
  pptx

  Indigolapsed

  Indigolapsed ja kristall-lapsed Indigolasteks nimetatakse lapsi, kes on sündinud nn uuel ajastul, alates 1995. aastast. Nende laste eripära seisneb selles, et nad on sündides kaasa saanud palju suurema aurakiirguse kui nende vanemad. Need lapsed on sündinud uue ajastu indigovärvi auraga, mille täiskasvanud võivad saada läbi AuraTransformatsiooni ­ kui nad tunnevad, et on selleks valmis. *AuraTransformatsiooni on püsiv tedlikkuse laiendamine. AuraTransformatsiooniga läbib inimene kogu auravälja väga sügava ja põhjaliku puhastuse . Mille läbi inimene muutub silmanähtavalt õnnelikumaks ja motiveeritumaks . See on mõeldud selliste inimestele, kes soovivad liikuda kõrgematele vaimsetele tasanditele ja laiendada oma teadlikkust, viies need kooskõlla praeguse ajastu uute energiatega, mille keskel me iga päev elame. Peale seda tekib sul ka tugevam ja puhtam intuitsioon, mis aitab sul ära tunda, mis on sinu jaoks hea ja mis mitte. Indigolapsele iseloomulik: Väga

  Inimese õpetus
  Kommentaarid (1)

  naturalblondgirls profiilipilt
  naturalblondgirls: 2377 sõna
  10:17 01-10-2011  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun