Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Rööpküliku lähisnurgad on erinevad 12.Rööpküliku vastaskülgede omadus - Rööpküliku vastasküljed on võrdsed 13.Rööpküliku vastasnurkade omadus - Rööpküliku vastasküljed on võrdsed 14.Rööpküliku diagonaalide omadus - Rööpküliku diagonaalid on võrdsed 15.Rombi lähisnurkade omadus - Rombi lähisnurgad on erinevad 16.Rombi vastasnurkade omadus - Rombi vastasnurgad on erineva pikkusega 17.Rombi diagonaalide omadus - Rombi üks diagonaal on pikem kui teine diagonaal
Rööplülitus on lülitusviis, kus toimub voolu hargnemine.
Rööp - või sõltumatu ergutusega alalisvoolumootori ergutusahela katkemisel kaob mootori tööks vajalik magnetväli ja selle tulemusena kasvab osalise koormusega või tühijooksul töötava mootori kiirus lubamatult suureks, täiskoormusega mootor võib aga hoopiski peatuda ja sattuda seega lühistalitlusse või aktiivse staatilise momendi korral hoopiski sattuda vastulülituspidurduse talitlusse raske koorma langetamisel.
Rööpergutusmootori käivitus - ja pidurdustakistus Rööpergutusmootorite mehaanilised ja elektromehaanilised tunnusjooned on küllalt jäigad, seepärast nurkkiirusel ω = 0 ületavad vool ja moment mitukümmend korda (10...20) nimiväärtust. Seepärast on rööpergutusmootorite käivitamiseks ja pidurdamiseks vaja ankruahelasse lülitada täiendavad takistused, mis piiravad ankruringi voolutugevust ja seega ka momenti.
Rööpkülik – vastasküljed paralleelsed ja võrdsed, diagonaalid poolitavad teineteist, lähisnurkades summa 180°, vastasnurgad võrdsed, diagonaal jaotab rööpküliku kaheks võrdseks kolmnurgaks.
Rööp - ja jada-rööp nullvoolulülititega resonantsvaheldite elektrilised skeemid on näidatud joonisel 1.15, a, b. Need on sarnased vooluvahelditega, kuigi nende tunnussuurused on väga erinevad. Siin moodustavad sisenddrossel ja väljundkondensaator resonantsahela koos nende vahel paikneva lülitussillaga.
Rööpsüsteem on skaleeritav, kui tema efektiivsust E(p) = S(p)/p saab hoida konstantsena (E(p) = fix.) ka sellisel juhul, kui süsteemis talitlevate protsessorite (protsessorelementide) arv suureneb töödeldava infomahu (süsteemis töödeldava probleemi infomahukuse) suurenemisel. 39. Tegumi teralisuse olemus.
Rööpühendus - nimetatakse aine suhteliseks dielektriliseks läbitavuseks; mida laengukandjate liikumise suund suurem on , seda nõrgemaks jääb ( vooluringis plussilt miinusele). Alalisvoolu väli.Tavaliselt on dielektrikute suhteline tekkimiseks ja säilimiseks aines on vajalik läbitavus kümne ringis.
Rööpergutusmootori pidurdus - *Vastulülituspidurdamisel on vaja muuta ankru- või ergutusmähise järgi omakorda sünkroon(väljapoolustega, peitepoolustega) ja asünkroon(lühis ja faas) masinad 3) polaarsus vastupidiseks, selleks et muuta masinas tekkiv moment pidurdavaks.
Rööpühendus - Voolutugevus vooluringi hargnemata osas on võrdne voolutugevuste summaga rööbiti ühendatud juhtides I=I1+I2. Rööbiti ühendatud juhtide kogutakistuse pöördväärtus on võrdne juhtide takistuste pöördväärtuste summaga 1/R=1/R1+1/R2
Rööpühendus - kogumahtuvus on üksikute kondekate mahtuvuste summa C=C1+C2+..Cn. Jadaühendus-liidetakse kogumahtuvuse leidmiseks mahtuvuste pöördväärtused1/C=1/C1+1/C2+..1/Cn Elektrivälja energia-Laetud kondeka katete vahelises ruumis on elektriväli.
Rööpergutus - ankrumähisega rööbiti ühendatud ergutusmähist toidetakse ankrumähisest./ Rööpergutusega elektrimootoris (haruvoolumasin) (vt joonis 6.6) on ankrumähis ja ergutusmähis ühendatud rööbiti ja saavad sama toitepinge.
Rööpedastus - Rööpedastuse korral kõik andmerühma bitid (1-8 baiti) kantakse üle korraga, iga bitt mööda eraldi juhet (liini). Rööpedastus sarnaneb sama kiiruse juures toimuva autoliiklusega mitmerajalisel maanteel.
Rööpergutusmootoril on võimalikud järgmised pidurdused: 1) rekuperatiivpidurdus, tekib sel juhul, kui töömasin käitab elektrimootorit nurkkiirusega, mis on suurem ideaalse tühijooksu nurkkiirusest.
Rööpküliku omadused - rööpküliku Ül.704 vastasküljed on võrdsed; rööpküliku Arvuta rööpküliku nurgad, kui kahe nurga vastasnurgad on võrdsed; rööpküliku iga summa on antud.
Rööpsed käigud on sellised, kus oodatud tasandile vastav vastus tulebki. Näiteks on esimene lause vanema tasandilt: “Miks sa hilinesid?”, oodates vastust lapse tasandilt.
Rööpühenduse korral on elektritarvitid ühendatud üksteisega rööbiti ehk siis paraleelselt, ja ühe tarviti katestamise korral ei sõltu teine tarviti esimesest ja põleb edasi.
Rööpühendus – on juhtide (takistuste, tarbijate) ühendusviis, mille puhul vool mingis ahela punktis hargneb ja pärast juhtide läbimist konndub jälle ühte punkti.
Rööpsushälve – puutetasandite suurima ja vähima kauguse vahe   a  b normimispiirkonnas (Sele 12.11 d). Rööpsustolerants on rööpsushälbe suurim lubatud
Rööpküliku erijuhud on ristkülik, romb ja ruut - esimesel juhul on nurgad võrdsed (täisnurgad), teisel küljed võrdsed ja kolmandal nii nurgad kui ka küljed võrdsed.
Rööpühenduseks nimetatakse sellist ühendust, kus kondensaatorite kõik positiivse laenguga elektroodid ühendatakse omavahel ja negatiivse laenguga elektroodid
Rööpavahe on Viru kaevanduses 900 mm, kaevise veol kasutatakse 14 tonnise massiga kontaktelektrivedureid ja kiirelt tühjendatavaid sektsioonronge.
Rööpne on intrusioon, mis olles kontaktis kildaliste või kihiliste kivimitega on enam- vähem paralleelne kildalisus- või kihilisuspindadega.
Rööpühenduseks nimetatakse ühendust, kus kõik kondensaatorite positiivse laenguga elektronid ühendatakse omavahel ja negatiivse laenguga omavahel.
Rööp - või sõltumatu ergutusega alalisvoolumootori ergutusahela väljalülitamisel indutseeritakse ergutusmähises endainduktsiooni emj
Rööplüke on jõu kandmine suvalisse punkti (taandamiskeskmesse), kusjuures jõud jääb paralleelseks esialgse asendiga ja suund ei muutu.
Rööpküliku pindala on 480 cm², tema ümbermõõt 112 cm, suuremate külgede vaheline kaugus 12 cm. Leida väiksemate külgede vaheline kaugus.
Rööpedastus - Rööpedastuse korral kõik andmerühma bitid (1-8 baiti) kantakse üle korraga, iga bitt mööda eraldi juhet (liini).
Rööpühendus on ühendusviis, mille puhul kõik elektriahela hargnenud osad on ühendatud vooluahelasse rööbiti ehk paralleelselt.
Rööpühenduse korral on tarvitid teineteisest sõltumatud, sest ühe tarviti takistuse muutumine ei muuda teiste tarvitite pinget ega voolu.
Rööp - ehk paralleelühendus on elektriseadmete ühendusviis, mille puhul neile kõigile on rakendatud sama voolu pinge.
Rööpergutusmootoril on võimalikud järgmised pidurdused: 1) rekuperatiivpidurdus, 2) vastulülituspidurdus, 3) dünaamiline pidurdus.
Rööpergutus - e haruvoolumasinas (joonis 6B) on ergutusmähis, milles voolab vool I er , ühendatud rööbiti ankrumähisega.
Rööpedastus – Rööpedastuses kõik andmerühma bitid ( 1 -8 bitti) kantakse üle korraga, iga bitt mööda eraldi juhet.
Rööpühendus - paralleelühendus on elektriseadmete ühendusviis, mille puhul neile kõigile on rakendatud sama voolu pinge.
Rööpühendamine on samaväärne sellega, nagu oleks me elemendi asendanud kolm korda suuremate plaatidega elemendiga.
Rööpsed transaktsioonid – partner vastab talle pakutud tasandilt pakkuja tasandile; konfliktide tekkimise oht minimaalne.
Rööpintrusioon – olles kontaktis kildaliste või kihiliste kivimitega, asub sellega enam- vähem paralleelselt.
Rööpühenduseks nimetatakse sellist ühendusviisi, kus voolutugevus jaguneb kõikide juhtide vahel võrdselt.
Rööpühenduse korral on kogutakistuse pöördväärtus võrdne üksikute takistuste pöördväärtuste summaga.
Rööpkülikuid nimetatakse prisma külgtahkudeks ja külgtahkude ühiseid servi prisma külgservadeks.
Rööptoimega – kus kõik bitid sisestatakse korraga ja saadakse ka rööpväljunditest korraga.
Rööpühendus - Vool hargneb, Voolutugevus magistraaljuhis võrdub harude voolutugevuste summaga.
Rööptahukas - ruumiline kujund, mille külgtahud on ristkülikud ja põhjad on rööpkülikud
Rööpliikumine - kui keha liigub ühest punktist teise ja sellel olevad sirged on paralleelsed.
Rööptorustikke on võimalik arvutada, kui üheski liinis ei ole üle ühe tundmatu suuruse.
Rööpühenduse puhul on kokku ühendatud takistite ühed otsad omavahel ja teised otsad omavahel.
Rööpergutusega ehk šunteeritud alalisvoolumootori staatilised ja dünaamilised omadused.
Rööpküliku reegel – vektorite alguspunkt paigutatakse nii, et nende alguspunktid ühtivad.
Rööpküliku teravnurk on 60°. Leida rööpküliku külgede suhe, kui diagonaalid suhtuvad nagu
Rööpühenduse korral on kõigil takistitel sama pinge U, sest ühendusjuhtmetel pinget eiteki.
Rööpahela kogutakistus on võrdne rööbiti ühendatud takistite takistuste pöördväärtuste
Rööpkülikuks nimetatakse hulknurka, mille vastasküljed on paarikaupa paralleelsed.
Rööpvarda pikkus on muudetav. Rooliratta pööramisjõud peaks olema vahemikus 3...8 N.
Rööpsed transaktsioonid - partner vastab talle pakutud tasandilt, konfliktide oht minimaalne.
Rööpühenduse korral on harude voolutugevused harude takistusega pöördvõrdelised.
Rööpühendusel on kogu takistus alati väiksem iga üksiku juhi takistusest.
Rööpkülikuks nimetatakse nelinurka, mille vastas küljed on paralleelsed.
Rööptorustik – koosneb mitmest kaht punkti ühendavast lihttorustikust.
Rööpkulikuks nimetatakse nelinurka, mille vastasküljed on paralleelsed.
Rööpsed käigud on sellised, kus oodatud tasanditele vastav vastutus lasub.
Rööpühenduse korral on harude voolutugevused pöördvõrdelised takistustega.
Rööp - ehk paralleelühenduses jaguneb elektriahel harudeks.
Rööpkülik - Võrdsete ja paralleelsete vastaskülgedega nelinurk
Rööpkondensaatorite kogulaeng on võrdne üksikute kondensaatorite laengute summaga
Rööpkülik - on nelinurk, mille vastasküljed on paralleelsed.
Rööpühendus - tarvitid on ühendatud rööbiti e paralleelselt.
Rööpühenduse korral on tarvitid ühendatud rööbiti ehk paralleelselt.
Rööpühenduse korral on kogutakistus väiksem kõigist takistusestest.
Rööpkülik – Nelinurk, mille vastasküljed on võrdsed.
Rööpkülik – paralleelsete vastaskülgedega nelinurk.
Rööp - e paralleelühenduses elastsed elemendid.
Rööpühenduses on kõik elemendid üksteisest sõltumatud.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rööpküliku diagonaallõigeteks on ristkülikud ja nende pindalad on vastavalt: S1 = AC ⋅ AA1 ja S 2 = BD ⋅ AA1 h d tan β tan β = ⇒ h = AA1 = 2 x tan β = ; 2x α tan 2 2d ⋅ d tan β d tan β 2 d tan β 2 S1 = = ; S2 = . α α 2 α α 2 tan ⋅ tan tan tan 2 2 2 2
Rööp - ja jadalülituse valemite tuletus.
Rööpsummaator - või muudest mäluelementidest.
Rööpsummaator - liidetakse kõik bitid korraga.
Rööp - v. kaarroodsed, abilehti pole.
Rööpliidesteks on Centronics ja uuem ECP/EPP.
Rööplüke ehk paralleellükke: { }→{ }
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rööpkülikuks nimetatakse nelinurka, mille: a)vastasküljed on paralleelsed b) vastasküljed on võrdsed c) vastasnurgad on võrdsed d) iga külje lähisnurkade summa on 180º e) diagonaalid jaotavad rööpküliku kaheks võrdseks kolmnurgaks.
Rööp - ja jadakoodis väljundid.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rööpküliku pindala on 80 cm² ja lühemate külgede vaheline kaugus on 10 cm, pikem külg on lühemast küljest 75% võrra pikem.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rööpküliku vastasnurgad on võrdsed. • Võrdhaarse kolmnurga alusele joonistatud mediaan on ühtlasi selle kolmnurga kõrguseks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rööpküliku lähisküljed on 4y + 6 ja 2y – 4. Esimese ja teise külje vahe on 26 cm. Leia arv y ja rööpküliku ümbermõõt.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rööpküliku küljed on 2 cm ja 5 cm. Millises suhtes jaotab rööpküliku ühe nurga poolitaja mrööpküliku pindala.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rööpküliku ümbermõõt on 72 cm ning diagonaal jaotab ühe nurga osadeks 90° ja 30°. Leida rööpküliku küljed.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rööproodne leht - pikk kitsas leht, milles kulgeb pikuti mitu ühetugevust paralleelselt roodu.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rööpkülikuks nimetatakse nelinurka, millel on kaks paari paralleelseid vastaskülgi.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rööpküliku küljed on 10 cm ja 12 cm, üks diagonaal on 22 cm. Leida teine diagonaal.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rööpkülik - nelinurk, mille vastasküljed on paralleelsed ning võrdsed
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rööpkülik – nelinurk, mille 2 vastaskülge on paralleelsed.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rööptahukas – kõik tahud on rööpkülikud.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rööp - e. paralleelühendus.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Rööpküliku kõrgused on 12 cm ja 16 cm ning pindala 96 cm2. Leia rööpküliku ümbermõõt.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Rööpjoon – käsuga OFFSET joonestaud antud joonele rööpne joon



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun