Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

Mikro-makro Lühikonspekt eksamiks loengumaterialide järgi (0)

3 HALB
Punktid
 
Säutsu twitteris
1 PÕHIMÕISTED
Mikro-makro ökonoomika- uurib, kuidas inimesed otsustavad kasutada ühiskonna piiratud ressursse, et rahuldada oma piiramatuid vajadusi.
Majanduse põhiprobleem- on vastuolu piiratud ressursside ja piiramatute vajaduste vahel.
Majandustegevus - kujutab endast kättesaadavate ressursside kasutamist inimeste vajaduste rahuldamiseks tarvilike hüviste tootmiseks.
Hüvised- on koondnimetus, mis tähistab nii kaupu (raamatuid, kasukaid) kui teenuseid (tervishoid, keemiline puhastus).
Tootmine- on hüviste valmistamine.
Tarbimine- on loodud hüviste kasutamine oma vajaduste rahuldamiseks.
Tootmistegurite kategooriad- Maa, Töö, Kapital , Ettevõttlikus
Majandusagendid- kodumajapidamised, firmad, avalik sektor , välismaailm
Mikroökonoomika - uurib majandusagentide valikuid, neid valikuid mõjutavaid majandusjõude ja nende valikute mõju konkreetsele turule ning majandusele tervikuna .
Makroökonoomika -uurib majandust kui tervikut .
Majandusanalüüs- on vajalik majandusmudelite ja majandus- teooriate väljatöötamiseks.
Majandusmudel - on majandusliku reaalsuse lihtsustus, mis väljendab üksnes vaadeldava nähtuse olulisi momente.
Majandusteooria - on majandusliku reaalsuse ühe või teise osa kohta omandatud teadmiste üldistatud süsteem.
Analüüs võib olla- 1) Positivistlik (olemasolevate majandustingimuste ja -poliitikate ning nende mõju analüüs); 2) Normatiivne (otsustamine, mida olemasolevad või perspektiivsed poliitikad ja situatsioonid väärt on).
Analüüsi vead- 1) Vale põhjuse viga (arvamus, et üks sündmus on teise põhjus, kui ta ajaliselt teisele sündmusele eelnes); 2) Kompositsiooni viga (selle asjaolu ignoreerimine, et see, mis on õige üksiku (osa) suhtes, ei tarvitse olla õige terviku (grupi) suhtes.
Alternatiivkulu - on antud valikust loobumise hind. Kujutab endast kasu, mida inimene loodab saada paremuselt teisest e. alternatiivsest tegevusest või hüvisest ja millest ta ilma jääb, kui ta antud valiku on teinud.
Tootmisvõimaluste kõver- on kõver, mille abil saab graafiliselt kajastada ühiskonna tootmisalaseid valikuid. Kujutab endast erinevate hüviste tootmiskombinatsioonide graafilist kujutist eeldusel, et kõik ressursid on täielikult ja efektiivselt ära kasutatud.
Kaasvara alternatiivkulu seadus- mida suurem on antud hüvise tootmismaht , seda suuremast ja suuremast teise, alternatiivse hüvise kogusest tuleb loobuda , et antud hüvise kogust suurendada.
2 TURG . NÕUDLUS JA PAKKUMINE
Turg- on institutsioon, mille kaudu ostjad ja müüjad omavahel suhtlevad ning vastastikku hüviseid vahetavad
Nõudlus- kujutab endast seost hüvise hinna ja selle koguse vahel, mida tarbijad antud perioodil soovivad ja suudavad osta ( ceteris paribus ).

Nõutav kogus- on kogus, mida tarbijad konkreetse hinna korral soovivad ja suudavad osta.
Nõudlusseadus- sätestab, et hüvise nõutav kogus muutub antud perioodil hüvise kogusega vastupidises suunas (ceteris paribus).
Turunõudlus (D)- kujutab endast seost hinna ja kõigi individuaalsete tarbijate poolt sel antud hinnatasemel nõutavate koguste summa vahel
Nõutava koguse muutus- kajastub liikumises piki nõudluskõverat. Nõutava koguse muutust põhjustab hüvise hinna muutumine.
Pakkumine- kujutab endast seost hüvise hinna ja selle koguse vahel, mida tootjad soovivad ja suudavad antud perioodil müüa
Turupakkumine (S)- kujutab endast seost hinna ja kõigi individuaalsete pakkujate poolt sel antud hinnatasemel pakutavate koguste summa vahel (turupakkumiskõver on individuaalsete pakkumiskõverate horisontaalsumma).

3. NÕUDLUSE JA PAKKUMISE ELASTSUS .
Nõudluse hinnaelastsus - kirjeldab nõutava koguse muutumist vastuseks hüvise hinna muutumisele.
Nõudluse hinnaelastsuse koefitsent - mõõdab hinna suhtelisest muutusest põhjustatud nõutava koguse suhtelist muutust. E = ΔQ/Q : ΔP/P
Nõudluse hinnaelastsuse liigid- Elastne nõudlus: nõutava koguse suhteline muutus on suurem kui hinna suhteline muutus. Koefitsient on > 1.
Ühikuelastne nõudlus:nõutava koguse suhteline muutus on sama suur kui hinna suhteline muutus. Koefitsient =1. Mitteelastne nõudlus: nõutava koguse suhteline muutus on väiksem kui hinna suhteline muutus. Koefitsient on Lineaarne nõudluskõver- nõudluse elastsus on suurem hüvise suhteliselt kõrge hinna puhul ja nõudluse elastsus on väiksem hüvise suhteliselt madala hinna korral.
Täielikult elastne nõudluskõver- nõudluskõver on horisontaalne sirge; koefitsient on lõpmatu. Nõudlus on täielikult elastne.
Täielikult mitteelastne nõudluskõver- nõudluskõver on vertikaalne sirge; koefitsient on null. Nõudlus on täielikult mitteelastne.
Nõudluse elastsuse mõjurid- 1. asenduskaupade arv; 2. hüvise tähtsus tarbija jaoks; 3. hinnamuutusega kohanemise perioodi pikkus; 4. hüvisele tehtavate kulutuste
80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
Vasakule Paremale
Mikro-makro Lühikonspekt eksamiks loengumaterialide järgi #1 Mikro-makro Lühikonspekt eksamiks loengumaterialide järgi #2 Mikro-makro Lühikonspekt eksamiks loengumaterialide järgi #3 Mikro-makro Lühikonspekt eksamiks loengumaterialide järgi #4 Mikro-makro Lühikonspekt eksamiks loengumaterialide järgi #5 Mikro-makro Lühikonspekt eksamiks loengumaterialide järgi #6 Mikro-makro Lühikonspekt eksamiks loengumaterialide järgi #7 Mikro-makro Lühikonspekt eksamiks loengumaterialide järgi #8 Mikro-makro Lühikonspekt eksamiks loengumaterialide järgi #9 Mikro-makro Lühikonspekt eksamiks loengumaterialide järgi #10 Mikro-makro Lühikonspekt eksamiks loengumaterialide järgi #11 Mikro-makro Lühikonspekt eksamiks loengumaterialide järgi #12
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 12 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2012-05-06 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 194 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor Oskar Liblik Õppematerjali autor

Lisainfo

1 PÕHIMÕISTED

Mikro-makro ökonoomika- uurib, kuidas inimesed otsustavad kasutada ühiskonna piiratud ressursse, et rahuldada oma piiramatuid vajadusi.

Majanduse põhiprobleem- on vastuolu piiratud ressursside ja piiramatute vajaduste vahel.

Majandustegevus- kujutab endast kättesaadavate ressursside kasutamist inimeste vajaduste rahuldamiseks tarvilike hüviste tootmiseks.

Hüvised- on koondnimetus, mis tähistab nii kaupu (raamatuid, kasukaid) kui teenuseid (tervishoid, keemiline puhastus).

Tootmine- on hüviste valmistamine.

Tarbimine- on loodud hüviste kasutamine oma vajaduste rahuldamiseks.

Tootmistegurite kategooriad- Maa, Töö, Kapital, Ettevõttlikus

Majandusagendid- kodumajapidamised, firmad, avalik sektor, välismaailm

Mikroökonoomika - uurib majandusagentide valikuid, neid valikuid mõjutavaid majandusjõude ja nende valikute mõju konkreetsele turule ning majandusele tervikuna.
...

mikro , makroökonoomika , hüvised , tootmine , tarbimine , majandusagendid , mikroökonoomika , makroökonoomika , majandusanalüüs , majandusmudel , majandusteooria , nõudlusseadus , turunõudlus , pakkumine , turupakkumine , Ühikuelastne , isokvant , alternatiivkulu , püsikulud , muutuvkulud , piirkulu , hinnavõtja , piirtulu

Mõisted


Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


Sarnased materjalid

30
pdf
TTÜ MIKRO JA MAKROÖKONOOMIKA
89
docx
Mikro- ja makroökonoomika konspekt
32
doc
Mikro- ja Makroökonoomika mõisteid
22
doc
Eksamikonspekt loenguslaidide põhjal-M-Randveer
14
docx
Mikro- ja makroökonoomika põhimõisted
14
doc
Mikro- ja makroökonoomika põhjalik konspekt
8
doc
Mikro- ja makroökonoomika eksamiks kordamine
63
pdf
Mikroökonoomika-Konspekt 2010

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun