Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Krüsofüütidel on tavaliselt kaks viburit 22. Pruunvetikad on enamasti hulkraksed mereorganismid 23. Enamasti kasvavad pruunvetikad mingile kõvale substraadile kinnitunult 24. Pruunvetikate areaal on valdavalt mere kaldavöönd 25. Pruuvetikate hulgas on palju makroskoopili vetikaid 26. Pruunvetikate iseloomuliku värvuse tingib fukoksantiin 27. Pruunvetikatel vibur esineb ainult paljunemisrakkudel 28. Pruunvetikate liikide arv on suurusjärgus 1500-2000 liiki.
Krüptoanalüüil on oluline tehete kiirus: aruvit taktsagedus GHZ-des, käsitsi arvutamisel heal juhul mõni Hz Krüptograafia (tegelikult kogu krüpotoloogia) on praktilise poole pealt informaatika üks rakendusi Kaasaja krüpograafia kasutab suurt hulka standardeid, mida järgib kogu (virtuaal) maailm Standardardid on nagu ikka vabatahtlikud, kuid sünergeetilisel efektil põhinevas koostoimivas mailmas on mõistlik neid järgida.
Krüptograafia puhul nim. vahendajat key distribution center (KDC; single, trusted network entity with whom one has established a shared secret key). Avaliku võtme krüptograafia puhul nim. vahendajat certification authority (CA; certifies that a public key belongs to a particular entity - a person or a network identity). Once a public key is certified, then it can be distributed from just about everywhere, incl.
Krüptiline tähendus on "mõõgatupp on mõõgast"(is of sword). Islandis on Oss jumal, eriti Jumal Odin lisades "Asgardi prints ja Valhalla Jumal". Sel juhul oli napp tähenduse selge tõlgendamine, ladina sõnastikus Islandi kohta on "Jupiter, Jumalate Isa", kelleks Odin enamikul juhtudel füüsiliselt kahtlemata oli. Anglosaksid toetavad salmi Aescist.
Krüpteerimisel on kaks algoritmi: sümmetrilised (salajase võtmega, võtit kaasa ei panda, kellel võti teada, saab alati infole ligi) ja avaliku võtmega (asümmeetrilised, krüpteerimisel ja dekrüpteerimisel kasutatakse eri võtmeid, nt kõik saavad avaliku võtmega krüpteerida, aga lahti teha saab ainult see inimene, kellel on salajane võti)
Krüselefantiin - tehnikas loodud 12 m kõrgune istuva Zeusi kuju (kuulus vana-aja 7 maailmaime hulka, Zeusi kujutati tavaliselt kotka, valitsuskepi ja välgukimbuga). Klassikalise perioodi (5.saj. eKr.) kõige olulisemaks ehituskompleksiks oli Ateenas kõrgel kaljul asuv akropolis.
Krüoteraapia e. külmutusravi- külmutamiseks kasutatakse vedelat lämmastikku, kahekordse külmutustsükkliga; • Fotodünaamiline ravi- valgusravi, esmalt suurendatakse nahal raimiga valgustundlikkust; • Imiquimod kreem; • Radioteraapia- kasutatakse röntgenkiiri.
Krüptoon on väärisgaas Suurbritannias, Londonis kasutusalad tänapäeval: etalon , UV laserid, UV (vananenud nimetusega aastal 1898. päevavalguslambid, laseri spektrijoone abil on inertgaas). välklambid, ekketesterite defineeritud meeter, luminestsentslampides.
Krüpteering – andmete muutmine võõrastele loetamatuks Hacktivism (hack activism) – arvutite ja interneti kasutamine poliitiliste vaadete ja inimõiguste propageerimise ning protesti eesmärgil
Krüogeensed – külmumise tagajärjel tekkinud pinnavormid: 1. polügonaalpinnas: igikeltsaaladel esinev polügonaalseist jääkiiludega ümbritsetud pinnaseplokkidest koosnev reljeefimuster.
Krüogeensed pinnavormid - Igikeltsatekkelised. Need pinnavormid on külmumise tagajärjel tekitatud nt. polügonaalpinnas ja termokarst Dobsoni ühik Osoonikihi paksust mõõdetakse Dobsoni ühikutes.
Krüoskoopiline konstant on suurus, mis näitab, mitme kraadi võrra puhtast lahustist madalamal temperatuuril külmub lahus, mis koosneb 1 moolist mitteelektrolüüdist ja 1000 grammist lahustist.
Krüoskoopia – käsitleb lahuste külmumise ja tahkumise tingimusi – tähtsaim selles on lahuse aururõhk. Mida suurem on lahuse konsentratsioon, seda suurem aururõhu alanemine.
Krüptograafilisteks meetoditeks nimetatakse erinevaid matemaatilisi meetodeid ja tehnikaid, mille abil püütakse kaitsta infot volitamata kättesaamise ja/või ettekavatsetud manipulatsioonide eest.
Krüpteerimine ehk šifreerimine (encryption, encipherment) on andmete teisendamine loetamatule kujule, mille käigus kasutatakse teatud salajast võtit (key). Seda saab kasutada:
Krüptoviiruseid on leitud paljudel õistaimedel (paljudel taimedel mitu erinevat viirust) ja krüptoviiruste sarnaseid viirusi on kirjeldatud ka okaspuudel (nulg) ja merevetikatel.
Krüptofüüdid – uuenemispungad asuvad maa all (geofüüdid - lõokannus, tulp, sibul, kuldtäht jne) või vee all (helofüüdid – vesiroosid, vesikupud, hundinuiad jmt).
Krüptooni elektronvalem on 1s22s22p 4s24p6. Looduses on Krüptoonil kuus stabiilset isotoopi. Tahkes olekus on Krüptoonil tahktsentreeritud kuubikujuline kristallvõre.
Krüselefantiintehnika - segatehnika, kus kuju puust südamik kaeti paljast keha jäljendavas osas elevandiluust plaatidega, riietust ja relvi jäljendati kuldplekiga.
Krüselefatiintehnikas skulptuurid – puust südamik, paljast keha jäljendavad osad kaeti elevandiluust plaatidega, riided ja relvad kuldplekiga, silmad värvilistest kividest.
Krüselefantiintehnika - segatehnika, kus kuju puust südamik kaeti elevandiluust plaatidega (jäljendas keha) ning riietust ja relvi jäljendati kuldplekiga.
Krüpt — kiriku kooriruumi kelder reliikviate hoidmiseks ja kasutati ka matuseruumina. Krüptides hoiti vahel ka armulauaveini tagavarasid.
Krüpt - riistade ja kirstude jaoks(ka matusepaik) 2p 4.Joonistage ladina, kreeka, egiptuse,Peetruse,Andrease ,malta ja Jeruusalemma ristid.
Krüpteerimine on andmete teisendamine sellisele kujule, mida teistel on võimalik lugeda ainult vastava dekrüpteerimisvõtme olemasolu korral.
Krüptid on torujad epiteeli näärmelised süvendid, mis ei ole eriti sügavad, koosnevad paljudest rakkudest ja avanevad hattude vahele.
Krüogeensetest pinnavormidest on tuntuimad kohati enam kui 15 m sügavused glatsiokarstilised sulglohud ehk söllid, mida Vooremaal nimetatakse oitudeks.
Krüüsel – ( Cepphus grille) on algist märgatavalt väiksem, üleni musta sulestikuga, ainult valge tiivalaik ja punased jalad.
Krüsograaf - kullatinktuuriga kirjutaja või maalija varakristlikus ja bütsantsi kunstis (ikoon) ja illumineeritud käsikirjades
Krüpteerimise võti on teada nii saatjale kui saajale (tegelikult - tervele maailmale). Dekrüpteerimise võti on teada ainult saajale.
Krüptograafiline algoritm ehk šiffer kujutab endast matemaatilist funktsiooni, mida kasutatakse info krüpteerimiseks ja dekrüpteerimiseks.
Krüpt - Keskaegsetes kirikutes oli krüpt kooriruumi (idakoori) all paiknev maa-alune reliikviahoidla või haud.
Krüo - EMga külmutatud inimese mitootilisi rakke vaadates ei ole näha 30 nm kromatiini fiibreid kromosoomis.
Krüoskoopia - temperatuuri muudetakse ja vaadatakse millisel temp ei lähe vakuool ei suuremaks ega väiksemaks.
Krüselefantiintehnikat - puufiguuri osad, mis kujutasid rõivaid, kaeti kuldplekiga, katmata kehaosad kaeti elevandiluuga.
Krüpteerimise puhul on saatja ja vastuvõtja muidugi samad, „kanali“ all tuleb siinkohal käsitleda andmekandjat.
Krüpteerimiseks - - vastasel juhul näeks nii DigiDocService kui ka mobiilioperaator lahti krüpteeritud andmeid.
Krüoteraapia e. külmutusravi Külmutamiseks kasutatakse vedelat lämmastikku, kahekordse külmutustsükliga.
Krüpt - ehitati pühade säilmete hoidmiseks, sinna maeti tähtsaid kirikutegelasi.meenutab ristiusku.
Krüpteerimine e. Šifreerimine (encryption, enchipherment) nõuab teatud salajase võtme (key) kasutamist.
Krüpteerimine - andmete salvestamine ja edastamine viisil, mis tagab juurdepääsu vaid valitud inimestele
Krüoteraapial on positiivne efekt valu ja turse vähendamisel ning vigastusest paranemise kaasaaitamisel.
Krüpteerimine — raadioside alused kukkumine (suurtest kõrgustest) — vigastuste tekkimise mehhanismid
Krüpteerimisstandard on WEP (Wired Equivalent Privacy) krüpteering, mis on tänaseks enda turvalisuse kaotanud.
Krüsograafia - maalimine või kirjutamine kullatinktuuriga varakristlikus, bütsantsi ja keskaja kunstis
Krüpt – maa-alune koobaskäik antiikajal, kiriku maa-alune kabel või matusepaik, reliikviate
Krüpteerimine on tunduvalt effektiivsem kui lihtsalt parooliga või andmete omamisega nende kaitsmine.
Krüpt – antiigis maa-alune koobaskäik, võlvruum, varakristlikes katakombides hauakamber
Krüptoloogia – salakirja koostamine 2. Krüptoanalüüs – salakirja taastamine algseks kirjaks
Krüpt - maa-alune ruum (kabel), koori ruumi all, matmis paik Maria Laachi kirik Saksamaal.
Krüselephantiintehnika - elevandiluust ning ülekullatud, näiteks Athena Parthenos ja Olümpia Zeusi kuju.
Krüptoon on värvitu ja lõhnatu aktiivgaas, mida suurtes sisaldustes peetakse lämmatavaks.
Krüpt – kelder altariruumi all, neid ehitati põhiliselt pühade säilmete hoidmiseks.
Krüselephantiinitehnika – elevandiluust ja ülekullatud NÄIDE: Athena Parthenos ja Olümpia Zeusi kuju
Krüpteeritud ehk loetamatule kujule viidud teksti nimetatakse krüptogrammiks (ciphertext)
Krüpti arhitekt on Visconti ja see valmis 1861.a. Panthéon Prantsuse suurmeeste matmispaik.
Krüpteerimiseks on võimalik kasutada sümmeetrilist või asümmeetrilist krüptoalgoritmi.
Krüptograafia on IT maailmas üheks peamiseks tööriistaks, mis tagab andmete kaitsmise.
Krüsanteemid on pärit Aasiast, kus neil on nii Jaapanis kui Hiinas rituaalne tähendus.
Krüptograafia on informatsiooni muutmine loetamatuks ilma eriteadmiste ja -vahenditeta.
Krüselefantiintehnika –  puitskulptuur, millel olid riided kullast, nahk elevandiluust
Krüpteerimine tähendab loetaval kujul oleva informatsiooni muutmist loetamatuks.
Krüptogaamid – taimed, kes ei paljune seemnetega EELISED võrreldes sammaldega
Krüogeeniline meetod on väga kallis, kuna nimetatud ained on ühekordselt kasutatavad.
Krüpteerimist elektri - või valgussignaalideks ning nende edastamist võrgumeediumile.
Krüo - EM ja 3C meetodiga ei näidanud samuti 30 nm fiibri olemasolu.
Krüptoanalüüs - algse teksti või krüptovõtme välja mõtlemine ilma võtit
Krüpteeritud – sama metoodika alusel, mida kasutavad ka internetipangad.
Krüselefantiintehnikat - puufiguuri osad, mis kujutasid rõivaid, kaeti kuldplekiga.
Krüpteerimis - ja autentimisvahendeid sisaldav laiendatud HTTP-protokoll.
Krüpteerimine - SNMP sõnumid on krüpteeritud kasutades DES algoritmi.
Krüsohfantiin tehnika - säilinud vaid kirjeldused nt Athena kuju ja Zeusi kuju
Krüptooni ühendid on keemiliselt väga aktiivsed ained (oksüdeerijad).
Krüpt on kelder altariruumi all, kuhu viis kitsas trepp.
Krüpt on kabel kooriruumi all. Apsiid on altari asupaik.
Krüpteerimisalgoritm on matemaatiline valem, mis šifreerib andmefaili.
Krüpt - kabel mis paiknes koori all asuv matusepaik.
Krüpteerimine on täpsemalt üteldes andmete kodeerimine.
Krüpteia - ennetavad abinõud ülestõusude vastu.
Krüselephantiintehnika - elevandiluust ja ülekullatud tehnika
Krüptograafia on teksti salastamine võõraste eest.
Krüptogaamid – taimed, kes ei paljune seemnetega
Krüpteeritakse - dekrüpteeritakse edasine suhtlus.
Krüoturbatsioon on mulla segamine külmumise teel.
Krüpteerimist des - iga ning autentimiseks kaasut.
Krüsanteem - Algselt tenno (keisri) tunnus.
Krüoturbatsioon - mulla segunemine külmetamise
Krü - de arv hakkas vähenema.
Krüpt - põrandaalune hauakamber
Krüptofüüdid – pungad maa (vee) sees.
Krüogeensed - külmumise tagajärjel
Vote UP
-1
Vote DOWN
Krüprograafiline sõnumilühend ehk krüptoräsi (cryptographic message digest, hash, fingerprint) on ükskõik kui pikast sõnumist (failist) teatud matemaatiliste eeskirjade järgi arvutatav lühike (paarsada bitti) teabekogum
Vote UP
-1
Vote DOWN
Krüselefantiintehnikas skulptuure – kuju puust südamik kaeti paljast keha jäljendavas osas elevandiluust plaatidega, riietust ja relvi aga jäljendati kuldplekiga, silmad valmistati aga värvilistest kividest.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun