Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE (0)

5 VÄGA HEA
Punktid

Esitatud küsimused

 • MIS ON HOLOKAUST ?
 • MIS ON HOLOKAUST ?
 • Mida kujutas endast antisemitism ?
 
Säutsu twitteris

Tallinna Laagna Gümnaasium
HOLOKAUST -JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE
Uurimistöö
Tallinn 2014

SISUKORD


SISSEJUHATUS...............................................................................................................3
 • MIS ON HOLOKAUST?......................................................................................4
 • Holokausti mõiste............................................................................................4
 • Kronoloogia.....................................................................................................5
 • Antisemitism ....................................................................................................6
 • Holokausti tekkimise põhjused........................................................................7
 • Nürnbergi seadused.........................................................................................8
 • „Juudiküsimuse lõpplahendus“........................................................................9
 • JUUTIDE ELU AASTATEL 1933-1945............................................................10
 • Juutide elu enne sõda................................................................................10-11
 • Kristalliöö......................................................................................................11
 • Elu getodes...............................................................................................12-13
 • NATSIDE KOONDUSLAAGRID JA NENDE OHVRID .................................14
 • Genotsiid algab.........................................................................................14-15
 • Operatsioon Reinhardt ...................................................................................15
 • Surm töö läbi.................................................................................................16
 • Ülestõus Vasrssavi getos ...............................................................................16
 • Ülestõusud surmalaagrites.............................................................................17
 • Kodanike vastupanu Saksamaal...............................................................17-18
 • HOLOKAUST JA EESTI...................................................................................19
 • Kas tõesti ka eestlased?............................................................................19-20
 • Vaivara süsteem.............................................................................................20
 • Klooga surmalaager..................................................................................20-21
 • Tänapäeva eestlaste arvamused.....................................................................21
  KOKKUVÕTE................................................................................................................22
  KASUTATUD KIRJANDUS..........................................................................................23
  LISAD........................................................................................................................24-28


  SISSEJUHATUS


  Valisin teemaks holokaust-juutide tagakiusamine ja hävitamine, sest tahan kindlaks teha, miks II maailmasõja ajal toimus juutide massiline hävitamine. Sellist suhtumist juutidesse on nimetatud genotsiidiks .
  Oma uurimistöö kaudu püüan seletada, kui tõsised olid holokausti tagajärjed ning kuidas see mõjutas juudi rahvast aastatel 1933-1945. See teema on jätnud suure jälje kogu maailma ajalukku ja mina püüan uurida seda teemat põhjalikumalt, et mõista miks on kõik juhtunud just nii.
  Tekst on liigendatud erinevatesse peatükkidesse, mille eesmärgiks on kokku võtta kogu probleemi ulatus, holokausti põhjused ja mõju kogu juudi kultruurile. Keskendusin peamiselt sellele, kuidas holokaust käima lükati ning kuidas see arenes.
  Holokausti põhjalik uurimine aitab mõista, mis inimõiguste rikkumise korral võib tuleneda võimu kasutamisest ja kuritarvitamisest, indiviidide, organisatsioonide ja rahvaste osast ning vastutusest. See võib tõsta teadlikkust genotsiidi võimalikkusest tänapäeva maailmas.
  Uurimuse oletatavaks hüpoteesiks on see, et juutide tagakiusamised algasid juba enne natside võimuletulekut Saksamaal.
  Töös kasutan raamatuid „Jutustage sellest oma lastele“, „Holokaust. XX sajandi masendavaim sionistlik vale“ ning erinevaid internetiallikad.

  1. MIS ON HOLOKAUST?

  1.1 Holokausti mõiste

  Sõna holokaust pärineb vanakreeka keelest, kus sõna holo tähendab „täiesti“ ja kaustos „põlenud“. Keskajal märgiti selle sõnaga kas „tuleohvrit“ või „täielikku hävingut“ palju inimelusid nõudnud tuleõnnetuse korral.

  Teise maailmasõja järel lisandus kahele eelmainitud tähendusele kolamas- sellega hakati märkima natside eestvõttel läbiviidud tsiviilisikute massimõrva Saksamaal ja vallutatud aladel. Kuna kõige rohkem represseeriti juute , tähendab holokaust paljude juutide tagakiusamist ja hävitamist 1933-1945 aaastatel. Natsid püüdsid „uue korra“ kehtestamise nimel hävitada kõik juudid kogu Euroopas. Tapeti kuus miljonit inimest, nende hulgas poolteist miljonit last. Natsid orjastasid ja tapsid ka miljoneid teisi inimesi: mustlasi, füüsilise ja vaimupuudega inimesi, poolakaid, nõukogude sõjavange, ametiühingutegelasi, poliitilisi vastaseid, teisitimõtlejaid ja homoseksuaale.
  Sihikindlad repressioonid algasid juutide ja mustlaste kodanikuõiguste piiramisega ja arenesid peale 1942. aasta Wannsee konverentsi kahe rahvusrühma süstemaatiliseks hävitamiseks koonduslaagrites.
  Juutide holokausti mälestatakse tavaliselt 19. või 20. aprillil . Sel päeval 1943. aastal algas Varssavi getos ülestõus- kümnete tuhandete näljas ja külmas vaevelnud juutide meeleheitlik vastuhakk repressioonidele. Hukkunute mälestamise kõrval on see kujunenud ka hoiatuspäevaks, et taolised õudused ei korduks. 1

  1.2 Juudi rahva sündmuste kronoloogia

  70- Juutide Teise Templi purustamine Jeruusalemmas roomlaste poolt. Kristlased, sel ajal väike juudi sekt, võtsid seda kui jumala märguannet teistele juutidele ja kõigile juutidele osaks saavaid kannatusi kui jumala tahet.

  1096 - Algas Esimene ristisõda. Teel Pühale Maale tapsid ristisõdijad kolmandiku Saksa- ja Põhja-Prantsusmaa juutidest.

  1215 - Toimus neljas Lateraani kirikukogu , kus paavst Innocentius III tutvustas märki, mida juudid pidid teistest eraldumiseks kandma hakkama. See oli tavaliselt ümmargune kollane märk, mille värv sümboliseerib reeturlikkust ja argust.

  1348- Katkuepideemia Must Surm Euroopas. Katku levitamises süüdistati juute, kes olevat kaevud ära mürgitanud. Selle tulemusena tapeti üle Euroopa kümneid tuhandeid juute.

  1492- Likvideeriti suurim juutide kogukond Hispaanias. Juute sunniti valima ristiusku astumise ja väljarändamise vahel.

  1516 - Veneetsias loodi linnaosa, mida kutsuti getoks. Varsti loodi need juba enamikes Saksa ja Itaalia linnades. Nii sunniti juute elama müüridega eraldatud linnaosades mitmeid sajandeid.

  1918–1921- Juudivastased meeleavaldused ja rünnakud Ukrainas, Poolas, Lääne-Preisimaal, Ungaris, Slovakkias ning Rumeenias. Nendes pogrommides tapeti vähemalt 60 000 juuti.

  1924- Hitler kirjutas vanglas teose „ Mein Kampf“ ja selles: „Täna siin ma usun, et ma tegutsen Kõikvõimsa Looja tahte järgi: kaitstes end juutide eest, võitlen ma Jumala töö eest.“

  1933 – Hitler sai Saksa valitsusjuhiks, kantsleriks. Aprilli boikott – sakslasi keelitati mitte ostma juudi poodidest . Juute hakati eemaldama tsiviilteenistusest, ülikoolidest ja pressist.2

  1.3 Antisemitism

  Mõiste antisemitism võeti kasutusele 19. sajandi lõpul. Sõna semiit on Euroopa päritolu ja seda kasutatakse semiidi, nt heebrea või araabia keelt kõneleva inimese kohta. Ennekõike tähendab antisemitism juudivastast hoiakut.


  Antisemitism ilmnes keskajal, kui katoliku kirik toetas eraldatud juudi kvartalite rajamist . Samal ajal tugevnesid elanikkonna seas juudivastased eelarvamused. Sellest alates, kui juudid hakkasid omaette elama ega segunenud teiste rahvastega, võisid niisugused teadmatusest tingitud eelarvamused põhjustada nende vastu põlgust ja viha.
  Mida kujutas endast antisemitism?
  • Oli vaja leida keegi, kes on rahva hädades süüdi. Keskajal arvati näiteks, et juudid levitavad katku, mürgitades allikaid.
  • Levitati Jumala tapja müüti, sest usuti , et juudid tapsid juut Jeesuse ja keeldusid kristlasteks saamast.
  • Levitati müüti juutide üleilmsest vandenõust, mille kaudu juudid kontrollivad ülemaailmset poliitikute ja rahandustegelaste salajast koostööd, mis eeldatavasti
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #1 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #2 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #3 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #4 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #5 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #6 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #7 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #8 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #9 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #10 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #11 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #12 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #13 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #14 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #15 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #16 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #17 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #18 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #19 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #20 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #21 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #22 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #23 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #24 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #25 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #26 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #27 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #28 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #29 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #30 HOLOKAUST-JUUTIDE TAGAKIUSAMINE JA HÄVITAMINE #31
  Punktid Tasuta Faili alla laadimine on tasuta
  Leheküljed ~ 31 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2018-07-11 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 3 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor AnnaAbi Õppematerjali autor

  Meedia

  Kommentaarid (0)

  Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


  Sarnased materjalid

  290
  pdf
  Holokaust
  204
  pdf
  Eesti uusima aja ajalugu
  147
  docx
  Eesti XX sajandi algul
  18
  doc
  SAKSAMAA-1871-1945
  95
  doc
  Mein Kampf
  222
  doc
  Nõukogude Liidu ajalugu
  65
  doc
  Meditsiiniajaloo konspekt
  52
  docx
  Lääne-Euroopa Suurriigid  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun