Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Amiinid on aluselised, enamasti vees lahustuvad ebameeldiva lõhnaga AMIINIDE KASUTAMINE gaasilised (metüülamiin, etüülamiin), vedelad või tahked (alates primaarsest Amiine tarvitatakse värvainete, ravimite, kõrgmolekulaarsete ainete ja dotetsüülamiinist C12H25NH2) ained, mis moodustavad hapetega muu sellise sünteesimiseks ning floteerimisreagentide ja ekstrahentidena.
Aminoatsüül - tRNA süntees, kirjelda protsessi – aminohappe liitmine on kaheastmeline: kõigepealt liituvad süntetaasiga aminohape ja ATP ning moodustub aminoatsüüladenolaat, seejärel toimub estersideme süntees COOH ja riboosi 2’ või 3’ C vahel ja ensüüme – aminoatsüül-tRNA süntetaas aktiveerib aminohapped ja liidab need tRNAle; iga aminohappe jaoks on oma, spetsiifiline aminoatsüül-tRNA süntetaas, need jagatakse kahte klassi (I ja II), kummassegi kuulub 10 liiget.
Aminoatsüül - tRNA süntetaasideks (näit. alaniiniga aktiveeritud tRNA on alanüül-tRNA Ala). Kõigile 20-le erinevale aminohappele on rakus vähemalt üks spetsiifiline aminoatsüül-tRNA süntetaas. Samuti iga spetsiifiline aminoatsüül-tRNA-süntetaas tunneb ära teatud aminohappele vastavaid tRNA molekule, st. et iga aminoatsüül-tRNA süntetaas seob omavahel kokku ühe aminohappe ja sellele vastava tRNA.
Amiinid on ammoniaagi derivaadid, milles vähemalt üks vesiniku aatom on asendatud orgaanilise radikaaliga CH3-NH2 Metüülamiin Primaarne amiin .. Asendatud 1 H aatom CH3-CH(NH2)-CH2-CH3 2-aminobutaan Sekundaarne amiin .. :NH3 ammoniaak Asendatud 2 H aatomit Etüülmetüülamiin CH3-NH-CH2CH3 Tertsiaalne amiin Asendatud 3 H aatomit (CH3)3 N: Trimetüülamiin
Aminoatsüül - tRNA sünteesi täpsus on väga kõrge, vigade sagedus on 10-5 (üks vale aminohape 100 000 õigesti sünteesitud aa-tRNA kohta). Kuna paljud aminohapped on omavahel väga sarnased (näiteks erinevad Ala ja Glu, ning Ile ja Val ainult ühe metüülrühma poolest), siis on sellise täpsuse tagamine väga huvitav molekulaarse äratundmise küsimus.
Amiinid on orgaanilised ühendid, mis on saadud ammoniaagi (NH3) molekulis ühe või mitme vesiniku asendamisel süsivesinikrühmaga.
Aminoatsüül - tRNA süntees on väga täpne – vigade sagedus 10-5 . tRNA valik süntetaasi poolt toimub kahes etapis: 1) seondub süntetaas stabiilselt vaid „sobiva“ tRNA molekuliga 2) toimub vaid „õigele“ tRNA –le AH liitumine kiiresti – vale tRNA võib küll süntetaasiga seonduda, aga teda ei aminoatsüleerita.
Amiid –  karboksüülhappe funktsionaalderivaat, kus karbonüülrühma kuuluva ­OH rühma asemel on amino­  või asendatud aminorühm. Leeliseline hüdrolüüs – hüdrolüüs, mis toimub leelise (aluse) osavõtul. Happeline hüdrolüüs – hüdrolüüs, mida katalüüsib hape.
Amiidid - karboksüülhapete derivaadid, kus hüdroksüülrühm on asendatud aminorühmaga; laboratoorselt valmistatakse neid happe kloriidide ha amiinide vahelisel reaktsioonil  Nitriilid – karboksüülhappe derivaadid, kus karboksüülrühma keto- ja hüdroksüülrühm on asendatud tsüanorühmaga.
Aminoatsüül - tRNA süntees, kirjelda protsessi ja ensüüme Aminoatsüül-tRNA süntetaas aktiveerib aminohapped ja liidab need tRNAle Iga aminohappe jaoks on oma, spetsiifiline aminoatsüül-tRNA süntetaas Need jagatakse kahte klassi (klass I ja II) kummassegi klassi kuulub 10 liiget.
Amiinid on ammoniaagi derivaadid, milles vähemalt üks vesiniku aatom on asendatud orgaanilise radikaaliga CH3-NH2 Metüülamiin Primaarne amiin .. Asendatud 1 H aatom CH3-CH(NH2)-CH2-CH3 2-aminobutaan Sekundaarne amiin .. Asendatud 2 H aatomit Etüülmetüülamiin CH3-NH-CH2CH3
Amiinid on aluseliste omadustega, sest vaba elektroni olemasolu lдmmastikus vхimaldab tal siduda prootoneid, see on vesinikioone, mille 1s orbitaalid on ju tьhjad. Aluselisus nдitab prootoni sidumise vхimet: mida tugevamini alus prootoni seob, seda aluselisem see alus on.
Amiga 1200 - l oli 14MHz- ne 68020 protsessor, samas Amiga 4000-l oli 25MHz-ne 68040. November Digital Equipment Corporation tutvustas Alpha AXP arhitektuuri ja Alphal 10 põhinevaid DEC 3000 AXP tööjaamu, DEC 4000 AXP osakonna servereid ja DEC 7000 AXP enterprise servereid.
Aminobenseen ehk aniliin – saadakse nitrobenseeni redutseerumisel.
Amine - producing microorganisms; the use of formation of higher levels of HAs than when microorganisms having amine oxidase activ- the meat is in less intimate contact with the ity; the selection of raw materials of high heating device.
Amiinid on ammoniaagi (NH3) derivaadid, kus vesiniku aatomid on asendatud süsi- vesinikega. Eristatakse primaarseid, sekundaarseid ja tertsiaalseid amiine, kus orgaanilise ainega on vastavalt asendatud kas üks, kaks või kolm vesinikku.
Aminoglükosiidi - resistentsed > tegelik kasutus.) 1. Linesoliid NB! Väga toksiline (luuüdi aplaasia, halli beebi sündroom)! Kasutatakse ainult lokaalselt või raskete infektsioonide puhul arengumaades. Lai toimespekter, väga efektiivne. Ei
Amiid –  karboksüülhappe funktsiooniderivaat, kus funktsionaalrühmaks on:  O  ||  – C – NH2 ·  Amiidi  nimetus  moodustatakse  karboksüülhappe  nimest,  asendades  liite  –  hape liitega –amiid:
Amiinid on aluselised, enamasti vees lahustuvad ebameeldiva lõhnaga gaasilised (metüülamiin, etüülamiin), vedelad või tahked (alates primaarsest dotetsüülamiinist C12H25NH2) ained, mis moodustavad hapetega sooli.
Amiga arvutitel on manipulatsioonid kuvapildiga täiesti virtuaalsed: eraldusvõimet võib pikselhaaval kasvatada ja kahandada, kaadrisagedust tõsta ja alandada jne. Piiravaks teguriks on siin vaid kuvari enda suutlikkus.
Amid 600 - pound tires and chains, I had come to his storage facility to find out. Forty-eight hours later, I had: • Increased my vertical jump three inches (matching the gym’s single-session improvement
Aminoatsüül - tRNA süntetaasid e. ligaasid (ARL või ARS või ka Ala- RS, Phe-RS).tRNA identsuse elemendid- tRNA struktuuri elemendid, mis määravad ära millise aminohappega tRNA aminoatsüleeritakse.
Aminoatsüül - tRNA ligaas tunneb tRNA ära vastavate tRNA identsuse elementide järgi, milleks on kindlad, erinevatele tRNA molekulidele ainuomased nukleotiidid antikoodoni lingus ja aktseptoorses õlas.
Amiensi rahu – prantslased taandusid Napolist ja Kesk-Itaaliast, britid loobusid oma vallutustest (va Tseilon, mis oli võetud Hollandilt, ja Hispaanialt võetud Trinidadist). Malta anti ordule tagasi.
Amiid on karboksüülhappe funktsiooniderivaat, kus funktsionaalrühmaks on: O || – C – NH2 ● Amiidi nimetus moodustatakse karboksüülhappe nimest asendades liite- hape liitega – amiid.
Aminoatsüül - tRNA süntetaasid täidavad kahte ülesannet – nad aktiveerivad aminohapped liitmiseks peptiidahelasse ning täidavad informatsioonilünga koodoni ja aminohappe vahel.
Amiin - ammoniaagi (NH3) derivaat, kus vesiniku aatomi asemel on orgaaniline rühm või rühmad. Amiine leidub looduses, enamikel amiinidel on ebameeldiv lõhn.
Aminoatsüül - tRNA süntetaaside ülesanded: • Aktiveerivad aminohappeid liitmiseks peptiidahelasse • Täidavad informatsioonilünga koodoni ja aminohappe vahel.
Amiid on kas 1.karboksüülhappe derivaat, mille molekulis on happe hüdroksüülrühma asemel aminorühm – NH2 (näiteks metaan-amiin HCONH2)
Aminoatsüül - tRNA interakteerub antikoodonjärjestuse abil mRNA molekulis asuva koodoniga, mis vastab sellele aminohappele, millega tRNA on seotud.
Amiid – karboksüülhappe funktsionaalderivaat, kus karbonüülerirühma kuuluva – OH rühma asemel on amino- või asendatud aminorühm.
Aminoatsüül - tRNA süntees (aa-tRNA) 2. ribosomaalne etapp: (ribosoomides) mRNAs pakinev koodon seatakse vastavusse tRNA sisalduva antikoodoniga
Aminoatsüül - tRNA seondub ribosoomi A-saiti, paardudes antikoodonjärjestuse kaudu parasjagu A-saidis asuva koodonjärjestusega mRNA molekulis.
Aminoatsüül - tRNA aminorühma ja ribosoomi P-saidis asuva tRNAga seotud kasvava polüpeptiidahela viimase aminohappe karboksüülrühma vahel.
Amiinid on aluliste omadustega Valk + H2 = amiin + Vesi R – NH2 + H2O = R – NH3 + OH- Keemilised omadused: Hapetega annavad soola.
Amiinid on ammoniaagi (NH3) derivaadid, milles üks, kaks või kolm vesiniku aatomit on asendatud orgaanilise asendusrühmaga.
Amiidid - karboksüülhapete derivaadid, kus OH-rühm on asendatud –NH2 (amino) rühmaga O -amiid // RCONH2 // R – C NH2
Amiin – ammoniaagi derivaat, milles üks, kaks või või kolm vesiniku aatomit on asendatud orgaanilise asendusrühmaga.
Amiid – orgaaniline aine, milles karboksüülhappe funktsionaalses rühmas OH-rühm on asendunud alküülrühmaga.
Amiidid on (kõik peale metaanamiidi) kristalsed, neutraalsed, värvusetud ained. Amiidid on enamasti väga mürgised.
Amiinid on ammoniaagi derivaadid, milles 1 või mitu vesiniku aatomit on asendatud süsinikrühmade radikaalidega.
Amiinid on ammoniaagi (NH3) derivaadid, kus lämmastiku aatomiga on seotud süsivesinikrühmad või benseeniring.
Amiinid r – NH2 (aminorühm) 9. Amiidid R - CO – NH2 (Amiidrühm) 10. Nitroühendid R – NO2 (nitrorühm)
Amice – sober O navis referent in mare te novi/fluctus! – oh sind, laev, juba viib merre su vastne
Vote UP
-1
Vote DOWN
Amiinid on ka laipade lagunemisel lüsiinist tekkiv kadaveriin ja arginiinist tekkiv agmatiin (tekitavad laibalõhna). Füsioloogiliselt oluline on imetajate maksas, kopsus, pankreases ja spermas leiduv putrestsiin; sellest tekivad membraanistruktuure stabiliseerivad polüamiinid spermidiin ja spermiin.
Amiinidel on vaba elektronpaar, mida ta saab suhteliselt kergelt loovutada ning seejärel siduda prootoni.
Amiidid - karboksüülhappe funktsionaalderivaat, mis tek. –OH rühma asendamisel aminorühmaga.
Aminoatsüül - tRNA süntetaasid vastutavad selle eest, et õige aminohape liidetakse vastavale tRNAle.
Aminoatsüül - tRNA (aa-tRNA) süntees - kõik tRNA molekulid seonduvad ribosoomides samasse piirkonda.
Amiid – karboksüülhapete funktsionaalderivaat, kus -OH rühma asemel on aminorühm (-NH2).
Aminoatsüül - tRNA süntees tRNA ruumiline struktuur on kõigil erinevatel tRNA molekulidel sarnane.
Amiin on ammoniaagi derivaat,kus vesniku aatomi(te) asemel on orgaaniline rühm või rühmad.
Aminoatsüül - tRNA (siin Val-tRNA). (2) Aminohapped ühendatakse peptiidsidemega, tRNAfMet vabaneb.
Amiin – ammoniaagi derivaadid, milles 1-3 vesiniku aatomit on asendunud alküülrühmaga.
Amida - Buddha suutis päästa kõik olendid, kes lausuvad: Kiidetud olgu Amidha-Buddha!
Amiinid – lämmastikku sisaldavad orgaanilised ühendid, mis sialdavad aminorühma NH2.
Aminoatsüül - tRNA (aa-tRNA) süntees on valgu biosünteesi esimene, preribosomaalne etapp.
Aminoatsüül - tRNA süntetaaside ehk aminoatsüül-tRNA ligaaside (ARS e. ARL) vahendusel.
Amiinid on aluseliste omadustega, sest lämmastiku peal asub nukleofiilsustsenter.
Aminoatsüül - tRNA süntetaas tunneb öra teatdu aminohappele vastavaid tRNA molekule.
Amiidid – karboksüülhapete teisendid, kus OH rühm on asendatud NH2 rühmaga,
Amiinid on orgaanilised alused, seega reageerivad hapetega moodustades soolasid.
Amiinis on funktsionaalseks rühmaks aminorühm – NH2. Amiine leidub looduses.
Amiinid on aminohapete koostises, mis moodustavad DNA ja palju erinevaid valke.
Amigo on videodisko ja tantsutaevas, pöörlevad plaadid ja elavad esinejad.
Amiidil on kaks erinevat hüdrolüüsi võimalust - üks on leeliseline, teine
Amiidid on tahked, värvusetud, vees halvasti lahustuvad, mürgised ühendid.
Amiinid on NH3 derivaadid, kus üks või mitu Hd on asendunud radikaalidega.
Amigo on casual atmosfäär, kus uutest tuttavatest saavad vanad sõbrad.
Amici on loodud aastal 2009. 5. TANTSU LIIGID ESTEETIKA- JA TANTSUKOOLIS
Aminoatsüül - adenülaadis on aminohape aktiveeritud karboksüülrühma kaudu.
Amiinid on orgaanilised alused, mis teageerivad hapetega(tekivad soolad).
Amiinid on kergestilenduvad • Inimestele mürgised • Lahustuvad vees
Amida – koht, kuhu inimene võiks hea õnne korral ümber sündida.
Amiinid on aluseliste omadustega, nad saavad liita endaga vesinikioone.
Aminoatsüül - tRNA süntetaas aktiveerib aminohapped ja liidab need tRNAle.
Aminoatsüül - tRNA seostub A-kohta. Toimub peptiidsideme moodustumine.
Amilazi1 – kuid see ferment on vajalik tärklise lagunemiseks.
Ami - 1 vastab vaheldumisi madalale ja kõrgele nivoole

Amiinidel on ammoniaagi lõhn, nõrgematel roiskunud kala lõhn.
Amiidid on ammoniaagi ja eetri vahelised reaktsioonisaadused.
Aminoatsüül - tRNA süntetaasidega, mis aminoatsüleerivad tRNAd.
Amiinid - on orgaanilised ained, mis sisaldavad aminorühma.
Amiin - lammastikühend,on alus ja nukleofiil; NH2
Amiinid on looduses funktsionaalse rühmana levinud.
Amiididel on estritega sarnased keemilised omadused.
Aminobenseen ehk fenüülamiin ehk aniliin Nitrobenseen
Aminoatsüül - tRNA ligaaside (ARS e. ARL) vahendusel.
Amiinid on gaasilised, vedelad ja tahked ained.
Aminoatsüül - tRNA – tRNA koos amonohappega.
Aminoglükosiidi - resistentsed > tegelik kasutus.
Aminobenseen ehk fenüülamiin ehk aniliin
Amiidid on kristalsed tahked ained
Aminoatsuul - tRNA seondumine A saiti.
Amiinid on tugevad nukleofiilid.
Amiinid on orgaanilised alused.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun