Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

Praktikaaruanne. Raamatupidamine (0)

5 VÄGA HEA
Punktid
 
Säutsu twitteris
Tartu Kutsehariduskeskus
IKT osakond
RMo16
Gerli Lanno
webshop interior
Praktikaaruanne
Juhendaja Tiina Lanno
Tartu 2017
SISUKORD
SISSEJUHATUS
Praktika läbiviimiseks valisin ettevõtte Webshop Interior OÜ, praktika toimumise ajaks oli 01.02.2017-31.07.2017, praktika kestvus oli 390 akadeemilist tundi. Valisin selle ettevõtte, kuna ettevõtte raamatupidajal on kogemusi raamatupidamises üle 25 aasta ning on olnud Webshop Interioris raamatupidaja asutamisest alates.
Praktika eesmärgiks oli praktiseerida koolist omandatud teadmisi ning saada kogemusi ja enesekindlust, et olla konkurentsivõimelisem tööturul. Soovisin praktikal saada ülevaadet raamatupidaja igapäevatööst ning saada võimalikult palju kogemusi raamatupidamis valdkonnas.
Prkatika ülesannete hulka kuulusid ettevõttega tutvumine , raamatupidamise sise-eeskirjaga tutvumine, töötasu ja sellega seonduvate maksude arvestamine, ostu-ja müügiarvete sisestamist, finantsaruannete koostamine jne. Praktika käigus omandasin uusi teadmisi, sain teoreetilisi ja praktikilsi tegevusi kokku viia ja sain kinnitust, et õpin õiget eriala.
Praktika aruanne on jaotatud viieks peatükiks. Esimeses peatükis kirjeldan lühidalt Webshop Interior OÜ-d. Teises peatükis kirjeldan lühidalt ettevõtte raamatupidamist ning kolmandas peatükis raamatupidamis programmi, mida ettevõte kasutab. Neljandas peatükis kirjeldan praktikal läbitud ülesandeid ja viiendas osas on eneseanalüüs.
Ettevõtte tutvustus
Webshop Interior OÜ
Osaühing alustas tegevust 2005. aastal (asutati asutamislepinguga 15. veebruaril 2005.a). Ettevõtte põhitegevusalaks on jaekaubandus internetipoes. Ettevõte alustas oma tegevust ärinimega Sisalik OÜ. Aastal 2009. muudeti ettevõtte nimi Webshop Interior-ks. Webshopi poed asuvad Tallinnas, Tartus, Jõgeval, Viljandis ja Võrus, endiselt olemas ka e- pood ( http://www.webshop.ee ). Ettevõttes töötab 14 inimest. Ettevõtte ainuomanik on Taimar Jaaska, kes kuulub ka ainsana ettevõtte juhatusse ja teeb igapäevaselt juhataja tööd ettevõttes. Webshop Interioris töötavad juhtkonna alluvuses raamatupidaja, müüjad ning autojuhid. Ettevõtte kontor asub Võru linnas.
Sele x Webshop Interior OÜ logo
Ajalugu
Esimese majandusaasta lõpetas ettevõte kahjumiga, kuna kaasnesid ettevõtte asutamisega ning tegevuse alustamisega seotud kulud. Juba teisel aastal hakkas ettevõtte väikest kasumit teenima . Müügitulu suurendamiseks panustati 2008. aastal enam reklaamile, kuid seoses ülemaailmse majanduskriisiga ei andnud see soovitud tulemusi ning aasta lõpetati kahjumiga. 2009.a otsustati tegevust laiendada ning vaatamata globaalsele majanduslangusele suudeti juunikuus avada mööbli jaemüügikauplus Võru linnas. Kaupluse avamiseks kasutati võõrkapitali. 2010. aastal laiendati toodete sortimenti ning teeniti jälle kasumit ning avati poed Narvas ja Tartus. 2011. aasta lõpus hakkati uurima ja analüüsima, kas oleks vaja avada müügikoht Tallinnas.
 2012.a suvel otsustati laieneda Tartus, kolides Lõunakeskuse parempoolsel küljel asuvasse mööblisalongi. Kuid saatuslikuks sai salongi eraldi sissekäik hoone tagaküljel, mistõttu antud investeering ei tasunud ära. Plaanid laieneda Tallinna mööblisalongi avamisega on peatatud, kuna avati seal oma ladu, kuhu Tallinna kliendid saavad ise kaubale järgi tulla. Uuringu järgi suurendab see Tallinna piirkonna e-poe käivet. Avati ka kauplus Viljandis. 2013. a avati uus veebikeskond, sest IT valdkonnas on toimunud palju uuendusi, siis uus e-pood on seadistatud kasutamiseks nii nutitelefonide kui ka tahvelarvutite kasutajatele. 2013.a panustati oluliselt Tartu kaupluse ja internetipoe turundusse, seoses millega kasvasid kulutused reklaamile 109,4%. Samas tasus investeering end ära, ettevõtte müügitulu kasv saavutati olulises osas just nende kahe kaupluse arvelt ning Tartu pood jäi samale asukohale. 2014.a hakkas Narva kauplus toimima kahjumlikult, mille põhjustas üldine majanduspoliitiline olukord seoses Venemaaga. Langes oluliselt Vene rubla kurss , mille tagajärjel vähenes Venemaa ostuturistide arv Eestis. Seoses eeltooduga tuli vastu võtta otsus sulgeda Narva kauplus 2015.a alguses. Samas avati 2015.a juulikuus kauplus Jõgeval. 2016 .a otsustai kolida Tartu pood Lõunakeskusest rohkem linna sisse. 2017.a avati ka teine kauplus Võru linnas, kuna vabandes ideaalne kaubanduspind ning kui Webshop ei oleks seal veel ühte poodi avanud, siis oleks seda teinud mõni konkurent.
RAAMATUPIDAMINE
Raamatupidaja kohustuseks on korraldada ettevõtte raamatupidamist ja arvestada raha liikumist nii, et oleks tagatud aktuaalse, olulise, objektiivse ja võrreldava info saamine majandusüksuse finantsseisundist ja tegevustulemusest. Raamatupidaja juhindub Eesti heast raamatupidamistavast ja Euroopa Liidus tunnustatud standarditest, arvestuse ja aruandluse põhimõtetest ning järgib kutse- eetika nõudeid.
Raamatupidaja põhilised tööülesanded on seotud igapäevase raamatupidamise tööga, sh maksudeklaratsioonide täitmisega, statistiliste aruannete koostamisega jne. Lihtsamalt öeldes on raamatupidaja see, kes hoolitseb, et ettevõtte rahakanded on tehtud nõuete järgi ja korrektselt.
Raamatupidaja põhilisteks tööülesanneteks on dokumentide kontroll, töötasu arvestamine ja töötasualaste aruannete esitamine, puhkuse ja puhkusetasu arvestamine, töötasuga seotud maksude arvestamine ning vastavate aruannete koostamine ja esitamine, samuti majandustehingute klassifitseerimine ja registreerimine, finantsaruannete koostamine, eelarvete ettevalmistamine ja dokumenteerimine ,inventuuride läbiviimine, maksude arvestamine ja deklareerimine , sisekontrolli süsteemi ülesehitamises osalemine ning ettevõtte või asutuse finantsolukorra hindamine.
Raamatupidamiskohustuslane on kohustatud:
1) korraldama raamatupidamist nii, et oleks tagatud aktuaalse, olulise, objektiivse ja võrreldava informatsiooni saamine raamatupidamiskohustuslase finantsseisundist, finantstulemusest ja rahavoogudest;
2) dokumenteerima kõiki oma majandustehinguid;
3) kirjendama algdokumentide või nende põhjal koostatud koonddokumentide alusel kõiki oma majandustehinguid raamatupidamisregistrites;
4) koostama ja esitama majandusaasta aruande ning muud finantsaruanded käesolevas seaduses ja teistes õigusaktides sätestatud korras;
5) säilitama raamatupidamise dokumente.
Majandustehingute toimingud
Raamatupidaja töö on korraldada ettevõtte raamatupidamist, näiteks pidada arvet kõigi sissetulekute ja väljaminekute üle, hoida korras ettevõtte finantsdokumentatsioon ning säilitada finantstehingu aruanded raamatupidamist reguleerivate õigusaktide järgi.
Majandustehing käesoleva raamatupidamis seaduse tähenduses on tehing, muu toiming, seaduses sätestatud sündmus või õigusvastane tegu, mille tagajärjel muutub raamatupidamiskohustuslase vara, kohustiste või omakapitali koosseis.
Raamatupidamiskohustuslane on kohustatud kõiki majandustehinguid dokumenteerima ning kirjendama raamatupidamisregistrites mõistliku aja jooksul pärast majandustehingu toimumist selliselt , et oleks tagatud õigusaktidega ettenähtud aruannete tähtaegne esitamine. Majandustehinguid kirjendatakse kahekordse
80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
Vasakule Paremale
Praktikaaruanne-Raamatupidamine #1 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #2 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #3 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #4 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #5 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #6 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #7 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #8 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #9 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #10 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #11 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #12 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #13 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #14 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #15 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #16 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #17 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #18 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #19 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #20 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #21 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #22 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #23 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #24 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #25 Praktikaaruanne-Raamatupidamine #26
Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
Leheküljed ~ 26 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2017-09-30 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 10 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor gerlilanno Õppematerjali autor

Lisainfo

Raamatupidamise esimese kuruse praktikaaruanne.
raamatupidamine , praktika , webshop interior oü , majandus

Meedia

Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


Sarnased materjalid

58
doc
Praktika aruanne - raamatupidamine
31
doc
Praktika aruanne - raamatupidamine
40
doc
Praktika aruanne - raamatupidamine
37
docx
Praktiline raamatupidamine
46
doc
Finatsraamatupidamine
15
doc
Praktika aruanne - raamatupidamine
31
odt
Finantsraamatupidamine
8
doc
RAAMATUPIDAMINEFaili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun