Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Antikeha – neljast ahelast koosnev kaitsevalk, mis on moodustunud selgroogsesse organismi sattunud võõrainete kahjutuks tegemiseks 3) krooniline nakkus (AIDS, hepatiit) - organism võitleb mitme aasta jooksul, aga võitu ei saa - toimub pidevalt ja mõõdukalt viirusosakeste paljunemine - haigused kulgevad aeglaselt - viiruse omadused muutuvad ajajooksul - organismi kaitsesüsteemid ei suuda hävitada nakatunud rakke - inimene on kogu aeg nakkusohtlik 5. G E E N I T E H N O L O O G I A
Antikehad on suured valgumolekulid, kuuluvad vereplasma globuliinide hulka, seetõttu nimetatakse neid ka immunoglobuliinideks – lühen Ig. Antikehi on 5 põhiliiki (IgG, IgM, IgA, IgE, IgD); kõigil antikehadel on üks ühine omadus: seonduda antigeeniga; antikeha antigeeniga seondumise järel võib tekkida antigeeni-rakkude kokkukleepumine ja lagunemine, üksikrakkude lagunemine, mürkide lammutamine, ensüümide deaktiveerumine.
Antikehad ehk immunoglobuliinid (ka immuunkehad, kaitsekehad) on kõrgemate loomade (sealhulgas inimese) immuunsüsteemi poolt toodetud erilised valgud, millel on omadus "ära tunda" ja seonduda antigeenidega, milleks on normaalsel juhul organismile võõrad ained (võõrad valgud, nukleiinhapped). Immuunsüsteemi tähtsaim eesmärk ongi kaitsta organismi välismaailma patogeenide, viiruste, bakterite ja parasiitide eest.
Antikehad ehk immunoglobuliinid (ka immuunkehad, kaitsekehad) on kõrgemate loomade (sealhulgas inimese) immuunsüsteemi (täpsemalt B-lümfotsüütide) poolt toodetud erilised valgud, millel on omadus "ära tunda" ja seonduda antigeenidega (milleks on normaalsel juhul organismile võõrad ained). Inimorganismis leidub vähemalt 107, võib-olla kuni 109 erineva äratundmis- spetsiifikaga antikehade tüüpi.
Antikeha - valgulise struktuuriga(4erinevatvalku)+antigeenide äratundmine ja nende aktiivsuse blokeerimine *T-lümfotsüüdid e. tapjarakud- tegelevad nakatanud raku hävitamisega Tuntumad inimeste viirused: 1) herpesviirused on DNA viirused, liiguvad kudedest närvisüsteemi, tekivad villid nt tuulerõuged, mononukleoos 2)papilloomiviirused on DNA viirused.
Antikehad - Antikehad ehk immunoglobuliinid (ka immuunkehad, kaitsekehad) on kõrgemate loomade (sealhulgas (inimese) immuunsüsteemi(täpsemalt B-lümfotsüütide) poolt toodetud erilised valgud, millel on omadus "ära tunda" ja seonduda antigeenidega (milleks on normaalsel juhul organismile võõrad ained).
Antikehad on organismis moodustavad erilised kaitsevalingud, mis haigusetekitajatega (nt viirusosakestega, bakteritega) sestudes nõrgendavad nende toimet. Organismi kaitsesüsteemi kuuluvad ka erilised õgirakud, mis haaravad endasse viirusosakestefa nakatunud rakke ja lagundavad neid.
Antikehad ehk immunoglobuliinid (ka immuunkehad, kaitsekehad) on kehavedelikes lahustuvad essentsiaalsed molekulid, mis liigitatakse glükoproteiinid hulka ja mida toodavad immuunsüsteemi B- lümfotsüüdid. Immunoglobuliinidel on omadus "ära tunda" ja seonduda antigeenidega.
Antikehad on keerulised valgud, mis kuuluvad γ-globuliinide fraktsiooni, neid nim ka immunoglobuliinideks, nad tsirkuleerivad inimeste ja kõikide soojavereliste vereplasmas. Antikehi sünteesivad plasmarakud vastusena mitmesuguste antigeenide poolt põhjustatud ärritustele.
Antikehad on immunoglobuliinid. Antikehad on veres ja muudes kehavedelikes esinevad globulaarsed glükoproteiinid, mille teke on indutseeritud antigeenide poolt ja mis on ise võimelised vastavate antigeenidega reageerima nii in vitro kui ka in vivo.
Antikeha – antikehade ülesanne on seostuda antigeenidega ja neutraliseerida nende kahjulik toime; Antikeha koosneb kahest kergest ehk L-ahelast (light) ja kahest raskest ehk H- ahelast (heavy), mõlemal on muutuv piirkond ja konstantne piirkond
Antikeha - kaitsevalk – iseloomulik kõrge spetsiifilisuse aste, moodustuvad vere leukotsüütide hulka kuuluvates lümfotsüütides, koosneb neljast peptiidahelast.
Antikehad on eelnevalt fluorokroom-märgistatud. T-rakke samaaegselt teiste märgistega märkides, saab näiteks leida IL-10 tootvate CD25+ CD4 T-rakkude sageduse.
Antikehade sisaldus on kõrge, tekib loote vereringes hemolüüs ja loote verevarustus raseduse ajal kannatab, võib lõppeda raseduse katkestamisega, kahjustunud lootega.
Antikehad – lümfotsüüdide valmistatud erilised kaitsevalgud Immunsus on organismi võime tõrjuda mitmesuguseid haigustekitajaid ja muuta kahjutuks nende
Antikehad – valgu kaitsefunktsioon, mis on kehasse sattunud võõrvalgud, nukleiinhapped ja teiste organismile mitteomaste org. ühendite vastu moodustunud.
Antikehad on kõrges tiitris, seostuvad need SEL ning teiste süsteemsete sidekoehaigustega ja ANA alatüübid on nende haiguste diagnostiliseks markeriks.
Antikehadele on iseloomulik k6rge spetsiifilisuse aste See vdljendub selles, et iga antikeha seostub riksnes seda tUUpi molekulidega, mille vastu ta on sRIMAAR.
Antikehadele on omane kõrgspetsiifilisus. Väike osa B- rakkudest on mälurakud – teistkordsel võitlemisel tekitavad immuunvastuse kiiremini ja tõhusamalt.
Antikeha - erilise koostise ja struktuuriga valk (spetsiifiline immuunglobiin, Ig), mis tekib vastureaktsioonina mingi antigeeni sattumisele organismi.
Antikeha – neljast ahelast koosnev valk, mis asetseb selgroogsete organismis ja mille ülesandeks on organismist välja tõrjuda kahjulikud bakterid.
Antikehad on kõrgemates loomaorganismides, ka inimorgansimis, mis moodustuvad organismile mitteomaste orgaaniliste ühendite vastu võitlemiseks.
Antikehad - valgumolekulid, mis tekivad valgetes vererakkudes organismi tunginud viiruste tunginud võõra vere ja teiste võraste rakkude vastu.
Antikehad - neljast ahelast koosnev valk, mis on moodustunud selgroogsesse organismi sattunud võõrainete ehk antigeenide kahjutuks tegemiseks.
Antikehal on 2 põhilist funktsiooni: seondub võõrantigeeniga; vahendab effektor- funktsioone, et elimineerida või neutraliseerida antigeen.
Antikehad on valgulised kaitsemolekulid, mis seonduvad võõrvalkudega ja suunavad need lagundamisele, vähendades sellega nakkuse levikut.
Antikeha paratoop – antigeeni epitoobi vastandiks on antikeha paratoop – so antikeha variaabelses osas asuv piirkond, mis seostub antigeeniga
Antikehad on ilmtingimata vajalikud viirushaigustest tervenemiseks, need seostuvad haigustekitajatega ja kõrvaldavad need organismist.
Antikehad on erilised valgud, mis moodustuvad organismis ja mis liitudes viirusosakeste või mikroobidega nõrgestavad nende toimet.
Antikehad - (antigeenide v võõrmolekulide vastu), LIIKUMISVALGUD- (lihastel), EHITUSLIKUD VALGUD-(karvad..), (ENERGIA TOOTMISEKS)
Antikehad on jaotatud viide klassi, IgM, IgG ja IgA ja IgD. Need rasked ahelad erinevad nii kuju kui ka kompositsiooni poolest.
Antikehad on valgud, mis seonduvad antigeenidega ja märgistab selle, et kaitserakud (n makrofaagid) selle hiljem ära tunneks.
Antikeha on seegabivalentne. Igat antikeha iseloomustab peale spetsiifilisuse ka afiinsuskonstant reageerimises antigeeniga.
Antikeha - on erilised kaitsevalgud, mis liituvad viiruste ja tõvestavate bakteritega, et neid hävitada või nõrgestada.
Antikehad on olulised tulevaseks kaitseks infektsiooni vastu, on spetsiifilised HA ja NA defineeritud epitoopide suhtes.
Antikehad on organismis moodustuvad erilised kaitsevalgus, mis haigusetekitajatega seostudes nõrgestavad nende toimet.
Antikeha - organismis moodustuvad erilised kaitsevalgud, mis haigustekitajatega seostudes nõrgendavad nende toimet.
Antikeha - haigustekitajate vastu võitlev kaitsevalk. Biheeliks- DNA molekuli nukleotiidiahel, spiraalin keerdunud.
Antikehad – B-lümfotsüütide poolt toodetud valgud, millel on omadus „ära tunda“ ja seonduda antigeenidega.
Antikeha - erilise koostise ja struktuuriga valk, mis tekib vastureaktsioonina ning antigeeni sattumisel organismi
Antikeha – erilise koostisega valk, mis tekib vastusena kõõrkehale (antigeen), mis on organismi sattunud.
Antikehad ON ORGANISMI POOLT TOODETUD ERILISED VALGUD, MIS VÕITLEVAD ORGANISMI SATTUNUD ANTI- GEENIDE VASTU.
Antikeha on antigeeniga seostunud, käivitub organismi imuunvastus, mille käigus võõrrakk hävitatakse.
Antikehad – vere plasma valgud, mis seostuvad spetsiifiliselt kindlatele molekulidele e. antigeenidele.
Antikehad on organismile mitteomaste orgaaniliste ainete (antigeenide) vastu veres moodustunud kehad.
Antikeha - valgud, mis nõrgestavad haigustekitajaid (viiruseid) (neid toodavad B-lümfotsüüdid)
Antikeha – neljast ahelast koosnev valks, mis on moodustunud antigeenide kahjutuks tegemiseks
Antikeha – tekivad kõrgemate loomorganismide veres mitteomaste orgaaniliste ühendite vastu
Antikehad on ka vastsündinu hemolüütilise tõve põhjuseks K-positiivse lapse sünni korral.
Antikehad - valgud, mida toodetakse loomades reaktsioonina võõrkehade tungimisele kudedesse.
Antikehad - erilised kaitsevalgud, mis haigustekitajatega seostudes nõrgendavad nende toimet
Antikeha – organismi kaitse valk 5.Totipotentsus - rakkude arenguline täsivõimelisus.
Antikeha – valgud, mis kaitsevad organismi patogeenide (bakterite, viiruste jms) eest.
Antikehad - tunnevad ära haigustekitaja, seonduvad sellega ja saadavad ta lagundamisele.
Antikeha – valgud, mis kaitsevad organismi bakterite, viiruste, toksiinide jms. eest.
Antikeha - kaitsevalk, mis teeb kahjutuks kehasse sattunud võõrained ehk antigeenid
Antikehade tähtsus on piiratud. Latentsus B-mälurakkudes, reaktiveerub, kui B-rakk aktiveerub.
Antikehad on võimelised ühinema vastava antigeeniga ja sellega neid kahjutustama.
Antikeha - valk, mis kaitseb organismi haigustekitajate (antigeenide) eest.
Antikehad on signaaliks fagotsüütidele, et nad alustaksid oma tööd.
Antikeha on valguline molekul, mis moodustab kindla antigeeni vastu.
Antikeha - valgud, mis nõrgestavad haigustekitajaid (viiruseid);
Antikeha –  valk, mis kaitseb organismi patogeenide eest.
Antikeha –  kaitsevalk, mis moodustatakse võõrvalkude 
Antikeha – kaitsevalk, mis moodutatakse võõrvalkude vastu.
Antikehad – valgud, mis kaitsevad organism patogeenide eest
Antikehad – kaitsevalk, tekib võitlemaks võõrvalkudega.
Antikehad on valgud, mis kaitsevad organismi pahalaste eest.
Antikeha - kiibid. 71. Antikehade rakendusi proteoomikas.
Antikehad on spetsiifilised valgud või immunoglobuliinid.
Antikeha - valk, mis kaitseb organismi patogeenide eest.
Antikehade teke on seotud immuunsüsteemi rakkude talitusega.
Antikehadele on iseloomulik kõrge spetsiifilisuse aste.
Antikeha - erilise koostise ja struktuuriga valk.
Antikeha - immuunsuse vanemaealistel inimestel.
Antikeha - vajalikud viirustest tervenemiseks.
Antikeha molekulil on 2 seostumise kohta antigeeniga.
Antikeha on organismi kaitsevalk.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Antikeha - (kaitsevalk) – neljast ahelast koosnev valk, mis on moodustunud selgroogsesse organismi sattunud võõrainete ehk antigeenide (valkude, nukleiinhape jt.) kahjutuks tegemiseks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Antikeha - kaitsevalk ehk neljast ahelast koosnev valk, mis on moodustunud selgroogsesse organismi sattunud võõrainete ehk antigeenide kahjutuks tegemiseks
Vote UP
-1
Vote DOWN
Antikeha - kaitsevalk,mis on moodustunud organismi sattunud võõraine kahjutuks tegemisel Antigeen-kehavõõras aine,mis põhjustab antikehade tekke.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun