Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
UUS NFT/Krüpto mäng on tulemas. Pane ennast kirja, et saada head kraami enne kui mäng välja tuleb. Teeni krüptot! TEE TASUTA KONTO Sulge
Facebook Like
Add link
Uurijad on katsunud leida ergutava toime alusena ka lihtsalt ootuste või siis kõrgema temperatuuriga ja maitsestatud vedeliku mõju, kuid peamist rolli mängib siiski tõik, et need aju kergelt ergutavad joogid sisaldavad psühhoaktiivseid aineid, keemiselt metüülksantiine, ennekõike kofeiini ja teofülliini.
Uurijad on jõudnud järeldusele, et kroonika kirjutaja tuli Liivimaale 1205.a., oli pärit Alam-Saksamaalt. 1205-1259. Nägi väga paljusid sündmusi ise pealt, osales ise nendes ka. Ta pidi kasutama varasemaid märkmeid või pidi kogema suulisel teel andmeid, kes siinsetel aladel varem tegutsesid.
Uurijad on leidnud, et rohelise tee joomisega “halva” kolesterooli tase väheneb ja teejoojad saavad süüa peaaegu kaks korda rohkem kolesterooli sisaldavaid toiduaineid, kui need, kes ei joo rohelist teed, kuid tarbivad võrdses koguses kolesterooli.

Uurijad on kindlad, et just tänu une ajal õppimisele suudavad imikud ümbritseva keskkonnaga kiiremini kohaneda8. Samuti on ajaloost teada fantastilisi näiteid, et nii mõnigi kuulus avastus on tehtud just magamise ajal.
Uurijad on jõudsid selgusele, et dekriminalisatsioonil pole olnud praktiliselt mingisugust efekti marijuana üldisele kasutamisele ja uskumuste ning suhtumise muutumisele marijuana tarvitamises Ameerika noorukite hulgas.
Uurijad on leidnud, et see võib olla muistend (linnusesse sissepääsemine... et seda muistendit on võimalik kohata ka teiste rahvaste muistendite juures). Ja samas, detsembris polnud see võimalik köha tõttu.

Uurijad on leidnud veel, et kuumust võib pidada agressiivsuse panustavaks teguriks, osutades, et mässud ja füüsilised ründed tekivad tõenäolisemalt pikkadel kuumadel suveõhtutel linnasises oludes.
Uurijad on leidnud, et oluline on mõelda lapse mõistuses oleva suhte sisemistele avaldumistele: arvatakse, et lapsel on seotudsuhtes emaga ja teiste seotussubjektidega sisemine töömudel.
Uurijad on seeni kasvatavate aedniksipelgate pesades teinud kindlaks 553 erisugust seenesorti, mida me loodusest mujalt ei leia või kui, siis ainult nende lähisugulasliike.

Uurijad on leidnud keskaegsetest ja vanematestki ajaloolistest ürikutest ning suulisest rahvapärimusest teateid, mida võib tõlgendada kui kirjeldusi viljaringidest.
Uurijad on ka spekuleerinud, et alkoholi liigtarbimisel saabuv seisund delirium tremens, kus inimene hakkab nägema hallutsinatsioone, on tegelikult „ärkvel nähtud
Uurijad on erinevatest arhiiviallikatest lähtudes nimetanud teda Michieliks (1839), Miguel Sithiumiks (1902), XX sajandi alguskümnenditel sageli Meister Micheliks.

Uurijad on leidnud, et meelespidamise ajal võib säilitatav materjal ajus mõnevõrra muutuda, sealhulgas lihtsustuda ja lühineda ning detailid võivad kustuda.
Uurijad on tõestanud, et distsiplineeritud ja hästiorganiseeritud töökorraldusega oli võimalik luua perfektseid blokke, kasutades ainult kivist tööriistu.
Uurijad on korduvalt tähele pannud, et vanasõnad räägivad üksteisele vastu: mida ühed jaatavad ~ käsivad, seda teised eitavad ~ keelavad.

Uurijad on võtnud seisukoha, et teatud defekt ajus, kas siis ehituslik või keemiline, annab eelsoodumuse haiguse tekkeks.
Uurijad on leidnud keskaegsetest ja vanematestki ajaloolistest ürikutest tõendeid et maavälised eluvormid eksisteerivad.
Uurijad on spekuleerinud, et kas pulmaluule jäigi vaid kõrgseltskonna siseasjaks või said sellest osa ka lihtinimesed.

Uurijad on jõudnud selgusele, et tegemist on moodustamata jäänud kuuga ja see koosneb peamiselt tumedatest osadest.
Uurijad on välja toonud, et lõpetamata kõnedele möödunud aeg on mõjutanud ülejäänud teenuse kestuse perioodi.
Uurijad on välja selgitanud, et viis enam esinevat organisatsioonis ülalt alla toimuva kommunikatsiooni tüüpi

Uurijad on tuvastanud suitsetamise, vere kõrge rasvasisalduse ja vererõhu mõju ning seotuse impotentsusega.
Uurijad on ühisel arvamusel, et pärilikkus ja keskkond mõlemad mängivad selles väga suurt rolli.
Uurijad on oletanud, et hauakambri sissepääs tehti väiksemaks peale kõige vajaliku sisseviimist.

Uurijad on leidnud tugeva sideme patoloogilise interneti kasutamise ja teiste sõltuvuste vahel.
Uurijad on arutanud kas ja mis sisalduses on nitraadid inimese tervisele ohtlikud.
Uurijad on välja toonud neli teemat, mis kujundavad suhete õhustikku oluliselt.

Uurijad on sunnitud tunnistama liike, mis rahvaluuleteaduse klassikas puuduvad.
Uurijad on väitnud, et lapse kõnes peegeldub temaga suhtleva vanema keel.
Uurijad on veendunud, et delfiinid on sama arukad kui šimpansid.

Uurijad on leidnud, et pigem oli tegemist muistendiga.
Uurijad on Platoni dialoogid jaganud mitmesse gruppi.
Uurijad on Tender, Loog, Vainola.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun