Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Uurijad on täheldanud kolme tüüpi mõju, mida õhurõhu muutused näivad inimestele avaldavat: meditsiiniliste kaebuste arvu kasv, suitsiidide hulga suurenemine ja hälbiv käitumine. Näiteks liigestevaevustega inimesed väidavad, et teatud ilmaga nende näidustused süvenevad. Samuti on pikka aega jälgitud vaimuhaiglate külastatavust ja enesetappude arvu seoses ilmamuutustega.
Uurijad on leidnud suuremat eritumist: eksperimentaalne päevane kogudoos 182 mg (9 ppm antud dieedis) 15 päeva jooksul põhjustas 160 ppb toksiini metboliitide esiemise piimas tipp-perioodil. DON eritub piima peamiselt metaboliidina DOM-1 ja vähemal määral natiivselt, aga eritub vaid 0,0001-0,0002% sissesöödud DON kogusest ja 0.0004–0.0024% moodustunud DOM kogusest
Uurijad on leidnud, et kui mõtlemine kujutab endast kuuldamatut kõnet, siis mõtlemise puhul peab ilmnema keele muskulatuuris nn tegevuse vool (impulsid). Vaatamata sellele ei andnud keele biovooluga tehtud katsed mingit konkreetset tulemust: selles närvide poolest rikkas pea piirkonnas tekib liialt palju bioelektrilisi impulsse.
Uurijad on katsunud leida ergutava toime alusena ka lihtsalt ootuste või siis kõrgema temperatuuriga ja maitsestatud vedeliku mõju, kuid peamist rolli mängib siiski tõik, et need aju kergelt ergutavad joogid sisaldavad psühhoaktiivseid aineid, keemiselt metüülksantiine, ennekõike kofeiini ja teofülliini.
Uurijad on jõudnud järeldusele, et kroonika kirjutaja tuli Liivimaale 1205.a., oli pärit Alam-Saksamaalt. 1205-1259. Nägi väga paljusid sündmusi ise pealt, osales ise nendes ka. Ta pidi kasutama varasemaid märkmeid või pidi kogema suulisel teel andmeid, kes siinsetel aladel varem tegutsesid.
Uurijad on välja pakkunud hüpoteesi, et andekad lap- varjata ja võistlemast loobuda eesmärgiga sed võivad oma võimeid varjata ja võistlemast loobuda eesmärgiga jääda jääda sõprade hulgas sõprade hulgas populaarseks (viidatud Sepp, 2002 järgi). populaarseks.
Uurijad on täheldanud, et ka asurkondades (andmed varieeruvad 6–200 ja isegi 2000 isendit – näit Alaskal) elavad (peamisel isased) saarmad harrastavad territoriaalset käitumist, koos selle juurde kuuluva märgistamise, kraapimisjäljed ja harvade võitlustega.
Uurijad on leidnud, et rohelise tee joomisega “halva” kolesterooli tase väheneb ja teejoojad saavad süüa peaaegu kaks korda rohkem kolesterooli sisaldavaid toiduaineid, kui need, kes ei joo rohelist teed, kuid tarbivad võrdses koguses kolesterooli.
Uurijad on kindlad, et just tänu une ajal õppimisele suudavad imikud ümbritseva keskkonnaga kiiremini kohaneda8. Samuti on ajaloost teada fantastilisi näiteid, et nii mõnigi kuulus avastus on tehtud just magamise ajal.
Uurijad on õpistrateegiaid defineerinud konkreetsemalt kui teadliku tegevust, mida õpilased kasutavad, et jätta meelde infot ja õppida ning on rõhutanud, et strateegia võib olla valdkonna spetsiifiline või üldine.
Uurijad on jõudsid selgusele, et dekriminalisatsioonil pole olnud praktiliselt mingisugust efekti marijuana üldisele kasutamisele ja uskumuste ning suhtumise muutumisele marijuana tarvitamises Ameerika noorukite hulgas.
Uurijad on leidnud, et see võib olla muistend (linnusesse sissepääsemine... et seda muistendit on võimalik kohata ka teiste rahvaste muistendite juures). Ja samas, detsembris polnud see võimalik köha tõttu.
Uurijad on leidnud veel, et kuumust võib pidada agressiivsuse panustavaks teguriks, osutades, et mässud ja füüsilised ründed tekivad tõenäolisemalt pikkadel kuumadel suveõhtutel linnasises oludes.
Uurijad on leidnud, et lapsed sünnivad mitmekesisemate tajuvõimetega, kui empiirikud välja pakkusid, ning nende võime kogemustest kiiresti õppida on suurem, kui naitivistid seda arvasid.
Uurijad on leidnud, et oluline on mõelda lapse mõistuses oleva suhte sisemistele avaldumistele: arvatakse, et lapsel on seotudsuhtes emaga ja teiste seotussubjektidega sisemine töömudel.
Uurijad on näidanud, et spetsiaalse õpetuseta lapse joonis kujutab endast enamikul juhtudest skeemi, milles esitatakse peamiselt seos kujutatava eseme põhiliste osade vahel.
Uurijad on seeni kasvatavate aedniksipelgate pesades teinud kindlaks 553 erisugust seenesorti, mida me loodusest mujalt ei leia või kui, siis ainult nende lähisugulasliike.
Uurijad on leidnud keskaegsetest ja vanematestki ajaloolistest ürikutest ning suulisest rahvapärimusest teateid, mida võib tõlgendada kui kirjeldusi viljaringidest.
Uurijad on ka spekuleerinud, et alkoholi liigtarbimisel saabuv seisund delirium tremens, kus inimene hakkab nägema hallutsinatsioone, on tegelikult „ärkvel nähtud
Uurijad on leidnud ka seda, et parim ennustav faktor (kui lapsed on 7a) agressiivsuse, noorsookuritegevuse, hilisema kuritegeliku vägivalla suhtes on pliimürgitus.
Uurijad on erinevatest arhiiviallikatest lähtudes nimetanud teda Michieliks (1839), Miguel Sithiumiks (1902), XX sajandi alguskümnenditel sageli Meister Micheliks.
Uurijad on aga paraku leidnud, et lastel lubatakse televiisorit vaadata väga palju üksi, järelevalveta ning pahatihti on lapsel isiklik teler juba omaenda toas.
Uurijad on leidnud, et meelespidamise ajal võib säilitatav materjal ajus mõnevõrra muutuda, sealhulgas lihtsustuda ja lühineda ning detailid võivad kustuda.
Uurijad on tõestanud, et distsiplineeritud ja hästiorganiseeritud töökorraldusega oli võimalik luua perfektseid blokke, kasutades ainult kivist tööriistu.
Uurijad on väitnud, et käitumisi juhivad mitmed sõltumatud süsteemid (arud), millest igaühel on oma isiklik ja unikaalne evolutsiooniline ahel.
Uurijad on korduvalt tähele pannud, et vanasõnad räägivad üksteisele vastu: mida ühed jaatavad ~ käsivad, seda teised eitavad ~ keelavad.
Uurijad on leidnud, et inimesed kasutavad oma edu põhjendamiseks erinevaid omistusstiile, mis korreleeruvad kindlustundega tuleviku suhtes.
Uurijad on põhjapoolkeralt leidnud sadakond ilmastiku indikaatorit, mida kombineerides ongi avastatud 20. sajandi ilmastiku käik.
Uurijad on konsensusel, et psühhopaatia juured on neuroloogilises hälbes, mis on oma loomult pärilik ja avaldub juba sündides.
Uurijad on leidnud keskaegsetest ja vanematestki ajaloolistest ürikutest tõendeid et maavälised eluvormid eksisteerivad.
Uurijad on võtnud seisukoha, et teatud defekt ajus, kas siis ehituslik või keemiline, annab eelsoodumuse haiguse tekkeks.
Uurijad on spekuleerinud, et kas pulmaluule jäigi vaid kõrgseltskonna siseasjaks või said sellest osa ka lihtinimesed.
Uurijad on väitnud, et ka väikest last iseloomustab animismi uskumine – laps kujutab ka ette et osad asjad on elus.
Uurijad on välja toonud, et lõpetamata kõnedele möödunud aeg on mõjutanud ülejäänud teenuse kestuse perioodi.
Uurijad on jõudnud selgusele, et tegemist on moodustamata jäänud kuuga ja see koosneb peamiselt tumedatest osadest.
Uurijad on välja selgitanud, et viis enam esinevat organisatsioonis ülalt alla toimuva kommunikatsiooni tüüpi
Uurijad on tuvastanud suitsetamise, vere kõrge rasvasisalduse ja vererõhu mõju ning seotuse impotentsusega.
Uurijad on huvitavaid järeludsi teinud, miks in erineme. Uurijad on leidnud, et loomad mõistavad keelt.
Uurijad on täheldanud, et mida enam valmidusi antakse lapsele koolieelses eas, seda kõrgemad on kooli
Uurijad on ühisel arvamusel, et pärilikkus ja keskkond mõlemad mängivad selles väga suurt rolli.
Uurijad on oletanud, et hauakambri sissepääs tehti väiksemaks peale kõige vajaliku sisseviimist.
Uurijad on põhjendanud seda sellega, et pikkade vahepauside ajal hakkavad asjad lihtsalt ununema.
Uurijad on üldise meisterlikkuse uurimiselt pöördunud konkreetsete kompetentsuste uurimisele.
Uurijad on leidnud tugeva sideme patoloogilise interneti kasutamise ja teiste sõltuvuste vahel.
Uurijad on arutanud kas ja mis sisalduses on nitraadid inimese tervisele ohtlikud.
Uurijad on kindlaks teinud politsei mitmeid eelkäijaid ja formuleerumisallikaid.
Uurijad on välja toonud neli teemat, mis kujundavad suhete õhustikku oluliselt.
Uurijad on sunnitud tunnistama liike, mis rahvaluuleteaduse klassikas puuduvad.
Uurijad on väitnud, et lapse kõnes peegeldub temaga suhtleva vanema keel.
Uurijad on väitnud, et Uus-Pärnu pildirüüstet juhtisid mustpead.
Uurijad on veendunud, et delfiinid on sama arukad kui šimpansid.
Uurijad on leidnud, et pigem oli tegemist muistendiga.
Uurijad on Platoni dialoogid jaganud mitmesse gruppi.
Uurijad on Tender, Loog, Vainola.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun