Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus


Finantsarvestuse alused (0)

5 VÄGA HEA
Punktid
 
Säutsu twitteris
FINANTSARVESTUSE PRINTSIIBID :
 • Majandusüksuse printsiip – juriidilise isiku raha pole füüsilise isiku raha. Ettevõte eksisteerib iseenda huvides.
 • Jätkuvuse printsiip – majandusüksust käsitletakse jätkuvalt tegutseva organisatsioonina, kui ei ole alust vastupidiseks oletuseks.
 • Monetaarsuse printsiip – kajastatakse kõike rahas (käibelolevas – Eestis eurodes). Kui poleks esitatud samas ühikus, siis ei saaks liita, lahutada, kokku arvestada. Raamatupidamisaruannetes kajastatakse ainult sellist informatsiooni, mida saab väljendada rahaühikutes.
 • Perioodilisuse printsiip – Ettevõtte majandustegevus on jaotatud lühemateks perioodideks. Finantsaruanded koostatakse teatud ajaperioodide (kuu, kvartal , poolaasta, aasta) möödudes .
 • Soetusmaksumuse printsiip – mingi objekti soetamisel kulutatud rahasumma (kõikide väljaminekute summa) = soetatud asja hind
 • Realiseerimise printsiip – kauba müük kajastatakse sellel hetkel, kui müük realiseeritakse. Omandiga seotud hüved , riskid on teisele isikule üle läinud, sõltumata kas olen raha kätte saanud.
 • Kassapõhine arvesustuspirntsiiptehingud /tarbimine kajastatakse raha liikumise hetkel. Võlga ei kajastata. Kassapõhist arvestusprintsiipi tuleks tulu fikseerimisel kasutada siis, kui raha laekumise väljavaated on realiseerimise momendil ebaselged.
 • Tekkepõhine arvestusprintsiip – sündmused kajastatakse siis kui sündmus aset leiab, sõltumata raha liikumisest . Müük kajastatakse ning tekib raha saamise õigus. (juriidilised isikud on kohustatud lähtuma tekkepõhisest arvestusprintiibist).
 • Tulude ja kulude õige vastandamise printsiip –Tuludele tuleb vastandada kõik need kulud, mis on tulu saamiseks tehtud (samas kasumiaruandes). Kui olen nt omandanud kalkulaatori eesmärgiga edasi müüa, siis kui pole eesmärki realiseerinud, ehk edasi müünud, ei tohi seda kuluna märkida vaid varaobjektina. See on ressurss, mida tulevikus saan kasutada. Kui olen kalkulaatori edasi müünud, siis võin selle kalkulaatori ostmisel makstud raha kuluna kajastada ning saadud tulu tuluna kajastada. Kõiki kulusid ei saa tuludele vastandada juhul, kui nad pole vastandatavad. TTÜs koolituskulud saab vastandada tuludele. Raamatupidamine on valdkond , mis on tugiteenus, kust saadakse finantsinfot. Otseselt raamatupidamise tööga tulu ei teeni (ttü teenib koolituse eest tulu). Raamatupidamine on vajalik ka siis kui tulu ei teenita(ettevõte on pankrotis), kuid raamatupidamisarvestus peab olema korras kuni firma likvideerimiseni.
 • Avalikustamise printsiip – kogu informatsioon, mis võiks mõjutada infotarbijat, tuleb avalikustada.
 • Olulisuse printsiip – ebaolulisi/väheolulisi arvestusobjekte võib arvestada lihtsustatult; infot, mis on ebaoluline võib kirja panemata jätta. Kustutuskumm maksab u 2 eurot. Kestab nt aasta ehk mõni sent kuus. Seega see kulu on ebaolulise maksumusega, selle arvestamisest tekiks liigne kulu. Ebaolulise maksumuse piir on iga äriettevõtte enda otsustada, rakendatakse konservatiivsuse printsiipi. Oluline on selline aruandeinfo, mis võib mõjutada infotarbijate majandusotsuseid.
 • Konservatiivsuse printsiip – aruandeid tuleb koostada ettevaatlikult ja kaalutletult. Kui on teada või on tõenäoline, et varaobjektide reaalväärtus on madalam raamatupidamises kajastatud maksumusest, siis tuleb vara alla hinnata. Ühtlasi tuleb arvesse võtta kõik teadaolevad tingimused ja kohustised.
 • Järjepidevuse ja võrreldavuse printsiip – info peab olema järjepidevalt sama põhimõtte alusel esitatud, et info oleks võrreldav.
 • Arusaadavuse printsiip – aruanne peab olema arusaadav finantsvaldkonna inimesele.
 • Objektiivsuse printsiip – infot tuleb esitada neutraalselt, ei tohi olla kellegi huvist kallutatud
 • Sisu ülimuslikkuse printsiip – kajastamisel lähtume sisust, vormil pole vahet.
 • Tasakaal informatsiooni kogumiseks tehtavate kulutuste ja informatsioonist saadava kasu vahel (kulukasu tasakaal) – info kajastamise peab olema tasakaalus. Kajastamise kulu ei tohi olla suurem kui tulu (kustukummi näide)
www.easb.ee
Raamatupidamise Toimkond on sõltumatu komisjon , mille töökorra kinnitab Vabariigi Valitsus rahandusministri ettepanekul. Toimkonda teenindab Rahandisministeerium. Raamatupidamise toimkonna ülesanne on välja anda raamatupidamise seadust selgitavaid ja täpsustavaid raamatupidamisalaseid juhendeid ning suunata raamatupidamisalast tegevust. (RTJ – Raamatupidamise Toimkonna juhendid)
MAJANDUSAASTA ARUANNE:
 • Raamatupidamise aruanne

 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla

  Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele faili TASUTA e-mailile

  Vasakule Paremale
  Finantsarvestuse alused #1 Finantsarvestuse alused #2 Finantsarvestuse alused #3 Finantsarvestuse alused #4 Finantsarvestuse alused #5 Finantsarvestuse alused #6 Finantsarvestuse alused #7 Finantsarvestuse alused #8 Finantsarvestuse alused #9 Finantsarvestuse alused #10 Finantsarvestuse alused #11 Finantsarvestuse alused #12 Finantsarvestuse alused #13 Finantsarvestuse alused #14 Finantsarvestuse alused #15 Finantsarvestuse alused #16
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 16 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2015-03-30 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 97 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor kirkepra Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Finantsarvestuste aluste konspekt (pool kursust, nädalad 1-6)

  Märksõnad

  Mõisted


  Meedia

  Kommentaarid (0)

  Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


  Sarnased materjalid

  37
  doc
  Finantsarvestus I osa
  62
  pdf
  Finantsarvestuse konspekt
  10
  docx
  Finantsarvestuse kordamine
  35
  doc
  Majandusarvestuse vastused
  11
  doc
  Arvestuse alused kokkuvõte
  2
  docx
  Finantsarvestuse alused 2013 eksam
  46
  doc
  Arvestuse alused 1-3 nädala konspekt
  4
  doc
  Majandusarvestuse mõisted

  Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
  faili e-mailile TASUTA

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  või
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun