Sõnu seletav sõnaraamat

Projektsiooni lambert – Estonia kasut tasapinnaliste ristkoordinaatide L-EST97 arvutamiseks geodeetilistest koordinaatidest EUREF-EST. Riigi geodeetilise põhivõrgu punktide tasapinnaliste riskoordinaatide määramisel võetakse Eestis X-teljeks GRS80 elipsoidi 24° meridiaani projektisioon Lamberti konformse koonilise projektsiooni tasandile ja Y –teljeks sellega ristuv suund koordinaatide alguspunktis.
Projektsioon – gestaltteraapias viitab see konkreetselt vastupanule, mille puhul klient ütleb lahti omadustest, hoiakutest või tunnetest, ja omastab inimestele või objektidele oma keskkonnas omadusi, hoiakuid või tundeid, mis tegelikult kuuluvad tema enda isiksuse juurde.
Projektsioon x - teljele; 30) kineetiline energia jäiga keha translatoorsel liikumisel; 31) dissipatiivne jõud; 32) konservatiivne jõud; 33) üldistatud koordinaadid; 34) üldistatud kiirused; 35) üldistatud jõud;

Projektsioon – alateadlik tendents tajuda iseenda ebasoovitavaid, halbu, enesekujutlusega vastuolus olevaid seisundeid ja omadusi teise inimese omadustena, neid üle kanda, projitseerida teisele inimesele.
Projektsioon - alateadlik tendents iseenda ebasoovitavaid, halbu, enesekujutlusega vastuolus olevaid seisundeid ja omadusi tajuda teiste inimeste omadustena, neid üle kanda- tagarääkimine, halvustamine.
Projektsioon on võetus positiivne kui lõigu suund õhtib telje suunaga, a1b1=positiivne, aga d1c1=negatiivne (suund on vastupidine telje suunaga). Projektsiooni tähistatakse PrxAB= a1b1.

Projektsioon on pikkusmoonutusteta kui projektsiooni keskpunktist suvalisse punkti kaardil tõmmatud jooned on õige pikkusega. Mõõtkava on ühel peasuunal konstantne.
Projektsiooni omadused – 1. Vektorite summa projektsioon on võrdne nende vektorite     projektsioonide summaga, s.t. pra ( x + y ) = pra x + pra y   
Projektsioon - kantakse teisele üle oma iseloomujooni ja omadusi (tuleta meelde inimesi, kes kogu aeg kahtlustavad, et teised on õelad ja vihkavad teda)

Projektsioon – enda tunnete ülekanne teise inimesse Loogiline järeldamine- Teeme järeldusi loogika põhjal, nt käitumisest minevikus
Projektsioon – inimene projitseerib mõne oma iseloomujoone ümbritsevasse keskkonda, enamasti on nendeks negatiivsed iseloomujooned.
Projektsioon – oma isiklike ebameeldivate soovide, tundmuste, püüete ülekandmine teistele (halva hinde pannud õpetaja on halb).

Projektsioon tähendab oma alateadlike, ebasoovitavate tunnete ja motiivide omistamist teise inimese hingeelule ja käitumisele.
Projektsiooni soodustamiseks on palju erinevaid viise ja mõned väärsemat teavet saab tavaliselt üldiste teemade määratlemisel.
Projektsioon – peasõnast kõrgematel tasanditel asetsevad moodustajad, mis on peasõnaga hierarhilises seoses.

Projektsioon e. ülekandmine.On kaitsemehhanism, millega kantakse enda omadused liialdatult teistele inimestele.
Projektsioon – kannab omadused üle, mida rohkem teeb, seda rohkem piir enda ja välismaailma vahel hajub.
Projektsioone on õigepindsed, mis lubab neid laialdaselt kasutada atlastes temaatiliste kaartide alusena.

Projektsioon on teisele isikule alateadlikult omaenda iseloomujoonte omistamine.
Projektsioon – alateadlikult sa omistad teisele inimesele oma iseloomujooned.
Projektsioon – enda tunnete ülekanne teise inimesse Loogiline järeldamine

Projektsioone on väga palju, samas on nende väljatöötamine väga raske.
Projektsioon on tuntud ka briti sõjaministeeriumi projektsioonina.
Projektsioon - omistame teisele samu jooni ja tundeid, mis enesel.

Projektsioone on liigitatud mitme erineva põhimõtte järgi.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Projektsioon tähendab enda omaduste projekteerimist oma suhtluspartnerile ja oreool (haloefekt) seda, kui esmamulje või üldmulje mõjutavad isiku tegude hindamist, näiteks võetakse üks tunnus ja liidetakse sellele enda arvates kokkukuuluvaid tunnuseid.
Projektsioon tasandil on vektor. 10. Koonduvate jõudude tasakaal.

Projektsioon on + kui lõigu suund ühtib telje suunaga.
Projektsioon - vigade ja seisundite omistamine teistele.
Projektsioon – enda omadusi omistatakse teistesse.

Projektsioon – lühim tee pole sirgjooneline
Vote UP
-1
Vote DOWN
Projektsioon – enda negatiivsete omaduste tajumine teistel Sotsiaalse stereotüübi all mõistetakse skemaatilist, standardset argiteadvuslikku kujutlust inimesest kui teatava sotsiaalse grupi või rolli esindajast.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto