Facebook Like

EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST (0)

1 Hindamata
Punktid

Esitatud küsimused

 • Millist rolli mängivad motivatsiooni vajadused ?
 • Millised on võimalikud käitumised, kui töötaja tunneb ebaõiglust hüvitamisel ?
 • Millist rolli mängib taju ootuste teooria puhul ?
 • Miks mõned juhid kardavad osalust rakendada ?
 
Säutsu twitteris
EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST
 • Organisatsiooni mõiste. Organisatsioonikäitumise mõiste.
  Organisatsioon on teadlikult koordineeritud sotsiaalne ühendus, mis koosneb kahest või enamast inimesest ja funktsioneerib suhteliselt katkematult, et saavutada ühiseid eesmärke või neid püstitada.
  Organisatsiooniline käitumine on õpetus inimeste tegutsemisest organisatsioonis üksikisikute või rühmadena, mis püüab määrata efektiivsema tegutsemise teid. Õpetus haarab nii organisatsioonilise käitumise tundmaõppimist kui saadud teadmiste rakendamist.
 • Organisatsioon kui süsteem. 3 allsüsteemi, nende omavaheline seos.
  Organisatsiooni käsitletakse eelkõige inimrühmana. Kui inimesed ühinevad mingi eesmärgi nimel, tekib vajadus eestvedamise ja suunamise järele. Keegi rühma liikmetest kujuneb välja oma võimete põhjal liidriks või määratakse juhiks. Suurema rühma puhul tekib vajadus alljuhtide järele. Nii kujuneb välja organisatsiooni struktuur.
  Süsteem
  • Inimesed e sotsiaalne allsüsteem
  • Struktuur e juhtiv allsüsteem
  • Tehnoloogia e tehniline (materiaalne) allsüsteem

  Kõik mõjutavad üksteist ja lisaks mõjutab organisatsiooni allsüsteeme ka väliskeskkond, millele ka need avaldavad omakorda mõju.
  Allsüsteeme ühendab ühine eesmärk ning neid mõjutab keskkond.
 • Organisatsioon ja keskkond. Mikro ja makrokeskkond .
  Organisatsioon on osa suuremast süsteemist, mis on talle väliskeskkonnaks. Organisatsiooni mõjutab otseselt mikro- e lähikeskkond: kliendid, koostööpartnerid, konkurendid jt ning makro- e üldkeskkond, mis mõjutab kõiki sellesse kuuluvaid organisatsioone ühesuguselt: üldine majanduslik olukord, valitsuse poliitika, sotsiaalne ja kultuuriline keskkond.
  Sisekeskkond (mikro):
  Mikrokeskkond on see vahetu keskkond, milles organisatsioon toimib.
  Mikrokeskkond on makrokeskkonna osa, mille moodustavad tarbijad, varustavad ettevõtted ja võistlevad ettevõtted. Seega moodustavad mikrokeskkonna üksikisikud , grupid ja ettevõtted, kellega organisatsioon on koostegevuses
  Väliskeskkond (makro):
  Väliskeskkond – koosneb kõikidest väljaspool organisatsiooni asuvatest institutsioonidest ja jõududest, millel on tegelik või potentsiaalne mõju organisatsioonile. Väliskeskkond koosneb erinevatest osadest – majanduskeskkond, sotsiaal- kultuuriline keskkond, tehnoloogiline keskkond jne
 • Sotsiaalne tasakaal. Miks lähevad org. tasakaalust välja. Tasakaalust väljas oleva org. tunnused.
  Sotsiaalne tasakaal on dünaamiline seisund, mille puhul on omavahel sõltuvad süsteemi osad tasakaalustatud. See tasakaal on dünaamiline, mitte staatiline. Vaatamata pidevale muutumisele, on süsteemi võimalik hoida tasakaalus. Iga suur ja ootamatu muutus on aga nagu šokk, mis võib süsteemi viia tasakaalust välja
  Tasakaalust väljasolevale organisatsioonile on omased järgmised tunnused (Symptoms): töötajate rahulolematus , ärritunud õhkkond, konfliktid, võimuvõitlus, keelepeks, kaadrivoolavus jne. Tasakaalust väljasoleva süsteemi osad tegutsevad üksteise vastu kuni uue tasakaalu saavutamiseni.
  Tasakaalust väljamineku põhjusteks võivad olla ebasotsiaalsed liikmed, organisatsioonisiseste lepete rikkumine, juhtimisvead. Juhtkond peab olema pidevalt kursis organisatsioonis toimuvaga, et teada võimalikke funktsionaalseid ja disfunktsionaalseid mõjusid ning vastavalt tegutseda. Samuti peavad nad suutma ette näha eelolevaid lühi- või pikaajalisi ning nõrku või tugevaid mõjusid oma alluvatele. See on väga raske ülesanne.
 • Mc Gregor X - Y teooria.
  Mc Gregor eristas kaht vastandlikku filosoofiat , nimetades seda X-Y-teooriaks.
  X- teooria põhjal
  Inimene ei armasta töötada ja püüab seda vältida kui võimalik
  Inimesel pole vastutustunnet ega ambitsioone ja ta püüdleb kõiges turvalisuse poole
  Inimesed on enesekesksed ja nad hoolivad vähe organisatsiooni vajadustest
  Juhi roll on sundida ja kontrollida oma alluvaid
  Y- teooria põhjal
  Töö on inimesele niisama loomulik tegevus kui mäng või puhkus
  Inimene pole loomupoolest laisk
  Inimesel on potentsiaali. Soodsate tingimuste korral soovib ta vastutada
  Inimesel on kujutlusvõimet, leidlikkust ja loovust
  Juhi roll on arendada oma alluvate potentsiaali ja luua neile selleks vajalikud tingimused
 • Inimloomus ja selle 6 põhikomponenti.
  Inimese olemus
  Inimese kui organisatsiooni osa käsitlemisel eristatakse kuut põhikontseptsiooni: individuaalsed iseärasused, tajumine , inimene kui tervik, sekkumise soov ja isiku väärtus (eetiline kohtlemine).
  Inimese individuaalne eripära avaldub juba tema sündimisel. Temperament , iseloom, võimed, füsioloogiline talitlus ja psüühilised protsessid on inimestel erinevad. Elu käigus omandatud isiklikud kogemused muudavad neid veelgi erinevamaks. Miljardite ajurakkude vahel on võimalikud miljardid sidemete kombinatsioonid, mis tulenevad talletatud kogemustest. Seetõttu on iga inimene ainulaadne, teistest erinev. Igale inimesele tuleb läheneda individuaalselt, leida õige lähenemistee.
  Tajumine on maailma tunnetamise viis. Inimesed näevad olukordi ja asju erinevalt. Sama töömaailm näib igale alluvale erinev, olenevalt tema isikupärast, vajadustest, rahvusest, kogemustest jne. Olgu olukord milline tahes, inimene püüab tegutseda oma tajumise põhjal, vastavalt oma uskumustele, väärtushinnnangutele ja ootustele.
  Inimese terviklikkus tähendab seda, et ta tegutseb tervikuna . Kuigi mõned organisatsioonid soovivad kasutada ainult inimese oskusi või mõistust, kasutavad nad tegelikult kogu isiksust. Inimese oskused tulenevad tema teadmistest, kogemustest ja võimetest. Kodust elu ei saa täielikult lahutada tööelust, emotsionaalseid tingimusi füüsilistest. Inimene tegutseb tervikliku inimolendina. Juht peab arvestama sellega, et ka kõige tublimal alluval võib olla tööväliseid põhjuseid, miks ta ei saaks tungiva vajaduse korral teha ületunnitööd, kuigi ta muidu oleks sellega nõus.
  Motiveeritud käitumine eeldab inimese käitumise põhjuste tundmist. Need võivad olla seotud isiku vajadustega või olla mingi tegevuse tagajärjeks. Inimesi motiveerib mitte see, millest meie arvame neid huvituvat, vaid see, mida nad ise soovivad. Juht peab arvestama sellega, et mingi tegevus võib nii suurendada kui ohustada alluvate vajaduste täitumist. Kasutatavatest seadmetest ja sisustusest on olulisem see, kui motiveeritud on inimesed neid kasutama. Inimeste muutuvate vajaduste arvestamine on parim tee nende motiveerimiseks.
  Sekkumise soov on inimese tahe suurendada oma mõjuvõimu, olla "nööritõmbajaks". Inimesed soovivad end tunda hästi, olla enesekindlad. Nad usuvad endal olevat mingi rolli täitmiseks vajalikke võimeid. Paljud alluvad püüavad leida võimalusi, et olla kaasatud tähtsate otsuste vastuvõtmisesse. Nad soovivad toetada oma organisatsiooni selle edu saavutamisel. Nad tahavad, et nende oskused ja võimed leiaksid täit rakendamist.
  Isiku väärtus eeldab tema eetilist kohtlemist. Inimene väärib muudest tootmisvahenditest erinevat kohtlemist, kuna ta on universumis kõrgemal tasemel. Seetõttu nõuavad alluvad oma ülemustelt järjest enam endaga arvestamist ja nende väärikuse tunnustamist. Nad ei tunnusta vana ideed, et tööline on lihtne majanduslik töövahend. Töölised soovivad, et nende oskusi ja võimeid hinnataks ja et loodaks soodsad tingimused nende arendamiseks .
  7.Staatus. Staatusesümbolid. Staatuse allikad?
  Staatus on inimese sotsaalne asend grupis . See on isikule osaks saava tunnuste, austuse ja aktsepteerimise kogusumma .
  Staatusesümbolid on nähtavad ja tajutavad asjad, mis tõendavad inimese sotsiaalset asendit.
  Staatuse allikad on väga erinevad. Näiteks tööalasteks staatuse allikateks on haridus , ametiaste, inimese võimed, ametioskused, töö liik, töötasu , töötingimused ja vanus. Sotsiaalsetes suhetes oleneb inimese populaarsus tema iseloomust, suhtlemisoskustest, käitumisest ja välimusest. Inimese asend grupis sõltub ka sellest kuidas tema omadusi grupis hinnatakse. Staatuse kujundavad
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST #1 EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST #2 EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST #3 EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST #4 EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST #5 EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST #6 EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST #7 EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST #8 EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST #9 EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST #10 EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST #11 EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST #12 EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST #13
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 13 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2015-12-21 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 4 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor LiisuS94 Õppematerjali autor

  Kommentaarid (0)

  Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


  Sarnased materjalid

  20
  doc
  Eksamiküsimused vastustega
  15
  docx
  Organisatsiooni mõiste-Organisatsioonikäitumine
  15
  docx
  Organisatsioonikäitumine eksamiküsimused ja vastused
  13
  doc
  Eksamiküsimused organisatsiooni käitumises
  11
  docx
  EKSAMIKÜSIMUSED ORGANISATSIOONIKÄITUMISEST
  28
  docx
  ORGANISATSIOONIKÄITUMISE EKSAMIKÜSIMUSED 2015
  20
  odt
  Organisatsioonikäitumine
  18
  doc
  ORGANISATSIOONILINE-KÄITUMINE  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun