Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus


Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused (0)

5 VÄGA HEA
Punktid

Esitatud küsimused

 • Mis on poliitika ?
 
Säutsu twitteris
Sissejuhatus sotsiaalpoliitikasse
Eksamiküsimused
 • Sotsiaalprobleemide olemus ja peamised põhjused
  Sotsiaalsed probleemid on probleemid, mis puudutavad ühiskonna tervikut , näiteks vaesus , tööpuudus, inimkaubandus , madal iive, alkoholism ja narkomaania , kuritegevus, rassi- ning etnilised konfliktid, rahvastiku vananemine jpm.
  Selle üle, mis sotsiaalseid probleeme tekitab või kas mõned neist on fundamentaalsemad kui teised, võibki jääda vaidlema .
  probleeme põhjustab vaesus,abitus,hälbivus(kas majanduslik, vaimne või füüsiline)
  Kaks põhjuste ringi, mis tekitavad inimeste vahel ebavõrdsust:
  inimeste võimed ja oskused
  inimeste valikud (kui hästi ta oskab oma võimeid tööturul realiseerida)
 • EV Põhiseaduse eesmärgid
  Põhiseadus loob raamistiku , millele peavad vastama kõik alamal seisvad seadused,
  Põhiseadus annab seadusandjale siduvad suunised riigi põhikorra aluste kohta.
  Eesti põhiseaduse üks alusprintsiipe on sotsiaalriigi põhimõte: riik peab looma eeldused selleks, et siin elavad inimesed saaksid võimalikult suurel määral kõiki oma põhiõigusi realiseerida ja täisväärtusliku liikmena ühiskondlikust elust osa võtta.
  PS §10 sätestab Eesti riigi kui sotsiaalriigi olemuse:
  Riik ei tohi oma kodanikku hätta jätta ning peab hoolitsema nende kodanike eest, kes ei suuda ise endale elatist teenida ja tagama nende äraelamise.
  Eesti Vabariigi põhiseaduse preambula sisaldab riigivõimu alustalade kõrval ka viidet riigi põhieesmärkidele ja põhiülesannetele. Nendeks on õiglase ühiskonna rajamine, sisemise ja välise rahu kaitse, praeguste ja tulevaste põlvede ühiskondliku edu ja üldise kasu arendamine ning eesti rahvuse ja kultuuri läbi aegade säilimise tagamine. Nii sisemise ja välise rahu kaitse kui ka praeguste ja tulevaste põlvede ühiskondliku edu ja üldise kasu arendamine riikliku eesmärgina sisaldus 1920., 1933. ja 1938. aasta põhiseaduse preambulas. 
  Riiklikud eesmärgid ja ülesanded ei sisaldu ainult preambulas, vaid on sätestatud ka väljaspool preambulat. Näiteks sisaldab Eesti Vabariigi põhiseadus väljaspool preambulat järgmisi eesmärke ja ülesandeid: loodusvarade ja loodusressursside säästlik kasutamine (§ 5), vanemate ja laste kaitse (§ 27 lg 4), erilise hoole lasterikaste perede ja puuetega inimeste eest (§ 28 lg 3), kutseõppe korraldamise ja tööotsijate abistamise töö leidmisel (§ 29 lg 3), ülesande pidada ülal vajalikul arvul õppeasutusi (§ 37 lg 2), ülesande luua esindus, kaitse, riiklik süüdistus ja seaduslikkuse järelvalve kohtumenetluses (§ 151). 
  Preambulas sätestab riikliku eesmärgina kõigepealt sisemise ja välise rahu kaitse. Lähtuvalt lepinguteooriast on riik tekkinud vabade ja võrdsete kodanike ühise tahteavalduse tulemusena, millega loobuti vastastikku eraviisilisest vägivallast ja loodi võimas moodustis, kellele usaldati vägivalla monopol. Kui mitte arvestada hädakaitset, on riik ainus, kes tohib legaalsel teel tarvitada vägivalda. Vastutasuks on riik lepingu järgi kohustatud kaitsma oma kodanikke sise- ja välisvaenlaste vastu. Esimesel juhul ähvardab oht nende üksikisikute poolt, kes ei pea kinni ühiskondlikust lepingust ja kasutavad illegaalset vägivalda. Sellest riiklikust eesmärgist võib tuletada riikliku korrakaitsefunktsiooni. Teisel juhul ähvardab oht väljastpoolt riigipiire mõne võõrriigi poolt. Sellest riiklikust eesmärgist tuleneb riigikaitsefunktsioon. Kokkuvõttes on niisiis tegemist riigi esimeste ja peamiste funktsioonidega tagada riigis kord ja pakkuda kaitset välisvaenlaste vastu. 
  Preambula sama lõige püstitab riigi ees teisegi eesmärgi – rajada riigikord, mis on pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus . Artur-Tõeleid Kliimann on avaldanud arvamust, et selle formuleeringuga on silmas peetud kollektiivseid lähtekohti vastandina liberaalsetele individualistlikele elementidele (Eesti iseseisvuse areng, Õigus 1935, lk. 49 [72]). 1992. aasta põhiseaduses on sel sättel tihe seos preambula kolmandas lõikes sätestatud õigluse ning põhiseaduse §-s 10 sätestatud sotsiaalse riigi põhimõttega. Selle eesmärgi konkreetsemateks väljendusteks võib pidada veel eelkõige põhiseaduse § 27 lg-d 1 ja 4, mille kohaselt on perekond rahva püsimise ja kasvamise ning ühiskondliku alusena riigi kaitse all, põhiseaduse § 28 lg 4, mille kohaselt on lasterikkad pered ja puuetega inimesed riigi ja kohalike omavalitsuste erilise hoole all, ning põhiseaduse § 37 lg-d 1, 2 ja 5, mis teevad riigile ülesandeks tagada lastele hariduse kättesaadavus. 
  Viimane eesmärk, Eesti rahvuse ja kultuuri läbi aegade säilimise tagamine, lisati Põhiseaduse Assambleel alles töö lõppjärgus rahvalt laekunud ettepanekute alusel (L.Hänni, teoses: Põhiseadus ja Põhiseaduse Assamblee, lk. 761). Tegemist on uuendusega võrreldes varasemate Eesti Vabariigi põhiseadustega. Eesmärgi kajastusteks ja täpsustusteks põhiseaduse tekstis on eelkõige põhiseaduse §-d 6, 49, 51 lg 1, 52 lg 1, mis sätestavad eesti keele riigikeelena, õiguse säilitada oma rahvuskuuluvus, õiguse suhelda riigiasutustega eesti keeles ning eesti keele kui riigi sisemise asjaajamise keele. Eesti Vabariigi põhiseadus teeb riigile ülesandeks kaitsta eelkõige eesti keelt kui eesti kultuuri säilimise üht peamist eeldust . Põhiseaduse § 36 lg 3 sätestab iga eestlase Eestisse asumise õiguse. Ka seda sätet võib vaadelda kui ühte rahvuse säilimise garantii peegeldust. Lisaks võib rahvuse säilimise tagamise garantiidena vaadelda ka põhiseaduse § 27 lg-d 1 ja 4 ning § 28 lg 4, mis teevad riigile ülesandeks hoolitseda sotsiaalsete tagatiste abil tulevaste põlvede esindajate rohkuse eest. 
  Riiklike eesmärkide ja ülesannete täitmine on eelkõige adresseeritud seadusandjale. Tegemist on seadusandja kohustusega kujundada välja ja sisustada efektiivsed vahendid vastavate eesmärkide saavutamiseks. Riiklikest eesmärkidest ja ülesannetest ei tulene siiski õiguslikud, vaid poliitilised kohustused. Seega on tegemist pigem juhistega, mille täitmata jätmine toob kaasa parlamendi poliitilise vastutuse oma valijaskonna
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla

  Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele faili TASUTA e-mailile

  Vasakule Paremale
  Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused #1 Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused #2 Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused #3 Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused #4 Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused #5 Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused #6 Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused #7 Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused #8 Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused #9 Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused #10 Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused #11 Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused #12 Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused #13 Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused #14 Sissejuhatus Sotsiaalpoliitika eksamiküsimused #15
  Punktid 5 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 5 punkti.
  Leheküljed ~ 15 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2013-04-27 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 209 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor kristajoost Õppematerjali autor

  Märksõnad

  Mõisted


  Kommentaarid (0)

  Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


  Sarnased materjalid

  25
  doc
  Sotsiaalpoliitika konspekt eksamiküsimustega
  83
  doc
  Õiguse sotsioloogia
  9
  docx
  Sissejuhatus sotsiaalpoliitikasse
  46
  docx
  Sissejuhatus sotsioloogiasse
  6
  doc
  Sissejuhatus sotsiaalpoliitikasse - eksamiküsimused ja vastused
  81
  docx
  Võrdleva Poliitika kodutööd
  14
  odt
  Sissejuhatus politoloogiasse
  90
  docx
  Tänapäeva sotsiaalprobleemid

  Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
  faili e-mailile TASUTA

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  või
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun