Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Krediidiriski on võimalik vähendada, kuid seda ei saa täielikult vältida, järelikult peavad finantsjuhid uurima põhjalikult kõiki tehinguga kaasnevaid võimalikke rahavoogusid, kuid paraku on nende põhjusi väga palju ning seetõttu raske prognoosida, nt juhtkonna muutus, valuutakursid, turuprobleemid. • Krediidiriski hindamist raskendavad lisaks ebavõrdne informeeritus, mis seisneb selles, et laenuvõtja teab laenuandjast paremini tema tegevusega kaasnevaid riske ja ta püüab neid varjata.
Krediidileping on leping, millega üks isik (krediidiandja) kohustub andma teise isiku (krediidisaaja) käsutusse rahasumma (krediit), krediidisaaja aga kohustub krediidi kasutamise eest maksma tasu ja lepingu lõppemisel krediidi tagasi maksma (VÕS § 401 lg 1). Krediidilepingu esemeks võib olla ka tasuline maksetähtpäeva edasilükkamine, liising või muu abi finantseerimisel.
Krediidiasutuse pankroti - või moratooriumihaldur või likvideerija on kohustatud hiljemalt 24 päeva möödumisel hoiuste peatamise päevast: − tagama igale hoiustajale võimaluse tutvuda oma hoiuse kohta olemasolevate raamatupidamisandmetega ning saada hoiuse saldo kohta teade; − esitama Fondile andmed hoiustajate ning nende hoiuste saldode kohta.
Krediidiasutused – korduvalt laenavad hoiustatud raha välja (emiteerivad krediitraha) Rahaloomeasutused on finantsettevõtted, mis võtavad avalikkuselt vastu hoiuseid ning annavad laenu ja/või investeerivad väärtpaberitesse Eesti rahaloomeasutused: Eesti Pank, krediidiasutused, hoiu-laenuühistud, rahaturufondid.
Krediidiasutus on ettevõte, mis võtab vastu rahalisi hoiuseid ja annab omal vastutusel laene o laenu-hoiuühistud o krediidiühingud o finantseerimisfirmad o faktooringfirmad o krediidigaranteerimisfondid o rahaturu fondid o liisingettevõtted o investeerimisfondid o kindlustusfondid o laenukontorid o pandimajad
Krediidivõime on võime ja valmidus tagasi maksta laen koos intressidega vastavalt laenulepingule.
Krediidiasutuste seaduses on üpris põhjalikult fikseeritud korporatiivsete finantsasutuste siseaudit, käsitletakse sõltumatuse küsimust, efektiivse tegutsemise probleeme, raporteerimise valdkonda jne. Seaduse põhimõtted on rakendatavad ka erasektori muudes valdkondades.
Krediidi asutusi on kahte liiki: 1. Äri- ehk kommerts pangad (tegutsevad aktsiaseltsi vormis). 2. Ühistegelikud krediidi asutused (laenu-hoiu ühistud, ühispangad). Raha emisjooni (käibele laskmist) teostavad tänapäeval riikide keskpangad.
Krediidiandjad on praeguseni olnud peamiselt rahvusvahelised organisatsioonid (Maailmapank, Rahvusvaheline Valuutafond, Euroopa Liit jne.). Senises ulatuses ei kujuta välisvôlgade teenindamine Eesti majanduse jaoks kriitilist probleemi.
Krediidileping on leping, millega üks isik (krediidiandja) kohustub andma teise isiku (krediidisaaja) käsutusse rahasumma (krediit), krediidisaaja aga kohustub tasuma krediidilt intressi ja lepingu lõppemisel krediidi tagasi maksma.
Krediidipanga visioon - On olla atraktiivne või teiste sõnadega öeldes tähelepanu vääriv pank. See tähendab, et lähtuvad oma tegevuses AAA põhimõttest ehk on ATRAKTIIVNE kliendile, ATRAKTIIVNE töötajale ja ATRAKTIIVNE investorile.
Krediidilepinguks on VÕS § 401 lg 1 kohaselt leping, millega krediidiandja kohustub andma krediidisaaja käsutusse rahasumma (krediidi), krediidisaaja aga kohustub tasuma krediidilt intressi ja lepingu lõppemisel krediidi tagasi
Krediidivahendaja on   tasu   kokku   leppinud   ka  krediidiandjaga, tuleb lepingus märkida ka see. Krediidivahendusleping   ja   taotlus   krediidi   saamiseks   ei   või   sisalduda   ühes   dokumendis.
Krediidiasutus on kohustatud hoidma osa oma vabadest vahenditest kohustusliku reservina Eesti Pangas, kui Eesti Pank ei ole määranud teisiti 1. Kohustusliku reservi määra ja selle kasutamise korra kehtestab Eesti Pank.
Krediidiasutus on äriühing, mille peamiseks ja püsivaks tegevuseks on avalikkuselt rahaliste hoiuste ja muude tagasimakstavate vahendite kaasamine ning oma arvel ja nimel laenude andmine või muu finantseerimine.
Krediidiasutuse juured on sügaval Rootsi hoiupankade ajaloos ning tänu kõigele sellele on Swedbank klientide arvu poolest Rootsi suurim pank ning juhtpositsioonil ka oma teistel koduturgudel: Eestis, Lätis ja Leedus.
Krediidiasutus on kohustatud teatama Finantsinspektsioonile aktsiakapitali kavandatava suurendamise tingimused; •• aktsiakapitali voib vahendada kahjumi katmiseks, kuid mitte rohkem, kui 5 mln euroni.
Krediidifunktsioon - mis seinseb finantsabis turu osapooltele- tootja saab tootmise jätkamiseks vajaliku raha enne toodangu jõudmist tarbijani, tarijale võimaldatav järelmaks lubab tarbida enne tasumist.
Krediidileping on oma olemuselt kestvusleping, kuna on suunatud püsiva kohustuse või korduvate kohustuste täitmisele. Seega toimub laenulepingu lõpetamine ennekõike ülesütlemise kaudu.
Krediid – võlgu antud (võetud) raha või kaup, mis saajal (debitooril) tuleb andjale (kreditoorile) kokkulepitud kujul ja tähtajaks tagastada, makstes enamasti ka intresse.
Krediidilimiit on kas: - garanteeritud – tähendab seda, et kliendil on õigus pangast igal ajal ilma täiendavate lisaläbirääkimisteta varem kokkulepitud summas laenu saada.
Krediidirisk on tõenäosus, et laenusaaja jätab oma kohustused täitamata ning põhjustab sellega laenuandjale raha täieliku või osalise kaotuse ning tulu saamatajäämise.
Krediidiandjal on sõnaselge kohustus hinnata enne tarbijakrediidilepingu sõlmimist tarbija krediidivõimelisust, kasutades selleks vajaduse korral asjakohaseid andmekogusid.
Krediidipank - hoiustamine ja laenud) Pangalaadsed pangad- mis ei ole otseselt pangad, kuid tegelevad sellelaadsete tehingutega ( NT: laenukontorid, kiirlaenuandjad jms. )
Krediidiandja on tulenevalt VÕS § 416 lg 2 kohustatud pakkuma tarbijale võimalust läbirääkimisteks, et leida võimalus lepingust tulenevate kohustuste täitmiseks.
Krediidilepingu lõpetamine tähendab tarbijale ennekõike rahasumma kasutamise õiguse lõppemist, mis aga omakorda annab krediidiandjale õiguse nõuda tarbijalt laenu tagastamist.
Krediidileping - krediidiandja kohustub andma teise isiku käsutusse rahasumma, saaja kohustub tasuma krediidilt intressi ja lepingu lõppemisel krediidi tagasi maksma.
Krediidirisk - krediidi mittetasumise tõenäosus kulukandjate arvestus ehk kalkuleerimine - arvestuse liik, mis näitab mille jaoks on ettevõttes kulutusi tehtud.
Krediidiasutus e. rahavahendusasutus - ettevõt­ kõik etapid alates hankest ja lõpetades müügi­ te, mis osaleb rahaloome protsessis, teeb arvel- ga kauplustes.
Krediidiriskidest on seotud küpsete turgudega (näiteks Rootsi). Riskide hajutamine saavutatakse ka laia kliendibaasi ja eri sektorites tegutsevate ettevõtete kaudu.
Krediidiasutused on suunanud mitmeid kampaaniaid ja soodustusi just eraisikuturule, et püsida konkurentsis ning meelitada teiste pankade kliente enda ettevõttesse.
Krediidiriski on võimalik vähendada diversifitseerimise kaudu, mis tähendab riskide hajutamist, mida saab teha kasutades samaaegselt erinevaid projekte.
Krediidirisk - on seotud võimalusega, et panga ja klientide vahelisi finantslepinguid ei täideta viimaste poolt esialgselt kokkulepitud tingimustel.
Krediidiasutus on äriühing, mille põhiliseks majandustegevuseks on avalikkuselt rahaliste hoiuste ja teiste tagasimakstavate vahendite kaasamine.
Krediidiasutuste asutus - § 123 ja 124. nende §-de kohaselt võib esitada Finantsinspektsioon, juhul kui võ-ks on kindlustusselts või krediidiasutus.
Krediidi andmine on Rumeenias lubatud vaid teatud asutustele (non-bank financial institutions), mis on registreeritud keskpanga juures.
Krediidimeetod - TuMS § 45 – residendiriigi maksukohustusest on võimalik maha arvata tuluallikariigi maksukohustuse võrra.
Krediidirisk – fond investeerib otseselt või kaudselt võlakirjadesse või muudesse fikseeritud tuluga instrumentidesse.
Krediidiandjal on õigus krediidileping lõpetada erakorraliselt, kui tarbija ei maksa või viivitab intressi maksmisega.
Krediidiasutus – on ettevõte, mis võtab vastu avalikkuse rahalisi hoiuseid ja annab välja omal vastutusel laene.
Krediidiasutuste vormideks on kommertspangad, hoiupangad, investeerimispangad, investeerimisfondid ja kindlustuskompaniid.
Krediidiasutus - ettevõte, mis võtab vastu rahalisi hoiuseid ja annab omal selgitused. vastutusel laenu.
Krediidirisk tähendab seda, et laenuvõtja ei suuda või ei taha lepingu lõppedes oma laenukohustust.
Krediidirisk – risk, et laenuvõtja ei suuda või isegi ei taha võlausaldajale laenu tagasi maksta.
Krediidiasutuste seadusele on sisse viidud nõue, et tuleb tähelepanu juhtida ka häid ühingujuhtimise tavasid.
Krediidilepingu lõpetamise ehk ülesütlemise tagajärjeks on lepingust tulenevate kohustuste lõppemine tuleviku
Krediidiasutusi on kahte liiki : 1) äri - ehk kommertspangad 2) ühistegelikud krediidiasutused.
Krediidisüsteem - süsteem, kus kauba eest ei pidanud kohe maksma, vaid lepiti kokku tähtaeg
Krediidi eelised - kohene võimalus asju omandada, planeerimata ostud, paindlikkus, ohutus.
Krediidivormiks on lühiajalised kommertspaberid, millega kaubeldakse finantsturgudel.
Krediidipank on Eestis finantsteenuste turul väike, kuid tugev ja kindel pank.
Krediidiallikana on suhteliselt madal intressimäär, võrreldes pangalaenuga.
Krediidiinfo põhjal on aga aktiivselt turul tegutsejate arv vaid ligikaudu 2000.
Krediidirisk on risk, et klient jätab krediidi tagastamata.
Krediidiseadustes on ära toodud pangasaladuste hoidmise seadus.
Krediidiasutusteks on (kommerts)pangad ning laenu- hoiuühistud.
Krediidiinfo – äripartnerite kohta info saamine.
Krediidirisk - krediidi mittetasumise tõenäosus
Krediidi puudused - ülekulutamine, kõrgem maksumus.
Krediidireiting - krediidivõime hinnang
Vote UP
-1
Vote DOWN
Krediidivõime - kliendi võime saada krediiti tulenevalt eelnenud ja käesolevast krediiditegevusest kulukandjate arvestus ehk kalkuleerimine - arvestuse liik, mis näitab mille jaoks on ettevõttes kulutusi tehtud.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun