Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Krüptoraha on tõusuteel. Nüüd on just õige aeg osta! Ära riski ja kauple turvalises keskonnas -> TEE KONTO Sulge
Facebook Like
Add link
Maantee - lühemad veod,kiire laadimin e,auto sõidukiirus suur,kallis vedu-rohkem kütust,ajaliselt paindlik,kk saastlik,tarbib 50%naftavar,teekate ku lub,probl.parkimisega(50000km,kõvakattega 10000km)Bussiliinid-maakonna- linnasiseseid.Liinibussid-ka välisriigid(Läti,Leedu,Skm)Mere-odav veoliik,teid pole vaja,kaupa t kaupa,vaja sadamaid,mereteede märg, süvendamine,aeglane,odav,kuid suurtes kogustes kaup.
Maanteede kogupikkus on 479 688 km. Kõige tihedam teedevõrk on Põhja-Itaalias, sest suurem osa tööstusest asub seal, mida on tarvis laiali transportida.
Maantee teatejooks on maratoni pikkune (42 195 km). Teatejooksus osaleb kuus sportlast, kes kõik jooksevad ühe vahetuse (10+5+10+5+10+5+7,195 km) (2)

Maanteedel on eriti Ibedad need köhad, kus põllutöö kukkuda tuleb osata, aga ometi on see nii. Kukkumisel masinad või kõrvalteelt tulevad autod on kandnud sõidu koos mootorrattaga tekivad peaaegu alati kergemad või teele pori (eriti siis, kui see on savikas). , raskemad kehavigastused.
Maanteede tähtsus on riigi jaoks suur – 60% riigisisesest kaubaveost moodustab autotransport. Maanteetransport on väga oluline ka riigi majanduse jaoks, kuna Saksamaa on transiitmaa (kaupa veetakse nt Prantsusmaalt Ida-Euroopasse), läbiveo pealt kogunevad riigikassasse maksud.
Maantee klassid on : 1. Kiirtee 2. I KLASSI MAANTEE 3. II klassi maantee 4. III klassi maantee 5. IV klassi maantee 6. V klassi maantee 1.Kiirtee on sellel lubatud kiirusel vastava kattega maantee mootorsõidukite liiklemiseks, mis ei teeninda vahetult teega piirnevaid alasid.

Maantee - kui raudteetranspordil, igapäevases kasutuses kui ka ohtlikes ja suurõnnetuse ohuga ettevõtetes. Vahel käitume nii harjumuspäraselt põlevvedelikke kasutades, et unustame selle tegeliku ohu sootuks ja siis võib olla õnnetus kerge tulema.
Maanteed on jagatud kolme ossa: föderaalmaanteed riiklikud maanteed kohalikud teed maanteetunnelid leevendavad liiklusummikuid suurlinnade piirkondadesvõi ületavad märkimisväärselt vooluveekogusid.
Maantee on väljaspool linnu, aleveid ja alevikke paiknev tee sõidukite ja jalakäijate liiklemiseks. Põhimaantee -Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa; Pärnu-Rakvere-Sõmeru,

Maantee teatejooks - 1:57.06-Josephat Muchiri Ndambiri, Martin Irungu Mathathi, Daniel Muchunu Mwangi, Mekubo Mogusu, Onesmus Nyerre, John Kariuki (Kenya), 23. november 2005 Chiba
Maanteed mööda on õnnetuse toimumise tõenäosus on suurem, kuid raudteel liiguvad suuremad kogused ja õnnetuse korral võivad seal tagajärjed olla mitmeid kordi raskemad.
Maantee - ja raudteetranspordi taristu killustab ja vähendab looduslike ekupaikade pindaöa, tekitab barjääre ja müra ning saastab pinnast, õhku ja vett.

Maantee – EHITUSE SEIRE .................................................................................. 12 6. LIIKLUSE NEGATIIVSE MÕJU VÄHENDAMINE.
Maantee - äärde hoonestus- kiirtee, I ja II klassi maantee kaitsevööndisse ei tohi kavandada maanteeliikluse korraldamisega mitte seotuid hooneid.
Maantee teatejooks - 2:11.41- Jiang Bo, Dong Yanmei, Zhao Fentgting, Ma Zaijie, Lan Lixin, Lin Na (Hiina), 28. veebruar 1998 Peking

Maantee on väljaspool linnu, aleveid ja alevikke paiknev tee sõidukite ja jalakäijate liiklemiseks.
Maantee on asulatevaheline maismaatee mootorsõidukite (varem hobusõidukite) liiklemiseks.
Maanteede ehitus on kallis, heitgaasid ka kergetööstustooted jne. transport keskkonnakahjulikud.

Maanteede kogupikkus on 18 000 km, neist kõvakattega 39%.1000 elaniku kohta tuleb 44 autot.
Maanteede kogupikkus on 17282 km ning teedel liigub ligikaudu pool miljonit mootorsõidukit.
Maanteed on kitsad, halvasti hooldatud ning neil tekib tihti liiklusummikud.

Maanteeametis on mahakantud vara harvadel juhtudel jagatud ka töötajatele.
Maantee - ja õhutranspordi veoaegade olulisele lühenemisele.
Maantee - ja raudteevõrk Lõunasaare omast tunduvalt parem.

Maanteed on kokku üle 120 000 km, sh 50 000 asfalteeritud.
Maanteed on ülerahvastatud ning mõneti ka halvas seisus.
Maantee - , raudtee-, mere- ja õhuveokonteinerid.

Maantee - , mere-, jõe-, õhu- ja torutransport.
Maantee - VEETRANSPORT TRANSPORT e. LAEVANDUS
Maantee - ,maastiku- või trekisõidus.

Maantee on purunenud. Okasmetsamullad
Maanteed on Prantsusmaal korralikud.
Maanteed – algas Berliini blokaad.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun