Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus


Kirjalike tööde vormistamise juhend (0)

1 HALB
Punktid

Esitatud küsimused

  • Miks töö autor valis antud teema ?
  • Miks töö autor just sellise meetodi valis ?
  • Kuidas jagatakse vastutus lõpptulemuse eest ?
 
Säutsu twitteris
Tartu Kutsehariduskeskus Osakonna nimi
Eesnimi Perenimi
TÖÖ PEALKIRI
Töö liik
Juhendaja Nimi Perenimi
Tartu 2009 1. VORMISTAMINE 1.1. Üldnõuded Tartu KHK õppekavade kohaselt koostatavad kirjalikud tööd (referaat, kursusetöö, lõputöö, praktika aruanne) vormistatakse teadustööde nõudeid arvestades. Töödes on kindlad alajaotised järgmises järjestuses:
· Tiitelleht
· Sisukord
· Sissejuhatus
· Sisu peatükkidena
· Kokkuvõte
· Kasutatud kirjandus
· Lisad (vastavalt vajadusele)
Õpilastööde vormistamisel tuleb järgida järgmisi üldisi nõudeid.
1. Töö trükkida arvutil Wordi või Writeri dokumendina formaadis A4 lehe ühel küljele. Esitada pehmes köites.
2. Lehe servadele jätta vaba ruumi järgmiselt: vasakul 4 cm, paremal 2 cm ja üleval ning all 3 cm. (Office 2003: FailLehekülje häälestusVeerised; Office 2007: KüljendusVeerised)
3. Töö põhitekst trükkida kirjatüübis Times New Roman kirjasuurusega 12 punkti, reavahega 1,5 rida. (Office 2003:VormingLõikTaanded ja vahedReasamm; Office 2007: Avaleht LõikTaanded ja vahedReasamm)
4. Joonealused märkused (Office 2003: LisaViideAllmärkus; Office 2007: ViitedLisa allmärkus) kirjutada kirjasuurusega 10 punkti ja reavahega 1,0.
5. Võõrkeelsete tekstiosade, valemite ja sümbolite kirjutamisel kasutada. kaldkirja (Italic).
6. Tekst paigutada leheküljele ühtlaselt nii, et ka lehekülje parem serv jääb sirge (rööpjoondus). (Office 2003: VormingLõikTaanded ja vahed ; Office 2007: KüljendusLõikTaanded ja vahed)
2 7. Tekstilõiku alustada ilma taandeta. Tekstilõigud eraldada täiendava vahega suurusega 6 punkti. (Office 2003: VormingLõik Vorming LõikTaanded Lõik Taanded ja vahed; vahed; Office 2007: AvalehtLõik Avaleht LõikTaanded Lõik Taanded ja vahed) vahed)
8. Töö iseseisvaid põhiosi (sisukord, sissejuhatus uus peatükk, kokkuvõte, kirjanduse loetelu ) alustada uuelt leheküljelt.
Kõik pealkirjad kirjutada kirjatüübis Arial paksus kirjas arvestades täiendavalt järgmiste nõuetega:
· Esimese taseme (peatükkide) pealkirjad kirjutada suurtähtedega (suurtähtkiri) kirjasuurusega 16 punkti, vahe enne ja pärast pealkirja 12 punkti ja pealkiri paigutada rea keskele . Esimese taseme pealkirjad algavad alati uuelt leheküljelt. Esimese taseme jaotiste ees on numbrid1., 2., 3. jne. .(Office Office 2003 2003: VormingTäpp Vorming Täpp- Täpp- ja numberloendid Numberliigendus Numberliigendus; Numberliigendus; Office 2007: AvalehtMitmetasandiline loend) Märkida ära pealkirjalaadiga Pealkiri 1. Avaleht Mitmetasandiline loend) (Office 2003: VormingL VormingLaadid ja vorming; vorming; Office 2007: AvalehtLaadid Avaleht Laadid ) Laadid)
· Teise taseme (alapeatükkide) pealkirjade tähekõrguseks on 14 punkti ja kirjutada väiketähtedega, vahe pärast pealkirja 12 punkti, joondada lehe vasakusse serva. Teise taseme jaotiste ees on nende järjekorranumber (nt 1.1., 1.2., 1.3., 2.1., 2.2. jne). Märkida ära pealkirjalaadiga Pealkiri 2.
· Kolmandal tasemel (alapunktidel) on teksti suurus 12 punkti ja tekst on joondatud lehe vasakusse serva. Kolmanda taseme jaotiste ees on number (nt 1.1.1., 1.1.2, 1.1.3. jne). ).
Pealkirjade lõppu punkti ei panda. Kui pealkirjas on mitu lauset, siis pannakse lausete vahele punkt, rea lõppu aga mitte.
Süsteemitähist (numbrit pealkirja ette) ei panda eel- ja lõpposa elementidele (sisukord, kirjanduse loetelu, lisad, resümee jm). Süsteemitähiseta on reeglina ka sissejuhatus ja kokkuvõte.
9. Lehekülgede numeratsioon hõlmab kogu tööd (alates tiitellehest kuni lühikokkuvõtte lõpuni). Number trükitakse lehekülje alaserva paremasse nurka. (Office 2003: Lisa Leheküljenumbrid; Office 2007 Lisa Leheküljenumbrid) Tiitelleht ja sisukord võetakse nummerdamisel arvesse, kuid leheküljenumbreid neile ei märgita.
3 10. Tuleb kontrollida, et lehekülje allosas ei jääks ainult alapeatüki pealkirja.
11. Tabelid ja joonised peaksid mahtuma ühele leheküljele. Kui on tegemist suuremõõtmelise tabeliga, paigutatakse see töö lisadesse.
1.2. Tiitelleht Õpilastööde tiitellehel on järgmised elemendid: 1) kooli nimi tähesuurusega 14 punkti (vahe enne 36 p) (Office 2003: VormingLõik Vorming LõikTaanded Lõik Taanded ja vahed; vahed; Office 2007: Avaleht Avaleht Lõik) Lõik)
2) osakonna nimi tähesuurusega 12 punkti (vahe enne 6 p)
3) autori ees- ja perekonnanimi tähesuurusega 14 punkti (vahe enne 150 p)
4) töö pealkiri suurtähtkirjas tähesuurusega 14 punkti (vahe enne 50 p)
5) töö liik (nt lõputöö, kursusetöö) tähesuurusega 12 punkti (vahe enne 24 p)
6) töö juhendaja ees- ja perekonnanimi tähesuurusega 12 punkti (vahe enne 36 p)
7) töö valmistamise koht ja aasta tähesuurusega 14 punkti (vahe enne 200 p)
Tiitellehe kõik elemendid paiknevad omaette real . Kõik read tiitellehel algavad suurtähega. Tiitellehel ei panda lausete lõppu punkti ega koma töö valmimise koha ja aasta vahele. Tiitellehel sõnu ei poolitata.
Tiitellehel (vt Lisa 1) on tekst kirjastiilis Arial Helvetica või Times New Roman ning paksus kirjas.
Tiitellehe kõik elemendid paigutatakse rea keskele, v.a. juhendaja või õpetaja nimi, mis on joondatud paremale. Sõna Juhendaja või Õpetaja järel koolonit ei panda.
Lõputööde tiitellehe pöördele kirjutatakse autori kinnitus , et töö on iseseisvalt koostatud ja töös kasutatud allikatele on korrektselt viidatud (vt Lisa 2)
1.3. Sisukord Sisukord annab ülevaate töö ülesehitusest ja aitab lugejal leida teda huvitavat osa. Sisukorras tuleb esitada kõik töö alljaotused täpses vastavuses töös toodud pealkirjade ja leheküljenumbritega, millelt algab vastav alljaotis (näidis Lisa 3).
Sisukord asub tiitellehe järel ning on koostatud programmi
80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla

Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele faili TASUTA e-mailile

Vasakule Paremale
Kirjalike tööde vormistamise juhend #1 Kirjalike tööde vormistamise juhend #2 Kirjalike tööde vormistamise juhend #3 Kirjalike tööde vormistamise juhend #4 Kirjalike tööde vormistamise juhend #5 Kirjalike tööde vormistamise juhend #6 Kirjalike tööde vormistamise juhend #7 Kirjalike tööde vormistamise juhend #8 Kirjalike tööde vormistamise juhend #9 Kirjalike tööde vormistamise juhend #10 Kirjalike tööde vormistamise juhend #11 Kirjalike tööde vormistamise juhend #12 Kirjalike tööde vormistamise juhend #13 Kirjalike tööde vormistamise juhend #14 Kirjalike tööde vormistamise juhend #15 Kirjalike tööde vormistamise juhend #16 Kirjalike tööde vormistamise juhend #17
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 17 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2009-11-03 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 46 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor mr maxx Õppematerjali autor

Lisainfo

kirjalike tööde vormistamise juhend

Märksõnad

Mõisted


Meedia

Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


Sarnased materjalid

60
pdf
Kirjalike Tööde Vormistamise Juhend
52
doc
Tööde vormistamise juhend
38
doc
KIRJALIKU TÖÖ VORMISTAMINE
13
doc
KIRJALIKE TÖÖDE KOOSTAMISE JA VORMISTAMISE JUHEND
56
pdf
Lõputöö koostamise ja vormistamise juhend
63
doc
Lõputööde vormistamine
40
pdf
ÕPILASTE KIRJALIKE TÖÖDE KOOSTAMINE JA VORMISTAMINE
46
pdf
Uurimistöö koostamise juhend

Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun