Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

Brasiilia majandus (3)

5 VÄGA HEA
Punktid
 
Säutsu twitteris
(Kool)BRASIILIA MAJANDUS
Referaat

(nimi)
(klass)
( juhendaja )


(LINN 2010)

SISUKORD


SISUKORD 2
SISSEJUHATUS 3
1.RIIGI ÜLDISELOOMUSTUS 4
1.1.Üldandmed 4
1.2.Geograafiline asend 5
1.3.Arengutase 6
2. RAHVASTIK 7
3.MAJANDUS 9
3.1. Energiamajandus 9
3.2.Põllumajandus 10
3.3. Metsamajandus 11
3.4. Kalandus 12
3.5.Töötlev tööstus 13
3.6.Transport 15
3.7. Turism 17
3.8.Kokkuvõte majandusest 18
KOKKUVÕTE 19
KASUTATUD KIRJANDUS 20
SISSEJUHATUS


Valisin teema Brasiilia majandus mitmetel põhjustel. Peamine põhjus on see, et arvasin, et kuna Brasiilia on nii suur riik, siis ei tohiks olla ületamatult raske referaati koostada ja materjali Brasiilia kohta peaks olema palju. Teine põhjus on see, et brasiillased on tugevad jalgpallis ja jalgpall mulle meeldib, siis äratas see minus huvi ka Brasiilia kohta. Kolmas põhjus on see, et Brasiilias asuv Rio de Janeiro on väga ilus ja ma tahaksin ise sinna kunagi reisida . Need põhjused mõjutasid minu valikut.
Töö eesmärk on anda ülevaadet Brasiilia majanduse kohta. Brasiilia majandus on väga mitmekesine . Referaat on koostatud Brasiilia majanduse mõistmiseks ja selle taseme kohta teabe saamiseks. Brasiilia majanduse põhiprobleem on, et ei kasutata ära saadavaid ressursse.
Referaadi koostamiseks kasutasin erinevaid materjale. Materjale on küll palju, kuid kahjuks enamik internetilehti on inglise keeles ja eestikeelset teksti eriti ei leidu. See tegi referaadi koostamise üpris raskeks, kuna väga palju tuli tõlkida ja laused selle tõttu mõningas osas konarlikud. Peamiste materjalidena kasutasingi inglisekeelseid internetilehti. Samuti kasutasin ka geograafia õpikut ja raamatut maaima riikide kohta. Kõige rohkem kasutasin oma mõistust, et need inglisekeelsed internetilehed ära tõlkida.
Jaotasin teemad suurteks peateemadeks, nagu üldiseloomustus, rahvastik ja majandus, ja alateemadeks nagu üldiseloomustus, geograafiline asend, arengutase, energiamajandus, põllumajandus, metsamajandus, kalandus, töötlev tööstus, transport, turism ja kokkuvõte majandusest. Jagasin teemad nii, et kõikidest tähtsamatest majanduse osadest saaksin eraldi alateema teha ja et kõik teemad ei oleks omavahel seotud. Arvan, et nii on parem referaati lugeda.
Arvan, et referaat on piisav Brasiilia majanduse kohta teabe saamiseks.
 • RIIGI ÜLDISELOOMUSTUS

 • Üldandmed


  Brasiilia pindala on 8 511 965 km². Riigis räägitakse portugali keelt. Brasiilia president on Luís Inácio Lula da Silva. Rahaühik on riaal (BRL). Riik iseseisvus 7. september 1822.
  Brasiilia pealinn on Brasília, mis on Liiduringkonna keskus. Brasília pindala on 472 km2 ja elanikke on seal aasta 2005 seisuga 199 000. Selle linna koordinaadid on 15°47′″ N ja 47°55′″ E.
  Rahvaarv 2007 aasta seisuga on 190 011 000 ja rahvastiku tihedus 22 in./km². Rahvaarvult on Brasiilia maailmas viiendal kohal.
  Brasiilias on 26 osariiki ja 1 liiduringkond. Need on: Acre, Alagoas, Amapá, Amazonase osariik , Bahia, Ceará, Espírito Santo, Goiás, Liiduringkond, Maranhão, Mato Grosso , Mato Grosso do Sul, Minas Gerais, Pará, Paraíba, Paraná osariik, Pernambuco, Piauí, Rio de Janeiro osariik, Rio Grande do Norte, Rio Grande do Sul, Rondônia, Roraima, Santa Catarina, São Paulo osariik, Sergipe, Tocantinsi osariik.
  Brasiilias on kaks suuremat linna: Sao Paulo, kus elab umbes 25 miljonit inimest ja Rio de Janeiro, kus elab umbes 10 miljonit inimest.
  Joonis 1. Brasiilia vapp . Joonis 2. Brasiilia lipp.
  Joonis 3. Brasiilia pealinna lipp. Joonis 4. Brasiilia pealinna vapp.
 • Geograafiline asend


  Brasiilia on riik Lõuna-Ameerikas. Brasiilia on pindalalt ligi viies riik maailmas, hõlmates ligi 50% Lõuna-Ameerika mandrist. Brasiilia on ümbritsetud Atlandi ookeaniga idast ja Brasiilial on rannajoon üle 7,367 kilomeetri.
  Brasiilial on maismaapiir peaaegu Lõuna-Ameerika riikidega peale Ecuadori ja Tšiili: Venezuela, Suriname, Guyana ja Prantsuse Guyanaga lõunast, Kolumbiaga loodest, Boliivia ja Peruuga läänest, Argentiina ja Paraguayga edelast ja Uruguayga põhjast (Joonis 6).
  Brasiilia pealin Brasília asub Amazonase ja Paraná jõgikonna veelahkmel (Joonis 5).
  Joonis 5. Brasiilia pealinna asukoht.
  Joonis 6. Brasiilia asukoht.
 • Arengutase


  Brasiilia kuulub uustööstusmaade hulka, mida iseloomustab eelkõike usina, kuid odava töötajaskonna olemasolu, kuid kus napib kapitali. Uustööstusmaad on keskmisest jõukamad riigid.
  Arengutaset saab iseloomustada ka sisemajanduse kogutoodanguga ühe elaniku kohta (Joonis 7). Sisemajanduse kogutoodang on aasta jooksul riigis toodetud kaupade ja teenuste turuväärtus. Brasiilias on SKT ($/el. kohta ostujõu alusel) 8800. Põllumajanduse % SKT-st on 8,0; tööstuse % SKT-st on 38,0; teeninduse % SKT-st on 54,0; haritava maa % on 7. Sellest saab järeldada, et kui on suur hõive teeninduses , on Brasiilia kiiresti arenev/arenenud riik.
  Riikide arengutaseme hindamiseks kasutatakse ka ÜRO inimarengu indeksit, mis koosneb SKT, haridse ja keskmise eluea näitajatest. Brasiilia on positsioonil 69 ja inimarenguindeks on 0,792. Kirjaoskuse % on 88,6. See tähendab, et Brasiilia on keskmise inimarenguga riik.
  Arengutaset võrreldakse ka sündimuse, suremuse, imikusuremuse, laste arvu naise kohta, keskmise eluea järgi. Brasiilias on sündimus 21‰; suremus 6‰; imikusuremus 27‰; laste arv naise kohta 2,3; naiste keskmine eluiga 76 ja meeste keskmine eluiga 68. Suremuse järgi saab vaadata, et Brasiilia on arenenud, kuna arenenud riikides on suremus väikesem tänu paremale arstiabile. Ka keskmise eluea järgi saab vaadata, et Brasiilia on arenenud, kuna arenenud riikides on meditsiini tase parem ja selle tõttu ka keskmine eluiga kõrgem. Arenenud riikides on ka laste arv naise kohta väga madal. Brasiilia on keskmisel positsioonil, kuna sündmus on üpris suur ja ka laste arv naise kohta arenenud riikide numbritest kõrgem.
  Joonis 7. SKT tiheduse kaart.
 • RAHVASTIK


  Brasiilia on kõige suurema rahvastikuga riik Ladina-Ameerikas ja samuti ka üks suurima rahvaarvuga riikidest maailmas. Brasiilia rahvaarv on 2007. aasta seisuga 190 011 000 ja rahvastiku tihedus 22 in./km² (Joonis 10). Brasiilia on rahvaarvult viies riik maailmas.
  Brasiilia iive on 1,1-2‰. See on positiivne, kuna sündimus on 21‰ ja suremus on 6‰. Naiste keskmine eluiga on 76 ja meeste keskmine eluiga 68.
  Brasiilia rahvastikupüramiidi vaadates on näha, et Brasiilia on jõudnud kaasaegsesse rahvastiku tüüpi, kuna püramiid hakkab muutuma seenekujuliseks ja on näha, et demograafiline plahvatus on möödunud (Joonis 8). Sündimus hakkab vähenema. Kui vaadata Brasiilia rahvastikupüramiidi aastal 2050, siis on näha, et rahvastik on vananenud (Joonis 9). Sündimus on 2002 aastaga võrreldes palju vähenenud ning vanurite osatähtsus on väga suur.
  Brasiilia rahvastik kujunes eri päritolu inimeste kooselus ja tihedas suhtlemises. Rassid ja kultuurid on kogu aeg segunenud ning rahvastik on aina ühtlustanud. Tihti on kõige selle peale raske mõista, milline on tänapäevane brasiillane.
  Brasiilia rahvastik on väga kirev (Joonis 11). See hõlmab nii põliselanikke indiaanlasi, kellel on olnud vähe kokkupuuteid välismaailmaga, kui ka portugali kolonisaatorite ning 17. saj suhkrurkooistandustesse tööle toodud aafriklaste järglasi. Hilisemate sisserännanute hulgas on nii itaallasi kui ka jaapanlasi.
  Natuke üle poole praegusest rahvastikust on valged, kes põlvnevad eelkõige portugallastest,
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Brasiilia majandus #1 Brasiilia majandus #2 Brasiilia majandus #3 Brasiilia majandus #4 Brasiilia majandus #5 Brasiilia majandus #6 Brasiilia majandus #7 Brasiilia majandus #8 Brasiilia majandus #9 Brasiilia majandus #10 Brasiilia majandus #11 Brasiilia majandus #12 Brasiilia majandus #13 Brasiilia majandus #14 Brasiilia majandus #15 Brasiilia majandus #16 Brasiilia majandus #17 Brasiilia majandus #18 Brasiilia majandus #19 Brasiilia majandus #20 Brasiilia majandus #21
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 21 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2010-04-03 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 91 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 3 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor biku0 Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Referaat on koostatud aastatel 2008/2009. Arvan, et andmed ei ole vananenud, sest töös on ka kasutatud ära varasemate aastate andmeid. Töö on põhjalik ja samuti on palju jooniseid.
  majandus , brasiilia , brasiilia majandus

  Mõisted


  Meedia

  Kommentaarid (3)

  sebrakook profiilipilt
  Vivika Aleksejev: Põhjalik ja pikk, väga hea.
  21:38 03-04-2011
  richardb profiilipilt
  richardb: Väga põhjalik töö
  14:49 10-02-2013
  z4j3biz profiilipilt
  z4j3biz: Ikka aitas.
  18:01 13-03-2013


  Sarnased materjalid

  17
  docx
  BRASIILIA
  20
  doc
  Energiamajandus
  19
  docx
  Brasiilia referaat
  13
  docx
  Brasiilia iseloomustus
  7
  odt
  Brasiilia
  19
  odt
  Suurbritannia majandus
  13
  docx
  Brasiilia referaat
  33
  doc
  Suurbritannia-majandus

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun