Facebook Like

Maksundus (0)

1 Hindamata
Punktid
 
Säutsu twitteris
 • Mõisted:
  Maks- on seadusega või seaduse alusel valla- või linnavolikogu määrusega riigi või KOV avalik- õiguslike ülesannete täitmiseks või selleks vajaliku tulu saamiseks maksumaksjale pandud ühekordne või perioodiline rahaline kohustus, mis kuulub täitmisele seaduse või määrusega ettenähtud korras, suuruses ja tähtaegadel ning millel puudub otsene vastutasu maksumaksja jaoks.
  Maksumaksja-need, kes maksavad makse. Maksumaksja on füüsiline või juriidiline isik; riigi- või KOV asutus.
  Maksukohustuslane- maksumaksja, maksu kinnipidaja või muu isik, kes vastutab seaduse või lepingu alusel maksumaksja või maksu kinnipidaja maksukohustuse eest.
  Maksuhaldur - Riiklike maksude maksuhaldur on Maksu- ja Tolliamet , kohalike maksude maksuhaldur on valla- või linnavalitsus. Maksuhalduril on õigus kontrollida kõiki maksukohustuslase maksustamisega seotud dokumente.
  Maksumäär- näitab, kui palju peab mingit maksu maksma või näitab seda suhtelist tulude osa, mis läheb kogutulust maksudeks (nt üksikisiku tulumaks ... %, käibemaks ...% jne)
  Maksukoormus - näitab, kui palju ühiskonna tuludest (SKP-st) läheb maksudeks
  Maksuvõlg- on õigeaegselt tasumata jäetud maksusumma ja sellelt arvestatud intress .
  Ühishüvised- näiteks kooliasutused. on kaubad ja teenused, mida kasutatakse kollektiivselt, mille tarbimist ei saa välistada ja mis jagatakse ilma turu vahenduseta (näiteks riigikaitse ).
  Heaolu riik- Heaolu riigi põhimõtetest lähtudes jaotatakse tulud ümber jõukamatelt vaesematele – maksusüsteemi kaudu
  Vaseuslõks- inimene jääb toetuste peale elama. toetuste süsteem välistab madala palgaga tööle minemise. Inimene jääbki ainult maksutarbijaks, mitte ei saa taas maksumaksjaks.
  Maksu objekt- töötajale ja juhtorganile rahas makstud palk ja muud tasud ; FIE ettevõtlustulu (max 15* alampalk ); FI võlaõigusliku lepingu alusel makstud tasud; erisoodustus + sellelt arvestatud tulumaks; töötuskindlustushüvitis
 • Maksukorraldus:mis asutus, milliseid makse kogub. Mida maksudega edasi tehakse
  Käibemaks ettevõtja maksab müügi KM- ostu KM= riigile KM, Tulumaks-läheb kohalikule omavalitsusele 11,4 ja ülejäänud riigile. Maamaks - makstakse maksuametile, kannab vallale või linnale tagasi. Sotsiaalmaks koosneb kahest osast: 20% sotsiaalkindlustusse, 13% osa ravikindlustusse. Kogumispensioniga liitunud isikute 4% võrra vähendatakse sotsiaalkindlustuse osa.
  Maksud lähevad siis vastavalt sotsiaalkaitseks( peretoetused , pension , vanemahüvitis), tervishoiuks ( perearst , traumapunkt, haiglaravi ), kultuur, teadus ja haridus ( lasteaed , kool, teater, sport), keskkond ja põllumajandus (jäätmekäitlus toetus), transport (teede ehitamine ), riigikaitse ja turvalisus (kaitsevägi, äärte, politsei), muud valitsemisekulud (vallad ja linnad, riigikogu, valitsus).
 • Millised seadused reguleerivad maksundust. Milline on maksunduse baasseadus-maksukorralduse seadus. Miks on vaja maksuseaduseid
  Reguleerivad- baasseadus: maksukorralduse seadus (MKS) ,eraldi iga maksu reguleeriv seadus: tulumaksu-, käibemaksu-, sotsiaalmaksu- ja muud seadused. MKS alusel ei koguta ühtegi maksu, kuid see määrab maksuhalduri ja maksukohustuslase õigused, kohustused ja vastutuse, maksumenetluse korra ning maksuvaidluste lahendamise korra. MKS sätestab maksude kogumise süsteemi.
 • Riiklikud maksud(8).Nimetada.Kes kehtestab,mida seadusega määratakse. Osatähtsus riigi ja KOV eelarves. käibemaks; tulumaks; sotsiaalmaks; maamaks; aktsiisid ; hasartmängumaks; tollimaks ja raskeveokimaks . Riiklikud maksud kehtestab riik maksuseadustega. Seaduses määratleb sh: subjekti, objekti ehk maksubaasi, maksumäära, maksusoodustused, maksusumma arvutamise ja tasumise korra ,lisakohustused (nt aruandlus ), maksude tasumise tähtajad.
 • Kohalikud maksud(8)(1. jaanuarist
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Maksundus #1 Maksundus #2 Maksundus #3 Maksundus #4 Maksundus #5
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 5 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2013-05-26 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 42 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor Gaili Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Maks- on seadusega või seaduse alusel valla- või linnavolikogu määrusega riigi või KOV avalik- õiguslike ülesannete täitmiseks või selleks vajaliku tulu saamiseks maksumaksjale pandud ühekordne või perioodiline rahaline kohustus, mis kuulub täitmisele seaduse või määrusega ettenähtud korras, suuruses ja tähtaegadel ning millel puudub otsene vastutasu maksumaksja jaoks.Maksumaksja-need, kes maksavad makse. Maksumaksja on füüsiline või juriidiline isik; riigi- või KOV asutus.Maksukohustuslane- maksumaksja, maksu kinnipidaja või muu isik, kes vastutab seaduse või lepingu alusel maksumaksja või maksu kinnipidaja maksukohustuse eest.Maksuhaldur- Riiklike maksude maksuhaldur on Maksu- ja Tolliamet, kohalike maksude maksuhaldur on valla- või linnavalitsus. Maksuhalduril on õigus kontrollida kõiki maksukohustuslase maksustamisega seotud dokumente.Maksumäär- näitab, kui palju peab mingit maksu maksma või näitab seda suhtelist tulude osa, mis läheb kogutulust maksudeks (nt üksikisiku tulumaks ... %, käibemaks ...% jne)
  maksud , kogumispension , käibemaks , maksusüsteem , maksuhaldur , tulumaksu , maksukohustuslase , maksed , maksuvaba , maksumaksja , kogumispensioni , maksustamise , maksuhalduri , maksusumma , maksustatav , riigieelarve , intress , kuupäevaks , töötasu

  Mõisted


  Kommentaarid (0)

  Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


  Sarnased materjalid

  12
  doc
  Maksundus
  24
  docx
  Maksunduse eksam
  6
  doc
  Maksundus I
  22
  docx
  MAKSUNDUS
  10
  doc
  Maksundus II
  8
  rtf
  Maksunduse konspekt
  26
  ppt
  Maksud
  8
  docx
  Majandus  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun