Sõnu seletav sõnaraamat
Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Fie - na tegutsemise plussid: puudub vajadus omada partnerit; odavus – FIE-na tegevuse alustamine ei nõua väljaminekuid põhikapitali osas, Äriregistrisse kandmise eest tuleb maksta väiksemat riigilõivu kui osaühingu või aktsiaseltsi asutamisel ning ei ole vaja maksta notaritasu asutamislepingu tõestamise eest; lihtsus – äritegevuse alustamine ja korrastamine on seadusandlikult reguleeritud minimaalselt, raamatupidamine ja aruandlus on suhteliselt lihtsad;
Fie on kohustatud maksma avansilisi makseid ajani, mil nimetatud isik on registreeritud ettevõtjaks maksukohustuslaste registris (maksukohustus on seotud ettevõtjana registreeritud kuude arvuga). Juhul, kui FIE alustab/lõpetab ettevõtlust kvartali kestel, siis on nimetatud isik kohustatud maksma sotsiaalmaksu avansilisi makseid proportsionaalselt kuude arvuga, mil ta oli registreeritud maksukohustuslaste registris.
Fie - na tegitseval ettevõtjal on võimalus registreerimistaotlust esitada ja registreeringu õigsust kinnitada kodanikuportaalis • Äriregistris registreeritud ettevõtjal esindusõigust omava isiku kaudu X-tee teenused ettevõtjale Majandustegevuse registri andmed on avalikult kõigile kättesaadavad veebiaadressil: http://mtr.mkm.ee/ Kui 15. oktoobriks pole kinnitust teinud , siis kustutatakse registrist.

Fie - l ei ole kohustust tulumaksu avansilisi makseid maksta: • esimesel maksustamisperioodil (tegevusaastal); • kui ühe kvartali (tähtaja) makse suurus ei ületa 1000 krooni; • pärast seda, kui ettevõtja on maksustamisperioodi kestel kustutatud äriregistrist või teatanud maksuametile ettevõtluse lõpetamisest.
Fie - na registreeritud talunik sai abiprogrammi raames mittemaksustatavat põllumajandustoetust. Talunik ei kajastanud seda oma tuludes, ostis saadud raha eest traktori ja kandis tulude deklareerimisel traktori soetusmaksumuse kuludesse.
Fie on   kohustatud   koostama   lõppenud  majandusaasta aruande, kuid ei pea seda esitama maksuametile ega Äriregistrile   Ettevõtte tegevuseks määratud vara hindamisel tehakse seda turuväärtuse alusel 

Fie - Füüsilisest isikust ettevõtja Kui füüsiline isik soovib ettevõtlust alustada üksi ja mitte väga suures ulatuses, on kõige lihtsam ja otstarbekam seda  teha FÜÜSILISEST ISIKUST ETTEVÕTJANA. 
Fie - l on õigus oma ettevõtlustulust maha arvata üksnes enda poolt tehtud dokumentaalselt tõendatud kulutusi, kuigi kulutus võib olla tehtud abikaasade ühisvara arvelt ja soetatud vara kuulub ühisvara hulka.
Fie - l on õigus avada pangas üks erikonto, millele ta tohib kanda ainult ettevõtlusest saadud tulu ja seoses ettevõtlusega seaduse alusel saadud toetused kümne tööpäeva jooksul pärast laekumist.

Fie on kohustatud maksma sotsiaalmaksu avansilisi makseid jooksva kvartali eest vähemalt kolmekordselt kehtestatud kuumääralt arvutatud summalt, mis on 4307 krooni kvartalis (4350 x 33% x 3).
Fie - na näiteks maja või korteri soetamismaksumuse või osa sellest oma ettevõtluse kuluks arvanud, siis loetakse selle vara turuhind ettevõtluse lõpetamisel isiku ettevõtluse tuluks.
Fie - na tegutsemise miinused: • FIE vastutab temale kuuluva ettevõtte kohustuste eest kogu oma varaga; • sotsiaalmaksu avansiliste maksete tasumise kohustus põhitöökoha puudumisel.

Fie on kohustatud tuludeklaratsiooni esitama ka juhul, kui maksustamisperioodi ettevõtlustulu jäi alla maksuvaba tulu, ettevõtlusest tulu ei saadud või majandustegevus
Fie - ks registreerimine on mõttekas juhul, kui äritegevuses saadakse hakkama üksinda või pere abil ja kui asutamis- ning halduskulusid soovitakse madalal hoida.
FIE
Fie - ks võib olla iga füüsiline isik, sh vähemalt 15-aastane alaealine, kellel on vanema nõusolekul antud õigus tegeleda majandustegevusega.

Fie on kohustatud ennast äriregistrisse kandma, kui tema majandusaasta käive ületab 250 000 krooni, st. FIE muutub käibemaksukohustuslaseks.
Fie - d. Euroopa Liidu kodanikul on õigus ajutiselt või alaliselt töötada FIE-na igas EL riigis, õigused on samad mis töötajatel.
Fie on kohustatud maksuteatel märgitud tasumisele kuuluva summa kandma Maksu- ja Tolliameti pangakontole hiljemalt 1. oktoobriks.

Fie - ks võib hakata iga füüsiline isik, registreerides end Maksu- ja Tolliameti kohalikus üksuses või äriregistris.
FIE
Fie on kohustatud ennast äriregistrisse kandma kui tema majandusaasta käive ületab 250 000 krooni.
Fie – on ettevõtja ja temale tööõiguslikud garantiid ei kehti N: puhkuseõigus.

Fie - ks võib hakata iga füüsiline isik, registreerides end äriregistris.
Fie - na arvele võetud või kas osaühing on juba registreeritud.
Fie - l pole palka ega töötasu, on vaid tulu, mis maksustatakse.

Fie on tavaline inimene, see ei tähenda isiku kahestumist.
Fie - na äriregistris registreeritud füüsiline isik.
Fie - na tegutsemise positiivsed küljed on kindlasti:

Fie - vastutab oma kohustuste eest kogu oma varaga.
Fie - d on nt paljud talunikud, taksojuhid jne.
FIE
Fie - on füüsilisest isikust ettevõtja!

Fie - d kes ei tööta tööandja juures
Fie - ks üksnes füüsiline isik.
Fie - otsene materjaalne vastutusTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun