Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Add link
Elundiks e. organiks nim. organismi osa, mis täidab kindlat ülesannet, kuid koosneb erinevatest kudedest (nt. suguti, süda, magu, peaaju jt.) Elundkond e. organismisüsteem – ühte ülesannet täitvad organid moodustavad elundkonna e. organismisüsteemi (nt. seedeelundkond, suguelundkond, hingamiselundkond, tugi- ja liikumiselundkond jt.) Tugi- ja liikumiselundkond: luustik ja lihastik – annab kehale kuju, toetab ja kaitseb siseelundeid ning võimaldab liikumist.
Elundid e. organi tase nt: südame uurimine ja elundkonna tasem nt: vereringe elundkond 5. Organismi tase 6. Ökosüsteemi tase nt: sinna kuuluvad kõik organismid mingil maa-alal koos neid ümbritseva keskkonnaga 7. Populatsiooni tase nt: suguline paljunemine.
Elundkond - samalaadset ül. täitvate elundite süsteem 3) Organismitase- loomorganism & taimorganism, anatoomia ◦ populatsioon- ühel asutusalal samal ajal elavad sama liiki organismid 4) Liigitase- üks peamisi eluslooduse organiseerituse tasemeid, etoloogia 5) Ökosüsteemitase- ühisel territooriumil omavahel toitumisahelates olevad organismid ◦ biosfäär- kõige kõrgem eluslooduse organiseerituse tase.

Elundkond on samuti elu organiseerituse üks tase Kes mida käsitleb : 1. Füsioloogia - organismis talitlusi ja nende regulatsiooni 2. Anatoomia – organismi ehitust Regulatsioonid: 1. Neuraalseks regulatsioon- elundite ja elundkondade talitluste regulatsioon 2. Humoraalne regulatsioon-veres esinevate hormoonide ja teiste keemiliste ühendite talitlus
Elundkond EHK ORGANSÜSTEEM Nt. hingamiselundkond ORGANISMI TASAND Sisekeskkonna stabiilsus ehk homöostaas sõltub erinevate elundite ja elundkondade koostööst ja regulatsioonist POPULATSIOONI TASAND Ühel ja samal maa-alal elavad ühte liiki organismid moodustavad populatsiooni LIIGI TASAND Üks peamisi eluslooduse organiseerituse tasandeid.
Elund – e organ, mitmest koest moodustunud kindlat funktsiooni täitev organismi osa;

Elundkondadesse –  soolestik(osa seedeelundkonnast), kopsud (osa  hingamiselundkonnast) ja nahk (osa katteelundkonnast). Erituselundkonda kuuluvad: Kuseteed: Neerud, kusejuhad, kusepõis ja kusiti (meestel ka  peenis) – toodavad, säilitavad ja väljutavad uriini.
Elundkond – ehituselt, talitluselt ja arengu poolest sarnased elundid moodustavad elundkonna (hingamiselundkond, seedeelundkond). 2 6) Anatoomilise vaatluse orientiirid: teljed, tasapinnad Keskpidine ehk mediaantasapind kulgeb piki keha ja jaotab selle kaheks sümmeetriliseks
Elundkond – ühise talitluse alusel moodustavad organid organisüsteemi ehk elundkonna Neuraalne reaktsioon – närvisüsteemi ahendusel toimuv elundite ja elundkondade talituse reaktsioon Humoraalne reaktsioon – reaktsioon hormoonide ja keemiliste ühendite vahendusel

Elundipuudulikkus – siin: elundikahjustuse tagajärjel tekkinud elutähtsate elundite funktsiooni oluline häirumine või lakkamine Polütrauma, ka hulgi-, liittrauma – vähemalt kahe elundisüsteemi vigastus, millest üks on
Elundid ehk organid: (ka õhu teekond hingamisteedes) ninaõõs, neel, kõri, trahhea ehk hingetoru, kopsurorud ehk bronhid, brohhioolid( kopsutorude peenemad harud), alveoolid ehk kopsusombud
Elundkond – ühise talitlusega organid moodustavad organisüsteeme (taimedel puudub) 6. Organism – teadusharu, mis uurib organismi talitlusi ja nende regulatsiooni nim füsioloogiaks.

Elundid on org. osad, mis täidavad kindlaid ül. Epiteelkoe rakud paiknevad tihedalt 1teise kõrval ja moodustavad keha pealispinda ning kehaõõnsusi katva kihi.
Elundkond – elundid mis on ühtse tekke ja ehitusega ning sooritavad kehas samalaadseid talitlusi ning on omavahel anatoomiliselt seotud nim. elundkonnaks.
Elundkond - ehituselt, talitluselt, arengu poolest sarnased elundid(tugi-liikumiselundkond). Süda asend-2/3 paikneb keha keskjoonest vasakul, 1/3 paremal.

Elundikahjustus – siin: pikemaajalise isheemia järgselt reperfusiooni tekkimisel vabanenud toksiliste ainevahetusproduktide mõju elutähtsatele elunditele
Elundkond on samuti elu organiseerituse tase.Elundite ja elundkondade koostöö regulatsiooniga tagatakse organismi sisekeskkonna stabiilsus.
Elundkond - seedeelundkond 5. Mis on homöostaas, kuidas toimub regulatsioon? Homöostaas on organismi sisekeskkonna püsiv tasakaal.

Elundkond ehk organsüsteem: • Elundid moodustavad elundkondi (nt hingamiselundkond). • Taimedel elundkonna tasand puudub.
Elundkond - närvisüsteem. Elundkond on kõrgematel organismidel esinev sama funktsiooniga seotud elundite (organite) kogum.
Elundite kapillaarides on süsihappegaasi partsiaalrõhk tunduvalt madalam, mistõttu süsihappegaas läheb koevedelikust verre.

Elundihingeks on peetud südant, pead, aju, üdi jne. Mida suurem kellegi olendi suguelund, seda suurem at hingejõud.
Elundid on : • Lümfisõlmed – veri rikastub lümfotsüütidega, hävitatakse kehasse sattunud mikroobid.
Elundkond on erinevatest elunditest moodustuv organism, kus erinevad elundid täidavad ühiseid ülesandeid.

Elundkond – ehituselt, talitluselt ja arengu poolest sarnased elundid, mis täidavad sarnast funktsiooni.
Elundkond - koosneb omavahel seotud organitest, mis töötavad ühise eesmärgi nimel (nt. seedeelundkond)
Elundkond on kõrgematel organismidel esinev sama funktsiooniga seotud elundite (organite) kogum.

Elund on kehaosa, mis koosneb kudedest ja täidab organismis mõnd kindlat funktsiooni.
Elundid – mugulad, sibulad, risoomid, mis võimaldavad ebasoodsaid aegu üle elada.
Elundkond – selle moodustavad elundid, mis täiendavad koos ühiseid ülesandeid.

Elundid - erineva päritoluga, kuid täidavad sama ül. Nt kärbsed ja linnud.
Elundkonnad – organisüsteemid, Elundkond on samuti 1 elu organiseerituse tase.
Elundiks nim. Kehaosa, millel on kinel kuju, ehitus, asend ja funktsioon.

Elundkond - nimetatakse elundeid, mis täidavad koos ühiseid ülesandeid.
Elundkond – ühise talitluse alusel moodustavad organid organsüsteeme.
Elundiks on kõrv, millel eristatakse välis-, kesk- ja sisekõrva.

Elund - Organismi osa, millel on kindel asend, kuju ja talitus.
Elundi puhkeolekus on suurem osa kapillaare suletud ja verevool neis lakkab.
Elunditele – söögitorule, trahheale, harknäärmele, sidekoesse.

Elundkond - Koostöötavad organid, millel on üks ühine eesmärk.
Elund on kehaosa,kooneb kudedest, täidab kindlat funktsiooni.
Elundkond - Elundite kogum, mis täidab koos ühiseid ülesandeid.

Elund – organismi osad, mis täidavad kindlaid ülesandeid.
Elundid - sarnase ehitusega, kuid funktsioon võib olla erinev.
Elundkond - ühiste ülesannetega elundid moodustavad elundkonna.

Elundkond – ühiseks eesmärgiks ühendatud erinevate funkts.
Elundkondi on arenemisjärgus. Loote sugu on võimalik eristada.
Elund – organismi osa, millel on mingi kindel ülesanne.

Elundkond – on ühtset ülesannet täitev elundite süsteem.
Elundkond - selle moodustavad organid ühise talitluse alusel.
Elundkond - elundid, mis täidavad koos ühiseid ülesandeid.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Elundhinge - kujutelmaga seletuvad samuti mitmed kombed kuse ja väljaheite puhul: koha ja suuna valik, eristuse teatud otstarbeks kasutamine jne., eriti veel hoolekanne, et eristus ja selle kaudu ka eristaja enda hing ei satuks võõraste kahjuliku mõju alla.
Elundkond – ÜHTSET ÜLESANNET TÄITEV ELUNDITE SÜSTEEM.
Elundkonnad on ühiste ülesannetega koosnevatest elunditest.

Elund - Inimese osa, mis täidab kindlat ülesannet.
Elundi puhkeolekus on osa kapillaare (lihase puhul 60%) tühjad.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elund – Looma elundid(kopsud, aju, süda, jne), Taime elundid(õis, vars, leht, juur, vili? Elundkond – Seedeelundkond Organism – Imetaja, lind, kala Populatsioon – Kadrioru oravad, Peipsi kilud Liik – Pruunkaru, valgejänes, harilik mänd

Elundid on homoloogilised. Need näitavad sugulust.
Elundkond – elundid, mis täidavad üht ülesannet
Elundkond - kindlat ülesannet täitev organite kogu

Elundkond - Sama funktsiooniga seotud elundite kogum
Elundkonda – närvisüsteem ja endokriinsüsteem.
Elundid - moodustuvad erinevatest kudedest.

Elundkond on samuti elu organiseerituse tase.
Elundid on ... Elundkonna moodustavad ...

Vote UP
-1
Vote DOWN
Elundi tase – ERI KOED (Tissues) moodustavad ELUNDID e. ORGANEID (anatoomia, füsioloogia). Organitest moodustuvad ELUNDKONNAD e. ORGANSÜSTEEMID (füsioloogia) . Elundkond on samuti elu organiseerituse üks tase.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Elund - kehaosa, millel on kindel kuju, asend ja funktsioon (süda, magu) Elundkond- ehituselt, talitluselt ja arengu poolest sarnased elundid moodustavad elundkonna (hingamiselundkond, seedeelundkond).
Vote UP
-2
Vote DOWN
Elund on kindlat kuju ja funktsiooni omas kehaosa, mille moodustavad omavahel mitmesugustes kombinatsioonides seostuvad koed (süda, maks, hammas) Elundkond moodustab aga elunditest, mis sooritavad kehas samaladseid funktsioone ja on omavahel ehituslikult ja talituslikult seotud (südame veresoonkond, seedelundkond) SÜDAME – VERESOONKOND
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elundid on org. osad, mis täidavad kindlaid ül-e. Elundid, mis täidavad ühiseid ül-e, moodustavad elundkonna. Luud koos lihastega mood.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Elund on kehaosa, mis koosneb kudedest ja täidab organismi mõnd kindlat funtsiooni, mida ükski kude eraldivõetuna täita ei
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elundi kokkupõrge – sõidukis viibija siseorganid põrkavad kokku kehaõõne siseküljega ja/või eralduvad ümbritsevast koest.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elund on kehaosa, mis koosneb kudedest ja täidab mõnd kindlat funktsiooni, mida ükski kude eraldi ei suudaks.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Elund - kops. Elund ehk organ on organismide kindlaid funktsioone täitev kudedest koosnev talitlusüksus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elund - kehaosa, millel on kindel kuju, ehitus, asend, funktsioonid(luud, lihased, süda,maks)
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elund - organismi osad, mis täidavad kindlaid ülesandeid, moodustuvad erinevatest kudedest.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Elund – KEHAOSA, MIS KOOSNEB KUDEDEST JA TÄIDAB ORGANISMIS KINDLAT FUNKTSIOONI.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elund ehk organ: • Koed moodustavad organeid, mis täidavad kindlat funktsiooni.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elund - kõigi hulkraksete elusolendite keha osa,igaühel on oma kindel ülesanne

Vote UP
-1
Vote DOWN
Elund on kehaosa, mis koosneb kudedest ja toidab organisms kindlat ülesannet.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elund ehk ORGAN Koed moodustavad organeid, mis täidavad kindlat funktsiooni.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elund – koosneb erinevatest kudedest ja täidab ühte kindlat ülesannet.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Elund – on kehaosa, mis koosneb kus toimub informatsiooni töötlemine.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elund – kehaosa, millel on kindel kuju, ehitus, asend ja funktsioon.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elundid – mugulad, sibulad, 4. Seemnealgmed paiknevad vabalt risoomid.

Vote UP
-2
Vote DOWN
Elund ehk organ (kreeka organon 'tööriist') on kõrgemate organismide kindlaid funktsioone täitev kudedest koosnev talitlusüksus (näiteks leht taimedel või süda loomadel). Analoogilisi talitlusüksusi ainuraksetel nimetatakse organoidideks või organellideks.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun