Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Sinuhe (2)

4 HEA
Punktid
Vasakule Paremale
Sinuhe #1 Sinuhe #2 Sinuhe #3 Sinuhe #4 Sinuhe #5 Sinuhe #6 Sinuhe #7 Sinuhe #8 Sinuhe #9 Sinuhe #10 Sinuhe #11 Sinuhe #12 Sinuhe #13 Sinuhe #14 Sinuhe #15
Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
Leheküljed ~ 15 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2009-09-22 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 93 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 2 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor dasistjatoll Õppematerjali autor
Raamatu kokkuvõte

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
4
docx

Mika Waltari Sinuhe

...........................................5 Kokkuvõte.................................................................................................6 Lapsepõlv Ta kasvatasid üles kasuvanemad, kuna ta tuli mööda Niilust korvi sees alla. Ta erines juba väiksena teistest, ta oli väiksemat kasvu, ja heledama nahaga ning justkui pärit ülikkonnast. Ema Kipa ja isa Senmuti armastasid oma poega väga, ja nad suutsid naabrid uskuma panna, et Sinuhe on nende enda laps. Aga vanemad ei varjanud Sinuhe eest seda. Nime sai poiss muinasjutu järgi. Kui Sinuhe oli väike, siis tema isa küsis talt, et kelleks ta saada tahab, ja poiss ütles et sõjameheks. Isale see mõte ei meeldinud ja ta viis ta ühe enda tuttava sõjamehe juurde, kes suutis Sinuhe ümber veenda. Ta pandi kooli kirjutamist õppima. Senmut kohtus oma kunagise sõbra kolbapuurigaja, kellel oli elus väga hästi läinud ja see külstas neid. Siis otsustas Sinuhe, et tahab artiks saada. Noorukiiga. Arstiks õppimine.

Ajalugu
thumbnail
11
docx

Sinuhe

Katriin Mangus 10C klass. Tallinna 21.Kool. 1.raamat. Sinuhe jutustab oma lapsepõlvest,oma perest ja oma elust. Inimene ei muutu. Mis on enne juhtunud, juhtub ka tulevikus.Sinuhe tahab hakata sõduriks, kuid ta pidi selle mõtte maha matma. Sinuhe läheb kooli. Kohtumine Ptahoriga ja Thotmesega. Puust krokodill. Lummavad naised. Kolbapuurija Ptahor. Õhtusöök. Kära ja segadus. Baldahiin ­ ehisvari voodi, trooni või muu kohal. Vanadel idamaadel oli see ülikute kohal kantav päikesevari. Karmiinpunasest damastist (tulipunase värvaine toonis helepunane ühevärviline lillmustriline riie ­puuvillane või linane) või brokaadist baldahhiin (kuld, hõbe-, või metallniidiga läbikootud mustriline raske siidist riie). (lk.9)

Kategoriseerimata
thumbnail
16
docx

Mika Waltar "Sinuhe"

Tallinna 21. Kool Tallinn 2010 Esimene raamat Sinuhe on Senmuti ja tema naise Kipa ''poeg'', kes sattus sinna perre pigitatud kõrkjalootsikuga allavoolu tulles. Nad olid vaesed, aga elasid ruumikamas ja avaramas majas kui teised. Senmut töötas vaestearstina ning tihti oli kõrvalt õppimas ka Sinuhe. Kipa jutustas Sinuhele muinasjutte ning ütles talle ka seda, et ta sai oma nime muinasjutu ''Sinuhe ja merehädalised'' järgi. Senmut jagas Sinuhele palju õpetusi - näiteks: ''Üksnes vilets neeger või kasimata süürlane käib tänaval asjal. Egiptlane teeb seda seinte vahel.´´(lk 16) ja ''Ole ettevaatlik naisega, kes ütleb ''kena poiss'' ja meelitab sind enda juurde, sest tema süda on võrk ja püünis ja tema rüpp kõrvetab hullemini kui tuli.'' (lk 17)

Kunstiajalugu
thumbnail
15
docx

Sinuhe Mika Waltari

Tallinna 21. Kool Mika Waltari ,,Sinuhe'' Raamatu analüüs Tallinn 2011 Esimene raamat: KÕRKJALOOTSIK Teistest erinev Sinuhe elas ruumikas ja avaras majas koos vaeste Senmuti ja tema naise Kipa ''pojana''. Senmut tahtis, et ta poeg saaks Amoni templi suurde Elu majja õpilaseks ning kasututas selleks ära vana tuttavat Ptahorit, kes töötas kuningliku koljuavajana. Senmut jagas Sinuhele palju õpetusi. Sinuhe sai endale põneva kaaslase Onegi koolist, poisi nimega Thotmes, kellele meeldis joonistada. · Vaarao (lk 7) ­ sõna ''vaarao'' oli algselt kasutusel kui kuninglik palee. Alates 18.

Kunstiajalugu
thumbnail
23
doc

Sinuhe ,, Mika Waltar''

Mika Waltari Sinuhe Raamatu analüüs Aigar orav 10c 2011 I Raamat: Kõrkjalootsik Sinuhe vanemad olid Semnut ja Kipa. Sinuhe elas vaeses peres, aga siiski oli neil avaram maja kui teistel. Senmut töötas vaeste arstina ja tihti õppis tema kõrvalt ka Sinuhe. Sinuhe ema jutustas talle, kuidas ta sai oma nime muinasjutu ''Sinuhe ja merehädalised'' järgi. Sinuhe erines teistest oma kitsa näo ja peente ihuliikmete poolest. Sinuhe hakkas erinema teistest õpihimu poolest, kuigi algult tahtis ta sõduriks saada, aga isa tegi talle selgeks, et need kes oskavad kirjutada ja lugeda saavad elus hästi hakkama. Onegi koolist sai Sinuhe endale põneva kaaslase Thotmese, kellele meeldis joonistada. Senmut, Sinuhe isa, tahtis, et poeg saaks Amoni templi suurde elu majja õpilaseks ning kasutaks selleks ära vanat tuttavat Ptahorit, kes töötas kungliku koljuavajana. Geograafiline mõiste:

Kunstiajalugu
thumbnail
13
docx

Mika Waltari "Sinuhe, egiptlane"

Rapla Vesiroosi Gümnaasium Mika Waltari ,,Sinuhe, egiptlane" Viisteist raamatut arst Sinuhe elust u. 1390 ­ 1335 e. Kr. Referaat Rapla 2010 Sisukord Sissejuhatus Mika Waltari (1908-1979) oli kuulus Soome novelist, kes huvitus väga Egiptuse ajaloost ning kasutades oma laialdasi teadmisi kirjutas ta teose, mis on pälvinud palju rahvusvahelist tähelepanu. Raamatu põhjal on ka tehtus samanimeline film (1954). Kuid filmis on jäätud ära paar, minu arvates olulist kohta.

Ajalugu
thumbnail
16
docx

SINUHE

Tallinna 21. Kool SINUHE Kaspar Erik Lind 10C 2013 I Raamat: Kõrkjalootsik `'Üksnes vilets neeger või kasimata süürlane käib tänaval asjal. Egiptlane teeb seda seinte vahel.'' - Hea võrdlus vaeste ja rikaste vahel, näitab hästi jõukusetaseme vahet. ''Ole ettevaatlik naisega, kes ütleb ''kena poiss'' ja meelitab sind enda juurde, sest tema süda on

Kirjandus
thumbnail
14
doc

Sinuhe referaat

Sündmustik leiab aset umbes 1390- 1335 eKr. Sinuhe sattus Senmuti ja Kipa hoole alla läbi juhuse. Senmut ja Kipa olid ammu endale last igatsenud, aga jumalad polnud neid õnnistanud. Ühel päeval leidis Kipa jõelt korvi seest pisikese imiku ning võttis lapse endaga kaasa. Senmut, kes oli Teebas vaestearst sai kerge vaevaga nimetada leitud imiku enda lapseks ja lasta kanda tema nime sündinute raamatusse. Sinuhe sündis suure kuninga, vaarao Amenhotep III valitsemisajal. Sinuhe lapsepõlvesoov oli saada sõduriks, kuid Senmut, näitaks Sinuhele, milline oli elu sõdurina ning poiss loobus sellest mõttest. Sinuhe oli tark laps, ta õppis kiirelt kirjutama ja lugema. Koolis sai tema suureks sõbraks Thotmes, kes oli sõjavankrite rühma pealiku poeg. Senmut viis ühel päeval oma poja ja tema sõbra Thotmesi kokku kuningliku koljuavaja Ptahoriga, kes oli ammusel ajal olnud Senmuti õpingukaaslane. Tänu Phatorile said Sinuhe ja Thotmes õppima Elu majja,

Kirjandus




Kommentaarid (2)

moodle profiilipilt
moodle: Materjal sisaldas vajalikke, konkreetseid lauseid meenutamaks "Sinuhe" raamatu lugemist. Sain meenutust, mis igas raamatus ja peatükis juhtus.
21:07 21-12-2010
shining profiilipilt
shining: Väga hea
16:11 25-01-2011



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun