Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

Hitler (3)

5 VÄGA HEA
Punktid

Esitatud küsimused

  • Miks olid rahvamassid Hitlerist vaimustuses ?
  • Miljonile sakslasele, kuid kuidas tal see siiski õnnestus ?
 
Säutsu twitteris
Carl Robert Jakobsoni nimeline GümnaasiumChristi Oolo
11.a klass
Miks olid rahvamassid Hitlerist vaimustuses?
Referaat

Juhendaja : Erika Rummel

Viljandi
2008
Sisukord
SISSEJUHATUS 3
1. OLUKORD SAKSAMAAL HITLERI VÕIMULE TULEKU HETKEL 5
2. POOLEHOID LIHTTÖÖLISTE SEAS 6
2.1 1.mai kui ametlik riigipüha ja muutused tööliste kasuks 6
2.2 Moodustati üks suur Riiklik Ametiühing 8
2.3 Majanduse areng ja töötuse vähenemine 8
3. PRESIDENT HINDENDBURGI HEAKSKIIT 10
3.1 Potsdami üritus viidi meedia vahendusel rahva sekka 10
3.2 Vaherahu Reichswehriga 11
4. SAKSLASTE LOJAALSUS HITLERILE 12
HITLERI FOTO 13
KOKKUVÕTE 14
KASUTATUD KIRJANDUS 15Sissejuhatus
See referaat käsitleb Adolf Hitleri mõjutusi ajaloos. Eesmärgiks on saada selgusele, et miks ja kuidas suutis üks lihtinimene saada enda mõjusfääri nii hulgaliselt inimmasse. Hitleri põhieesmärgiks oli liita kõik saksa keelt rääkivate rahvaste ühendamine ühtseks Kolmandaks riigiks, mis viis välja Teise maailmasõjani. Esimeses maailmasõjas süüdistas ta Saksamaa kaotuses just juute , neegreid ja muid vähemusi. Sellest tulenevalt hakati juute tagakiusama ehk siis viidi läbi holokauste. Sõna „ holokaust pärineb vanakreeka keelest, kus holo tähendab „täiesti“ ja kaustos „põlenud“. Keskajal märgiti mitmes Euroopa rahvuskeeles selle sõnaga kas `tuleohvrit` või `täielikku hävingut` palju inimelusid nõudnud tuleõnnetuse korral. Teise maailmasõja järel lisandus kahele eelmainitud tähendusele kolmas- sellega hakati märkima natside eesvõttel läbiviidud tsiviilisikute massimõrva Saksamaal ja vallutatud aladel. Kuna kõige enam represseeriti juute, tähendab holokaust paljudele juutide tagakiusamist ja hävitamist 1933-1945. a.
Paljud ajaloolased on uurinud Hitleri kohta põhimõtteliselt kõike. Sellest tulenevalt teavad enamus eurooplastest Hitleri veretöödest. Nende veretööde autor ei olnud ta aga üksinda- enamus sakslastest austasid ja teostasid tema reforme. Kuna tegu oli karmikäelise ja mõjuka diktaatoriga, siis kedagi ei jätnud ta külmaks- kas teda vihati või respekteeriti. Minu seisukohast on tegu patriootliku poliitikuga, kes tegi kõik endast oleneva enda rahva heaolu nimel. Ta saavutas edu ning tõi kodumaa majanduskriisistki välja, mis tabas riiki just peale Esimest maailmasõda. Leon Degrellegi on kirjutanud mahuka referaadi just nimelt teemal, kuidas Hitler oli võimeline sakslasi pankrotist välja tooma . Too mees oli ambitsioonikas ning enesekindel , millest tulenevalt suutis ta end kehtestada tol hetkel 65 miljonile sakslasele, kuid kuidas tal see siiski õnnestus?
Adolf Hitleri kohta on Ian Kershaw välja andnud 245 leheküljelise raamatu pealkirjaga „ Hitler “ (1990). Selles teoses on ta arutlenud just selle üle, et kuidas sai Hitlerist mõneks ajaks kõige võimukam mees Euroopas. Sotsiaalne päritolu, kodune kasvatus ja tagapõhi – kõik rääkis tema vastu. Tal polnud isegi Saksa kodakondsust(selle ta 1932. aastal siiski sai). Ta polnud pärit perekonnast, mis tavaliselt andis Saksa juhte.
Sakslaste seisukohtade üle diskuteerib aga Raivo Nael . Tema kirjutistest võib leida ettekujutust tulevasesttuhandeaastasest rahuriigist“, mille täitumiseks olid inimesed valmis juute kõrvaldama ning selle üle veel uhkust tundma. Hitleri plaanidega mindi kaasa, et reaalseks saaks kogu saksa rahva unistus juudivabast maailmast, isegi kirikuisad ei näinud toimuvas mitte ühtegi eetilist probleemi.
Joachim Clemens Fest , saksa ajaloolane, on tuntud oma teosega , mis kõneleb Saksamaast natside ajastul. Suuremat tähelepanu on aga pälvinud bibliograafia Adolf Hitlerist (1974). Ajaloolane Fest on kirjeldanud Hitleri populaarsust rahva seas järgnevalt: „Heeringa konserv sai nimeks Hea Adolf, karastusjook ilmus müügile reklaamlausega Minu Võitlus(Mein Kampf ) janu vastu. Hitleri pildid olid lipsudel, taskurätikutel, kruusidel ja millele iganes seda ainult joonistada andis. Sama saatus tabas ka partei ja uue riigi sümboolikat.“ Belgia kirjanik Marcel Laloire märkis järgnevalt: „Hitleri partei sümboolikat on kõikjal, majadel, tänavatel, isegi paljud tooted on märgistatud ja nimetatud kas Hitleri teemaliste nimedega või tema partei värvidega.“ Juba vähem kui aasta Hitleri võimuletulekust rippusid natside sümboliga (haakristiga) lipud julgelt ja avalikult igal pool. Mille pärast saavutas kunagine vaene tööline taolise iidolistaatuse?
Mitte üheski riigis eelnevalt polnud riigipea saavutanud sellist ülekaalukat populaarsust kui Hitler Saksamaal. Tema soosingu protsent oli 70% võrreldes tavalise 50-51% -ga.
1.Olukord Saksamaal Hitleri võimule tuleku hetkel
1918. aastal Saksamaa kaotusega lõppenud Esimene maailmasõda tõi riigile kaasa raske aja, sest võitjad seadsid Saksamaa pinnal loodud Weimari vabariigile väga kõrged reparatsioonimaksud. 1929.aastaks oli Saksamaa täielikus majanduskriisis. Saksamaa eksport oli langenud peaaegu 75%, orienteeruvalt 6 miljonit töötut jõlkus tänavatel, 135 000-st kõrgharidusega isikust olid üle 60% töötud. „Ülejäänud haritlased- koolilõpetajad – on sõltuvad oma vanematest või magavad ja elavad vaestemajades. Päeval aga jalutavad nad Berliini tänavatel kandes silti[ OTSIN TÖÖD]“, niimoodi kirjeldas olukorda kaasaegne välismaa kirjasaatja Marcel Laloire oma raamatus „New Germany “ . Kõige hullem oli seis ehituses- 90% ehitajatest olid töötud.(Leon Degrelle)
90% 65 miljonist sakslasest elas äärmises vaesuses . Hitleri võimuletuleku päeval oli Saksa Keskpangas 83 miljonit marka välisvaluutat,
80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
Vasakule Paremale
Hitler #1 Hitler #2 Hitler #3 Hitler #4 Hitler #5 Hitler #6 Hitler #7 Hitler #8 Hitler #9 Hitler #10 Hitler #11 Hitler #12 Hitler #13 Hitler #14 Hitler #15
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 15 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2008-11-01 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 88 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 3 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor chrissy Õppematerjali autor

Lisainfo

referaat teemal:
"Miks olid rahvamassid Hitlerist vaimustuses"
täpsemalt on arutletud tema saavutuste üle rahva heaks

hitler , rahvamassid , poolehoid , reformid

Mõisted


Meedia

Kommentaarid (3)

risto7 profiilipilt
risto7: see on väga hea uurimistöö ma sain 5+ selle eest!!:D
16:25 20-10-2009
risto7 profiilipilt
risto7: see on väga hea uurimistöö ma sain 5+ selle eest!!:D
16:28 20-10-2009
WhiteSpider profiilipilt
WhiteSpider: suurepärane. aitäh :)
21:12 15-10-2011


Sarnased materjalid

22
docx
Hitler
16
docx
Adolf Hitler
22
doc
Maailmasõda
204
pdf
Eesti uusima aja ajalugu
52
docx
Lääne-Euroopa Suurriigid
147
docx
Eesti XX sajandi algul
222
doc
Nõukogude Liidu ajalugu
95
doc
Mein Kampf

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun