Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

Rändeülemineku teooria (4)

4 HEA
Punktid

Esitatud küsimused

 • Mida me mõtleme rände all ?
 • Kui kauaks tuleb migranti nimetada migrandiks ?
 • Mis on reiside eesmärgid ?
 • Kuidas me käsitleme korduvreise ?
 • Kes kolib linnaossa, mis oli varem valgete piirkond ?
 • Mil viisil me tajume ja hindame aega ja inimesi rohkem püsivamalt kui vahemaad ?
 • Kui me vaatame sama ühiskonda erinevatel aegadel ?
 • Kus see kõik lõppeb ?
 • Millal ja kuidas saavutada rändes küllastumine ?
 
Säutsu twitteris
THE HYPOTHESIS OF THE MOBILITY TRANSITION WILBUR ZELINSKY
Rändeülemineku teooria
Tänapäeval on kasutusel kolm georgaafilist paradigmat.
 • georgaafiline aksioom - veendumus, et füüsiliste ja sotsiaalsete sündmuste mustril on tõeline tähendus
 • ruumiliste uuenduste levik, antropoloogide ja geograafide poolt hiljuti avastatud väga huvitavad tulemused
 • geograafid on laenanud printsiibi majandusteadlastelt ja on pookinud selle geograafilisse aksioomi. See hübriid on sünnitanud mitmeid hüpoteese teemal: majanduslikest tegevustest tulenevaid territoriaalseid ümberpaigutused.
  Demograafias saame tajuda ainult 2 punkti: üleminekuteooria ja rändeülemineku teooria.
  Üleminekuteooria- teatavate sotsiaalmajanduslike arengute saavutamiseks, iga kogukond möödub kaasajale eelnevast vormist , kus kõrge suremus suretab välja kõrget sündivust, kaasaegsesse vormi, kus on madal suremus ja madal sündimus, kuid sündide langus jätab piisavalt kaugele maha suremuse languse, et kindlustada märkimisväärne numbrite tõus üleminekuperioodil.
  Rändeülemineku teooria tõi esmalt välja 1885a Ravenstein, hiljem parandatud Thomase ja Stoufferi poolt ja uuendatud Lee poolt, on kogum kergelt seotud üldiseid empiirilisi avaldusi , mis kirjeldavad rändekäitumistes allikate ja sihtkohtade vahelisi suhteid. Peale järelduste tegemist Lee pakkus 18 hüpoteesi: 5 sisaldasid absoluutset rände suurust, 6 neist tegelevad rändajatevooluga ja 7 rände tunnustega.
  Autori arvates on üllatav, kui vähe on tehtud geograafide poolt et käsitleda üleminekuprotsessi kui aja ja ruumi levitamist. Kuid see võib olla mõistetav, arvestades georgaafide üldiselt leige huviga arengunähtuste suunas.
  Rändeülemineku hüpotees
  Rändeülemineku hüpoteesi võib lühidalt kokku võtta järgmiselt: on selgelt välja kujunenud mustrid, isikliku rände kasvu seaduspärasused hiljutises ajaloos ja need seaduspärasused moodustavad olulise osa moderniseerimisprotsessist. Tundub olevat kasulikum pakkuda 8 seotud avaldust , mis kokkuvõtlikult selgitavad paremini hüpoteesi:
  1) moderniseerimisprotsessi tagajärjel füüsilise ja sotsiaalse rände suurenemine- tõsiselt piiratud füüsiline ja sotsiaalne rännest palju kiiremini liikumine;
  2) iga konkreetse ühiskonna jaoks rändeüleminek on tihedalt seotud demograafilise üleminekuga ja teised üleminekuperioodi järjestused ei ole veel piisavalt kirjeldatud. Esineb kõikide kirjeldatud protsesside suur koostoimimine.
  3) suured muutused ruumilise rände erinevate etappide kujudes ja intensiivsustes ning üleminekumuutused migrantide funktsioonides, sagedustes, kestvustes, perioodilisustes, kategooriates, nende päritolumaades ja sihtkohtades.
  4) samaaegsed muutused nii sotsiaalse rände vormis kui ka intensiivsuses ja liikumise informatsioonis ning teatud tingimustel on võimalik, et potentsiaalne rändaja võib kujundada oma arvamuse koha vahetamise kohta ühiskondlikus ruumis või kasutades ära paremat informatsioonitulva, mitte tegeleda lihtsalt territooriumi vahetamisega.
  5) kõrge taseme üldistus, mis pidurdab väikest ruumilist ja ajalist ebaregulaarsust, me võime tunnistada rändetingimuste sidusaid mustreid, mis propageerivad endid läbi aja kui edukaid perioode ja
  6) kõnealune protsess kipub kiirenema ajas ja ruumis, kuna mistahes kogukonnas toimub pidev põhjustavate tegurite kogunemine ja intensiivistumine ja kuna informatsioon ja mõju on üle kantud rohkem arenenust vähem arenenud piirkondadesse.
  7) aeg-ruumiline stsenaariumi muutust võib säilitada, kuid kui piirkond algatab rändeülemineku hilisemal kuupäeval, omab absoluutne tutvumine olulist tähtsust
  8) sellised tõendid nagu meil on näitavad pöördumatu progresseerumise etappi
  Ühenduste edusamme arenenud arengustaatusesse jõudmiseks saab mõõta selle järgi, kuidas nad kontrollivad energiat, asju, teadmisi, mida saab rakendada nii individuaalselt kui kollektiivselt ning samuti isikliku rände järgi, see tähendab eluks asukoha leidmisel laienenud võimalusteringi. Ilmselgelt need 2 atribuuti on tihedalt omavahel seotud. Kaks üleminekuperioodi- demograafiline üleminek ja rändeüleminek, lisaks teised, mida tuleb veel kindlaks määrata- põhimõtteliselt kroonivad trajektoori madalast kuni kõrgete väärtusteni. Majanduskasvu võimsust saab sõna-sõnalt tõlgendada kui suurtes kogustes keemiliste, kineetiliste ja tuumaenergia valdamist. Veelgi elementaarsem on õigus kontrollida või mõjutada tugevalt füüsilist või bioloogilist elupaika, sealhulgas inimeste füsioloogiat ning manipuleerida erinevate erinevate sotsiaalsete süsteemide kaudu teaduslike teadmistega, ei ole kunagi olnud olemas keerulisemat tehnoloogiat, et välja töötada organisatsioonide võrgustikku. Väga murettekitav asjaolu on see, et läbi bioloogiliste teadmiste kaasaegne inimene on laiendanud kontrolli enda füsioloogia üle: esiteks surmade üle kontrolli saamine ja hiljem sündide kontrollimine. Muudatuste tulemuseks on terviseüleminek kui demograafiline üleminek, kuna kontseptsioon käsitleb üksnes sünde ja surmi, ilma, et võtaks arvesse teisi rahvastikusündmusi ning elupaikade iseärasusi.
  Viimasel ajal on inimvõimuga manipuleerimine äratanud palju akadeemilist tähelepanu, kuid isikliku rände suurenemisele on liiga vähe tähelepanu pööratud, olenemata oma suurest potentsiaalist selgitada laialdast moderniseerumise fenomeni. Töö maht, mis käsitleb rännet on märkimisväärne, kuid see on suuresti varjutanud sündimuse ja sarnaste populaarsete teemade analüüsi. Saame loota suurima kergusega sündidele ja surmadele tänu efektiivsele registreerimissüsteemile. Kuid kes täpselt on migrant ja mida me mõtleme rände all? Ei ole üldist konsensust võimalik leida niipea, kuna oleme seismas silmitsi füüsilise sotsiaalse üleminekuga, mitte lihtsalt ühemõttelise bioloogilise sündmusega. Mitmed teemaga seotud küsimustele tuleb vastata, nagu näiteks: kui kaugele (või kui kiiresti) on vaja reisida ja kui kauaks tuleb migranti nimetada migrandiks? Mis on reiside eesmärgid? Kui erinevad on päritoluriigid ja sihtriigid? Kuidas me käsitleme korduvreise? Kuid kõige keerulisem ja ebaselgem on territoriaalse ja sotsiaalse rände sidumine. Üks on selgelt osaline, mitte täielik, kuid on võimalik ühest rändest minna üle teise, kuid täpsne seostevaheline olemus tuleb veel välja töötada.
  Ehe ränne ilmselgelt tähendab ajalise ja sotsiaalse punkti üheaegset nihet, nii et õpilane ei saa realistlikult mõõta ühte tüüpi liikumist, teist ignoreerides. Milline perekond on rohkem rändav: üks kes peab sõitma 3000 miili üle kontinendi, et töötada oma endises naabruskonnas või mustanahaline perekond, kes kolib linnaossa, mis oli varem valgete piirkond? Ideaalis peaksime jälgima vahetusi mõlemates, kuid arvestades ebapiisavat tehnikaid ning andmeid, et analüüsida ainult sotsiaalseid liikumisi , oleme sunnitud lootma peaaegu eranditult territoriaalsetele liikumistele. Kui tõeline rändeindeks
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Rändeülemineku teooria #1 Rändeülemineku teooria #2 Rändeülemineku teooria #3 Rändeülemineku teooria #4 Rändeülemineku teooria #5 Rändeülemineku teooria #6 Rändeülemineku teooria #7 Rändeülemineku teooria #8
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 8 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2011-05-18 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 68 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 4 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor mikihiirtortilla Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Mõisted


  Meedia

  Kommentaarid (4)

  minnamesi profiilipilt
  minnamesi: minu meelest on siin palju ebatäpsusi ja halba sõnastust
  18:24 11-06-2012
  kryty profiilipilt
  kryty: Pisut aitas teemas orienteeruda
  19:01 25-09-2012
  kallikene001 profiilipilt
  kallikene001: natuke aitas jah
  18:08 16-01-2012


  Sarnased materjalid

  937
  pdf
  Erakorralise meditsiini tehniku käsiraamat
  226
  doc
  Portugali põhjalik referaat
  528
  doc
  Keskkonnakaitse lõpueksami küsimused-vastused
  1072
  pdf
  Logistika õpik
  990
  pdf
  Maailmataju ehk maailmapilt 2015
  35
  doc
  Geograafia riigieksami TÄIELIK piltidega kokkuvõte
  343
  pdf
  Maailmataju uusversioon
  477
  pdf
  Maailmataju  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun