Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Kaitseliit – on kaitsejõudude osa, kaitseministeeriumi valitsemisalas tegutsev vabatahtlik, sõjaväeliselt korraldatud, relvi valdav ning sõjaväeliste harjutustega tegelev riigikaitseorganisatsioon selle eriorganisatsioonid: kodutütred, noored kotkad, naiskodukaitse Kaitseväekohustuslane 16. kuni 60. Eluaastani kutsealune võetakse arvele kui ta saab 17 ajateenistusse kutsutakse 18-27 KRA arstlik komisjon hindab kutsealuse kaitseväeteenistuskõlblikkus
Kaitseliidus on kokku 10 000 kaitseliitlast, koos eriorganisatsioonide - Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste ja Kodutütardega on liikmeid üle 19 000. Kaitseliit koondab endasse lojaalseid kodanikke, kes tahavad ja suudavad vabatahtlikult, tasu saamata töötada riigi sisekorra kaitsel ning turvatunde parandamisel.
Kaitseliit - rahva algatatud omariikluse pant 2. Kaitseliidu sünd 3. 1940. aasta suvi 4. Kaitseliidu kool 5. Sõjaline ettevalmistus ja haridus 6. Õppused KAITSELIIT – RAHVA ALGATATUD OMARIIKLUSE PANT Rääkides Eesti omariiklusest, selle sünnist ja püsimisest ei saa kuidagi mööda Kaitseliidust.

Kaitseliidu pealikud on pädevad kohaldama alluvatele ergutusi teenistuskohustuse püüdliku täitmise ja teenistusalaste edusammude eest ning distsiplinaarkaristusi nende poolt toimepandud distsiplinaarsüütegude eest kaitseväe distsiplinaarseaduses ning Kaitseliidu kodukorras sätestatud ulatuses ja korras.
Kaitseliidu mõiste - Kaitseliit on kaitsejõudude osa, Kaitseministeeriumi valitsemisalas tegutsev vabatahtlik, sõjaväeliselt korraldatud, relvi valdav ning sõjaväeliste harjutustega tegelev riigikaitseorganisatsioon, mis täidab temale käesoleva seadusega ja selle alusel pandud ülesandeid.
Kaitseliidul on õigus korraldada sõjalisi õppusi ja harjutusi.

Kabiinil on tehiskliimaseade. Sanitaarvariandis on haigetele 41 öamamiskohta. Suuregabariidilisi veoseid võib kasutada kere väliskülgedele kinnitavaid lisakütusepaake. Ta on võimeline lendama ka ühe mootoriga.
Kaadrikaitseväelane on sõdurilt, allohvitserilt või ohvitserilt nõutava hariduse, sõjaväelise väljaõppe ja sõjaväelise auastme saanud, vabatahtlikult lepingulisse tegevteenistusse astunud Eesti kodanik.
Kaitseliitlane on kohustatud temale väljaantud relva hoidma kuivas ja soojas ruumis (elutoas) selleks eraldi määratud kohas ja nii, et kõrvalised isikud relva ja laskemoona ei saa kasutada.

Kahjustuseta ala – maa-ala osalise kahjustuse ala ja harjutusväljaku piiri vahel (laskeväljade teenindusalad ja õppeväljad), kus ei sooritata laskmisi lahingumoonaga.
Kaitsejõudude peastaap - Eesti riigi sõjalise kaitse kõrgem staap, kes juhindub EV seadustest, Riigikogu ja valitsuse otsustest ning Vabariigi Valitsuse põhimäärusest.
Kahepooluseline e. bipolaarne maailmasüsteem: kaks suurvõimu – demokraatliku maailma ja kommunistliku riikide ideoloogiline vastasseis e. nn Külm sõda.

Kaitseliidul on kodukord, millega kehtestatakse Kaitseliidu tegevliikme suhted kaitseväe määrustikega, käitumisreeglid ja sisemise asjaajamise kord.
Kaitseliidu liikmel on keelatud Kaitseliidu poolt temale antud tulirelva, laskemoona või muud vahendit edasi anda teisele isikule ilma pealiku käsuta.
Kaitsejõud on rahuaja riigikaitse seaduse järgi sõjaväeliselt korraldatud üksus, mis koosneb kaitseväest ja Kaitseliidust.

Kaitseliidu tegevliikmel on õigus hoida ja kanda Kaitseliidu poolt talle väljaantud ja isiklikke relvi, erivahendeid ning laskemoona.
Kaitseliidul on õigus omada vara, mis oli Kaitseliidu või tema üksuse või allüksuse omand enne 1940. aasta 16. juunit.
Kaadriallohvitseri kutse on võimalik omandada Kaitseväe Lahingukoolis, kus antakse ettevalmistust vanemallohvitseridele.

Kaitseliitlane on kohustatud alati korras hoidma temale väljaantud kaitseliidu samuti ka oma isiklikud relvad.
Kaitseliit on 1918. aasta 11. novembril omakaitseorganisatsioonina loodud Kaitseliidu õigusjärglane.
Kaitseliidu au - , toetaja- ja noorliikmel on kõik tegevliikme õigused, kui seadus ei sätesta teisiti.

Kaitseliit on 1990. aasta veebruaris taasasustatud vabatahtlik Eesti riigikaitseorganisatsioon.
Kaitsejõud - selle struktuur, teenistus, distsipliin ja relvakonfliktid.
Kaitseliidu sisseastumis - ja liikmemaksu tasumise kord kehtestatakse põhikirjaga.

Kaitseliidu keskorganid on keskkogu, keskjuhatus ja keskrevisjonikomisjon.
Kaitsejõudude ülesanne on tagada pidev sõjaline valmisolek ja kaitse
Kaitseliidu asjaajamis - , teenistus- ja käskluskeel on eesti keel.

Kadrioru auvahtkond ehk Presidendi elu- ja ametiruumide valve.
Kaitseliit – RAHVA ALGATATUD OMARIIKLUSE PANT
Kaitsejõud – Kaitsevägi ja kaitseliit.

Kaitsejõud – relvastatud struktuur
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kaardi mõõtkava – 2 nulli vähemaks siis saad teada mitu m vastab 1 cm-le. Joonleppemärgid – joonekujulised objektid nt teed, elektriliinid jne, mille pikkus väljendub kaardi mõõtkavas.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kadunud mees – Rochard Tombergi käitumist aitavad selgitada uuel iseseisvusajal ajaloolase Indrek Jürjo leitud paberid, kus Richard Tomberg on kirjas kui KGB agent varjunimega Hugo.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun