Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Distsiplinaarkaristus on kustunud, kui töötajale ei ole ühe aasta jooksul, arvates karistuse määramise päevast, määratud uut distsiplinaarkaristust. Kustutamine: Tööandja võib distsiplinaarkaristuse kustutada ennetähtaegselt. Karistuse ennetähtaegse kustutamise vormistab tööandja kirjalikult. 28. Töötajate varalin/materiaalne vastutus, sisu tingimused (1) Tööandjal on õigus määrata rahatrahvi mitte üle töötaja kümnekordse keskmise päevapalga.
Distsiplinaarsüüteod e. distüleastumised seiseneeb tööleppingui seadusega kehtetstaud kohustuste mitte täitmine töökohal joobununa viibides tööandja uslduse kaotamises või mõne kategooria töötajal vääritu teo eest Õigusharude järgi liigitatakse juriidilist vastutust: 1)Kriminaalvastutus – hõlmab riiklikke sunnivahendeid, mis järgnevad kuriteole.
Distsiplinaarsüütegusid on 3: *töötaja poolne kohustuste süüline rikkumine, sinna hulka kuulub ka joobes olek töö juures *Usalduse kaotamine(kui töötaja põhjustab puudujäägi või vara riknemise, hävimine või ta seab ohtu vara hävimise) *Vääritu tegu – avalikus teenistuses ametnikel, kehtib ka õpetajate, kasvatajate ja pedagoogide kohta.

Distsiplinaarkolleegium – RK juures, 5+5+5 kohtunikku, koosseis 3+1+1 Distsiplinaarkolleegiumi otsused on kättesaadavad: http://www.riigikohus.ee/?id=99 Ametite ühitamatus PS § 143, KS § 49 Kohtunikud ei tohi olla peale seaduses ettenähtud juhtude olla üheski muus valitavas ega nimetatavas ametis.
Distsiplinaarsunniga on tegemist juhtudel, kui neid kohaldatakse erisüsteemide alusel, erireziimides (vangla, arestimaja). Nendes asutustes kehtivad distsiplinaarreeglid nende suhtes, kes ei allu nt arestimaja sisekorranõuetele, kes ei täida vangistusseadusest isikutele tulenevaid nõudeid.
Distsiplinaarkaristuse määramist on uus süütegu ja selle eest võib töötajale määrata distsiplinaarkaristuse Distsiplinaarkaristus on kustunud, kui töötajale ei ole ühe aasta jooksul, arvates karistuse määramise päevast, määratud uut distsiplinaarkaristust.

Distsiplinaarsüüteod on kohustuse töötajapoolne süüline täitmama jätmine või mitte nõuetekohane täitmine, samuti tööl joobnuna viimimine.Samuti on ta süüline tegu, mille tõttu töötaja kaotas tööandja usalduse.
Distsiplinaarsüüteod e. distüleastumised seiseneeb tööleppingui seadusega kehtetstaud kohustuste mitte täitmine töökohal joobununa viibides tööandja uslduse kaotamises või mõne kategooria töötajal vääritu teo eest
Distsiplinaarkaristused on noomitus, rahatrahv mitte üle 10 kordse keskmise päevapalga, töölt kõrvaldamine palga maksmise peatamisega mitte üle 10 järjestikkuse graafikujärgse tööpäeva, töölepingu lõpetamine.

Distsiplinaar - ja mõned tsiviilõiguslikud sanktsioonid • õigusttaastavad on üldjuhul tsiviilõiguslikud sanktsioonid 9. TSIVIILÕIGUSE JA RAHVUSVAHELISE ERAÕIGUSE ÜLDKÜSIMUSED
Distsiplinaarkaristus on tegelikult iga ettevõtte sisemine asi ning karistusseadustik sellega ei tegele, kuid kuna selline karistusliik on olemas, peame tähtsaks selle ära mainida.
Distsiplinaarsanktsioonid –  Karistused distsiplinaarsüütegude, st töölepingu seaduses ettenähtud süütegude eest. 4) Varalised  ehk tsiviilõiguslikud 

Distsiplinaarsüütegu on kohtuniku süüline tegu, mis seisneb ametikohustuste täitmata jätmises või mittekohases täitmises, samuti kohtuniku vääritu tegu.
Distsiplinaarkaristus on kustunud, kui töötajale ei ole ühe aasta jooksul, arvates karistuse määramise päevast, märatud uut distsiplinaarkaristust.
Distsiplinaarkaristused on noomitus ja see peaks olema kirjalik, sest suulist noomitust ei saa lugeda distsiplinaarkaristuseks antud seaduse mõistes.

Distsiplinaarmenetluse for - maalse algatamise instituut koormaks põhjendamatult algatajat ning vähendaks sisuliste asjadega tegelemise aega.
Distsiplinaar karistus on jõus aasta alates karistuse määramise päevast kui töötajale pole määratud uut distsiplinaar karistust.
Distsiplinaarsüütegu on kohtuniku süüline tegu, mis seisneb ametikohustuse täitmata jätmises või mittekohases täitmises.

Distsiplinaarsüütegu – töötaja poolne oma töökohustuste mittetäitmine või ebaõige ehk mittenõuete kohane täitmine.
Distsiplinaarsüüteod on riigi teenistujate, KOV teenistujate poolt teenistuskohustustega seotud süüline üleastumine.
Distsiplinaarsanktsioonid on karistused distsiplinaarsüütegude, st töölepingu seaduses ettenähtud süütegude eest.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Distsiplinaarsüütegu – seaduse ja ei arvestata reservväelasena, kuid kes selle järgi kehtestatud õigusaktide on registris arvel kuni surmani või teenistuskohustustega ettenähtud nõuete süüline täitmata jätmine või eskadrill – maaväepataljonile vastav nende mittekohane täitmine õhuväeüksus
Distsiplinaarne tähendus – üksmeel konsensus teaduskogukonnas Erinevate teadusalade vajadused on erinevad.
Distsiplinaarsüütegu ehk distsiplinaarüleastumine on töötajapoolne töösisekorra süüline rikkumine.

Distsiplinaarkaristuse määramist on uus süütegu ja selle eest võib töötajale määrata distsiplinaarkaristuse.
Distsiplinaar - või haldusvastutus). Mitte kõik haldusõigusnormid ei sisalda sanktsioone.
Distsiplinaarsüütegu – Seisneb tööõiguslpeingust tulenevate kohustuste rikkumises.

Distsiplinaar - ja mõned tsiviilõiguslikud sanktsioonid.
Distsiplinaar - , haldus-, kriminaal- või tsiviilvastutus
Distsiplinaar - , tsiviilõiguslikke jm sanktsioone.

Distsiplinaarkolleegium – igast kohtu astmest 5 kohtunikku.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun